• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Питання присвоєння спеціальних звань начальницького складу та співвідношення між військовими (спеціальними) званнями, класними чинами та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Схема, Форма типового документа, Порядок від 15.01.2020 № 13 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Схема, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 15.01.2020
  • Номер: 13
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Схема, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 15.01.2020
  • Номер: 13
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 січня 2020 р. № 13
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 564 від 27.05.2020 )
Питання присвоєння спеціальних звань начальницького складу та співвідношення між військовими (спеціальними) званнями, класними чинами та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань
Відповідно до частини четвертої статті 14 Закону України "Про Державне бюро розслідувань" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити:
Порядок присвоєння спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань, що додається;
схеми співвідношення між військовими (спеціальними) званнями, класними чинами та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань згідно з додатками 1-6.
Прем'єр-міністр УкраїниО.ГОНЧАРУК
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 13
ПОРЯДОК
присвоєння спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань
1. Цей Порядок визначає механізм присвоєння спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань.
2. Спеціальне звання осіб начальницького складу Державного бюро розслідувань може бути первинним або черговим.
Для осіб молодшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання капрала Державного бюро розслідувань.
Для осіб середнього начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання лейтенанта Державного бюро розслідувань, а у випадках, передбачених цим Порядком, - молодшого лейтенанта Державного бюро розслідувань.
Для осіб старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання майора Державного бюро розслідувань.
Черговим спеціальним званням є спеціальне звання, наступне за тим, яке має особа начальницького складу Державного бюро розслідувань.
3. Граничні спеціальні звання молодшого, середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюються Директором Державного бюро розслідувань.
4. Спеціальне звання вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюється за рішенням Президента України.
5. Старшинство та послідовність спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань визначаються відповідно до статті 14-2 Закону України "Про Державне бюро розслідувань".
6. Спеціальні звання начальницького складу Державного бюро розслідувань присвоюються особам, прийнятим на службу в Державне бюро розслідувань, з урахуванням їх особистих, ділових та моральних якостей, освітнього і професійного рівня, службового досвіду та інших умов, передбачених цим Порядком.
7. Подання про присвоєння первинних та чергових спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань особам, які проходять службу на посадах у територіальних органах Державного бюро розслідувань, готуються кадровими підрозділами цих органів для підготовки наказу по особовому складу.
8. Подання про присвоєння первинних та чергових спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань особам, які проходять службу на посадах у центральному апараті Державного бюро розслідувань, готуються працівниками кадрового забезпечення, в тому числі самостійних структурних підрозділів, у яких вони проходять службу.
9. Подання про присвоєння спеціального звання начальницького складу Державного бюро розслідувань готуються за формою згідно з додатком .
10. Первинні спеціальні звання Державного бюро розслідувань присвоюються особам наказом по особовому складу.
11. Первинні спеціальні звання молодшого, середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань присвоюються Директором Державного бюро розслідувань.
12. Кандидатам з числа військовозобов’язаних та осіб, які мають військові або спеціальні звання, класні чини, під час прийняття на службу в Державне бюро розслідувань із Збройних Сил, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, правоохоронних органів, органів виконавчої влади, інших державних органів присвоюються спеціальні звання Державного бюро розслідувань, відповідні наявним у них військовим або спеціальним званням, класним чинам згідно із схемою співвідношення між військовими (спеціальними) званнями, класними чинами та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань (додатки 1-6), у разі успішного закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) (у разі потреби), а також із зарахуванням до вислуги років у спеціальному званні строку вислуги у спеціальному (військовому) званні (класному чині) до звільнення із служби (роботи).
13. Особам, які мають ступінь вищої освіти молодший бакалавр, після прийняття на службу в Державне бюро розслідувань та призначення на посади, що заміщуються особами середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань, присвоюється первинне спеціальне звання молодшого лейтенанта Державного бюро розслідувань.
14. Особам, які мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, після прийняття на службу в Державне бюро розслідувань та призначення на посади, що заміщуються особами середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань, присвоюється первинне спеціальне звання лейтенанта Державного бюро розслідувань.
15. Особам, які були звільнені із служби в Державному бюро розслідувань, під час повторного прийняття на службу в Державне бюро розслідувань присвоюється спеціальне звання, яке вони мали на момент звільнення.
16. Чергові спеціальні звання особам начальницького складу Державного бюро розслідувань присвоюються в послідовному порядку після закінчення встановленого строку вислуги в попередньому званні, якщо інше не визначено цим Порядком, за умови відповідності спеціального звання, що присвоюється, спеціальному званню, передбаченому займаною штатною посадою, та у разі наявності позитивної службової характеристики.
17. Чергове спеціальне звання молодшого лейтенанта Державного бюро розслідувань присвоюється особам молодшого начальницького складу, які без відриву від служби здобули освіту за ступенем вищої освіти молодший бакалавр та проходять службу (призначені) на посадах, що заміщуються особами середнього начальницького складу.
18. Чергове спеціальне звання лейтенанта Державного бюро розслідувань присвоюється:
молодшим лейтенантам Державного бюро розслідувань, в яких закінчився строк вислуги в цьому званні, а також молодшим лейтенантам Державного бюро розслідувань, які після закінчення закладів вищої освіти здобули ступінь бакалавра та вище;
особам молодшого начальницького складу, які без відриву від служби закінчили заклади вищої освіти та здобули освітній ступінь бакалавра і вище та проходять службу (призначені) на посадах, які заміщуються особами середнього і старшого начальницького складу.
19. Чергові спеціальні звання начальницького складу Державного бюро розслідувань присвоюються відповідно до Конституції та законів України за рішенням:
1) Директора Державного бюро розслідувань - спеціальні звання молодшого, середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань до полковника Державного бюро розслідувань включно;
2) Президента України - спеціальне звання вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань.
20. Установлюються такі строки вислуги у спеціальних званнях:
капрал Державного бюро розслідувань - один рік;
сержант Державного бюро розслідувань - три роки;
молодший лейтенант Державного бюро розслідувань - один рік;
лейтенант Державного бюро розслідувань - два роки;
старший лейтенант Державного бюро розслідувань - три роки;
капітан Державного бюро розслідувань - чотири роки;
майор Державного бюро розслідувань - чотири роки;
підполковник Державного бюро розслідувань - п’ять років.
21. Строки вислуги у званнях старшого сержанта Державного бюро розслідувань та полковника Державного бюро розслідувань не встановлюються.
22. Строк вислуги у спеціальному званні обчислюється від дня підписання наказу про присвоєння цього звання.
23. Особам, які були повторно прийняті на службу в Державне бюро розслідувань, до вислуги років у спеціальному званні зараховується строк вислуги у званні до звільнення із служби.
24. Особам начальницького складу, які звільняються із служби за віком або через хворобу, мають вислугу 25 років і більше в календарному обчисленні, після закінчення визначеного строку вислуги в наявному спеціальному званні за поданням прямих начальників може бути присвоєно чергове спеціальне звання на один ступінь вище від спеціального звання, передбаченого займаною посадою, до підполковника Державного бюро розслідувань включно.
25. Керівниками самостійних структурних підрозділів центрального апарату (керівниками територіальних органів) Державного бюро розслідувань для присвоєння первинних спеціальних звань, чергових спеціальних звань, за сукупністю строків перебування в спеціальному званні, за співвідношенням, а також зарахування на службу в Державне бюро розслідувань, до кадрового підрозділу Державного бюро розслідувань надсилається подання про присвоєння спеціального звання за формою згідно з додатком, у якому зазначається:
у разі присвоєння первинного спеціального звання молодшого начальницького складу Державного бюро розслідувань - інформація про перебування на військовому обліку, закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та результати висновку лікарсько-експертної (військово-лікарської) комісії;
у разі присвоєння спеціального звання старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань, спеціального звання достроково (дострокового спеціального звання посмертно), за сукупністю строків перебування в наявному спеціальному (військовому) званні, за співвідношенням, а також зарахування до кадрів Державного бюро розслідувань - усі посади з початку трудової діяльності, проходження служби, навчання на денному відділенні закладів освіти та причини перерв.
26. Списки осіб начальницького складу, які подаються до присвоєння спеціальних звань Державного бюро розслідувань, надсилаються у письмовому та електронному вигляді окремо за кожним званням в алфавітному порядку із зазначенням прізвища, імені, по батькові у давальному відмінку, повного найменування посади, яку обіймає працівник.
27. До документів про присвоєння первинного спеціального звання середнього і старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань додаються завірені працівником кадрового підрозділу відповідного територіального органу копії документів про вищу освіту, військового квитка та сертифіката про закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) (у разі потреби).
28. Матеріали для присвоєння спеціальних звань особам, у яких установлений строк вислуги у спеціальному званні закінчується на перше число наступного місяця, надсилаються до кадрового підрозділу Державного бюро розслідувань до 5 числа поточного місяця.
29. За своєчасне подання матеріалів про присвоєння спеціальних звань Державного бюро розслідувань відповідає:
у територіальних органах - керівник кадрового підрозділу, а контролюють - керівники цих органів або особи, які виконують їх обов’язки;
у центральному апараті Державного бюро розслідувань - керівники самостійних структурних підрозділів, а контролює - кадровий підрозділ Державного бюро розслідувань.
Матеріали про присвоєння спеціальних звань виконуються у друкованому вигляді, виправлення в них не допускаються.
За своєчасне представлення осіб начальницького складу центрального апарату Державного бюро розслідувань до присвоєння чергових спеціальних звань відповідають посадові особи кадрового підрозділу Державного бюро розслідувань згідно із законодавством.
30. У разі несвоєчасного подання матеріалів про присвоєння чергового спеціального звання особам начальницького складу Державного бюро розслідувань до кадрового підрозділу Державного бюро розслідувань надсилається аргументована інформація про причини порушення строків подання та заходи реагування до осіб, які таке порушення допустили.
31. Подання про присвоєння спеціальних звань Державного бюро розслідувань, які надсилаються до кадрового підрозділу Державного бюро розслідувань, подаються за підписом керівників самостійних структурних підрозділів центрального апарату (керівників територіальних органів) або осіб, які виконують їх обов’язки.
32. Під час підготовки подань про присвоєння первинних та чергових спеціальних звань начальницького складу Державного бюро розслідувань (далі - подання) необхідно дотримуватися таких вимог:
1) у пункті 1 подання надається інформація про граничне спеціальне звання за займаною штатною посадою, визначене відповідним наказом Директора Державного бюро розслідувань;
2) у пункті 2 подання зазначається, до якого звання (первинного, чергового, достроково або на один ступінь вище передбаченого штатною посадою) подається кандидат на його присвоєння;
3) у пункті 3 подання зазначаються наявне спеціальне звання, прізвище, ім’я, по батькові кандидата на присвоєння чергового звання, займана посада та структурний підрозділ Державного бюро розслідувань, у якому він проходить службу;
4) у пункті 4 подання зазначається дата народження кандидата на присвоєння спеціального звання;
5) у пункті 5 подання зазначається інформація про заклад освіти, у якому навчався кандидат на присвоєння спеціального звання, та дату його закінчення, а у разі присвоєння первинного спеціального звання - відомості про ступінь вищої освіти, спеціальність та кваліфікацію кандидата;
6) у пункті 6 подання зазначаються науковий ступінь, вчене звання кандидата на присвоєння спеціального звання;
7) у пункті 7 подання:
у разі присвоєння первинного спеціального звання молодшого начальницького складу Державного бюро розслідувань за наявності зазначається військове звання запасу або спеціальне звання (класний чин);
у разі присвоєння первинного спеціального звання середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань зазначаються військове звання запасу або спеціальне звання (класний чин);
у разі присвоєння спеціального звання за сукупністю вислуги років зазначаються військове звання запасу та спеціальне звання, а також наявне спеціальне звання.
У пункті 7 подання обов’язково зазначається звання (класний чин), орган, установа, підрозділ, яким присвоєно звання (класний чин), дата та номер наказу;
8) у пункті 8 подання зазначається інформація про наявність у кандидата на присвоєння первинного спеціального звання довідки лікарсько-експертної (військово-лікарської) комісії про придатність до служби, її обліковий номер та дата видачі;
9) у пункті 9 подання зазначається дата взяття на військовий облік, яким районним військовим комісаріатом і коли прийнято таке рішення, номер військового квитка або посвідчення про приписку до призовної дільниці та дата видачі зазначених документів;
10) у пункті 10 подання зазначаються відомості про проходження курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації);
11) у пункті 11 подання викладається коротка характеристика кандидата на присвоєння спеціального звання за підписом керівника органу (підрозділу), у якому кандидат проходить службу;
12) у пункті 12 подання зазначається висновок Директора Державного бюро розслідувань;
13) у пункті 13 подання зазначається інформація відповідно до вимог, установлених у пункті 25 цього Порядку.
33. У разі присвоєння первинного спеціального звання в поданні заповнюються пункти 1-14.
34. У разі присвоєнні чергового спеціального звання в поданні заповнюються пункти 1-7, 11-14.
35. Подання скріплюється печаткою Державного бюро розслідувань (відповідного територіального органу Державного бюро розслідувань).
Додаток
до Порядку
ПОДАННЯ
про присвоєння спеціального звання начальницького складу Державного бюро розслідувань
Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 13
СХЕМА СПІВВІДНОШЕННЯ
між військовими званнями та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань
Військові званняСпеціальні звання Державного бюро розслідувань
Молодший сержант, старшина 2 статтікапрал Державного бюро розслідувань
Сержант, старшина 1 статтісержант Державного бюро розслідувань
Старший сержант, головний старшина, старшина, головний корабельний старшина, прапорщик, мічман, старший прапорщик, старший мічманстарший сержант Державного бюро розслідувань
Молодший лейтенантмолодший лейтенант Державного бюро розслідувань
Лейтенантлейтенант Державного бюро розслідувань
Старший лейтенантстарший лейтенант Державного бюро розслідувань
Капітан, капітан-лейтенанткапітан Державного бюро розслідувань
Майор, капітан 3 рангумайор Державного бюро розслідувань
Підполковник, капітан 2 рангупідполковник Державного бюро розслідувань
Полковник, капітан 1 рангуполковник Державного бюро розслідувань
Генерал-майор, контр-адмірал і вищегенерал-майор Державного бюро розслідувань
Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 13
СХЕМА СПІВВІДНОШЕННЯ
між спеціальними званнями поліції та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань
Спеціальні звання поліціїСпеціальні звання Державного бюро розслідувань
Капрал поліціїкапрал Державного бюро розслідувань
Сержант поліціїсержант Державного бюро розслідувань
Старший сержант поліціїстарший сержант Державного бюро розслідувань
Молодший лейтенант поліціїмолодший лейтенант Державного бюро розслідувань
Лейтенант поліціїлейтенант Державного бюро розслідувань
Старший лейтенант поліціїстарший лейтенант Державного бюро розслідувань
Капітан поліціїкапітан Державного бюро розслідувань
Майор поліціїмайор Державного бюро розслідувань
Підполковник поліціїпідполковник Державного бюро розслідувань
Полковник поліціїполковник Державного бюро розслідувань
Генерал поліції третього рангу і вищегенерал-майор Державного бюро розслідувань
Додаток 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 13
СХЕМА СПІВВІДНОШЕННЯ
між спеціальними званнями Національного антикорупційного бюро України та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань
Спеціальні звання Національного антикорупційного бюро УкраїниСпеціальні звання Державного бюро розслідувань
Лейтенант Національного антикорупційного бюро Українилейтенант Державного бюро розслідувань
Старший лейтенант Національного антикорупційного бюро Українистарший лейтенант Державного бюро розслідувань
Капітан Національного антикорупційного бюро Україникапітан Державного бюро розслідувань
Майор Національного антикорупційного бюро Українимайор Державного бюро розслідувань
Підполковник Національного антикорупційного бюро Українипідполковник Державного бюро розслідувань
Полковник Національного антикорупційного бюро Україниполковник Державного бюро розслідувань
Додаток 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 13
СХЕМА СПІВВІДНОШЕННЯ
між спеціальними званнями податкової міліції та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань
Спеціальні звання податкової міліціїСпеціальні звання Державного бюро розслідувань
Прапорщик податкової міліції, старший прапорщик податкової міліціїстарший сержант Державного бюро розслідувань
Лейтенант податкової міліціїлейтенант Державного бюро розслідувань
Старший лейтенант податкової міліціїстарший лейтенант Державного бюро розслідувань
Капітан податкової міліціїкапітан Державного бюро розслідувань
Майор податкової міліціїмайор Державного бюро розслідувань
Підполковник податкової міліціїпідполковник Державного бюро розслідувань
Полковник податкової міліціїполковник Державного бюро розслідувань
Генерал-майор податкової міліції і вищегенерал-майор Державного бюро розслідувань
Додаток 5
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 13
СХЕМА СПІВВІДНОШЕННЯ
між спеціальними званнями служби цивільного захисту та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань
Спеціальні звання служби цивільного захистуСпеціальні звання Державного бюро розслідувань
Молодший сержант служби цивільного захистукапрал Державного бюро розслідувань
Сержант служби цивільного захистусержант Державного бюро розслідувань
Старший сержант, старшина, прапорщик, старший прапорщик служби цивільного захистустарший сержант Державного бюро розслідувань
Молодший лейтенант служби цивільного захистумолодший лейтенант Державного бюро розслідувань
Лейтенант служби цивільного захистулейтенант Державного бюро розслідувань
Старший лейтенант служби цивільного захистустарший лейтенант Державного бюро розслідувань
Капітан служби цивільного захистукапітан Державного бюро розслідувань
Майор служби цивільного захистумайор Державного бюро розслідувань
Підполковник служби цивільного захиступідполковник Державного бюро розслідувань
Полковник служби цивільного захиступолковник Державного бюро розслідувань
Генерал-майор служби цивільного захисту і вищегенерал-майор Державного бюро розслідувань
Додаток 6
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 13
СХЕМА СПІВВІДНОШЕННЯ
між класними чинами працівників прокуратури та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань
Класні чини працівників прокуратуриСпеціальні звання Державного бюро розслідувань
Юрист 3 класулейтенант Державного бюро розслідувань
Юрист 2 класустарший лейтенант Державного бюро розслідувань
Юрист 1 класукапітан Державного бюро розслідувань
Молодший радник юстиціїмайор Державного бюро розслідувань
Радник юстиціїпідполковник Державного бюро розслідувань
Старший радник юстиціїполковник Державного бюро розслідувань
Державний радник юстиції 3 класу і вищегенерал-майор Державного бюро розслідувань