• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації регулярних, нерегулярних та маятникових (човникових) перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні

Міністерство розвитку громад та територій | Наказ, Рішення, Дозвіл, Форма, Зразок, Порядок від 05.09.2024 № 966
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Рішення, Дозвіл, Форма, Зразок, Порядок
  • Дата: 05.09.2024
  • Номер: 966
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Рішення, Дозвіл, Форма, Зразок, Порядок
  • Дата: 05.09.2024
  • Номер: 966
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД, ТЕРИТОРІЙ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.09.2024 м. Київ № 966
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
05 листопада 2024 р. за № 1662/43007
Про затвердження Порядку організації регулярних, нерегулярних та маятникових (човникових) перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні
Відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про автомобільний транспорт", абзацу тридцять четвертого підпункту 20 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 року № 460 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 року № 1400),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації регулярних, нерегулярних та маятникових (човникових) перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства транспорту України від 09 лютого 2004 року № 75 "Про затвердження Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 червня 2004 року за № 759/9358.
3. Управлінню міжнародних автомобільних перевезень забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Сектору зовнішніх комунікацій забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Сергія Деркача.
 

Виконувач обов'язків Міністра

Василь ШКУРАКОВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ

Голова Державної служби України
з безпеки на транспорті

Євген ЗБОРОВСЬКИЙ

В. о. Голови Державної
регуляторної служби України

Олексій МИХАЙЛОВ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України
05 вересня 2024 року № 966
Порядок
організації регулярних, нерегулярних та маятникових (човникових) перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм організації міжнародних регулярних, нерегулярних, маятникових (човникових) та регулярних транзитних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні і є обов'язковим для виконання автомобільними перевізниками (далі - перевізники) та замовників транспортних послуг.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті (далі - Єдиний комплекс) - інформаційно-комунікаційна система Укртрансбезпеки, що становить сукупність автоматизованих систем, програмно-інформаційних комплексів, програмних, програмно-технічних та технічних засобів електронної комунікації, що забезпечують обробку та захист інформації, електронну взаємодію з метою надання послуг та забезпечення реалізації державної політики з питань безпеки на наземному транспорті;
журнал INTERBUS - контрольний документ, який складається з відривних шляхових листів пасажирів у двох примірниках, для реєстрації пасажирів під час виконання нерегулярних автомобільних міжнародних перевезень, форма якого визначена додатком 3 до Угоди про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами (Угода INTERBUS), до якої Україна приєднана відповідно до Закону України від 16 жовтня 2012 року № 5444 "Про приєднання України до Угоди про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами (Угода INTERBUS)";
користувач Єдиного комплексу (далі - користувач) - перевізники (фізичні особи - підприємці, юридичні особи), та посадові особи Мінінфраструктури, які пройшли процедуру електронної ідентифікації та автентифікації і отримали право доступу до інформації в Єдиному комплексі;
паритетне виконання перевезень - умови, визначені договором між українським та іноземним перевізниками, відповідно до яких здійснюються перевезення міжнародним маршрутом загального користування;
регулярні транзитні перевезення - перевезення пасажирів автобусами, які відправляються з території України і прямують через територію іншої іноземної країни до третьої іноземної країни за умови, що перевезення пасажирів відбудуться без їх висадки або посадки на території іншої іноземної країни.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених в "Угоді INTERBUS", Законах України "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон), "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про адміністративну процедуру", Правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року № 1184) (далі - Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту).
3. Відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування (далі - дозвіл України), а також організація нерегулярних міжнародних перевезень здійснюється через Єдиний комплекс, враховуючи положення Закону України "Про адміністративну процедуру" та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Власником Єдиного комплексу та виключних майнових прав інтелектуальної власності на його програмне забезпечення є держава в особі Укртрансбезпеки, яка є його розпорядником та адміністратором.
Володільцем інформації Єдиного комплексу є Укртрансбезпека.
Суб'єктами Єдиного комплексу є:
власник (розпорядник);
адміністратор;
користувачі.
