РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 15 квітня 1987 р. N 127 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 100 від 20.07.91 )
Про заходи по виконанню в республіці Закону СРСР "Про індивідуальну трудову діяльність"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Ради Міністрів УРСР N 74 від 30.03.88 N 252 від 11.10.89 )
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Виконкомам місцевих Рад народних депутатів, міністерствам і відомствам УРСР, підприємствам, установам і організаціям вжити необхідних заходів щодо розвитку індивідуальної трудової діяльності, підтримувати й поширювати ті її види, які задовольняють потреби населення в товарах народного споживання і послугах, заохочувати вступ громадян, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, у договірні відносини з державними, кооперативними та іншими громадськими підприємствами, установами, організаціями.
2. Установити, що одержання дозволу виконавчого комітету Ради народних депутатів або художньої ради на заняття індивідуальною трудовою діяльністю не потрібно, якщо виготовлення виробів кустарно-ремісничих промислів або надавані послуги мають одноразовий характер протягом календарного року, а сума одержаного при цьому доходу не перевищує діючого місячного неоподатковуваного прибутковим податком мінімуму заробітної плати робітників і службовців.
3. Установити, що види індивідуальної трудової діяльності на які громадяни можуть придбавати патенти, і розміри щорічної плати за патент встановлюються облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами.
Надати право виконкомам районних, міських і районних у містах Рад народних депутатів у разі необхідності зменшувати плату за патент для окремих громадян, а також звільняти їх від плати за патент.
( Пункт 3 в редакції Постанови Ради Міністрів УРСР N 74 від 30.03.88 )
4. Затвердити додатково до передбачених Законом СРСР "Про індивідуальну трудову діяльність" заборонених видів індивідуальної трудової діяльності перелік інших її видів, заняття якими забороняється в Українській РСР, згідно з додатком N 2.
5. Держпостачу УРСР і його територіальним органам, міністерствам і відомствам УРСР забезпечувати в установленому порядку необхідними матеріально-технічними ресурсами громадян, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю.
6. Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, виконкомам місцевих Рад народних депутатів визначати місця реалізації виробів кустарно-ремісничих і народних художніх промислів.
7. Для проведення організаційної роботи, координації діяльності підприємств, установ і організацій по сприянню громадянам, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, та забезпечення контролю за додержанням законодавства про цю діяльність виконкомам обласних, районних, міських, районних у містах Рад народних депутатів створити комісії з питань індивідуальної трудової діяльності громадян. Комісії створюються з числа працівників відділів і управлінь виконкомів відповідних Рад, представників підприємств промисловості, побутового обслуговування населення, торгівлі, автотранспорту, закладів культури, охорони здоров'я, освіти.
Державному комітетові УРСР по праці, Держплану УРСР, Міністерству фінансів УРСР, Держпостачу УРСР подавати виконкомам місцевих Рад народних депутатів методичну допомогу з питань організації та діяльності вказаних комісій.
8. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам забезпечити постійне інформування населення про порядок одержання дозволу, реєстраційних посвідчень, придбання патентів на заняття індивідуальною трудовою діяльністю. Зосередити інформацію населення про потреби в різних видах індивідуальної трудової діяльності в бюро по працевлаштуванню населення та їх відділеннях.
9. Міністерствам і відомствам УРСР привести відомчі нормативні акти у відповідність із Законом СРСР "Про індивідуальну трудову діяльність".
10.
( Пункт 10 втратив чинність на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР N 252 від 11.10.89 )
11. Визнати такими, що втратили чинність:
пункти 8 і 15 постанови Раднаркому УРСР від 17 квітня 1924 р. "Про правила, що регулюють професійну роботу медперсоналу" (ЗУ УРСР, 1924 р., N 10, ст. 94);
постанову Ради Міністрів УРСР від 22 січня 1970 р. N 41 "Про кустарно-ремісничі промисли громадян в Українській РСР" (ЗП УРСР, 1970 р., N 1, ст. 10);
постанову Ради Міністрів УРСР від 31 травня 1976 р. N 271 "Про внесення змін до окремих постанов Ради Міністрів УРСР у зв'язку з постановою Ради Міністрів СРСР від 3 травня 1976 р. N 283" (ЗП УРСР, 1976 р., N 6, ст. 23);
постанову Ради Міністрів УРСР від 4 квітня 1984 р. N 160 "Про внесення змін до окремих постанов Ради Міністрів УРСР з питань кустарно-ремісничих промислів громадян в Українській РСР" (ЗП УРСР, 1984 р., N 4, ст. 26).
12. Ця постанова вводиться в дію з 1 травня 1987 року.
Голова Ради Міністрів УРСР Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | О.ЛЯШКО К.БОЙКО |
Інд. 26 |
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 15 квітня 1987 р. N 127
ПЕРЕЛІК
видів індивідуальної трудової діяльності, на які громадяни можуть придбавати патенти, і розміри щорічної плати за патент в Українській РСР
( Установити, що види індивідуальної трудової діяльності на які громадяни можуть придбавати патенти, і розміри щорічної плати за патент встановлюються облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР N 74 від 30.03.88 )
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | К.БОЙКО |
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 15 квітня 1987 р. N 127
ПЕРЕЛІК
видів індивідуальної трудової діяльності, заняття якими забороняється в Українській РСР (крім передбачених Законом СРСР "Про індивідуальну трудову діяльність")
1. Виготовлення значків і жетонів.
2. Виготовлення свічок, ікон та церковного оздоблення.
3. Розмноження різного роду друкованої і фотопродукції, тиражування грампластинок, кінофільмів, магнітних записів.
4. Вироблення виноградного і плодово-ягідного вина для продажу.
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | К.БОЙКО |