КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 вересня 2023 р. № 1048 Київ |
Деякі питання Державної служби у справах дітей
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Державну службу України у справах дітей як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері захисту прав дітей, соціальної підтримки сімей з дітьми, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку сімейних форм виховання та усиновлення.
2. Затвердити Положення про Державну службу України у справах дітей, що додається.
3. Установити, що функціонування Державної служби у справах дітей здійснюється в межах видатків, передбачених Національній соціальній сервісній службі за бюджетною програмою 2509010 "Керівництво та управління у сфері реалізації політики щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей".
4. Розмістити Державну службу у справах дітей на умовах оренди за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.
5. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
6. Скасувати як таку, що нереалізована, постанову Кабінету Міністрів України від 19 січня 2022 р. № 23 "Про утворення Державної служби України у справах дітей" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 9, ст. 479).
7. Фонду державного майна забезпечити укладення з Державною службою у справах дітей договору оренди на умовах, передбачених для бюджетних організацій, з відшкодуванням балансоутримувачу фактичних витрат, пов’язаних з утриманням.
8. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 3, підпунктів 2-29 пункту 4 Положення, затвердженого цією постановою, та пункту 3 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 січня 2024 року.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 вересня 2023 р. № 1048
ПОЛОЖЕННЯ
про Державну службу України у справах дітей
1. Державна служба України у справах дітей (далі - Служба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері захисту прав дітей, соціальної підтримки сімей з дітьми, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку сімейних форм виховання та усиновлення.
2. Служба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
( Дію пункту 3 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року ) 3. Основними завданнями Служби є:
1) реалізація державної політики у сфері захисту прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, соціальної підтримки сімей з дітьми, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку сімейних форм виховання та усиновлення;
2) забезпечення в межах повноважень, визначених законом, проведення моніторингу дотримання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, фізичними особами вимог законодавства у сфері захисту прав дітей;
3) координація надання соціальної підтримки та соціальних послуг сім’ям з дітьми, дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, прийомним сім’ям, сім’ям патронатних вихователів, дитячим будинкам сімейного типу, усиновлювачам;
4) координація та методичне забезпечення в межах повноважень, визначених законом, діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктів системи надання соціальних послуг, суб’єктів соціальної роботи та інших суб’єктів, що забезпечують надання соціальної підтримки сім’ям з дітьми, в тому числі з питань формування відповідального батьківства, навчання батьків навичкам, необхідним для всебічного розвитку та виховання дітей, розвитку сімейних форм виховання.
4. Служба для виконання визначених для неї завдань:
1) розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств з урахуванням практики застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, та в установленому порядку подає їх Міністру соціальної політики;
( Дію підпункту 2 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
2) здійснює організаційно-методичне забезпечення діяльності органів опіки та піклування, служб у справах дітей щодо здійснення опіки та піклування, забезпечення прав та інтересів дітей;
( Дію підпункту 3 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
3) координує діяльність органів виконавчої влади з питань захисту прав дитини, проводить експертизу проектів нормативно-правових актів щодо відповідності положенням Конвенції ООН про права дитини;
( Дію підпункту 4 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
4) забезпечує в установленому порядку діяльність консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених Кабінетом Міністрів України, з питань реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей;
( Дію підпункту 5 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
5) забезпечує взаємодію центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів, підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань, суб’єктів системи надання соціальних послуг з питань забезпечення прав та інтересів дітей, соціальної підтримки та надання соціальних послуг сім’ям з дітьми;
( Дію підпункту 6 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
6) забезпечує безпосередню взаємодію із закордонними дипломатичними установами України та закордонними дипломатичними представництвами в Україні з питань забезпечення прав та найкращих інтересів дітей громадян України за кордоном;
( Дію підпункту 7 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
7) проводить аналіз ефективності здійснення заходів із забезпечення найкращих інтересів дитини, моніторинг та оцінювання результатів дотримання та захисту прав дитини, реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей;
( Дію підпункту 8 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
8) забезпечує виконання програм щодо поліпшення становища дітей, бере участь та ініціює розроблення та виконання програм щодо підтримки сімей з дітьми;
( Дію підпункту 9 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
9) здійснює з питань, що належать до її компетенції, координацію та методологічне забезпечення діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа;
( Дію підпункту 10 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
10) здійснює методичне забезпечення діяльності щодо усиновлення дітей громадянами України та іноземцями, взяття дітей під опіку, піклування, влаштування дітей у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї патронатних вихователів, вилучення або вибуття дітей із сімейних форм виховання;
( Дію підпункту 11 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
11) забезпечує провадження діяльності з питань усиновлення, ведення обліку (в тому числі централізованого) дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, а також обліку іноземців та громадян України, які проживають за межами України і бажають усиновити дітей, та дітей, усиновлених ними, надання іноземцям та громадянам України, які проживають за межами України, - кандидатам в усиновлювачі згоду на усиновлення дитини для подання до суду або відмову в усиновленні дитини;
( Дію підпункту 12 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
12) забезпечує ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, закладів, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей;
( Дію підпункту 13 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
13) забезпечує функціонування банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів у порядку, встановленому Мінсоцполітики;
( Дію підпункту 14 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
14) проводить моніторинг дотримання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, фізичними особами вимог законодавства у сфері захисту прав дітей, встановлення опіки та піклування над дітьми, їх влаштування у сімейні форми виховання та усиновлення;