4. Укртрансбезпека забезпечує видачу дозволів України за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку, після надходження відповідного повідомлення від Мінінфраструктури, зберігаючи їх копії в електронному вигляді, веде облік виданих дозволів України.
Документи, необхідні для відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах подаються через Єдиний комплекс в електронній формі з дотриманням Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про адміністративну процедуру" та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Розгляд документів та прийняття рішення щодо відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах здійснюється відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт" з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про адміністративну процедуру", міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема, Угодою INTERBUS, Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та цим Порядком.
5. Функціонування Єдиного комплексу передбачає електронну інформаційну взаємодію з Єдиним електронним реєстром автобусних маршрутів (реєстром міжнародних автобусних маршрутів загального користування) та електронною системою "Електронна черга перетину кордону".
II. Загальні положення організації міжнародних перевезень пасажирів
1. Основні вимоги до перевізника, який має намір здійснювати міжнародні перевезення пасажирів:
1) наявність у перевізника ліцензії на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень пасажирів автобусами;
2) наявність у перевізника необхідної кількості автобусів, призначених для перевезення пасажирів та внесених до ліцензійної справи перевізника, з метою забезпечення виконання перевезень пасажирів згідно з розкладами руху по всіх міжнародних маршрутах.
Необхідна кількість автобусів для кожного перевізника визначається з розрахунку один основний автобус на кожний маршрут та 1 резервний автобус на кожні 5 маршрутів;
3) використання транспортних засобів, які відповідають умовам перевезень та параметрам комфортності, визначених законодавством про автомобільний транспорт.
Автобуси на міжнародному маршруті повинні бути обладнані системою глобального позиціонування GPS.
Не допускаються для використання на міжнародному маршруті автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів.
2. Міжнародні перевезення пасажирів мають здійснюватися з дотриманням режимів праці та відпочинку водіїв згідно з Європейською угодою щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), до якої Україна приєднана відповідно до Закону України від 07 вересня 2005 року № 2819 "Про приєднання України до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР)".
3. Відправлення чи прибуття автобусів при міжнародних регулярних перевезеннях здійснюється тільки з/до автостанцій, а в разі їх відсутності - із/до зупинок, передбачених розкладом руху.
Посадка/висадка пасажирів з автобуса при міжнародних регулярних перевезеннях пасажирів здійснюється із/на автостанціях, а у разі їх відсутності - на зупинках, передбачених розкладом руху.
4. Міжнародний регулярний маршрут відкривається та функціонує, якщо він відповідає вимогам щодо:
визначення початкового пункту, який розташований на території України, в містах чи адміністративних центрах територіальних громад або населених пунктах;
паритетного виконання перевезень українськими та іноземними перевізниками, якщо це визначено міжнародними договорами України чи протоколами змішаних комісій, утворених в рамках зазначених договорів;
обов'язкового перетину державного кордону автобусами, що здійснюють перевезення пасажирів за маршрутами відповідно до отриманих дозволів України.
Здійснення пересадок пасажирів на території України або іншої країни можливо лише у разі дотримання вимог абзацу четвертого цього пункту та за умови відображення у квитку інформації про пересадку.
Інформація про місце, час і тривалість пересадки зазначається у квитку.
5. Строк дії дозволу України для роботи на регулярному маршруті, що відкривається, становить п'ять років з можливістю продовження його дії на цей самий строк, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України з питань міжнародних автомобільних перевезень.
