• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік

Верховна Рада України  | Постанова, Висновок від 19.10.2023 № 3421-IX
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 19.10.2023
  • Номер: 3421-IX
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 19.10.2023
  • Номер: 3421-IX
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік
За результатами розгляду у першому читанні проекту Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік (реєстр. № 10000), поданого Кабінетом Міністрів України, Верховна Рада України постановляє:
1. Схвалити висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік як Бюджетні висновки Верховної Ради України (додаються).
2. Кабінету Міністрів України підготувати проект Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік до другого читання відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України та подати його на розгляд Верховної Ради України у двотижневий строк з дня набрання чинності цією Постановою.
3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

Р. СТЕФАНЧУК

м. Київ
19 жовтня 2023 року
№ 3421-IX


Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 19 жовтня 2023 року № 3421-IX
БЮДЖЕТНІ ВИСНОВКИ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
1. При підготовці проекту Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік до другого читання врахувати такі зміни:
1.1. В абзаці першому статті 14 законопроекту слова і цифри "пунктами 56 та 60 розділу VI" замінити словами і цифрами "з урахуванням особливостей, визначених пунктами 56, 59 та 60 розділу VI".
1.2. Частину третю статті 15 законопроекту виключити.
1.3. В абзаці другому частини четвертої статті 28 законопроекту слова "(з урахуванням вимог безпеки щодо захисних споруд цивільного захисту та військових об’єктів (споруд, будинків, позицій, казарм, складів, доріг тощо)" замінити словами "(з урахуванням вимог безпеки щодо захисних споруд цивільного захисту)".
1.4. Частину першу статті 30 законопроекту викласти в такій редакції:
"Стаття 30. Установити, що, як виняток з положень статей 16 і 40 Бюджетного кодексу України, у 2024 році у разі залучення коштів, визначених пунктом 1 частини третьої статті 15 Бюджетного кодексу України і не передбачених у переліку, затвердженому додатком № 8 до цього Закону, коштів, визначених пунктом 13 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України і не передбачених у додатку № 1 до цього Закону, коштів у рамках програм бюджетної підтримки Європейського Союзу (на підтримку швидкого відновлення України та здійснення заходів, передбачених відповідними угодами про фінансування з Європейським Союзом), не передбачених у додатку № 1 до цього Закону, такі кошти за рішенням Кабінету Міністрів України, погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (яке може передбачати відкриття нових бюджетних програм, включаючи трансферти місцевим бюджетам), спрямовуються за спеціальним фондом державного бюджету відповідно на реалізацію проектів, програм та заходів, визначених пунктами 1 і 12 частини четвертої статті 30 Бюджетного кодексу України, програм бюджетної підтримки Європейського Союзу (на підтримку швидкого відновлення України та здійснення заходів, передбачених відповідними угодами про фінансування з Європейським Союзом), включаючи здійснення заходів з відновлення України та ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України".
1.5. У статті 35 законопроекту пункти 2, 3 і 4 замінити пунктом 2 такого змісту:
"2) залишку коштів, джерелом формування яких були доходи державного бюджету, визначені пунктом 1 частини другої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, що надійшли у попередні роки та не використані у 2023 році".
1.6. Статтю 35 законопроекту викласти в такій редакції:
"Стаття 35. Установити, що у 2024 році, як виняток з положень статті 24-2 Бюджетного кодексу України, за рішенням Кабінету Міністрів України на фінансове забезпечення заходів, визначених:
1. Пунктом 1 частини четвертої статті 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (з відкриттям у разі потреби нової бюджетної програми для Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України), спрямовуються кошти спеціального фонду державного бюджету, сформовані за рахунок:
1) залишку коштів, джерелом формування яких були надходження Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, одержані за рахунок запозичень, залучених під державні гарантії у попередні роки;
2) залишку коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої статті 24-2 Бюджетного кодексу України:
який утворився на 1 січня 2021 року та не використаний у 2021 і 2022 роках на фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм і у 2023 році на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкцію об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки;
який утворився на 1 січня 2022 року та не використаний у 2022 році на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізацію залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень і у 2023 році на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкцію об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки;
який утворився на 1 січня 2023 року та не використаний у 2023 році на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкцію об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки та на фінансове забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту;
3) залишку коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, що утворився на 1 січня 2024 року за рахунок коштів, не використаних у 2023 році на оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкцію об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки, на фінансове забезпечення заходів з розвитку аеродромної інфраструктури, у тому числі завершення будівництва, реконструкції аеродромної та енергетичної інфраструктури, задіяної у забезпеченні належного функціонування Міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького, та фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм відповідно до статті 30 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік";
4) залишку коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктами 1, 2, 3 та 5 частини третьої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, що утворився на 1 січня 2024 року.
