• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань діяльності органів державного фінансового контролю

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 13.11.2025 № 1473
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.11.2025
  • Номер: 1473
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.11.2025
  • Номер: 1473
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 листопада 2025 р. № 1473
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань діяльності органів державного фінансового контролю
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України з питань діяльності органів державного фінансового контролю зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Ю. СВИРИДЕНКО

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 листопада 2025 р. № 1473
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань діяльності органів державного фінансового контролю
1. У Порядку планування заходів державного фінансового контролю органами державного фінансового контролю, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2001 р. № 955 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 32, ст. 1478; 2011 р., № 71, ст. 2684; 2016 р., № 100, ст. 3261; 2020 р., № 23, ст. 879, № 75, ст. 2383):
1) пункт 6 після слів "Строки підготовки" доповнити словами "планів проведення заходів державного фінансового контролю";
2) у пункті 7:
абзац перший після слів "Основними підставами для" доповнити словами "прийняття рішення керівника відповідного органу державного фінансового контролю про";
у підпункті "а" слова "акти Кабінету Міністрів України" замінити словами "акти, протокольні рішення Кабінету Міністрів України";
підпункт "б" викласти в такій редакції:
"б) звернення:
органів державної влади;
органів місцевого самоврядування;
інших органів, утворених відповідно до законодавства;
компетентних органів Європейського Союзу, іноземних держав та міжнародних організації;
інших юридичних та фізичних осіб;";
підпункт "в" викласти в такій редакції:
"в) інформація, що містить ознаки порушення, неправомірного використання в Україні ресурсів Європейського Союзу та може завдати шкоди фінансовим інтересам Європейського Союзу (повідомлення про невідповідність);";
у підпункті "г":
абзац перший після слів "з урахуванням" доповнити словами "хоча б одного з";
абзац п’ятий викласти в такій редакції:
"імовірність виникнення (неусунення встановлених) фінансових порушень, у тому числі внаслідок прогалин функціонування внутрішнього контролю;";
доповнити підпункт абзацом такого змісту:
"інформація щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності за неоприлюднення, несвоєчасне оприлюднення інформації, оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації про використання публічних коштів;";
доповнити пункт підпунктом "д" такого змісту:
"д) інформація щодо вручення посадовим особам підконтрольної установи повідомлення про підозру у вчиненні ними кримінального правопорушення.";
3) пункт 7-1 викласти в такій редакції:
"7-1. До планів проведення заходів державного фінансового контролю включаються заходи державного фінансового аудиту та інспектування із застосуванням ризик-орієнтованого підходу щодо вибору підконтрольних установ та заходів державного фінансового контролю з урахуванням підстав, зазначених у підпунктах "б" - "д" пункту 7 цього Порядку.".
2. У Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. № 550 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 16, ст. 1206, № 46, ст. 3085; 2011 р., № 71, ст. 2684; 2013 р., № 61, ст. 2190; 2016 р., № 100, ст. 3261; 2022 р., № 82, ст. 5013):
1) у пункті 3:
доповнити пункт після абзацу шостого новим абзацом такого змісту:
"місцезнаходження - фактичне місце провадження діяльності, розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю об’єкта контролю та/або об’єкта зустрічної звірки (в якому переважно перебуває керівництво) і здійснюється управління та ведеться облік, та/або місце проживання керівника об’єкта контролю та/або об’єкта зустрічної звірки, який провадить свою діяльність одноособово без утворення юридичної особи, інформація про яке зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та/або про яке об’єкт контролю повідомив органу державного фінансового контролю;".
У зв’язку з цим абзаци сьомий - шістнадцятий вважати відповідно абзацами восьмим - сімнадцятим;
в абзаці дев’ятому слова "на підставі судового рішення, ухваленого у кримінальному провадженні" замінити словами "відповідно до Закону";
в абзаці одинадцятому слова "за місцезнаходженням такої підконтрольної установи" замінити словами "за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи за її місцезнаходженням";
абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
"позапланова виїзна ревізія у підконтрольних установах - ревізія, яка не передбачена в планах проведення заходів державного фінансового контролю і проводиться не частіше ніж один раз на квартал за наявності обставин, визначених Законом, на підставі рішення суду (з урахуванням вимог щодо непоширення обмежень у підставах, визначених частиною тринадцятою статті 11 Закону);";
доповнити пункт після абзацу дванадцятого новим абзацом такого змісту:
"позапланова виїзна ревізія у непідконтрольних установах - ревізія, яка не передбачена в планах проведення заходів державного фінансового контролю і проводиться відповідно до Закону;".