III. Організація міжнародних регулярних перевезень
Подання заяв для відкриття маршруту
1. Для відкриття міжнародного маршруту перевізник подає заяву через Єдиний комплекс, враховуючи положення Закону України "Про адміністративну процедуру" та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, в якій зазначає:
1) інформацію про розклад руху на відповідному маршруті, яка повинна обов'язково містити:
назву маршруту, яка складається із назв початкового та кінцевого пунктів;
пункти початкової, проміжних та кінцевої зупинок із зазначенням назв населених пунктів та адрес пунктів зупинок;
час перетину кордону із зазначенням пункту пропуску;
протяжність маршруту, відстані від початкової зупинки до кожної з проміжних зупинок у прямому напрямку руху та відстані між зупинками;
час відправлення з початкової та проміжних зупинок, час прибуття до проміжних та кінцевої зупинки у прямому та зворотному напрямках за місцевим часом;
час зупинки автобуса на початковій (не менше 10 хвилин і не більше 60 хвилин) та проміжних (не менше 5 хвилин і не більше 60 хвилин) зупинках;
тривалість виконання рейсу в прямому та зворотному напрямках;
позначення закріплених за українським та іноземним перевізниками днів тижня, за якими в обов'язковому порядку здійснюватиметься відправлення автобусів на маршруті у прямому та зворотному напрямках.
2) посилання, за яким пасажир матиме змогу придбати квиток в електронній формі.
У разі відсутності вільного часу згідно з Єдиним електронним реєстром автобусних маршрутів (реєстром міжнародних автобусних маршрутів загального користування) на обраному пункті пропуску для перетину кордону, перевізник не може перейти до наступного етапу подачі документів в Єдиному комплексі.
До заяви також додаються належним чином засвідчені перевізником копія графіку роботи та відпочинку водіїв, копія тарифів на перевезення на зазначеному маршруті у PDF форматі, затверджена українським та іноземним перевізниками (у разі, якщо їх обов'язковість визначено відповідним двостороннім міжнародним договором України), та копія договору про паритетне обслуговування маршруту з іноземним перевізником, якщо це передбачено міжнародними договорами України.
Заява підписується кваліфікованим електронним підписом перевізника, а у разі відкриття маршруту, який здійснюватиметься більше ніж одним (але не більше ніж трьома) українськими перевізниками - всіма українськими перевізниками, які здійснюватимуть перевезення.
Днем подання заяви є день накладення кваліфікованого електронного підпису (кваліфікованих електронних підписів) в Єдиному комплексі.
На підставі інформації, що міститься в заяві, засобами Єдиного комплексу створюються наступні документи:
розклад руху з урахуванням швидкісного режиму, за якого водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах.
Схема міжнародного маршруту створюється засобами Єдиного комплексу на основі розкладу руху.
2. Для отримання дозволу України перевізник подає заяву та документи на міжнародний маршрут з одним відправленням.
Відправлення в один день з однієї автостанції за одним міжнародним маршрутом може мати лише один перевізник із тих, між якими укладено договір про спільну діяльність на відповідному міжнародному маршруті, про що зазначається в розкладі руху.
3. У разі подання перевізником неповного пакету документів, необхідного для отримання дозволу України, або виявлення недостовірних відомостей у заяві та/або поданих документах, невідповідності вимогам, передбаченим пунктом 1 розділу II цього Порядку, Мінінфраструктури надсилає перевізнику письмове повідомлення про залишення заяви без руху протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви в Єдиному комплексі, враховуючи положення Закону України "Про адміністративну процедуру" та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, в якому зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги цього Порядку, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху про залишення заяви без руху щодо відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярному міжнародному автомобільному маршруті загального користування (додаток 2).
Строк усунення недоліків повинен бути не більше 5 робочих днів.
У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений Мінінфраструктури, заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому, строк розгляду справи продовжується на строк залишення заяви без руху.
4. У разі якщо за результатами аналізу та перевірки інформації, зазначеної у пункті 1 розділу II цього Порядку та пункті 1 цього розділу, перевізник відповідає встановленим вимогам, Мінінфраструктури протягом 10 робочих днів з дня подання ним заяви через Єдиний комплекс, направляє лист до компетентного органу іноземної країни з інформуванням про прийняте рішення про відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярному міжнародному автомобільному маршруті загального користування (додаток 3), до якого додає розклад маршруту, графік роботи та відпочинку водіїв, тарифи на перевезення (якщо їх обов'язковість визначено відповідним двостороннім міжнародним договором України), для встановлення можливості виконання такого маршруту територією країни призначення.
