КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 грудня 2021 р. № 1451
Київ
Про затвердження Порядку відшкодування збитків у зв’язку із затриманням, арештом або засудженням незаконними органами чи формуваннями, утвореними на тимчасово окупованих територіях України, або органами чи формуваннями країни, яка здійснює збройну агресію проти України, особам, залученим до конфіденційного співробітництва із Силами спеціальних операцій Збройних Сил
Відповідно до частини п’ятої статті 25 Закону України "Про основи національного спротиву" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок відшкодування збитків у зв’язку із затриманням, арештом або засудженням незаконними органами чи формуваннями, утвореними на тимчасово окупованих територіях України, або органами чи формуваннями країни, яка здійснює збройну агресію проти України, особам, залученим до конфіденційного співробітництва із Силами спеціальних операцій Збройних Сил, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2022 року.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2021 р. № 1451
ПОРЯДОК
відшкодування збитків у зв’язку із затриманням, арештом або засудженням незаконними органами чи формуваннями, утвореними на тимчасово окупованих територіях України, або органами чи формуваннями країни, яка здійснює збройну агресію проти України, особам, залученим до конфіденційного співробітництва із Силами спеціальних операцій Збройних Сил
1. Цей Порядок визначає процедуру відшкодування збитків, заподіяних особам, які на добровільній та конфіденційній основі співпрацюють із Силами спеціальних операцій Збройних Сил у разі залучення їх органом військового управління Сил спеціальних операцій Збройних Сил до виконання завдань руху опору (на тимчасово окупованій території, у районі проведення антитерористичної операції, районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії або на інших територіях, де в період виконання цих завдань велися воєнні (бойові) дії) (далі - особи, залучені до конфіденційного співробітництва), у разі їх затримання, арешту або засудження незаконними органами чи формуваннями, утвореними на тимчасово окупованих територіях України, або органами чи формуваннями держави, яка здійснює збройну агресію проти України, у зв’язку з виконанням такими особами завдань руху опору.
2. Відповідно до положень цього Порядку підлягають відшкодуванню збитки, завдані особі, залученій до конфіденційного співробітництва, внаслідок конфіскації, вилучення чи знищення (пошкодження) майна у разі затримання, арешту або засудження незаконними органами чи формуваннями, утвореними на тимчасово окупованих територіях України, або органами чи формуваннями держави, яка здійснює збройну агресію проти України (далі - збитки).
3. Вартість конфіскованого, вилученого чи знищеного майна, а також збитків, завданих у зв’язку з його пошкодженням, визначається за ринковими цінами, що діють на момент прийняття рішення про відшкодування збитків.
4. Відшкодуванню не підлягає шкода, заподіяна особі, залученій до конфіденційного співробітництва, у разі:
коли заподіяння шкоди не пов’язано з виконанням завдань руху опору;
її добровільної здачі в полон та/або добровільної заяви про свій зв’язок із Силами спеціальних операцій Збройних Сил (про зміст отриманого завдання), та/або перехід на бік незаконних органів чи формувань, утворених на тимчасово окупованих територіях України, або органів чи формувань держави, яка здійснює збройну агресію проти України.
5. Відшкодування збитків здійснюється після повернення особи, залученої до конфіденційного співробітництва, на територію України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
6. У разі смерті особи, залученої до конфіденційного співробітництва, збитки спадкоємцям не відшкодовуються.
7. Особа, залучена до конфіденційного співробітництва, яка відповідно до цього Порядку набула право на відшкодування збитків, після повернення на територію України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, особисто подає в письмовій формі до органу військового управління Сил спеціальних операцій Збройних Сил заяву про відшкодування збитків, до якої додаються копії:
паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу громадянина України, з даними про прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);
документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу та має відмітку в паспорті, - копію сторінки паспорта громадянина України з відміткою про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта);
документа, що підтверджує право власності на майно, що конфісковане, вилучене чи знищене (пошкоджене).
До заяви додаються документи, що підтверджують достовірність відомостей, наведених особою в заяві.
Документи (або їх копії), що містять відомості (інформацію), наявні в державних електронних інформаційних ресурсах, не подаються. Копії документів, що додаються до заяви, засвідчуються органом військового управління Сил спеціальних операцій Збройних Сил.
8. Розгляд заяви про відшкодування збитків та ухвалення рішення про їх відшкодування здійснюються в порядку, визначеному Міноборони.
9. Відшкодування збитків здійснюється в готівковій формі або шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку, зазначений заявником, через військові частини, визначені керівником органу військового управління Сил спеціальних операцій Збройних Сил.
10. Рішення про відмову у відшкодуванні збитків може бути оскаржено в судовому порядку.
11. Фінансування витрат, пов’язаних з відшкодуванням збитків, здійснюється за рахунок та в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік для Міноборони.
12. Відшкодування збитків здійснюється в порядку черговості відповідно до дати подання документів.