2. Пунктом 2 частини четвертої статті 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", кошти спеціального фонду державного бюджету, сформовані за рахунок залишку коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 2 частини третьої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, що утворився на 1 січня 2024 року (у разі потреби з відкриттям нових бюджетних програм, включаючи трансферти місцевим бюджетам), спрямовуються на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, що мають на меті відновлення штучних споруд, які перебувають в аварійному стані, який підтверджено за результатами їх обстеження, проведеного відповідно до статті 39-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
1.7. Законопроект доповнити статтею 40 такого змісту:
"Стаття 40. Установити, що у 2024 році, як виняток з положень пункту 3 частини першої статті 90 Бюджетного кодексу України, фінансове забезпечення бюро судово-медичної експертизи до завершення передачі їх цілісних майнових комплексів з комунальної у державну власність або до завершення процедури реорганізації (ліквідації) комунальних закладів здійснюється з обласних бюджетів та бюджету міста Києва".
1.8. Абзац шістнадцятий пункту 3 розділу "Прикінцеві положення" законопроекту виключити.
1.9. Абзац сімнадцятий пункту 3 розділу "Прикінцеві положення" законопроекту виключити.
1.10. Пункт 3 розділу "Прикінцеві положення" законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
"частини першої статті 101 Закону України "Про електронні комунікації" від 16 грудня 2020 року № 1089-IX".
1.11. Збільшити доходи загального фонду проекту державного бюджету на 2024 рік у додатку № 1 до законопроекту за кодом 11020000 "Податок на прибуток підприємств" на 9.900.000 тис. грн (з урахуванням стану розгляду і прийняття Верховною Радою України проекту Закону України про внесення зміни до підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування банків за реєстр. № 9656-д), зменшивши на таку саму суму фінансування загального фонду проекту державного бюджету на 2024 рік у додатку № 2 до законопроекту за кодом 401000 "Запозичення", граничний обсяг дефіциту загального фонду проекту державного бюджету на 2024 рік, граничний обсяг державного боргу на 31 грудня 2024 року (з уточненням відповідних підсумкових показників у цих додатках та статтях 1 і 5 законопроекту).
1.12. Внести такі зміни до видатків проекту державного бюджету на 2024 рік у додатку № 3 до законопроекту (з уточненням відповідних підсумкових показників у цьому додатку та внесенням відповідних змін до додатків № 5 і № 7 до законопроекту) за загальним фондом:
1.12.1. збільшити видатки споживання за бюджетною програмою "Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя" (код 0501020) на 52.428,6 тис. грн (з них оплата праці - на 42.825,8 тис. грн) для Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та видатки споживання за бюджетною програмою "Забезпечення засад функціонування незалежної судової влади" (код 5981010) на 9.727,7 тис. грн (з них комунальні послуги та енергоносії - на 1.973 тис. грн), зменшивши видатки розвитку за бюджетною програмою "Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя" (код 0501020) на 62.156,3 тис. грн;
1.12.2. збільшити видатки розвитку за бюджетною програмою "Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ" (код 2201040) на 94.488,9 тис. грн та зменшити на таку саму суму видатки споживання за цією бюджетною програмою;
1.12.3. збільшити видатки за бюджетною програмою "Надання освіти закладами загальної середньої освіти державної форми власності та освітніх послуг державною установою для осіб, які перебувають у закладах охорони здоров’я" (код 2201100) на 154.647,5 тис. грн (у тому числі видатки споживання - на 152.147,5 тис. грн (з них оплата праці - на 118.578,2 тис. грн, комунальні послуги та енергоносії - на 429,5 тис. грн), видатки розвитку - на 2.500 тис. грн), видатки споживання за бюджетною програмою "Забезпечення діяльності Національного центру "Мала академія наук України", надання позашкільної освіти державними закладами позашкільної освіти, заходи з позашкільної роботи, проведення всеукраїнських та міжнародних олімпіад у сфері освіти" (код 2201120) на 28.921,6 тис. грн, видатки споживання за бюджетною програмою "Здійснення методичного та аналітичного забезпечення діяльності закладів освіти" (код 2201170) на 20.000 тис. грн (з них оплата праці - на 16.393,5 тис. грн), видатки розвитку за бюджетною програмою "Загальнодержавні заходи у сфері освіти" (код 2201260) на 56.412,9 тис. грн, зменшивши видатки розвитку за бюджетною програмою "Фонд розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти" (код 2201140) на 259.982 тис. грн;