У разі необхідності отримання дозволів країн, територією яких перевезення здійснюватимуться транзитом, Мінінфраструктури готує листи до компетентних органів іноземних країн при наявності копій дозволів України та підтвердження від країн призначення.
Офіційна відповідь компетентного органу іноземної країни щодо можливості виконання маршруту завантажується Мінінфраструктури до Єдиного комплексу та листом повідомляється Укртрансбезпеці щодо видачі дозволу України протягом 5 робочих днів.
У разі надходження листа від компетентного органу іноземної країни про неможливість відкриття відповідного маршруту, внесення змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярний міжнародний автомобільний маршрут, такий лист протягом 5 робочих днів також завантажується до Єдиного комплексу та повідомляється засобами Єдиного комплексу про прийняте рішення відповідного перевізника.
5. Мінінфраструктури протягом 14 днів з дня подання перевізником заяви через Єдиний комплекс інформує його про прийняте рішення щодо відмови у відкритті, закритті, внесенні змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовженні дії дозволу України на регулярному міжнародному автомобільному маршруті загального користування (додаток 4), яке завантажується до Єдиного комплексу, у разі:
не усунення перевізником виявлених недоліків, зазначених у повідомленні про залишення заяви без руху, у встановлений строк;
невідповідності вимогам пункту 1 цього розділу;
недотримання вимог, визначених пунктом 1 розділу II цього Порядку;
у разі відсутності договору з паритетним партнером (якщо це передбачено міжнародними договорами України);
наявності несплачених та/або не оскаржених у судовому порядку адміністративно-господарських штрафів, передбачених статтею 60 Закону під час здійснення міжнародних автомобільних перевезень пасажирів, станом на дату подання заяви. Інформація про несплачені штрафи щотижнево надається до Укртрансбезпеки її територіальними органами та відображається в ліцензійній справі перевізника. У разі оскарження штрафів у судовому порядку перевізник повинен додати до пакету документів в Єдиному комплексі копію ухвали про відкриття провадження у справі щодо їх оскарження.
Рішення Мінінфраструктури про відмову у відкритті міжнародного маршруту може бути оскаржене заявником в порядку адміністративного оскарження відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або в судовому порядку.
6. Укртрансбезпека забезпечує видачу дозволів України (з одночасним внесенням їх до Єдиного комплексу та Єдиного електронного реєстру автобусних маршрутів (реєстру міжнародних автобусних маршрутів загального користування)) протягом 5 робочих днів після отримання листа Мінінфраструктури щодо видачі дозволів України відповідним перевізникам та за умови підтвердження перевізником оплати за надання послуг з їх видачі.
Кількість дозволів України на здійснення міжнародних перевезень пасажирів визначається за схемою - на кожний день відправлення автобуса по одному дозволу та три дозволи у резерві.
7. Перевізники зобов'язані завантажити всі дозволи іноземних країн до Єдиного комплексу.
Дата початку руху визначається перевізником, але не пізніше 60 календарних днів з дня завантаження останнього дозволу до Єдиного комплексу з накладанням кваліфікованого електронного підпису, а вказаний маршрут вважається функціонуючим, відображається в Єдиному електронному реєстрі автобусних маршрутів (реєстрі міжнародних автобусних маршрутів загального користування) та є доступним для реєстрації автобуса для перетину державного кордону за допомогою електронної системи "Електронна черга перетину кордону".
Після отримання дозволів на міжнародний маршрут перевізник зобов'язаний укласти договір з автостанціями, відправлення з яких передбачене розкладом руху.
Внесення змін до діючого міжнародного маршруту
8. Внесення змін до діючого міжнародного маршруту (зміна схеми маршруту, розкладу руху, перевізника) здійснюється у порядку, встановленому для відкриття міжнародного маршруту.
