• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 07.11.2025 № 1476
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 07.11.2025
  • Номер: 1476
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 07.11.2025
  • Номер: 1476
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 листопада 2025 р. № 1476
Київ
Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства у справах ветеранів стосовно реалізації до 31 грудня 2026 р. експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, що додається.
3. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з підтримки та допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та членам родин загиблих, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2025 р. № 62 (Офіційний вісник України, 2025 р., № 14, ст. 1043, № 77, ст. 5288), зміни, що додаються.
4. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади разом з органами місцевого самоврядування сприяти реалізації експериментального проекту шляхом надання організаційної, методичної та іншої допомоги у залученні фізичних осіб, зазначених у пунктах 3 і 4 Порядку, затвердженого цією постановою, до експериментального проекту.
5. Міністерству у справах ветеранів забезпечити:
1) протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою - розроблення та затвердження примірних форм:
індивідуального плану з посилення спроможностей, в якому визначити форму та зміст проведення оцінки потреб особи - отримувача послуг з посилення спроможностей та показники результативності наданих послуг з посилення спроможностей;
договорів про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей;
анкети (опитувальника), що містить питання щодо оцінки рівня задоволеності осіб - отримувачів послуг з посилення спроможностей якістю наданих послуг;
2) укладення договорів про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей із суб’єктами її надання;
3) оприлюднення щокварталу інформації про реалізацію експериментального проекту і його учасників на своєму офіційному веб-сайті;
4) не пізніше ніж через два місяці після завершення реалізації експериментального проекту подання Кабінетові Міністрів України звіту про його результати, а також пропозицій щодо внесення за результатами реалізації експериментального проекту змін до законодавчих актів.

Прем'єр-міністр України

Ю. СВИРИДЕНКО

Інд. 26


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 листопада 2025 р. № 1476
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі - експериментальний проект).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
індивідуальний план з посилення спроможностей - документ, який складено суб’єктом надання послуг з посилення спроможностей на підставі проведеного комплексного визначення та оцінки індивідуальних потреб особи із обмеженнями життєдіяльності, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, щодо формування життєвих навичок, необхідності залучення члена сім’ї до процесу надання послуг з посилення спроможностей, надання допомоги у сфері психічного здоров’я, організації та проведення модифікації домашнього та робочого середовища із зазначенням інформації про залучення необхідних фахівців з надання послуг з посилення спроможностей, строки здійснення заходів, відповідальних виконавців та очікувані результати;
обмеження життєдіяльності - порушення структур та функцій організму та/або інші фактори в житті людини, що у взаємодії із зовнішнім середовищем перешкоджають виконанню нею повсякденної діяльності та участі в житті суспільства нарівні з іншими;
особа - отримувач послуг з посилення спроможностей (далі - особа - отримувач послуг) - фізична особа, зазначена у пунктах 3 і 4 цього Порядку, яка брала безпосередню участь у заходах із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та внаслідок цього отримала травму (поранення, контузію, каліцтво) або захворювання, що призвели до стійкого порушення функціонального стану організму та обмеженої здатності до повсякденного самообслуговування, пересування або соціальної взаємодії;
посилення спроможностей - це комплекс заходів та послуг, спрямованих на формування життєвих навичок та вмінь до самообслуговування, допомогу у сфері психічного здоров’я, сприяння соціальній інтеграції, досягнення оптимального рівня функціонування, забезпечення соціальної інклюзії осіб - отримувачів послуг;
послуги з посилення спроможностей осіб - отримувачів послуг (далі - послуги з посилення спроможностей) - комплекс взаємозв’язаних професійних дій суб’єкта надання послуг з посилення спроможностей, обов’язковий перелік яких визначено у пункті 14 цього Порядку та які спрямовані на посилення спроможностей, забезпечення стійких позитивних змін щодо соціальної інтеграції, незалежного способу життя та підвищення якості життя осіб - отримувачів послуг;
суб’єкти надання послуг з посилення спроможностей (далі - суб’єкти надання послуг) - юридичні особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізичні особи - підприємці, які відповідають вимогам цього Порядку та з якими перебувають у трудових або цивільно-правових відносинах фахівці з надання послуг з посилення спроможностей, або фізичні особи - підприємці, які відповідають вимогам до зазначеного фахівця, крім тих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які уклали договори про медичне обслуговування населення з НСЗУ за пакетами медичних послуг, що передбачають надання реабілітаційної допомоги, чи отримують оплату за надані соціальні послуги за рахунок коштів державного чи місцевих бюджету;
фахівець з надання послуг з посилення спроможностей (далі - фахівець) - особа, яка безпосередньо надає одну або кілька послуг з посилення спроможностей, відповідає вимогам, визначеним підпунктом 2 пункту 22 цього Порядку, та має право провадити практичну діяльність в обсягах та на умовах, передбачених цим Порядком.
3. Дія цього Порядку поширюється на осіб з обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та мають стійке порушення функціонального стану організму, зазначене у пункті 4 цього Порядку, що обмежує здатність до повсякденного самообслуговування, пересування або соціальної взаємодії, з числа:
1) учасників бойових дій, визначених у пунктах 19-25 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
2) осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
3) військовослужбовців Збройних Сил, військових формувань з правоохоронними функціями, інших утворених відповідно до законів військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, сектору безпеки і оборони, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, Служби зовнішньої розвідки, розвідувальних органів, Держспецзв’язку, які брали безпосередню участь у бойових діях або у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України;
4) осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, осіб начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які брали безпосередню участь у бойових діях або у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України;
5) поліцейських, які брали безпосередню участь у бойових діях або у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, або виконували свої службові завдання в районах воєнних (бойових) дій.