1.12.4. зменшити видатки розвитку загалом у сумі 384.345,2 тис. грн за такими бюджетними програмами: "Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя" (код 0501020) - на 237.843,7 тис. грн, "Здійснення прокурорської діяльності, підготовка та підвищення кваліфікації працівників органів прокуратури" (код 0901010) - на 119.200 тис. грн, "Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді" (код 2709060) - на 8.644,9 тис. грн, "Управління та випробування космічних засобів" (код 6381050) - на 18.656,6 тис. грн; при цьому збільшити видатки споживання за бюджетною програмою "Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" (код 2211190) на 384.345,2 тис. грн;
1.12.5. збільшити видатки споживання за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення" (код 2308010) на 5.111,1 тис. грн (з них оплата праці - на 4.189,4 тис. грн) та зменшити видатки розвитку за бюджетною програмою "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення" (код 2308060) на 5.111,1 тис. грн;
1.12.6. найменування бюджетної програми за кодом 2501450 викласти в такій редакції: "Оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги і підтримки, в дитячих оздоровчих таборах МДЦ "Артек", ДЦ "Молода гвардія" і в дитячих закладах, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей";
1.12.7. збільшити видатки споживання за бюджетною програмою "Керівництво та управління діяльністю у зоні відчуження" (код 2708010) на 2.096 тис. грн (при цьому збільшити видатки на оплату праці на 4.838,6 тис. грн) та скоротити видатки розвитку у сумі 2.096 тис. грн за цією бюджетною програмою;
1.12.8. зменшити видатки розвитку за бюджетною програмою "Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення, в тому числі їх будівництво" (код 3801280) на 573.884 тис. грн (у частині видатків на реконструкцію першої черги Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодоморів в Україні з будівництвом другої черги Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні) та збільшити на таку саму суму видатки споживання за бюджетною програмою "Соціальний захист осіб з інвалідністю" (код 2507110) для забезпечення окремих категорій громадян, передусім інвалідів із числа військовослужбовців, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, виробами підвищеної функціональності;
1.12.9. збільшити видатки розвитку за бюджетною програмою "Утилізація твердого ракетного палива" (код 6381120) на 376.029,3 тис. грн та зменшити на таку саму суму видатки за бюджетною програмою "Резервний фонд" (код 3511030);
1.12.10. зменшити видатки за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері економічної безпеки" (код 6491010) на 409.076 тис. грн (у тому числі видатки споживання - на 321.076 тис. грн (з них оплата праці - на 171.065,6 тис. грн), видатки розвитку - на 88.000 тис. грн), збільшивши видатки розвитку за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері митної політики" (код 3506010) на 20.582,2 тис. грн і передбачивши Міністерству фінансів України (для Державної митної служби України) видатки розвитку за новою бюджетною програмою "Реалізація заходів з облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення" у сумі 388.493,8 тис. грн.
2. Кабінету Міністрів України при підготовці проекту Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік до другого читання:
2.1. Уточнити положення та показники законопроекту з урахуванням стану розгляду і прийняття Верховною Радою України проекту Закону України про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України (реєстр. № 10037), зокрема щодо:
2.1.1. зарахування у 2024 році, як виняток з положень пункту 1 частини другої статті 29 та пункту 1 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України, податку на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного пунктом 1-1 частини другої статті 29 цього Кодексу, та податку від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу), що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя), до загального фонду державного бюджету у розмірі 21 відсоток, до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки;
2.1.2. зупинення на 2024 рік дії статей 98 і 99 Бюджетного кодексу України щодо передачі реверсної дотації з місцевих бюджетів до державного бюджету;
2.1.3. розподілу частини додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації, для компенсації зменшення ресурсів загального фонду місцевих бюджетів у 2024 році порівняно з 2021 роком у зв’язку із зарахуванням у 2024 році частини податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України, до спеціального фонду державного бюджету.