( Дію підпункту 15 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
15) проводить роботу з цивільно-правового захисту дітей, їх законних представників, надає методичну допомогу у забезпеченні надання органами місцевого самоврядування безоплатної первинної правничої допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам, які бажають створити сімейні форми виховання, усиновити дитину;
( Дію підпункту 16 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
16) здійснює в межах повноважень, визначених законом, координацію діяльності служб у справах дітей;
( Дію підпункту 17 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
17) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності працівників служб у справах дітей;
( Дію підпункту 18 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
18) забезпечує складення та ведення державної статистики щодо дітей відповідно до законодавства та міжнародних стандартів;
( Дію підпункту 19 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
19) здійснює в межах повноважень, передбачених законом, організаційно-методичне забезпечення та надання соціальної підтримки та соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, усиновлювачам, сім’ям патронатних вихователів, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяє забезпеченню здійснення заходів щодо виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;
( Дію підпункту 20 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
20) координує здійснення заходів щодо соціальної профілактики складних життєвих обставин сімей з дітьми;
( Дію підпункту 21 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
21) сприяє забезпеченню житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, здійснює методичне забезпечення діяльності та в межах повноважень, визначених законом, координацію взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрів надання адміністративних послуг з питань організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності;
( Дію підпункту 22 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
22) організовує і проводить роботу з формування відповідального батьківства, підтримки сімей з дітьми (шляхом виконання програм "пакунок малюка", "муніципальна няня");
( Дію підпункту 23 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
23) аналізує потребу та координує забезпечення дітей з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації, надання реабілітаційних послуг;
( Дію підпункту 24 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
24) забезпечує в межах повноважень, визначених законом, координацію та методологічний супровід діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціального захисту внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, проводить роботу із соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей з дітьми, над якими встановлено опіку чи піклування, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, дитячих будинків сімейного типу;
( Дію підпункту 25 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
25) сприяє розвитку сімейних форм виховання, влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, взяттю дітей під опіку, піклування, усиновленню, влаштуванню дітей у сім’ї патронатних вихователів;
( Дію підпункту 26 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
26) забезпечує організацію та координує проведення курсів з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі, забезпечує ведення обліку та координацію діяльності тренерів, які здійснюють підготовку кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі, відповідне організаційно-методичне забезпечення таких курсів;
( Дію підпункту 27 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
27) забезпечує координацію заходів з організації оздоровлення та відпочинку дітей, координацію діяльності суб’єктів, що проводять роботу з виїзду груп дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, надає згоду на виїзд груп дітей, сприяє розвитку мережі оздоровчих закладів, підвищенню якості оздоровчих послуг для дітей, організовує в межах повноважень, визначених законом, проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, надає їм відповідну методичну допомогу;
( Дію підпункту 28 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
28) проводить аналіз порушення вимог законодавства щодо надання соціальної допомоги та дотримання державних стандартів щодо соціальних послуг, які надаються дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, сприяє здійсненню заходів щодо захисту прав дітей у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми;
( Дію підпункту 29 пункту 4 зупинено до 1 травня 2024 року згідно з Постановою КМ № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 року )
29) використовує інформаційні системи єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, централізованого банку даних з проблем інвалідності, банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, а також інші програмні ресурси;
30) проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, в тому числі в медіа, щодо соціальної підтримки сімей з дітьми, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку сімейних форм виховання та усиновлення, популяризації інституту сім’ї, поширення інформації про права та соціальні послуги для сімей з дітьми;
31) здійснює інші повноваження, визначені законом.
5. Служба з метою організації своєї діяльності:
1) забезпечує в межах повноважень, визначених законом, здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також контроль за дотриманням антикорупційного законодавства в апараті Служби, здійснює контроль за дотриманням правил етичної поведінки державних службовців Служби;
2) проводить добір кадрів в апарат Служби, організовує роботу з підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації посадових осіб Служби;
3) забезпечує в межах повноважень, визначених законом, виконання завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності держави;
4) організовує планово-фінансову роботу в апараті Служби;
5) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів в апараті Служби відповідно до встановлених правил;
6) забезпечує здійснення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановлених завдань, планів і вимог щодо діяльності Служби;
7) забезпечує охорону державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності, кіберзахист, технічний і криптографічний захист інформації та здійснює контроль за дотриманням такого режиму;
8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
6. Служба для виконання визначених для неї завдань має право:
1) залучати фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), науковців, представників організацій роботодавців, профспілок та інших інститутів громадянського суспільства (за згодою) для розгляду питань, що належать до компетенції Служби;
2) отримувати безоплатно в установленому порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, що стосуються питань діяльності Служби;
3) користуватися в установленому законодавством порядку відповідними інформаційними базами даних державних органів, державними, у тому числі урядовими, системами зв’язку і комунікації, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
4) скликати наради, утворювати комісії, робочі та експертні групи, проводити наукові конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції;
5) вчиняти передбачені законом правочини, спрямовані на забезпечення виконання своїх повноважень.
7. Служба під час виконання визначених для неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, профспілками та організаціями роботодавців, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, а також підприємствами, установами та організаціями.
8. Служба в межах повноважень, визначених законом, на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання.
9. Службу очолює Голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.
10. Голова Служби:
1) очолює Службу, здійснює керівництво її діяльністю, представляє Служба у відносинах з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами;
2) організовує та контролює в межах своїх повноважень виконання в апараті Служби Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та інших міністерств з питань, що належать до компетенції Служби;
3) затверджує за погодженням з Міністром соціальної політики структуру апарату Служби;
4) забезпечує виконання Службою наказів і доручень Міністра соціальної політики;
5) звітує перед Міністром соціальної політики про виконання планів роботи Служби та визначених для неї завдань;
6) розподіляє обов’язки між своїми заступниками;
7) затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату Служби;
8) призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців апарату Служби (якщо інше не передбачено законом), укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України;
9) приймає на роботу та звільняє з роботи працівників апарату Служби в порядку, передбаченому законодавством про працю;
10) забезпечує реалізацію державної політики щодо державної таємниці, контроль за її збереженням в апараті Служби;
11) вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та працівників апарату Служби, присвоює їм ранги державних службовців (якщо інше не передбачено законом);
12) вносить в установленому порядку подання щодо представлення державних службовців та працівників апарату Служби до відзначення державними нагородами;
13) утворює комісії, робочі та експертні групи, скликає та проводить наради з питань, що належать до компетенції Служби;
14) підписує накази Служби;
15) дає в межах повноважень обов’язкові для виконання державними службовцями і працівниками апарату Служби доручення;
16) за погодженням з Мінфіном затверджує штатний розпис і кошторис апарату Служби;
17) приймає в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів, розпорядником яких є Служба;
18) організовує внутрішній контроль і внутрішній аудит та забезпечує їх здійснення у Службі та на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління;
19) здійснює інші повноваження, визначені законом.
11. Голова Служби має заступників, яких призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.
12. Гранична чисельність державних службовців та працівників Служби затверджується Кабінетом Міністрів України.
Структура апарату Служби затверджується її Головою за погодженням з Міністром соціальної політики.
Штатний розпис і кошторис апарату Служби затверджується Головою Служби за погодженням з Мінфіном.
13. Служба є юридичною особою публічного права, використовує власну печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 вересня 2023 р. № 1048
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85 "Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 29, ст. 814; 2015 р., № 86, ст. 2882; 2020 р., № 73, ст. 2300):
1) позицію
"Нацсоцслужба | 120 | 120 | 1265***************** | 1265*****************" |
замінити такою позицією:
"Нацсоцслужба | 110 | 110 | 1153 | 1153 |
110 | 110 | 960************************ | 960************************"; |
2) доповнити додаток такою позицією:
"Державна служба у справах дітей | 80 | 80 | ||
200************************ | 200************************"; |
3) виноску до додатка "***************** З 1 січня 2021 р. за рахунок передачі не менш як 30 відсотків граничної чисельності працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення облдержадміністрацій, не менш як 30 відсотків працівників служб у справах дітей облдержадміністрацій та загальної чисельності державних соціальних інспекторів райдержадміністрацій станом на 1 січня 2020 року." виключити;
4) доповнити додаток виноскою "************************" такого змісту:
"************************ З 1 січня 2025 року.".
2. У схемі спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 74, ст. 2105; 2019 р., № 86, ст. 2898):
1) розділ II доповнити абзацом такого змісту:
"Державна служба України у справах дітей";
2) пункт 11 розділу III доповнити абзацом такого змісту:
"Державна служба України у справах дітей".
3. У Положенні про Національну соціальну сервісну службу України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 783 "Деякі питання Національної соціальної сервісної служби України" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 73, ст. 2300, № 97, ст. 3134; 2021 р., № 81, ст. 5163):
1) у пункті 1 слова ", захисту прав дітей" виключити;
2) підпункт 2 пункту 3 виключити;
3) у пункті 4:
в абзаці другому підпункту 2 слова "і безпритульним дітям, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа" виключити;
абзаци другий, третій, восьмий і дев’ятий підпункту 3 виключити;
підпункт 4 виключити;
у підпункті 5:
абзаци четвертий, шостий і сьомий виключити;
в абзаці десятому слова "сім’ям з дітьми,", "і безпритульним дітям", ", дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа" виключити;
в абзаці чотирнадцятому підпункту 10 слова "та дітей з інвалідністю" виключити;
абзац четвертий підпункту 13 виключити;
абзаци другий - четвертий підпункту 17 виключити.