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - сімнадцятий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - вісімнадцятим;
в абзаці чотирнадцятому слова "проводять ревізію або зустрічну звірку" замінити словами "направлені для проведення ревізії або зустрічної звірки";
абзац п’ятнадцятий після слів "Національної поліції" доповнити словами ", Державне бюро розслідувань";
доповнити пункт після абзацу шістнадцятого новим абзацом такого змісту:
"реципієнт - будь-яка особа або суб’єкт, що отримує фінансування від України, у тому числі від органів і суб’єктів, підконтрольних Україні, для реалізації якісних і кількісних заходів, визначених у Плані України, схваленому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 32, ст. 2035) (далі - План України), включно з підрядниками та субпідрядниками;".
У зв’язку з цим абзаци сімнадцятий і вісімнадцятий вважати відповідно абзацами вісімнадцятим і дев’ятнадцятим;
2) у пункті 4 слова "Планові та позапланові виїзні ревізії" замінити словами "Позапланові виїзні ревізії у підконтрольних і непідконтрольних установах (далі - позапланові виїзні ревізії) та планові виїзні ревізії";
3) пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Органи державного фінансового контролю за письмовим зверненням можуть отримувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців документи, матеріали, інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідні для виконання покладених на них завдань, зокрема інформацію з обмеженим доступом, з урахуванням вимог до забезпечення захисту інформації.";
4) в абзаці п’ятому пункту 7 слова ", яка проводить ревізію," виключити;
5) перше речення абзацу першого пункту 8 після слів "про дати її початку та закінчення" доповнити словами ", а також про кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю";
6) в абзаці другому пункту 16 слова "Надання документів об’єкта контролю посадовим особам органу державного фінансового контролю забезпечується керівником об’єкта контролю чи його заступником у строк, який зазначається посадовими особами органу державного фінансового контролю у вимозі про надання документів та встановлюється з урахуванням запитуваного обсягу таких документів" замінити словами "Об’єкт контролю зобов’язаний на запит посадових осіб органу державного фінансового контролю надати їм усі необхідні для проведення перевірки документи та відомості, що перебувають у його володінні, протягом трьох робочих днів з дня отримання запиту, якщо інший строк не визначено законом або відповідним запитом посадової особи органу державного фінансового контролю (але не менше ніж протягом одного робочого дня)";
7) у пункті 21:
абзац перший після слів "від об’єкта контролю" доповнити словами "та/або об’єкта зустрічної звірки", а після слів "до матеріалів ревізії" - словами "та/або зустрічної звірки";
абзац другий після слів "об’єкта контролю" доповнити словами "та/або об’єкта зустрічної звірки", а після слів "в акті ревізії" - словами "та/або довідці зустрічної звірки";
8) пункти 23 і 24 викласти в такій редакції:
"23. У разі вчинення дій, спрямованих на перешкоджання діяльності, виконанню обов’язків органу державного фінансового контролю, посадова особа органу державного фінансового контролю невідкладно, але не пізніше ніж наступного робочого дня інформує правоохоронні органи для вжиття заходів, передбачених Законом, складає та підписує акт про неможливість проведення ревізії та/або зустрічної звірки із зазначенням відповідних обставин та складає повідомлення про ознаки вчинення кримінального правопорушення, яке надається для підписання керівнику (заступнику керівника) органу державного фінансового контролю. Орган державного фінансового контролю передає повідомлення про ознаки вчинення кримінального правопорушення та акт про неможливість проведення ревізії та/або зустрічної звірки правоохоронним органам для вжиття заходів, передбачених законодавством.
Перешкоджання органу державного фінансового контролю у проведенні ревізії та/або зустрічної звірки є підставою для застосування до об’єкта контролю та/або об’єкта зустрічної звірки санкцій, передбачених законодавством, і притягнення керівника об’єкта контролю та/або об’єкта зустрічної звірки до визначеної законом юридичної відповідальності.
Посадова особа органу державного фінансового контролю надає об’єкту контролю акт про неможливість проведення ревізії та/або зустрічної звірки одним із способів, визначених у пункті 39 цього Порядку, та долучає його до матеріалів ревізії.