Зміни щодо функціонування маршруту можуть бути внесені в частині:
розкладу руху (часу відправлення, прибуття, стоянки, регулярності за днями тижня);
схеми маршруту (доповнення, виключення чи заміни проміжних пунктів);
перевізника (доповнення, виключення чи заміни українського або іноземного перевізника).
У разі зміни українського перевізника на функціонуючому маршруті на заяву накладається кваліфікований електронний підпис усіх перевізників.
У разі зміни паритетного партнера необхідно надати копію документів, які підтверджують розірвання договору про спільну діяльність з іноземним перевізником за підписом українського та іноземного перевізників.
9. Внесення змін до діючого міжнародного маршруту з одночасним продовженням строку дії дозволу України здійснюється у порядку, встановленому для відкриття маршруту.
Продовження дії дозволу України на міжнародні регулярні перевезення
10. Для продовження дії дозволу України перевізник заповнює та подає заяву через Єдиний комплекс, враховуючи положення Закону України "Про адміністративну процедуру" та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, не раніше ніж за 180 днів до закінчення строку дії дозволу України, та не пізніше ніж за 60 днів до закінчення строку його дії.
11. Днем подання заяви є день накладення кваліфікованого електронного підпису (кваліфікованих електронних підписів) в Єдиному комплексі.
12. Перевізник у Єдиному комплексі обирає маршрут та дозвіл, який має намір продовжити, та переходить до наступного етапу, що передбачає зберігання заяви перевізника та відповідного продовження дозволу.
Процедури, пов'язані з інформуванням компетентного органу іноземної країни і видачею перевізнику дозволу України, строк дії якого продовжено, здійснюється у порядку, визначеному пунктами 4, 6 цього розділу.
13. Продовження дії дозволу України здійснюється у порядку, встановленому для відкриття маршруту.
Безпаритетні маршрути для іноземного перевізника
14. Для відкриття, внесення змін до діючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах, внесення змін до діючого міжнародного маршруту та продовження дії дозволу України на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах для виконання міжнародних перевезень територією України для іноземного перевізника, компетентним органом іноземної країни до Мінінфраструктури подаються наступні документи у довільній формі:
заява відповідно до вимог міжнародних договорів України з питань міжнародних автомобільних перевезень;
розклад руху;
графік роботи та відпочинку водіїв;
тарифи на перевезення, у разі, якщо їх обов'язковість визначено відповідним двостороннім міжнародним договором України;
схема міжнародного маршруту;
копія діючого дозволу України на виконання міжнародних перевезень (у разі змін або продовження).
Графік роботи та відпочинку водіїв повинен надаватися чітким, у табличній формі із зазначенням необхідних реквізитів та планових зупинок для заміни водія.
15. Протягом 14 днів з дня отримання таких документів інформація про такі міжнародні маршрути вноситься Мінінфраструктури до Єдиного комплексу.
16. У разі якщо за результатами аналізу та перевірки інформації, зазначеної у пункті 14 цього розділу, документи відповідають встановленим вимогам, Мінінфраструктури протягом 14 днів з дня внесення документів до Єдиного комплексу, своїм листом інформує компетентний орган іноземної країни про відкриття, внесення змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовження дії дозволу України на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах, внесення змін до функціонуючого міжнародного автомобільного маршруту та продовження дії дозволу України на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах для виконання міжнародних перевезень територією України.
17. Мінінфраструктури протягом 14 днів з дня внесення документів до Єдиного комплексу інформує компетентний орган іноземної країни про прийняте рішення щодо відмови у відкритті, закритті, внесенні змін до функціонуючого міжнародного маршруту, продовженні дії дозволу України на регулярному міжнародному автомобільному маршруті загального користування (додаток 4), у разі:
невідповідності вимогам пункту 14 цього розділу;
наявності в Єдиному електронному реєстрі автобусних маршрутів (реєстрі міжнародних автобусних маршрутів загального користування) інформації про інший маршрут, для якого прибуття на пункт перетину державного кордону зареєстровано на аналогічний час або в межах 15 хвилин до/після.
