• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження плану заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження, Заходи, План від 04.12.2019 № 1272-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи, План
  • Дата: 04.12.2019
  • Номер: 1272-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи, План
  • Дата: 04.12.2019
  • Номер: 1272-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 4 грудня 2019 р. № 1272-р
Київ
Про затвердження плану заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу
1. Затвердити план заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу, що додається.
2. Центральним органам виконавчої влади подавати щомісяця до 5 числа Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.
Прем'єр-міністр УкраїниО.ГОНЧАРУК
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 4 грудня 2019 р. № 1272-р
ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу
1. Провести державному підприємству "Український державний центр радіочастот" за участю операторів телекомунікацій - користувачів відповідного радіочастотного ресурсу натурні випробування та вимірювання впливу випромінювання радіоелектронних засобів радіотехнологій CDMA/LTE 850 для різних комбінацій каналів, радіотехнологій і рівнів потужності випромінювання на технологію GSM/LTE 900 у смузі радіочастот 880-890 МГц за умови готовності мереж.
Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (за згодою), оператори телекомунікацій (за згодою).
Грудень 2019 року.
2. Затвердити методику розрахунку електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів у смузі радіочастот 880-890 МГц з радіоелектронними засобами радіотехнологій CDMA/LTE 850 для різних комбінацій каналів, радіотехнологій і рівнів потужності випромінювання.
Адміністрація Держспецзв’язку.
Грудень 2019 року.
3. Внести зміни до Порядку виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням НКРЗ від 19 квітня 2007 р. № 695, з метою визначення обов’язків сторін, порядку визначення та виявлення завад для різних технологій, а також строків і процедур їх усунення.
НКРЗІ (за згодою), Антимонопольний комітет, Мін’юст.
Грудень 2019 року.
4. Розробити та в установленому порядку подати на розгляд Кабінету Міністрів проект постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 р. № 815 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 24, ст. 1771), щодо припинення використання радіотехнології CDMA.
Адміністрація Держспецзв’язку, НКРЗІ (за згодою), Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (за згодою), Генеральний штаб Збройних Сил (за згодою), Мінцифри.
Січень 2020 року.
5. Утворити робочу групу з метою опрацювання питання щодо визначення терміна "коефіцієнт придатності радіочастотного ресурсу", який має враховувати ступінь ураженості радіочастотного ресурсу радіозавадами, територіальні та технологічні обмеження з боку спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу, неможливість здійснення своїх повноважень органами державної влади на окремих територіях, а також визначення принципів розрахунку такого коефіцієнта для різних радіотехнологій і діапазонів радіочастот, способу його застосування під час визначення розміру рентної плати за користування радіочастотним ресурсом.
Мінцифри, НКРЗІ (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку, Мінфін, оператори телекомунікацій та їх об’єднання (за згодою).
Грудень 2019 року.
6. Супроводжувати внесені на розгляд Верховної Ради України законопроекти, в яких передбачено впровадження принципу "технологічна нейтральність", механізмів спільного використання та передачі від одного оператора телекомунікацій іншому в тимчасове та постійне користування радіочастотного ресурсу на комерційній основі та коефіцієнта придатності радіочастотного ресурсу під час використання радіочастотного ресурсу в діапазонах радіочастот, призначених для виду радіозв’язку "стільниковий радіозв’язок".
Мінцифри, Адміністрація Держспецзв’язку, НКРЗІ (за згодою).
До прийняття законів.
7. Супроводжувати внесені на розгляд Верховної Ради України законопроекти, в яких передбачено встановлення відповідальності за невиконання вимог законодавства про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж.
Мінцифри, Адміністрація Держспецзв’язку, Мінрегіон, Мінінфраструктури, Мінекоенерго, НКРЗІ (за згодою).
До прийняття законів.
8. Розробити та внести на розгляд Кабінету Міністрів проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо:
встановлення мораторію на індексацію ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України для виду радіозв’язку "стільниковий радіозв’язок" на строк 48 місяців;
застосування під час визначення розміру рентної плати за користування радіочастотним ресурсом коефіцієнта придатності радіочастотного ресурсу.
Мінцифри, НКРЗІ (за згодою), Мінфін.
Грудень 2019 - січень 2020 року.
9. Утворити робочу групу з метою опрацювання питання щодо зменшення (скасування) збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з послуг стільникового зв’язку, передбаченого Законом України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" .
Мінсоцполітики, Пенсійний фонд України, Мінфін, Мінцифри.
Грудень 2019 року.
10. Супроводжувати внесений на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування постачання міжнародних електронних комунікаційних послуг та послуг міжнародного роумінгу, які надають оператори електронних комунікацій України на користь іноземних операторів електронних комунікацій)" (реєстраційний номер 2041).
Мінцифри.
До прийняття закону.
11. Розробити та подати в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів проект постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 200 "Про розміри плати за видачу, продовження строку дії, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України" (Офіційний вісник України, 2006 р., № 8, ст. 453), передбачити в ньому необхідність урахування оплачених операторами коштів за діючі ліцензії під час справляння плати за нові ліцензії з визначенням її розміру шляхом зміни щорічного збільшення платежу за кожний наступний рік після п’яти років дії ліцензії з 10 відсотків до 5 відсотків.
Мінцифри, НКРЗІ (за згодою), Мінфін.
Грудень 2019 року.
12. Розробити план заходів з метою вивільнення діапазонів радіочастот 700 МГц, 800 МГц, 900 МГц від спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу відповідно до стандартів НАТО з метою їх придатності для використання загальними користувачами радіочастотного ресурсу:
утворити робочу групу з метою виконання завдання, передбаченого цим пунктом.
Міноборони, Генеральний штаб Збройних Сил (за згодою).
Грудень 2019 року;
подати Кабінетові Міністрів проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо затвердження плану заходів, передбаченого цим пунктом.
Міноборони, Генеральний штаб Збройних Сил (за згодою).
Січень 2020 року.
13. Розробити та подати до Міжвідомчої координаційної групи з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення план заходів щодо вивільнення смуг у діапазонах 694-790 МГц, 790-862 МГц від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE з метою затвердження його Кабінетом Міністрів.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку, Мінцифри, НКРЗІ (за згодою), державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (за згодою).
Грудень 2019 року.
14. Сприяти в межах повноважень доступу до інфраструктури та виділенню земельних ділянок у населених пунктах, з населенням понад 2000 осіб, на відстані до 1 км від будівлі сільської ради або центру населеного пункту для розміщення базових станцій операторів телекомунікацій.
Мінцифри, обласні держадміністрації.
Постійно.
15. Забезпечити надання суб’єктам ринку телекомунікацій на конкурентній основі відповідно до закону додаткового радіочастотного ресурсу в діапазонах радіочастот 700 МГц, 800 МГц, 900 МГц (у разі наявності).
НКРЗІ (за згодою).
Постійно.