24. У разі неможливості проведення ревізії через відсутність бухгалтерського обліку на об’єкті контролю посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує акт про відсутність бухгалтерського обліку та надає його об’єкту контролю одним із способів, визначених у пункті 39 цього Порядку, та долучає його до матеріалів ревізії.
На підставі акта про відсутність бухгалтерського обліку орган державного фінансового контролю одним із способів, визначених у пункті 39 цього Порядку, надає об’єкту контролю вимогу щодо приведення обліку у відповідність із законодавством та інформує про це орган управління об’єкта контролю.
Якщо відсутність належного бухгалтерського обліку окремих операцій об’єкта контролю дає можливість проводити ревізію з інших питань програми ревізії, така ревізія проводиться з таких питань. Орган державного фінансового контролю, який виявив відсутність бухгалтерського обліку окремих операцій, надає об’єкту контролю одним із способів, визначених у пункті 39 цього Порядку, вимогу щодо приведення обліку у відповідність із законодавством та інформує орган управління об’єкта контролю. Факт відсутності належного бухгалтерського обліку окремих операцій об’єкта контролю зазначається в акті ревізії та протоколі про адміністративне правопорушення.";
9) доповнити Порядок пунктом 25-1 такого змісту:
"25-1. Керівник об’єкта контролю письмово повідомляє органу державного фінансового контролю про усунення обставин, що унеможливлюють проведення ревізії та/або зустрічної звірки (перешкоджання діяльності, виконанню обов’язків органу державного фінансового контролю, відсутність бухгалтерського обліку), наступного робочого дня після їх усунення.
У разі усунення таких обставин ревізію за рішенням керівника органу державного фінансового контролю може бути завершено в установленому законодавством порядку. Водночас до тривалості проведення ревізії не включається строк, протягом якого вона фактично не проводилася. В іншому разі ревізію не вважатимуть проведеною і орган державного фінансового контролю має право організувати та провести ревізію об’єкта контролю, зокрема в плановому порядку, протягом того самого календарного року.";
10) у пункті 26:
перше речення абзацу п’ятого після слова "контролю" доповнити словами "та керівник об’єкта зустрічної звірки";
абзаци восьмий і дев’ятий замінити абзацом такого змісту:
"У разі відсутності об’єкта зустрічної звірки за його місцезнаходженням та неможливості посадових осіб органу державного фінансового контролю протягом перших двох днів строку проведення зустрічної звірки розпочати її проведення складається за підписом посадових осіб органу державного фінансового контролю відповідний акт, який долучається до акта ревізії, і про це невідкладно, але не пізніше ніж наступного робочого дня інформуються правоохоронні органи для вжиття заходів, передбачених законом.";
11) назву розділу "Особливості проведення ревізії за зверненням правоохоронного органу" виключити;
12) пункти 27-34 викласти в такій редакції:
"27. Рішення щодо включення ревізії об’єкта контролю за зверненням органу (органу державної влади; органу місцевого самоврядування; іншого органу, утвореного відповідно до законодавства; компетентного органу Європейського Союзу, іноземних держав та міжнародних організацій) або особи (іншої юридичної та фізичної особи) до плану проведення заходів державного фінансового контролю приймає керівник органу державного фінансового контролю відповідно до встановленого порядку планування.
Орган державного фінансового контролю інформує відповідний орган або особу про прийняте рішення не пізніше ніж протягом 30 календарних днів після отримання від них звернення, якщо інший строк не визначений законом.
У разі коли звернення містить хоча б одну з обставин, визначених Законом для проведення позапланової виїзної ревізії, вживаються заходи до її проведення.
28. Звернення органу, що ініціює ревізію, розглядає орган державного фінансового контролю в разі, коли воно підписане керівником такого органу чи його заступником, а звернення особи, що ініціює ревізію, - у разі, коли воно підписане такою особою (особами, керівником юридичної особи).
29. Звернення органу або особи повинно містити повне найменування об’єкта контролю, дані про його місцезнаходження, організаційно-правову форму; обґрунтування потреби в проведенні ревізії (зазначення фактів, що свідчать про порушення вимог законів, контроль за дотриманням яких належить до повноважень органу державного фінансового контролю, та період їх допущення); перелік запитань, на які відповідно до компетенції органів державного фінансового контролю необхідно дати відповідь.
30. Звернення органу або особи долучають до матеріалів ревізії і залишають в органі державного фінансового контролю.
31. Позапланова виїзна ревізія за зверненням органу або особи, що її ініціює, проводиться органом державного фінансового контролю на об’єкті контролю на підставі рішення суду про дозвіл на її проведення, яке надсилається на адресу органу державного фінансового контролю органом або особою не пізніше ніж за п’ять робочих днів до дати початку проведення позапланової виїзної ревізії, яка визначена таким рішенням суду.
32. Позапланові виїзні ревізії суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до об’єктів контролю, проводяться органом державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим у кримінальному провадженні.
33. Для проведення позапланової виїзної ревізії за зверненням органу або особи відповідно до компетенції органу державного фінансового контролю та за переліком питань, зазначених у рішенні суду, складається програма ревізії відповідно до пункту 7 цього Порядку.
34. Процедури взаємодії органу державного фінансового контролю з правоохоронними органами визначаються відповідними порядками взаємодії, затвердженими у встановленому порядку.";
13) пункт 38 викласти в такій редакції:
"38. Акт ревізії складається у трьох примірниках: перший - для органу державного фінансового контролю, другий - для об’єкта контролю, третій - для передачі органам прокуратури у випадках, передбачених цим Порядком та законодавством.
У разі проведення позапланової виїзної ревізії за рішенням суду кількість примірників акта ревізії визначається з урахуванням відповідного рішення суду.
Для унеможливлення підробки примірники акта ревізії візує посадова особа органу державного фінансового контролю на кожній сторінці із зазначенням на останній сторінці загальної кількості сторінок.
Третій примірник акта ревізії до передачі органам прокуратури зберігається в матеріалах ревізії. На звернення іншого правоохоронного органу про видачу акта ревізії орган державного фінансового контролю повідомляє про найменування органу прокуратури, реквізити супровідного листа про передачу матеріалів ревізії та видає завірену копію акта ревізії (з урахуванням обмежень, встановлених законом).
Орган державного фінансового контролю проводить з органами прокуратури щоквартальні звірки результатів розгляду переданих їм актів ревізій відповідно до порядків взаємодії.";
14) абзаци перший і другий пункту 39 замінити абзацом такого змісту:
"39. Посадова особа органу державного фінансового контролю не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після закінчення проведення ревізії складає акт ревізії, підписує всі його примірники, забезпечує реєстрацію в журналі реєстрації актів ревізій, форма якого визначається Держаудитслужбою, та надає перший і третій примірники акта ревізії для ознайомлення і підписання об’єкту контролю одним із таких способів:".
У зв’язку з цим абзаци третій - п’ятий вважати відповідно абзацами другим - четвертим;
15) у пункті 42:
перше речення після слів "підписані заперечення" доповнити словами і цифрами ", що ґрунтуються на документах, зобов’язання щодо надання яких визначено у пункті 16 цього Порядку та які надані посадовим особам органу державного фінансового контролю";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"У разі надання об’єктом контролю заперечень до акта ревізії після закінчення строку, передбаченого цим пунктом, розгляд таких заперечень не здійснюється.";
16) у пункті 43:
слова "дає на них висновок" замінити словами "дає висновок на заперечення";
доповнити пункт реченням такого змісту: "Документи об’єкта контролю, зобов’язання щодо надання яких визначено у пункті 16 цього Порядку, надані після закінчення проведення ревізії, під час формування висновку на заперечення не враховуються.";
17) пункт 45 викласти в такій редакції:
"45. У міру виявлення ревізією порушень законодавства керівники об’єкта контролю можуть невідкладно вжити заходів до їх усунення та запобігання їм у подальшому, про що зазначають в акті ревізії.";
18) у пункті 46:
в абзаці першому слова "після реєстрації акта ревізії" замінити словами "після вручення (надіслання) об’єкту контролю другого примірника акта ревізії чи складення акта про відмову від підпису", а слова "виявлених ревізією порушень" - словами "виявлених порушень";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Вимога щодо усунення виявлених порушень законодавства, здійснених суб’єктом господарювання державного сектору економіки, зокрема суб’єктом господарювання, у статутному капіталі якого 50 і більше відсотків акцій (часток) належать суб’єкту господарювання державного сектору економіки, а також підприємствами, установами та організаціями, які використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - об’єкт контролю - учасник адміністративного провадження), складається за результатами ревізії та оформлюється відповідно до статті 71 Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених у пунктах 52-1-52-6 цього Порядку.";
19) в абзаці першому пункту 47 слова "підписання акта ревізії" замінити словами "вручення (надіслання) об’єкту контролю другого примірника акта ревізії чи складення акта про відмову від підпису";
20) пункт 48 викласти в такій редакції:
"48. У разі коли ревізією виявлено порушення, за які передбачено кримінальну відповідальність або які містять ознаки корупційних правопорушень, акт такої ревізії з додатками до акта ревізії у визначені в пункті 46 цього Порядку строки передаються до органів прокуратури.
За результатами проведення ревізії з питань, викладених у зверненні іншого правоохоронного органу, до нього передаються у визначені в пункті 46 цього Порядку строки витяг з акта ревізії з додатками до акта ревізії з питань, викладених у відповідному зверненні (або копія акта ревізії з додатками до акта ревізії), про що інформуються органи прокуратури.
Про результати розгляду матеріалів ревізії органи прокуратури відповідного рівня або визначені ними органи досудового розслідування повідомляють протягом 10 робочих днів органу державного фінансового контролю про прийняті відповідні процесуальні рішення.
Якщо виявлено порушення законодавства, за які не передбачено кримінальну відповідальність або які не містять ознаки корупційних правопорушень, орган державного фінансового контролю у визначені в пункті 46 цього Порядку строки інформує про такі порушення правоохоронні органи.";
21) абзац перший пункту 50 замінити абзацами такого змісту:
"50. За результатами проведеної ревізії у межах наданих прав органи державного фінансового контролю здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення та накладають адміністративні стягнення у випадках, передбачених законом.
Органи державного фінансового контролю також вживають заходів до забезпечення:".
У зв’язку з цим абзаци другий - п’ятий вважати відповідно абзацами третім - шостим;
22) пункт 52 викласти в такій редакції:
"52. Органи державного фінансового контролю здійснюють контроль за усуненням об’єктами контролю виявлених недоліків і порушень методом аналізу інформації об’єкта контролю про виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства та за потреби методом її фактичного підтвердження за місцезнаходженням об’єкта контролю чи за місцем розташування об’єкта права власності, стосовно якого проводили ревізію, а також під час наступних ревізій таких об’єктів контролю систематично вивчають матеріали ревізій і на підставі їх узагальнення вносять відповідним органам державної влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо перегляду нормативно-правових актів, усунення причин і умов, що призвели до порушення законодавства.";
23) доповнити Порядок розділами такого змісту:
"Особливості реалізації результатів ревізії в об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження
52-1. Для прийняття та пред’явлення вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, здійснених об’єктом контролю - учасником адміністративного провадження, яка складається за результатами ревізії та оформлюється відповідно до статті 71 Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті та пунктах 52-2-52-6 цього Порядку (далі - вимога учаснику адміністративного провадження), орган державного фінансового контролю розпочинає адміністративне провадження відповідно до вимог зазначеного Закону.
Разом з наданням першого і третього примірника акта ревізії посадова особа органу державного фінансового контролю повідомляє керівнику об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження про початок адміністративного провадження в адміністративній справі про прийняття вимоги учаснику адміністративного провадження.
52-2. Орган державного фінансового контролю під час підготовки справи до розгляду та вирішення встановлює всі обставини справи та збирає докази, зокрема з урахуванням наявності заперечень до акта ревізії. Якщо такий акт підписаний із запереченнями, орган державного фінансового контролю виконує обов’язки, визначені статтею 47 Закону України "Про адміністративну процедуру".
52-3. З метою забезпечення належного, об’єктивного та швидкого з’ясування обставин справи за рішенням органу державного фінансового контролю може проводитися слухання у справі.
Протокол слухання у справі підписує посадова особа органу державного фінансового контролю, яка його проводила.
52-4. За результатами розгляду справи орган державного фінансового контролю приймає адміністративний акт - вимогу учаснику адміністративного провадження.
Вимога учаснику адміністративного провадження оформлюється на бланку органу державного фінансового контролю, на першому аркуші якого зазначається назва документа, дата та її реєстраційний номер, місце складення (назва міста, села чи селища). Вимога учаснику адміністративного провадження містить:
вступну частину, в якій зазначаються повне найменування об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження, його адреса, повне ім’я і посада керівника (заступника керівника) об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження, на ім’я якого складено вимогу учаснику адміністративного провадження;
мотивувальну частину, в якій зазначаються підстава для проведення ревізії, період, що підлягав ревізії, дати початку та завершення ревізії, дата та номер акта, складеного за результатами ревізії, стисла інформація про порушення законодавства (із зазначенням переліку статей, пунктів нормативно-правових актів, що порушені та про що зазначено в акті ревізії), які станом на момент завершення ревізії об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження не усунуто;
резолютивну частину, в якій зазначаються норми (статті, пункти) нормативно-правових актів, відповідно до яких орган державного фінансового контролю вимагає усунення виявлених порушень законодавства, та перелік вимог;
заключну частину, в якій зазначаються строк (дата) інформування об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження про усунення виявлених порушень законодавства, строк набрання чинності вимогою учаснику адміністративного провадження та спосіб визначення такого строку, порядок оскарження вимоги учаснику адміністративного провадження, а також те, що подання скарги не зупиняє дії вимоги учаснику адміністративного провадження відповідно до частини третьої статті 13 Закону.
Вимогу учаснику адміністративного провадження підписує керівник органу державного фінансового контролю або його заступник. Її доводять до відома керівника об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше ніж протягом трьох робочих днів із дня її прийняття.
52-5. Про результати ревізії в об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження інформуються органи управління об’єкта контролю та за потреби відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування не пізніше ніж протягом трьох робочих днів із дня прийняття вимоги учаснику адміністративного провадження.
Про розгляд результатів ревізії та вжиті з огляду на це заходи органи управління об’єкта контролю і органи державної влади та органи місцевого самоврядування не пізніше ніж у місячний строк інформують відповідний орган державного фінансового контролю.
52-6. Якщо за результатами ревізії в об’єкта контролю - учасника адміністративного провадження виявлено порушення, за які передбачено кримінальну відповідальність або які містять ознаки корупційних правопорушень, акт такої ревізії з додатками до акта ревізії не пізніше ніж протягом трьох робочих днів із дня прийняття вимоги учаснику адміністративного провадження передаються до органів прокуратури.
Про результати розгляду матеріалів ревізії (з урахуванням обмежень, встановлених законом) органи прокуратури повідомляють органу державного фінансового контролю протягом 10 робочих днів після прийняття відповідного рішення.
Особливості проведення ревізії реципієнтів, визначених у межах інструменту Ukraine Facility
52-7. Орган державного фінансового контролю проводить у реципієнтів ревізії видатків, передбачених на виконання кроків Плану України, зокрема для виконання яких необхідно здійснити публічні закупівлі, виплату компенсацій та кредитів.
52-8. Ревізії, під час яких перевіряють питання в межах інструменту Ukraine Facility, планує орган державного фінансового контролю щокварталу в установленому порядку із застосуванням ризик-орієнтованого підходу.
52-9. Реципієнти подають органу державного фінансового контролю інформацію, необхідну для виконання його основних завдань, за відповідним запитом Держаудитслужби, надають дозвіл на відкрите застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, відкрите здійснення звукозапису, фото-, відеофіксації (відеозйомки), накопичення та використання такої мультимедійної інформації (фото-, відео-, звукозаписів), надають доступ до об’єктів і приміщень, де здійснюється реалізація інвестицій і реформ, що фінансуються у межах інструменту Ukraine Facility, а також до будь-яких документів і комп’ютеризованих даних стосовно управління такими інвестиціями та реформами.
У разі ненадання необхідної інформації та документів, надання неповної інформації, неправдивих, неправильних або неповних документів орган державного фінансового контролю вчиняє відповідні дії за процедурами, визначеними пунктами 23 і 25-1 цього Порядку.";
24) абзац перший пункту 64 викласти в такій редакції:
"64. Надання документів об’єкта контролю та/або об’єкта зустрічної звірки посадовим особам органу державного фінансового контролю забезпечує керівник об’єкта контролю чи його заступник та/або керівник об’єкта зустрічної звірки чи його заступник на електронних носіях з описом вкладених документів у строк, визначений у пункті 16 цього Порядку.".