2.2. Розглянути можливість збільшення доходів проекту державного бюджету на 2024 рік, зокрема:
2.2.1. за кодом 13030800 "Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу";
2.2.2. за кодом 14070000 "Податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів".
2.3. Визначитися щодо доцільності врегулювання питання щодо сплати господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності за 2023 рік у порядку, передбаченому частиною четвертою статті 20 законопроекту.
2.4. Визначитися щодо доцільності унормування у законопроекті питання зарахування у 2024 році до спеціального фонду державного бюджету коштів, одержаних від зростання стартової ціни на аукціоні з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів, із спрямуванням таких коштів на здійснення заходів з відтворення водних біоресурсів та селекційно-племінну роботу у сфері аквакультури.
2.5. Опрацювати питання щодо додаткового фінансового забезпечення у 2024 році заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту та придбання швидкісних морських пошуково-рятувальних суден для казенного підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба" за рахунок залишків коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету: передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, які утворилися на 1 січня 2023 року та не використані у 2023 році на фінансове забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту; передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 5 частини третьої цієї статті, які утворилися на 1 січня 2024 року (із внесенням відповідних змін до статей 12, 14 і 35 законопроекту).
2.6. Опрацювати питання щодо уточнення редакції абзацу третього статті 27 законопроекту в частині спрямування у 2024 році коштів, отриманих до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 5-1 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України, за бюджетною програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" (код 2301400) додатково на закупівлю лікарських засобів (у тому числі тих засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу).
2.7. Розглянути можливість доповнення частини четвертої статті 28 законопроекту новим абзацом такого змісту:
"будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт, розроблення проектної (проектно-кошторисної) документації, поточний ремонт) закладів охорони здоров’я для забезпечення надання медичної та реабілітаційної допомоги особам, постраждалим внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України".
2.8. Визначитися щодо доцільності спрямування коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії у виняткових випадках на забезпечення потреб оборони та за необхідності запропонувати відповідні зміни до статті 28 законопроекту.
2.9. Опрацювати питання щодо необхідності додаткового законодавчого унормування в законопроекті порядку здійснення у 2024 році за спеціальним фондом державного бюджету заходів з відновлення України та подолання наслідків, спричинених повномасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, за рахунок надходжень від Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, отриманих на безоплатній та безповоротній основі на реалізацію таких заходів.
2.10. Уточнити редакцію статті 34 законопроекту з метою приведення у відповідність із предметом регулювання законопроекту, зокрема в частині застосування положень цієї статті виключно у 2024 році.
2.11. Розглянути можливість збереження на рахунках відповідних місцевих бюджетів на кінець 2023 року залишків коштів за субвенцією, наданою відповідно до пункту 2 частини третьої статті 24-2 і статті 103-1 Бюджетного кодексу України, та їх використання у 2024 році з урахуванням цільового призначення субвенції (із внесенням відповідних змін до статті 35 законопроекту).
2.12. Опрацювати питання щодо можливості збільшення/передбачення обсягу надання гарантій компенсації шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України, фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав, а також вантажовласникам, вантажі яких перевозяться на зазначених суднах, за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету та за необхідності запропонувати відповідні зміни до статті 39 законопроекту.
2.13. Проаналізувати доцільність запровадження нових підходів щодо визначення умов оплати праці на основі класифікації посад для державних службовців Апарату Верховної Ради України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Національного агентства з питань запобігання корупції, Антимонопольного комітету України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зважаючи на особливі повноваження та функції відповідних державних органів.