4. До осіб - отримувачів послуг належать особи, які мають стан здоров’я, що відповідає одному або кільком із таких медичних станів та підтверджений документацією, в тому числі лікарсько-консультативної комісії, військово-лікарської комісії, виданою згідно із законодавством:
1) стан після ампутації нижньої кінцівки на рівні верхньої третини стегна;
2) стан після ампутації обох нижніх кінцівок;
3) стан після ампутації однієї або обох верхніх кінцівок, пальців обох рук;
4) травматичне ураження хребта з параплегією або парезом нижніх кінцівок;
5) стан після перенесеного інсульту з парезом або паралічем однієї половини тіла;
6) хронічні прогресуючі захворювання нервової системи (зокрема розсіяний склероз, бічний аміотрофічний склероз) у стадії компенсації або ремісії та за умови наявності можливості до самообслуговування;
7) черепно-мозкові травми з когнітивними порушеннями;
8) наслідки тяжких опіків, що спричинили втрату функцій кінцівок;
9) психічні розлади, зокрема посттравматичний стресовий розлад, що супроводжуються функціональними обмеженнями;
10) онкологічні захворювання в стадії ремісії з функціональними порушеннями;
11) цукровий діабет з ускладненнями, що обмежують життєдіяльність;
12) функціональний стан у межах 61-90 балів за шкалою функціональної активності Бартел, що свідчить про помірну залежність, тобто здатність самостійно виконувати окремі дії, але з потребою у сторонній допомозі під час розв’язання життєво важливих завдань.
У разі надання послуг з посилення спроможностей у сімейній формі дія цього Порядку поширюється на особу, яка перебуває у родинних стосунках або проживає в одному домогосподарстві та яка доглядає особу - отримувача послуг, яка має право на проживання разом з особою - отримувачем послуг та отримання послуг, передбачених підпунктом 6 пункту 15 цього Порядку.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, на яких поширюється дія постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2025 р. № 1060 "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з адаптації окремим категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та повністю або частково втратили зір" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 77, ст. 5288).
5. Метою експериментального проекту є створення умов та можливостей для формування навичок з посилення спроможностей, здатності до самообслуговування, соціальної інтеграції, незалежного способу життя, соціальної, освітньої та реабілітаційної допомоги, допомоги у сфері психічного здоров’я, сприяння підвищенню якості життя осіб - отримувачів послуг, а також боротьби з негативними стереотипами та упередженнями щодо обмежень здатності до повсякденного самообслуговування, пересування або соціальної взаємодії.
6. Координатором експериментального проекту є Мінветеранів.
Учасниками експериментального проекту є суб’єкти надання послуг з посилення спроможностей та особи - отримувачі послуг.
7. Основними завданнями експериментального проекту є:
надання послуг з посилення спроможностей;
розроблення та виконання навчальних програм для фахівців та осіб - отримувачів послуг, осіб, що перебувають у родинних стосунках або проживають в одному домогосподарстві та які доглядають особу - отримувача послуг;
сприяння соціальній інтеграції осіб - отримувачів послуг, що створює передумови для їх подальшого працевлаштування та перекваліфікації (у разі потреби);
навчання осіб - отримувачів послуг навичкам та методам створення умов безбар’єрної та інклюзивної життєдіяльності, включаючи переобладнання житлового приміщення, адаптацію транспортних засобів, робочих місць;
здійснення контролю за якістю надання послуг з посилення спроможностей, моніторингу результативності програм та їх коригування відповідно до потреб осіб - отримувачів послуг.
8. Експериментальний проект реалізується за рахунок коштів державного бюджету за бюджетною програмою 1501120 "Заходи з підтримки та допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та членам родин загиблих" та інших джерел, не заборонених законодавством.
Надання послуг з посилення спроможностей особам - отримувачам послуг здійснюється на підставі договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей, укладеного між Мінветеранів та суб’єктом надання послуг, відповідно до пункту 21 цього Порядку, крім послуг, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів інших програм державного бюджету та місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
9. Кількість осіб - отримувачів послуг під час реалізації експериментального проекту становить 25 осіб у 2025 році та 500 осіб у 2026 році.
10. Послуги з посилення спроможностей можуть надаватися у таких формах:
індивідуальній - персонально особі - отримувачу послуг;
сімейній - разом з однією особою, яка перебуває у родинних стосунках або проживає в одному домогосподарстві та яка доглядає особу - отримувача послуг, який (яка) є особою з інвалідністю (далі - член сім’ї);
груповій - разом з іншими особами - отримувачами послуг у складі групи не більш як 10 осіб.
Вибір форми надання послуг з посилення спроможностей залежить від виду послуги, мети, завдань, етапу та шляхів надання послуг з посилення спроможностей.
11. Збирання та обробка персональних даних суб’єктами надання послуг здійснюються з дотриманням вимог Законів України "Про захист персональних даних" та "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
12. Послуги з посилення спроможностей можуть надаватися:
1) стаціонарно на базі визначеного приміщення суб’єкта надання послуг, в тому числі із залученням члена сім’ї, та малолітніх дітей особи - отримувача послуг, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини або рішенням суду чи органу опіки та піклування про встановлення опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування;
2) амбулаторно у приміщенні суб’єкта надання послуг або за місцем проживання/перебування особи - отримувача послуг.
13. Послуги з посилення спроможностей складаються з обов’язкових послуг з посилення спроможностей і варіативних.