3. У Порядку проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 631 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 69, ст. 2532; 2018 р., № 68, ст. 2279; 2021 р., № 1, ст. 32; 2025 р., № 14, ст. 1038):
1) в абзаці четвертому пункту 8 слова ", яка проводить перевірку закупівель," виключити;
2) пункт 19 викласти в такій редакції:
"19. У разі наявності обставин, що унеможливлюють проведення перевірки закупівель та/або зустрічної звірки (перешкоджання діяльності, виконанню обов’язків органу державного фінансового контролю, відсутність бухгалтерського обліку), орган державного фінансового контролю вчиняє відповідні дії за процедурами, визначеними пунктами 23, 24, 25-1 Порядку проведення інспектування.";
3) у пункті 22 слово і цифри "пунктом 26" замінити словом і цифрами "пунктами 21, 26";
4) абзац третій пункту 24 викласти в такій редакції:
"за письмовим зверненням від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців документи, матеріали, інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідні для виконання покладених на них завдань, зокрема інформацію з обмеженим доступом, з урахуванням вимог до забезпечення захисту інформації;";
5) пункт 27 викласти в такій редакції:
"27. Складення акта перевірки закупівель, його підписання та реалізація результатів перевірки здійснюються за процедурами, передбаченими пунктами 35, 38-47, абзацами першим і третім пункту 48, пунктами 49-52 Порядку проведення інспектування, з урахуванням норм, установлених цим Порядком.
У разі дослідження під час перевірки закупівель питань, викладених у зверненні правоохоронного органу, до нього передається витяг з акта перевірки закупівель з додатками до акта перевірки з питань, викладених у відповідному зверненні (або копія акта перевірки закупівель з додатками до акта перевірки) за процедурою, передбаченою абзацом другим пункту 48 Порядку проведення інспектування.
Акт перевірки закупівель підписує керівник замовника, уповноважена (уповноважені) особа (особи), головний бухгалтер замовника, а у разі їх відсутності - інші уповноважені на виконання їх функцій особи та посадова особа органу державного фінансового контролю.
У разі проведення перевірки закупівель посадовими особами органу державного фінансового контролю і залученими кваліфікованими фахівцями у складі групи акт перевірки закупівель підписує керівник групи.
Вимога щодо усунення виявлених порушень законодавства, здійснених суб’єктом господарювання державного сектору економіки, зокрема суб’єктом господарювання, у статутному капіталі якого 50 і більше відсотків акцій (часток) належать суб’єкту господарювання державного сектору економіки, а також підприємствами, установами та організаціями, які використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, складається за результатами перевірки закупівель та оформлюється відповідно до статті 71 Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених у пунктах 52-1-52-6 Порядку проведення інспектування.";
6) доповнити Порядок пунктом 30 такого змісту:
"30. Проведення перевірок закупівель реципієнтів, визначених у межах інструменту Ukraine Facility, здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 52-7 і 52-9 Порядку проведення інспектування.".
4. У Положенні про Державну аудиторську службу України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2016 р. № 43 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 12, ст. 506; 2020 р., № 75, ст. 2383):
1) пункт 1 після слів "центральним органом виконавчої влади" доповнити словами "із спеціальним статусом";
2) у пункті 4:
у підпункті 4:
абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
"станом внутрішнього контролю у розпорядників бюджетних коштів та в інших підконтрольних установах;";
абзац шістнадцятий викласти в такій редакції:
"законністю та правомірністю витрат головного партнера/партнера (резидента) у рамках виконання програм транскордонного, транснаціонального та міжрегіонального співробітництва Interreg та Interreg NEXT;";
доповнити пункт підпунктом 17-5 такого змісту:
"17-5) здійснює функцію Національного контролера, який забезпечує проведення управлінських перевірок (перевірка на місці та/або адміністративна перевірка) у рамках виконання програм транскордонного, транснаціонального та міжрегіонального співробітництва Interreg та Interreg NEXT;";
3) пункт 5 доповнити підпунктом 1-1 такого змісту:
"1-1) забезпечує функціонування внутрішнього контролю і здійснює внутрішній аудит у Держаудитслужбі, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління;";
4) у пункті 6:
підпункт 21 викласти в такій редакції:
"21) здійснювати провадження у справах про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення у випадках, передбачених законом;";
доповнити пункт підпунктом 21-1 такого змісту:
"21-1) збирати та отримувати персональні дані особи у випадках, передбачених законом, з метою здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення;";
5) пункт 11 доповнити підпунктом 4-1 такого змісту:
"4-1) організовує внутрішній контроль і внутрішній аудит та забезпечує функціонування внутрішнього контролю і здійснення внутрішнього аудиту в Держаудитслужбі, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління;".