2.14. Визначитися щодо можливості та доцільності збільшення/передбачення видатків проекту державного бюджету на 2024 рік за врахованими частково пропозиціями народних депутатів України та комітетів Верховної Ради України у таблиці пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи до законопроекту (виходячи з наявних фінансових ресурсів державного бюджету та за результатами оцінювання обґрунтованості додаткової потреби у бюджетних коштах), а саме:
2.14.1. за бюджетною програмою "Наукова і науково-технічна діяльність у сфері державного управління, стратегічних проблем внутрішньої та зовнішньої політики і з питань посередництва та примирення при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів)" (код 0301080);
2.14.2. за новою бюджетною програмою для проведення лікування, медичної та соціальної реабілітації військовослужбовців та прирівняних до них осіб у Клінічній лікарні "Феофанія" для Державного управління справами;
2.14.3. за бюджетною програмою "Протиепізоотичні заходи та участь у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин (МЕБ)" (код 0412020);
2.14.4. за бюджетною програмою "Підготовка кадрів у сфері статистики закладом вищої освіти та забезпечення діяльності його баз практики" (код 0414090);
2.14.5. за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері експортного контролю" (код 1208010);
2.14.6. за бюджетною програмою "Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ" (код 2201040);
2.14.7. за бюджетною програмою "Надання освіти закладами загальної середньої освіти державної форми власності та освітніх послуг державною установою для осіб, які перебувають у закладах охорони здоров’я" (код 2201100);
2.14.8. за бюджетною програмою "Виплата академічних стипендій студентам (курсантам), аспірантам, докторантам закладів фахової передвищої та вищої освіти" (код 2201190);
2.14.9. за бюджетною програмою "Загальнодержавні заходи у сфері освіти" (код 2201260);
2.14.10. за бюджетною програмою "Фізична і спортивна підготовка учнівської та студентської молоді" (код 2201310);
2.14.11. за новою бюджетною програмою для забезпечення реалізації проекту "Міжнародний науковий центр "Обсерваторія" - платформа розбудови екологічної інфраструктури транскордонного Карпатського регіону" для завершення будівництва Міжнародного наукового центру "Обсерваторія" для Міністерства освіти і науки України;
2.14.12. за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти" (код 2211210);
2.14.13. за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту" (код 2211310), розглянувши можливість доповнення її найменування словами "закладах професійної (професійно-технічної) освіти та закладах вищої освіти" та визначення іншого головного розпорядника коштів державного бюджету за цією бюджетною програмою;
2.14.14. за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти" (код 2211330), замінивши в її найменуванні слова "придбання обладнання" словами "створення та", а також визначивши головним розпорядником коштів державного бюджету за цією бюджетною програмою Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (загальнодержавні видатки та кредитування);
2.14.15. за бюджетною програмою "Спеціалізована медична допомога, що надається закладами охорони здоров’я наукових установ та закладів вищої освіти" (код 2301170) у частині видатків розвитку державного некомерційного підприємства "Національний інститут раку";
2.14.16. за бюджетною програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" (код 2301400);
2.14.17. за бюджетною програмою "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення" (код 2308060), опрацювавши питання застосування при розрахунку тарифів на медичні і реабілітаційні послуги, які включають у тому числі лікування усіх військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво), пов’язану із захистом Батьківщини під час ведення бойових дій, для повного покриття такого лікування із забезпеченням усіма необхідними лікарськими та реабілітаційними засобами підвищуючого коригувального коефіцієнта, що є не меншим за 3,0;
2.14.18. за новою бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю медичного обладнання та здійснення ремонтно-відновлювальних робіт приміщень лікувальних закладів охорони здоров’я на прифронтових та деокупованих територіях" для Міністерства охорони здоров’я України (загальнодержавні видатки та кредитування);
2.14.19. за новою бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення посиленого п’ятиразового харчування військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу під час реабілітації в лікувальних і реабілітаційних закладах" для Міністерства охорони здоров’я України (загальнодержавні видатки та кредитування);
2.14.20. за новою бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я" для Міністерства охорони здоров’я України (загальнодержавні видатки та кредитування);
2.14.21. за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері реалізації політики щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей" (код 2509010);
2.14.22. за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері геологічного вивчення та використання надр" (код 2704010);
2.14.23. за бюджетною програмою "Підтримка у безпечному стані блоків та об’єкта "Укриття" та заходи щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС" (код 2708120) для сплати Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату і доставку пенсійних виплат особам, яким пенсія призначена на пільгових умовах, у сумі 150.090,9 тис. грн;
2.14.24. за новою бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень для Міністерства аграрної політики та продовольства України;
2.14.25. за бюджетною програмою "Забезпечення розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами Національним бюро" (код 3101590);
2.14.26. за новою бюджетною програмою "Фінансова підтримка казенного підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба" для Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України;
2.14.27. за новою бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури" для Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (загальнодержавні видатки та кредитування);
2.14.28. за бюджетною програмою "Здійснення заходів державної молодіжної політики та утвердження української національної та громадянської ідентичності" (код 3401070);
2.14.29. за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері фінансового контролю" (код 3505010);
2.14.30. за новою бюджетною програмою "Реалізація заходів з облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення" для Міністерства фінансів України (для Державної митної служби України);
2.14.31. за бюджетною програмою "Додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам" (код 3511060) у частині додаткової дотації з державного бюджету бюджету Славутицької міської територіальної громади на забезпечення утримання соціальної інфраструктури міста Славутича;
2.14.32. за бюджетною програмою "Підготовка кадрів для сфери культури і мистецтва закладами фахової передвищої та вищої освіти" (код 3801160) у частині видатків розвитку;
2.14.33. за бюджетною програмою "Наукова і науково-технічна діяльність наукових установ Національної академії наук України" (код 6541030).
2.15. Визначитися щодо доцільності передбачення коштів на виробництво (створення) та розповсюдження телевізійних фільмів та серіалів у складі бюджетної програми "Державна підтримка кінематографії" (код 0419030) та за необхідності зменшити відповідні видатки або скоротити їх у повному обсязі.
2.16. Передбачити Міністерству соціальної політики України (як головному розпоряднику коштів державного бюджету) видатки за новою бюджетною програмою на функціонування новоутвореної Державної служби України у справах дітей (визначивши її відповідальним виконавцем такої програми у складі цього міністерства) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2023 року № 1048 "Деякі питання Державної служби у справах дітей".
2.17. Визначитися щодо доцільності збільшення видатків за бюджетною програмою "Розвиток системи соціальних послуг" (код 2501370) за рахунок зменшення видатків за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі" (код 2511240).
2.18. Проаналізувати обґрунтованість обсягу видатків, передбачених Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері фондового ринку" (код 6151010), відповідно до повноважень цього державного органу та за результатами зазначеного аналізу зменшити такі видатки (орієнтовно не менше ніж на 80.000 тис. грн), спрямувавши вивільнені кошти Міністерству фінансів України (для Державної митної служби України) за новою бюджетною програмою "Реалізація заходів з облаштування пунктів пропуску залізничного сполучення".
2.19. Врегулювати питання щодо визначення граничної чисельності працівників центрального апарату і територіальних управлінь Бюро економічної безпеки України на 2024 рік (орієнтовно не більше 1400 осіб), виходячи з видатків за бюджетною програмою "Керівництво та управління у сфері економічної безпеки" (код 6491010), передбачених у додатку № 3 до законопроекту, з урахуванням зменшення таких видатків відповідно до пункту 1 цих Бюджетних висновків.
2.20. Опрацювати питання щодо можливості здійснення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану" виплат співробітникам Служби судової охорони за період з 24 лютого 2022 року по 20 січня 2023 року та за необхідності передбачити відповідні кошти.
2.21. Проаналізувати показники щодо розподілу видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя (додаток № 7 до законопроекту), опрацювавши пропозиції № 1618 і № 1620 у таблиці пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи до законопроекту та за необхідності запропонувати уточнення таких показників у межах визначених законопроектом видатків за бюджетною програмою "Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя" (код 0501020) з урахуванням передбачених цими Бюджетними висновками відповідних змін.
2.22. Опрацювати питання щодо обґрунтованості передбаченого у законопроекті обсягу видатків за бюджетною програмою "Державне стимулювання створення індустріальних парків" (код 1201340) та розглянути доцільність здійснення перерозподілу видатків на підтримку бізнесу за напрямами, визначеними пунктами 16-20 статті 14 законопроекту, у межах коштів, визначених пунктом 11 статті 11 і статтею 36 законопроекту.
2.23. Розглянути можливість здійснення розподілу між місцевими бюджетами освітньої субвенції у додатку № 5 до законопроекту.
2.24. Опрацювати питання щодо погашення заборгованості перед державним бюджетом за середньостроковими позиками, наданими місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, яка знаходиться на обліку в Державній казначейській службі України.
2.25. Додатково опрацювати відхилені пропозиції народних депутатів України та комітетів Верховної Ради України у таблиці пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи до законопроекту.