14. До комплексу обов’язкових послуг з посилення спроможностей належать:
1) підготовка індивідуального плану з посилення спроможностей, що складається за результатами оцінки потреб особи - отримувача послуг та співбесіди з нею;
2) розвиток, максимальне відновлення та підтримання рухової і функціональної спроможності осіб - отримувачів послуг з метою оптимізації їх функціонування, припинення або зменшення болю, відновлення функцій організму, досягнення максимально можливого рівня фізичної незалежності та активності, оптимального фізичного стану та самопочуття;
3) формування щоденних навичок самообслуговування, самостійності та основ догляду за собою, що передбачає набуття необхідних знань і компетентностей для здійснення організації побуту та приготування їжі, особистої гігієни, догляду за житлом, одягом та взуттям, освоєння спеціальних сервісів, удосконалення практичних навичок використання сервісів для осіб з інвалідністю в магазинах, на вокзалах, в аеропортах, під час користування інтернет-доставкою товарів тощо;
4) консультування та надання рекомендацій щодо влаштування доступного, безпечного і ергономічного функціонального середовища вдома, на роботі, в громадських місцях;
5) консультування щодо використання допоміжних засобів реабілітації та інформування про доступні послуги з посилення спроможностей та соціальної підтримки;
6) інформування про адаптивні види спорту, рекреаційні заходи та можливі заходи з фізкультурно-спортивної реабілітації;
7) допомога у сфері психічного здоров’я, що включає:
діагностику психологічного стану, готовності та бажання до посилення спроможностей, особливостей і можливостей осіб - отримувачів послуг;
підбір психологічних заходів з урахуванням психологічного стану та психологічного благополуччя, навчальний і реабілітаційний прогноз;
сприяння своєчасному та якісному подоланню негативних поведінкових і емоційних наслідків обмежень життєдіяльності осіб - отримувачів послуг шляхом проведення індивідуальної, сімейної, групової роботи залежно від результатів діагностики, спрямованої на подолання кризи особистості, усунення відчуття неповноцінності, тривожних проявів, а також формування адекватного розуміння психологічних наслідків обмежень життєдіяльності, цілісних установок з усвідомленням своєї значущості і соціальної повноцінності;
допомога в аналізі проблемної життєвої ситуації, визначенні основних шляхів та методів розв’язання проблем і перенаправлення (у разі потреби) до відповідних фахівців з метою їх подолання;
забезпечення стійких позитивних змін у психоемоційній сфері та структурі особистості особи - отримувача послуг;
формування адекватного ставлення членів сім’ї до обмежень життєдіяльності осіб - отримувачів послуг;
сімейні консультації, навчання методам подолання стресових, кризових ситуацій тощо;
оцінку ефективності здійснених психологічних заходів і наданих послуг з посилення спроможностей.
15. Варіативні послуги з посилення спроможностей надаються виходячи з наявних ресурсів, індивідуальних потреб та виявленого бажання особи - отримувача послуг та може передбачати, але не обмежуватися:
1) послугами консультування щодо лікувально-профілактичного та дієтичного харчування;
2) послугами щодо діагностики, профілактики та корекції порушень мовлення;
3) послугами щодо діагностики та лікування розладів сну;
4) сприянням організації фізичного відновлення шляхом залучення до адаптивного спорту, інших форм фізичної активності;
5) сприянням соціальній інтеграції осіб - отримувачів послуг, що створює передумови для їх подальшого працевлаштування та перекваліфікації (у разі потреби) та передбачає надання інформації та консультування щодо можливостей навчання, перекваліфікації для подальшого працевлаштування;
6) інформуванням членів сім’ї (у разі їх наявності та надання згоди) про особливості догляду та супроводу;
7) сприянням отриманню адміністративних, правничих і соціальних послуг, включаючи допомогу у встановленні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, оформленні необхідних документів для отримання пільг, гарантій та соціальних послуг відповідно до законодавства шляхом залучення фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
16. Суб’єкт надання послуг має право надавати особі - отримувачу послуг інші послуги, не передбачені пунктами 14 і 15 цього Порядку. Вартість таких послуг Мінветеранів не відшкодовує.
17. Строк надання послуг з посилення спроможностей визначається індивідуально залежно від мети та обсягу послуг з посилення спроможностей з урахуванням індивідуальних потреб осіб - отримувачів послуг, зазначається в індивідуальному плані з посилення спроможностей та не може перевищувати 21 календарний день в календарному році. Загальна кількість годин надання послуг з посилення спроможностей (обов’язкових та варіативних) одній особі - отримувачу послуг, що підлягають відшкодуванню, повинна становити не менше 75 годин. При цьому обов’язкові послуги з посилення спроможностей повинні становити не менше 60 годин від загальної кількості.
18. Особа - отримувач послуг має право:
самостійно здійснювати вибір та змінювати суб’єкта надання послуг;
отримувати інформацію про послуги з посилення спроможностей, зокрема про результати діагностики, мету та зміст послуг з посилення спроможностей;
отримати послуги з посилення спроможностей належної якості;
відмовитися від отримання певних або всіх варіативних послуг з посилення спроможностей із зазначенням причини такої відмови;
надавати зворотний зв’язок щодо якості послуг з посилення спроможностей, суб’єкта надання послуг тощо.
У разі виявлення бажання змінити суб’єкта надання послуг або відмовитися від отримання певних або всіх видів послуг з посилення спроможностей особа - отримувач послуг або її законний представник повинен письмово повідомити про це суб’єкту надання послуг у триденний строк до дня зміни суб’єкта надання послуг або відмови від отримання певних або всіх видів послуг з посилення спроможностей.
19. Суб’єкти надання послуг мають право:
здійснювати супровід особи - отримувача послуг під час надання послуг з посилення спроможностей та сприяти дотриманню правил і норм етичної поведінки, дотримуватися виконання визначеного індивідуального плану з посилення спроможностей особою - отримувачем послуг;
отримувати відшкодування за надані послуги з посилення спроможностей в розмірах та порядку, визначених цим Порядком;
припинити надання відповідних послуг особі - отримувачу послуг у разі порушення такою особою правил і норм етичної поведінки, невиконання та/або недотримання рекомендацій індивідуального плану з посилення спроможностей.