Мінінфраструктури протягом 14 днів з дня отримання від компетентного органу іноземної країни документів для отримання дозволів інформує про неможливість видачі дозволів на виконання транзитних перевезень у разі наявності в Єдиному електронному реєстрі автобусних маршрутів (реєстрі міжнародних автобусних маршрутів загального користування) інформації про інший маршрут, для якого прибуття на пункт перетину державного кордону зареєстровано на аналогічний час або в межах 15 хвилин до/після.
Закриття міжнародного маршруту
18. Міжнародний маршрут підлягає закриттю у разі:
відповідного звернення перевізника. Заява про закриття маршруту подається через Єдиний комплекс, враховуючи положення Закону України "Про адміністративну процедуру" та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
наявності інформації в електронній системі "Електронна черга перетину кордону" про невиконання перевізником щомісяця протягом чотирьох місяців поспіль більше половини рейсів згідно з розкладом руху станом на дату прийняття такого рішення;
звернення компетентного органу іноземної країни про закриття маршруту;
надання компетентним органом іноземної країни інформації про невиконання перевізником перевезень за регулярним маршрутом та/або інформації про відсутність дозволу іноземної країни, оскільки було надано відмову у видачі дозволів іноземної країни на конкретний маршрут (крім маршрутів, документи на які вже подано до компетентного органу іноземної країни та перебувають на стадії оформлення дозволів на відповідний маршрут).
19. Днем подання заяви про закриття маршруту є день накладення кваліфікованого електронного підпису (кваліфікованих електронних підписів) в Єдиному комплексі.
20. Кожні 120 днів здійснюється перегляд міжнародних маршрутів щодо наявності підстав, визначених пунктом 18 цього розділу, та у разі виявлення хоча б однієї з таких підстав вносяться відповідні відомості до Єдиного комплексу з відповідним інформуванням про можливість надання перевізником пояснень.
21. У разі ненадання перевізником обґрунтованих пояснень щодо невиконання ним перевезень, такий міжнародний маршрут протягом 14 днів з дня виявлення підстав, визначених пунктом 18 цього розділу, Мінінфраструктури приймає рішення щодо закриття маршруту з одночасним надсиланням листа до компетентного органу іноземної країни з інформуванням про закриття маршруту та видаленням відомостей про маршрут з Єдиного електронного реєстру автобусних маршрутів (реєстру міжнародних автобусних маршрутів загального користування).
Інформація про закриття міжнародного маршруту розміщується на офіційному вебсайті Мінінфраструктури та в Єдиному комплексі протягом 5 робочих днів з дня закриття міжнародного маршруту. До Єдиного комплексу також завантажується лист Мінінфраструктури до компетентного органу іноземної країни з інформуванням про закриття такого маршруту.
22. Закритий маршрут стає недоступним для реєстрації в електронній системі "Електронна черга перетину кордону".
Організація нерегулярних міжнародних перевезень
23. Нерегулярні перевезення здійснюються на підставі міжнародних договорів України у сфері міжнародних автомобільних перевезень або Угоди INTERBUS автобусами, що завдяки своїй конструкції й обладнанню пристосовані для перевезення більше дев'яти осіб, у тому числі водія, та призначені для таких цілей.
24. Оформлення та видача дозволів на здійснення нерегулярних перевезень здійснюється відповідно до Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 20 серпня 2004 року № 757, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2004 року за № 1075/9674.
25. Для виконання нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, лібералізованих відповідно до Угоди INTERBUS, перевізнику необхідно через Єдиний комплекс, враховуючи положення Закону України "Про адміністративну процедуру" та міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подати заявку про намір отримати журнал INTERBUS для нерегулярних перевезень, що звільняються від необхідності отримання дозволів.
У такій заявці має бути зазначено найменування / прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) перевізника, реєстраційний номер автобуса, підтвердження відповідності вимогам, встановленим статтями 1, 2 додатка 2 до Угоди INTERBUS.
За результатом подання заявки засобами Єдиного комплексу їй автоматично присвоюється персональний номер для отримання журналу INTERBUS.
26. