• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про наукове і культурне співробітництво між Міністерством культури УРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, Інститутом мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського Академії наук УРСР та Міністерством культури і багатокультурності провінції Альберта

Канада, Національна Академія наук України , Міністерство освіти України , Міністерство культури України | Меморандум, Міжнародний документ від 18.07.1990
Реквізити
  • Видавник: Канада, Національна Академія наук України , Міністерство освіти України , Міністерство культури України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 18.07.1990
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Канада, Національна Академія наук України , Міністерство освіти України , Міністерство культури України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 18.07.1990
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про наукове і культурне співробітництво між Міністерством культури УРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, Інститутом мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського Академії наук УРСР та Міністерством культури і багатокультурності провінції Альберта
Згідно Загальної угоди про обміни між СРСР і Канадою від 20 жовтня 1971 року, розділ 10, пункти 3 і 11, радянсько-канадської Програми академічних, наукових і культурних обмінів і співробітництва між СРСР і Канадою на 1989-90 роки, підписаної в Москві 18 листопада 1988 року, а також у відповідності до Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республіки і Урядом Канади про співробітництво між республіками СРСР і провінціями Канади, підписаної 20 листопада 1989 року, Міністерство культури УРСР, Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського АН УРСР та Міністерство культури і багатокультурності провінції Альберта, які далі іменуються "Сторонами", бажаючи сприяти розвитку наукового і технічного співробітництва в галузі українського та українсько-канадського фольклору, етнографії і музейної справи, досягли домовленості про таке:
Стаття I
З метою відзначення сторіччя українських поселень в Західній Канаді і як перший крок у встановленні майбутніх культурних і наукових обмінів Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського (Львівське відділення) спільно з історичним факультетом Чернівецького державного університету та музеями під відкритим небом Львова і Чернівців підготують і проведуть музейно-етнографічну конференцію, присвячену еміграції українців до Північної Америки наприкінці 19-го сторіччя.
Стаття II
Конференція відбудеться восени 1990 року.
Стаття III
Міністр культури і багатокультурності провінції Альберта відвідає Українську РСР у зв'язку з конференцією.
Стаття IV
Міністерство культури і багатокультурності провінції Альберта буде спонсором шести канадських представників, яких українські організатори запросять як учасників конференції від Канади. З цих шести осіб чотирьох безпосередньо визначить Міністерство культури і багатокультурності, а ще двох воно представить на узгодження організаторів з української сторони. Міністерство культури і багатокультурності провінції Альберта запропонує також інших кандидатів, які можуть бути запрошені на конференцію на Україні її організаторами, але для яких Міністерство культури і багатокультурності провінції Альберта спонсором не буде, і які прибудуть на конференцію за власний рахунок.
Стаття V
Рекламні оголошення про конференцію і загальний запит матеріалів будуть розповсюджуватись на Україні організаторами конференції, а в Канаді - Міністерством культури і багатокультурності провінції Альберта, визначаючи та наголошуючи при цьому на спільному характері заходу.
Стаття VI
Міністерство культури і багатокультурності провінції Альберта буде відповідати за фінансове забезпечення поїздки до СРСР і назад, маючи на увазі до пункту прибуття і від'їзду, його шести представників та двох організаторів конференції в Канаді. Організатори конференції на Україні зобов'язуються нести всі витрати, пов'язані з проведенням конференції, перебуванням в СРСР восьми канадських представників, їх переїздами по країні, проживанням в готелі та дослідницькою діяльністю, вказаною в цьому Меморандумі.
Стаття VII
Кожний з шести представників Міністерства культури і багатокультурності провінції Альберта, які будуть приймати участь в роботі конференції на Україні, надішле тези доповіді організаторам конференції після отримання запрошення, але не пізніше, як за три місяці до початку роботи конференції. Кожна доповідь включатиме додаткові дослідницькі матеріали, зокрема, архівні, які будуть передані організаторам по закінченні конференції у відповідності до угод між СРСР і Канадою.
Стаття VIII
По закінченні засідань конференції кожному представникові Міністерства культури і багатокультурності провінції Альберта буде надана можливість здійснити бібліотечне, архівне або польове експедиційне дослідження строком від 7 до 21 дня по темі, що повинна бути взаємно узгоджена організаторами конференції та Міністерством культури і багатокультурності провінції Альберта заздалегідь до початку роботи конференції. Організатори конференції будуть відповідати за підбір і отримання доступу до відповідних архівних сховищ і матеріалів, що сприяло б проведенню цього дослідження, а також покриття пов'язаних з цим витрат.
Стаття IX
Негайно після прибуття представників Міністерства культури і багатокультурності провінції Альберта або по закінченню конференції її організатори забезпечать відвідання музеїв, в т.ч. музеїв під відкритим небом, історичних місць та відповідних сіл, звертаючи особливу увагу на ті з них, що мають відношення до культури перших переселенців з Західної України до Альберти.
Стаття X
Під час перебування в СРСР організатори конференції, що відбудеться у відповідь в провінції Альберта у 1991 році, зустрінуться з організаторами конференції на Україні з метою отримання копій текстів всіх доповідей, представлених на конференцію на Україні. Під час зустрічей обидві групи визначать ті з них, що можуть бути використані в спільно підготовленому спеціальному виданні, включаючому тексти повідомлень, зроблених на конференціях на Україні і в провінції Альберта.
Стаття XI
Мається на увазі, що як другий захід цієї спільної домовленості Міністерство культури і багатокультурності провінції Альберта разом з зацікавленими науковими і учбовими закладами, до числа яких можуть увійти відділення східноєвропейських і слов'янських досліджень, Канадський інститут українознавства при Університеті провінції Альберта, Центр українських ресурсів і розвитку коледжу Грант Мак-Еван, проведуть музейно-етнографічну конференцію на тему "Міграція українців до Північної Америки після 1891 року", відзначаючи цим сторіччя початку масової еміграції українців до Канади.
Стаття XII
Конференція відбудеться в травні 1991 року.
Стаття XIII
Члени Ради Міністрів Української РСР прибудуть до Альберти у зв'язку з конференцією.
Стаття XIV
Спонсор обміну в Українській РСР направить як учасників конференції від республіки шістьох представників, які будуть запрошені Міністерством культури і багатокультурності провінції Альберта. З цих шести учасників український спонсор конкретно визначить чотирьох кандидатів і запропонує ще двох на узгодження організаторам конференції в Альберті. Спонсор з української сторони запропонує також інших кандидатів від Української РСР, які можуть бути запрошені на конференцію в Альберті, але спонсором яких він не буде, і які всі витрати будуть покривати за власний рахунок.
Стаття XV
Рекламні оголошення про конференцію і загальний запит матеріалів будуть розповсюджуватись організаторами конференції на Україні і Міністерством культури і багатокультурності провінції Альберта - в Канаді, визнаючи і наголошуючи на спільному характерові заходу.
Стаття XVI
Спонсорська організація Української РСР буде відповідати за фінансове забезпечення поїздки до Канади і назад, маючи на увазі до пункту прибуття і від'їзду, її шести представників та двох організаторів конференції. Організатори конференції в провінції Альберта зобов'язуються нести всі витрати, пов'язані з проведенням конференції, перебуванням в Канаді цих восьми представників, їх переїздами по країні, проживанням в готелі та дослідницькою діяльністю, вказаною в цьому Меморандумі.
Стаття XVII
Кожний з шести представників Української РСР, які приймуть участь в роботі конференції в провінції Альберта, надішле тези доповіді організаторам конференції після отримання запрошення, але не пізніше, як за три місяці до початку роботи конференції. Кожна доповідь включатиме додаткові дослідницькі матеріали, зокрема архівні, які будуть передані організаторам по закінченні конференції у відповідності до угод між СРСР і Канадою.
Стаття XVIII
По закінченні засідань конференції кожному представникові Української РСР буде надана можливість здійснити бібліотечне, архівне або польове експедиційне дослідження строком від 7 до 21 дня по темі, що повинна бути взаємно погоджена заздалегідь до початку роботи конференції її організаторами з українським спонсором. Організатори конференції будуть відповідати за підбір і отримання доступу до відповідних архівних сховищ і матеріалів, що сприяли б проведенню цього дослідження, а також покриття пов'язаних з цим витрат.
Стаття XIX
Негайно після прибуття представників Української РСР або ж по закінченні конференції її організатори забезпечать відвідання музеїв, в тому числі музеїв під відкритим небом, і історичних місць в провінції Альберта, звертаючи особливу увагу на ті з них, що мають відношення до культури перших переселенців з України до провінції Альберта.
Стаття XX
Під час свого перебування в Канаді організатори конференції на Україні (1990 рік) зустрінуться з організаторами конференції в Альберті з метою отримання копій текстів всіх доповідей, представлених на конференцію в Альберті. Під час зустрічей обидві групи визначать ті з них, що можуть бути використані в спільно підготовленому спеціальному виданні, включаючому тексти повідомлень, зроблених на конференціях на Україні і в Альберті.
Стаття XXI
Видання, згадане в статті XX, буде підготовлене після закінчення конференції в провінції Альберта. Зміст видання буде спланований, обговорений і спільно підготовлений до друку на мовах, на яких кожне повідомлення було зроблено (з додатком перекладу). Книга буде підготовлена, видана і розповсюджена шляхом, узгодженим обома сторонами. Кожна сторона візьме на себе 50 процентів витрат і одержить 50 процентів тиражу (мінімум 1000 примірників) для послідуючого розповсюдження або продажу.
Стаття XXII
Згідно положень даного Меморандуму сторони зобов'язуються широко обмінюватись інформацією через відповідні міністерства і інформувати інші зацікавлені організації.
Меморандум підписаний 18 липня 1990 року в двох примірниках, кожний українською і англійською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
Набуття чинності: 18.07.90
Строк дії: невизначений
Від імені Української РСР Від імені провінції Альберта (підпис) (підпис) Марія А.Орлик Джеймс Д.Хорсман Заступник Голови Заступник Прем'єр-Міністра, Ради Міністрів Міністр федеральних і міжурядових справ (підпис) (підпис) Іван І.Лукінов Даг Мейн Віце-президент Міністр культури і Академії наук багатокультурності