20. Суб’єкти надання послуг зобов’язані:
1) мати трудові або цивільно-правові відносини з фахівцями, що безпосередньо надаватимуть послуги з посилення спроможностей, або відповідати вимогам до фахівця, що безпосередньо надає такі послуги (для фізичних осіб - підприємців);
2) перед початком надання послуг з посилення спроможностей отримати інформовану добровільну згоду особи - отримувача послуг або її законного представника на отримання послуг з посилення спроможностей;
3) інформувати особу - отримувача послуг про мету, методи та зміст процесу надання послуг, очікувані результати;
4) мати приміщення, що відповідають таким вимогам:
кабінет (кабінети) для надання індивідуальних (сімейних або групових) послуг з посилення спроможностей або можливість оренди такого (таких) кабінету (кабінетів);
приміщення для проживання особи - отримувача послуг (у разі надання послуг з посилення спроможностей стаціонарно) та членів його сім’ї, розташоване на першому поверсі, а в разі наявності працюючих ліфтів чи підйомників можливе розміщення на інших поверхах;
приміщення, облаштоване меблями та матеріалами, що симулюють облаштування житлового помешкання для відновлення участі в активностях повсякденного життя (шафи, стіл, стілець, комп’ютер, телефон, дошка для прасування, праска, великий настінний годинник, календар, книги, газети, журнали тощо);
кухня та кухонні матеріали для відновлення участі в інструментальній активності повсякденного життя (мийка, плита, мікрохвильова піч, холодильник, набір ерготерапевтичного посуду, чайник електричний);
туалет та душ, обладнані відповідно до вимог державних будівельних норм В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення".
У приміщеннях повинно бути забезпечено створення умов для проживання та перебування особи - отримувача послуг та вони повині відповідати державним будівельним нормам В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення".
21. З метою участі в експериментальному проекті та укладення договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей суб’єкт надання послуг подає до Мінветеранів:
заяву, в якій зазначає найменування юридичної особи та її організаційно-правову форму або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичної особи - підприємця, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті), місцезнаходження юридичної особи або адресу задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування) фізичної особи - підприємця, фактичну адресу надання послуг (у разі, коли місце провадження підприємницької діяльності відрізняється від місцезнаходження юридичної особи або адреси задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування) фізичної особи - підприємця), контактний номер телефону, адресу електронної пошти;
інформацію та копії документів, що підтверджують наявність трудових або цивільно-правових відносин фахівців із суб’єктом надання послуг, відповідність суб’єкта надання послуг та кваліфікації фахівців вимогам, визначеним пунктом 22 цього Порядку;
довідку у довільній формі про відсутність отримання суб’єктом надання послуг коштів державного бюджету чи місцевих бюджетів за надання соціальних послуг.
Мінветеранів у строк, що не перевищує десяти календарних днів з дати надходження заяви разом із документами від заявника, розглядає їх та проводить оцінку відповідності суб’єкта надання послуг вимогам цього Порядку.
За результатами розгляду Мінветеранів приймає рішення про:
укладення договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей;
відмову в укладенні договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей у разі невідповідності заявника вимогам цього Порядку.
Мінветеранів протягом п’яти робочих днів після прийняття рішення інформує суб’єкта надання послуг шляхом надсилання повідомлення на зазначену в заяві суб’єкта надання послуг адресу електронної пошти або його поштову адресу та надсилає підписані примірники договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей для підписання субєктом.
22. Оцінка відповідності суб’єкта надання послуг здійснюється за такими критеріями:
1) щодо якості надання послуг:
приміщення та прилегла територія відповідають державним будівельним нормам В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення", ДСТУ ISO 23599:2017, ДСТУ ISO 17049:2017, санітарним нормам та вимогам доступності для осіб з обмеженням повсякденного функціонування (включаючи адаптовані санвузли, пандуси/ліфти), а також забезпеченість спеціалізованим обладнанням та технічними засобами для навчання осіб з обмеженням повсякденного функціонування;
наявність внутрішніх стандартів, програми чи регламентів надання послуг, що охоплюють всі етапи роботи з особами - отримувачами послуг (система управління якістю);
2) щодо складу, кваліфікації та компетентності персоналу:
суб’єкт надання послуг повинен мати трудові або цивільно-правові відносини щонайменше з п’ятьма фахівцями, які повинні забезпечувати не менше 4 годин надання послуг з посилення спроможностей в індивідуальній чи сімейній формі та 1 години надання послуг з посилення спроможностей у груповій формі, а саме:
- обов’язково щонайменше з одним фахівцем із вищою освітою другого (магістерського) рівня за спеціальністю "Психологія", "Медична психологія" чи "Медицина" (спеціалізація за фахом "Медична психологія", "Психотерапія", "Психіатрія", "Психофізіологія") або за спеціальністю "Психологія" (спеціалізація за фахом "Клінічний психолог");
- обов’язково щонайменше з одним фахівцем із вищою освітою другого (магістерського) рівня галузі знань "Охорона здоров’я та соціальне забезпечення" за спеціальністю "Терапія та реабілітація", спеціалізація за дипломом "Ерготерапія"; або вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань "Освіта" за спеціальністю "Фізична культура і спорт";
- обов’язково щонайменше з одним фахівцем із вищою освітою другого (магістерського) рівня галузі знань "Охорона здоров’я та соціальне забезпечення" за спеціальністю "Медицина", спеціалізація за фахом "Фізична та реабілітаційна медицина"; або вищою освітою другого (магістерського) рівня галузі знань "Охорона здоров’я та соціальне забезпечення" за спеціальністю "Терапія та реабілітація", спеціалізація за дипломом "Фізична терапія"; або вищою освітою другого (магістерського) рівня галузі знань "Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини" за спеціальністю "Освіта" або "Фізична культура і спорт";
у разі надання варіативних послуг, зазначених у пункті 15 цього Порядку, суб’єктом надання послуг його фахівці повинні відповідати таким вимогам:
- у разі надання послуг консультування щодо лікувального і лікувально-профілактичного харчування - вищої освіти другого (магістерського) рівня за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Лікувальна справа", проходження інтернатури за спеціальністю "Терапія" з вступною спеціалізацією "Дієтологія";
- у разі надання послуг щодо діагностики, профілактики та корекції порушень мовлення - вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань "Соціальні науки, журналістика та інформація" за спеціальністю "Психологія"; або вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань "Освіта" за спеціальністю "Спеціальна освіта"; або вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань "Культура, мистецтво та гуманітарні науки" за спеціальністю "Філологія"; або вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань "Охорона здоров’я та соціальне забезпечення" за спеціальністю "Медична психологія";
- вища освіта за іншими спеціальностями галузей знань "Освіта", "Бізнес, адміністрування та право", "Освіта", "Охорона здоров’я та соціальне забезпечення", "Соціальні науки, журналістика та інформація" згідно з переліками галузей знань, напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється (здійснювалася) підготовка здобувачів вищої освіти у закладах вищої освіти.
Кількісний склад фахівців суб’єкта надання послуг та працівників, що забезпечують функціонування, життєдіяльність та обслуговування приміщень суб’єкта надання послуг, визначається з урахуванням кількості осіб - отримувачів послуг, які одночасно отримують послуги з посилення спроможностей, ступеня важкості обмежень життєдіяльності осіб - отримувачів послуг та навантаження фахівців.
23. Для отримання послуг з посилення спроможностей особа - отримувач послуг або її законний представник може звернутися в паперовій формі до суб’єкта надання послуг, з яким укладено договір про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей.
24. Для отримання послуг з посилення спроможностей особа - отримувач послуг звертається до суб’єкта надання послуг та пред’являє оригінали таких документів:
1) паспорта громадянина України/паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
2) документа, виданого контролюючим органом, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку або запис у паспорті, - копію паспорта громадянина України у формі книжечки, в якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, чи паспорта у формі картки із записом про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків в електронному безконтактному носії);
3) посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни або довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та документа, що підтверджує розгляд матеріалів про визнання особи - отримувача послуг учасником бойових дій комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій;
медична документація, що підтверджує наявність у особи - отримувача послуг одного з медичних станів, зазначених у пункті 4 цього Порядку.
25. З метою залучення до процесу отримання послуг з посилення спроможностей член сім’ї пред’являє оригінали таких документів:
1) паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
2) реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, - паспорта громадянина України з відміткою відповідного контролюючого органу);
3) свідоцтва про народження учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, постраждалого учасника Революції Гідності (у разі, коли членом сім’ї, що залучається, є батько або мати особи - отримувача послуг);
4) свідоцтва про шлюб (у разі, коли членом сім’ї, що залучається, є дружина (чоловік) особи - отримувача послуг);
5) свідоцтва про народження дитини (у разі, коли членом сім’ї, що залучається, є дитина особи - отримувача послуг);
6) рішення суду чи органу опіки та піклування про встановлення опікунства над дитиною, позбавленою батьківського піклування (у разі, коли членом сім’ї, що залучається, є дитина, над якою встановлено опіку чи піклування особою - отримувачем послуг);
7) довідки про здійснення догляду за громадянином (громадянкою), який (яка) є особою з інвалідністю, виданої у порядку, визначеному законодавством (у разі, коли членом сім’ї, що залучається, є особа, що здійснює догляд за особою - отримувачем послуг, який (яка) є особою з інвалідністю).
Член сім’ї залучається до процесу надання послуг з посилення спроможностей особі - отримувачу послуг за результатами оцінки суб’єктом надання послуг потреб особи - отримувача послуг, співбесіди з нею та членом сім’ї та оцінки доцільності залучення такого члена сім’ї, за результатом яких суб’єктом надання послуг готує відповідне заключення.
26. Суб’єкт надання послуг у строк, що не перевищує п’ять робочих днів з дати надходження звернення разом із документами, розглядає їх, приймає рішення щодо надання послуг з посилення спроможностей та інформує особу - отримувача послуг або її законного представника та прийняте рішення шляхом надсилання повідомлення на зазначену у зверненні адресу електронної пошти або поштову адресу.
Суб’єкт надання послуг відмовляє особі - отримувачу послуг в наданні послуг з посилення спроможностей у разі:
відмови особи - отримувача послуг від отримання певних чи повного комплексу обов’язкових послуг, передбаченого пунктом 14 цього Порядку.
відсутності документів, передбачених пунктом 25 цього Порядку.
27. Інформація про суб’єктів надання послуг оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінветеранів. Суб’єкт надання послуг вживає заходів до інформування осіб - отримувачів послуг та/або їх законних представників про послуги з посилення спроможностей, порядок та умови їх надання.
28. Мінветеранів відшкодовує суб’єктам надання послуг вартість наданих послуг з посилення спроможностей, визначених у пунктах 14 і 15 цього Порядку, на основі укладеного між ними договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей.
29. Суб’єкти надання послуг отримують відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей лише у разі відсутності фінансування, оплати або відшкодування з інших джерел вартості наданих тих самих послуг з посилення спроможностей одній і тій же особі - отримувачу послуг. Відповідальність за порушення вимоги щодо подвійного відшкодування вартості наданих послуг з психологічної допомоги посилення спроможностей, недостовірність поданої інформації про перелік, обсяг та якість наданих послуг, які підлягають оплаті за звітний період, несуть суб’єкти надання послуг в особі їх керівників.
30. Примірні форми індивідуального плану з посилення спроможностей та договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей, анкети (опитувальник), що містить питання щодо оцінки рівня задоволеності осіб - отримувачів послуг якістю наданих послуг з посилення спроможностей затверджуються Мінветеранів.
31. Індивідуальний план з посилення спроможностей складається в двох примірниках, один з яких надається особі - отримувачу послуг, інший - залишається у суб’єкта надання послуг та зберігається протягом п’яти років після надання послуг з посилення спроможностей.
32. Для фіксації результатів надання послуг з посилення спроможностей суб’єкт надання послуг складає: індивідуальний план з посилення спроможностей; анкету (опитувальник), що містить питання щодо оцінки рівня задоволеності осіб - отримувачів послуг якістю наданих послуг з посилення спроможностей; акт наданих послуг з посилення спроможностей (далі - акт); звіт про надані послуги з посилення спроможностей (далі - звіт) у паперовій та електронній формі.
33. Для звітування про фактично надані послуги з посилення спроможностей та здійснені заходи, визначені індивідуальним планом з посилення спроможностей, суб’єктом надання послуг щомісяця складається звіт, який містить інформацію за звітний період про загальний обсяг наданих послуг з посилення спроможностей за видами та рівнями їх надання.
Звіти подаються щомісяця до 5 числа наступного періоду Мінветеранів.
Складовою частиною звіту є акт, який є підставою для проведення Мінветеранів розрахунків із суб’єктом надання послуг.
Відповідальність за достовірність даних, зазначених у звіті та акті, несе суб’єкт надання послуг.
34. Відшкодування вартості фактично наданих послуг суб’єктам надання послуг здійснюється на підставі звітів та актів за договором про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей, поданих до Мінветеранів суб’єктами надання послуг.
Акт складається для звітування про фактично надані послуги з посилення спроможностей та здійснені заходи, визначені індивідуальним планом з посилення спроможностей, і засвідчується підписами суб’єкта надання послуг та Мінветеранів.
Відповідальність за достовірність даних, зазначених в акті, несе суб’єкт надання послуг.
Якщо послуги з посилення спроможностей надаються відповідно до договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей, акт є складовою частиною звіту та є підставою для проведення Мінветеранів розрахунків із суб’єктом надання послуг.
У разі коли фінансування супутніх послуг з обслуговування здійснено за рахунок інших не заборонених законодавством джерел, відшкодування за такі послуги здійснюється як різниця між вартістю наданих супутніх обслуговуючих послуг з урахуванням їх граничного розміру відшкодування та сумою здійсненого фінансування таких послуг.
35. Граничний розмір відшкодування за комплекс обов’язкових послуг з посилення спроможностей, визначених у пункті 14 цього Порядку, одній особі - отримувачу послуг, що підлягають відшкодуванню за договором про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей, визначається залежно від тривалості надання послуг:
1) у 2025 році не може перевищувати 34094,04 гривні, якщо послуги надаються в індивідуальній формі та без відповідного розміщення та організації харчування, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу з розвитку, максимального відновлення та підтримання рухової і функціональної спроможності не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 14666,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з формування щоденних навичок самообслуговування, самостійності та основ догляду за собою не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 14666,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування та надання рекомендацій щодо влаштування доступного, безпечного і ергономічного функціонального середовища не може перевищувати 2 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 488,88 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування щодо використання допоміжних засобів та інформування про доступні послуги з посилення спроможностей та соціальної підтримки не може перевищувати 5 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 1222,2 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з допомоги у сфері психічного здоров’я не може перевищувати 12 годин надання послуг вартістю 254,18 гривні за годину загальною вартістю 3050,16 гривні;
2) у 2025 році не може перевищувати 57843,99 гривні, якщо послуги надаються в індивідуальній формі та з відповідним розміщенням і організацією харчування, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу з розвитку, максимального відновлення та підтримання рухової і функціональної спроможності не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 14666,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з формування щоденних навичок самообслуговування, самостійності та основ догляду за собою не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 14666,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування та надання рекомендацій щодо влаштування доступного, безпечного і ергономічного функціонального середовища не може перевищувати 2 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 488,88 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування щодо використання допоміжних засобів та інформування про доступні послуги з посилення спроможностей та соціальної підтримки не може перевищувати 5 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 1222,2 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з допомоги у сфері психічного здоров’я не може перевищувати 12 годин надання послуг вартістю 254,18 гривні за годину загальною вартістю 3050,16 гривні;
граничний розмір відшкодування за супутні обслуговуючі послуги не може перевищувати 1130,95 гривні за добу, загальною вартістю 23749,95 гривні;
3) у 2025 році не може перевищувати 81593,94 гривні, якщо послуги надаються у сімейній формі із залученням члена сім’ї та з відповідним розміщенням та організацією харчування, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу з розвитку, максимального відновлення та підтримання рухової і функціональної спроможності не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 14666,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з формування щоденних навичок самообслуговування, самостійності та основ догляду за собою не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 14666,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування та надання рекомендацій щодо влаштування доступного, безпечного і ергономічного функціонального середовища не може перевищувати 2 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 488,88 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування щодо використання допоміжних засобів та інформування про доступні послуги з посилення спроможностей та соціальної підтримки не може перевищувати 5 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 1222,2 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з допомоги у сфері психічного здоров’я не може перевищувати 12 годин надання послуг вартістю 254,18 гривні за годину загальною вартістю 3050,16 гривні;
граничний розмір відшкодування за супутні обслуговуючі послуги не може перевищувати 1130,95 гривні за добу загальною вартістю 47499,9 гривні;
4) у 2026 році не може перевищувати 37469,35 гривні, якщо послуги надаються в індивідуальній формі та без відповідного розміщення та організації харчування, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу з розвитку, максимального відновлення та підтримання рухової і функціональної спроможності не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 16118,37 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з формування щоденних навичок самообслуговування, самостійності та основ догляду за собою не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 16118,37 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування та надання рекомендацій щодо влаштування доступного, безпечного і ергономічного функціонального середовища не може перевищувати 2 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 537,28 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування щодо використання допоміжних засобів та інформування про доступні послуги з посилення спроможностей та соціальної підтримки не може перевищувати 5 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 1343,2 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з допомоги у сфері психічного здоров’я не може перевищувати 12 годин надання послуг вартістю 279,34 гривні за годину загальною вартістю 3352,13 гривні;
5) у 2026 році не може перевищувати 61699,36 гривні, якщо послуги надаються в індивідуальній формі та з відповідним розміщенням і організацією харчування, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу з розвитку, максимального відновлення та підтримання рухової і функціональної спроможності не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 16118,37 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з формування щоденних навичок самообслуговування, самостійності та основ догляду за собою не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 16118,37 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування та надання рекомендацій щодо влаштування доступного, безпечного і ергономічного функціонального середовища не може перевищувати 2 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 537,28 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування щодо використання допоміжних засобів та інформування про доступні послуги з посилення спроможностей та соціальної підтримки не може перевищувати 5 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 1343,2 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з допомоги у сфері психічного здоров’я не може перевищувати 12 годин надання послуг вартістю 276,04 гривні за годину загальною вартістю 3352,13 гривні;
граничний розмір відшкодування за супутні обслуговуючі послуги не може перевищувати 1153,81 гривні за добу загальною вартістю 24230,01 гривні;
6) у 2026 році не може перевищувати 85929,37 гривні, якщо послуги надаються у сімейній формі із залученням члена сім’ї та з відповідним розміщенням і організацією харчування, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу з розвитку, максимального відновлення та підтримання рухової і функціональної спроможності не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 16118,37 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з формування щоденних навичок самообслуговування, самостійності та основ догляду за собою не може перевищувати 60 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 16118,37 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування та надання рекомендацій щодо влаштування доступного, безпечного і ергономічного функціонального середовища не може перевищувати 2 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 537,28 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з консультування щодо використання допоміжних засобів та інформування про доступні послуги з посилення спроможностей та соціальної підтримки не може перевищувати 5 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 1343,2 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з допомоги у сфері психічного здоров’я не може перевищувати 12 годин надання послуг вартістю 276,04 гривні за годину загальною вартістю 3352,13 гривні;
граничний розмір відшкодування за супутні обслуговуючі послуги не може перевищувати 1153,81 гривні за добу загальною вартістю 48460,02 гривні.
36. Граничний розмір відшкодування за надані варіативні послуги з посилення спроможностей, визначених варіативними у пункті 15 цього Порядку, одній особі - отримувачу послуг, що підлягають відшкодуванню за договором про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей, визначається залежно від виду та тривалості надання послуг:
1) у 2025 році не може перевищувати 26246,4 гривні, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу консультування щодо лікувального і лікувально-профілактичного харчування не може перевищувати 8 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 1955,52 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу щодо діагностики, профілактики та корекції порушень мовлення не може перевищувати 16 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 3911,04 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу щодо діагностики та лікування розладів сну не може перевищувати 10 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 2444,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу із сприяння організації фізичного відновлення шляхом залучення до адаптивного спорту, інших форм фізичної активності не може перевищувати 24 години надання послуг вартістю 503,33 гривні за годину загальною вартістю 12079,92 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу із сприяння соціальній інтеграції осіб - отримувачів послуг не може перевищувати 10 годин надання послуг вартістю 30 гривні за годину загальною вартістю 300 гривень;
граничний розмір відшкодування за послугу з інформування членів сім’ї щодо особливостей догляду та супроводу осіб - отримувачів послуг не може перевищувати 8 годин надання послуг вартістю 244,44 гривні за годину загальною вартістю 1955,52 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу із сприяння отриманню адміністративних, юридичних і соціальних послуг не може перевищувати 18 годин надання послуг вартістю 200 гривні за годину загальною вартістю 3600 гривень;
2) у 2026 році не може перевищувати 28844,82 гривні, а саме:
граничний розмір відшкодування за послугу консультування щодо лікувального і лікувально-профілактичного харчування не може перевищувати 8 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 2149,12 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу щодо діагностики, профілактики та корекції порушень мовлення не може перевищувати 16 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 4298,24 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу щодо діагностики та лікування розладів сну не може перевищувати 10 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 2686,4 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу із сприяння організації фізичного відновлення шляхом залучення до адаптивного спорту, інших форм фізичної активності не може перевищувати 24 години надання послуг вартістю 553,16 гривні за годину загальною вартістю 13275,84 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу із сприяння соціальній інтеграції осіб - отримувачів послуг не може перевищувати 10 годин надання послуг вартістю 32,97 гривні за годину загальною вартістю 329,7 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу з інформування членів сім’ї щодо особливостей догляду та супроводу осіб - отримувачів послуг не може перевищувати 8 годин надання послуг вартістю 268,64 гривні за годину загальною вартістю 2149,12 гривні;
граничний розмір відшкодування за послугу із сприяння отриманню адміністративних, юридичних і соціальних послуг не може перевищувати 18 годин надання послуг вартістю 219,8 гривні за годину загальною вартістю 3956,4 гривні.
37. Моніторинг стану надання послуг з посилення спроможностей (далі - моніторинг) та оцінка якості надання послуг з посилення спроможностей (далі - оцінка) проводяться Мінветеранів з метою:
визначення відповідності наданих послуг з посилення спроможностей потребам осіб - отримувачам послуг відповідно до цього Порядку;
забезпечення надання особам - отримувачам послуг якісних послуг з посилення спроможностей;
підвищення ефективності роботи з організації та надання послуг з посилення спроможностей;
планування подальшої роботи з розвитку системи надання послуг з посилення спроможностей.
38. Проведення моніторингу та оцінки сприяє:
координації діяльності суб’єктів надання послуг;
отриманню інформації про діяльність суб’єктів надання, їх методи роботи, кількість та кваліфікацію залучених фахівців.
39. Моніторинг проводиться Мінветеранів із залученням структурних підрозділів з питань ветеранської політики обласних, Київської міської, районних, районних у м. Києві держадміністрацій (військових адміністрацій).
Моніторинг передбачає збір та оброблення інформації про надання послуг з посилення спроможностей, проведення аналізу узагальненої інформації та планування роботи з розвитку системи надання послуг з посилення спроможностей.
Інформація про надання послуг з посилення спроможностей складається із статистичних, адміністративних, оперативних даних про потреби осіб - отримувачів послуг, про діяльність суб’єктів надання послуг та їх кількість.
Збір даних моніторингу проводиться щокварталу, оперативних даних - у разі потреби.
40. Основними завданнями проведення моніторингу є:
визначення кількості осіб в адміністративно-територіальній одиниці, які потребують послуг з посилення спроможностей;
визначення кількості суб’єктів надання послуг та їх можливостей в частині забезпечення осіб - отримувачів послуг відповідними послугами;
визначення рівня задоволення потреб осіб - отримувачів послуг якісними послугами з посилення спроможностей;
підготовка звітів;
планування роботи з розвитку системи надання послуг з посилення спроможностей;
розроблення пропозицій щодо формування державної політики у сфері надання послуг з посилення спроможностей.
41. Моніторинг та оцінка послуг з посилення спроможностей проводяться відповідно до порядку та критеріїв, затверджених Мінветеранів.
42. Інформація про результати моніторингу розміщується на офіційних веб-сайтах структурних підрозділів з питань ветеранської політики обласних, Київської міської, районних, районних у м. Києві держадміністрацій (військових адміністрацій) та Мінветеранів не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів з дня завершення проведення такого моніторингу.
43. Оцінка суб’єктів надання послуг проводиться Мінветеранів у разі потреби із залученням (за згодою) провідних фахівців у сфері надання послуг з посилення спроможностей, представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів з питань ветеранської політики обласних, Київської міської, районних, районних у м. Києві держадміністрацій (військових адміністрацій) та громадських об’єднань.
Оцінка здійснюється шляхом проведення комплексу заходів, спрямованих на встановлення рівня відповідності надання послуг з посилення спроможностей відповідно до цього Порядку, та на підставі інформації, отриманої Мінветеранів щодо факту неналежного надання послуг, зокрема порушення умов договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей або надання суб’єктом надання послуг недостовірної інформації про надані послуги.
44. Метою проведення оцінки є:
підвищення ефективності діяльності суб’єктів надання послуг;
виявлення та визначення шляхів розв’язання проблем, що перешкоджають розвитку надання послуг з посилення спроможностей;
перевірка достовірності інформації, наданої суб’єктом надання послуг;
виявлення та усунення недоліків надання послуг з посилення спроможностей суб’єктом надання послуг;
підвищення якості надання послуг з посилення спроможностей.
45. Методами проведення оцінки є:
опитування/анкетування осіб - отримувачів послуг та/або їх законних представників;
спостереження за процесом надання послуг з посилення спроможностей;
проведення аналізу результатів наданих послуг з посилення спроможностей;
проведення бесіди/співбесіди з персоналом суб’єкта надання послуг;
вивчення документації суб’єкта надання послуг, іншої документації, зокрема звернень осіб - отримувачів послуг.
46. Звіт за результатами оцінки, який повинен містити інформацію про досягнення та у разі потреби рекомендації для покращення якості надання послуг з посилення спроможностей або покращення організації роботи суб’єкта надання послуг, передається такому суб’єкту надання послуг.
Зведений звіт про якість послуг з посилення спроможностей, що надаються суб’єктами надання послуг, оприлюднюється щороку на офіційному веб-сайті Мінветеранів.
47. Визначення показника рівня задоволеності осіб - отримувачів послуг наданими послугами з посилення спроможностей здійснюється шляхом опитування осіб - отримувачів послуг в останній день надання послуг з посилення спроможностей за допомогою примірної анкети (опитувальника), що містить питання щодо оцінки рівня задоволеності осіб - отримувачів послуг якістю наданих послуг з посилення спроможностей та зберігається суб’єктом надання послуг протягом п’яти років після надання послуг з посилення спроможностей. Форма примірної анкети (опитувальника) визначається Мінветеранів.
48. Договір про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей розривається у разі:
1) надходження заяви суб’єкта надання послуг;
2) зміни в кадровому складі фахівців чи матеріально-технічному забезпеченні, що призвели до невідповідності суб’єкта надання послуг вимогам, визначеним пунктом 22 цього Порядку;
3) встановлення за результатами моніторингу чи оцінки факту неналежного надання послуг, зокрема порушення умов договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей або надання суб’єктом надання послуг недостовірної інформації про надані послуги, що підтверджено результатами оцінки;
4) відмови суб’єкта надання послуг від проведення оцінки та/або ненадання відповідних матеріалів і документів;
5) припинення діяльності суб’єкта надання послуг або набрання законної сили судовим рішенням щодо заборони провадити відповідну діяльність.
Результати виявлення фактів ненадання послуг з посилення спроможностей, зокрема під час опитування/анкетування осіб - отримувачів послуг та/або їх законних представників, є підставою для обов’язкового проведення перерахунку відшкодування суб’єктам з надання послуг вартості наданих послуг з посилення спроможностей. Примірна форма договору повинна містити положення про здійснення такого перерахунку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 листопада 2025 р. № 1476
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з підтримки та допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та членам родин загиблих
1. Пункт 4 доповнити підпунктом 4 такого змісту:
"4) за напрямом, визначеним підпунктом 12-1 пункту 5 цього Порядку, - суб’єкти надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі - суб’єкти надання послуг з посилення спроможностей).".
2. Пункт 5 доповнити підпунктом 12-1 такого змісту:
"12-1) реалізацію експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям категорій осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2025 р. № 1476 "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання послуг з посилення спроможностей окремим категоріям осіб із обмеженнями життєдіяльності, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України".".
3. Пункт 6 доповнити абзацом такого змісту:
"за напрямом, визначеним підпунктом 12-1 пункту 5 цього Порядку, - запланованої кількості осіб - отримувачів послуг з посилення спроможностей, кількості суб’єктів надання послуг з посилення спроможностей та кількості місяців строку договору про відшкодування вартості наданих послуг з посилення спроможностей.".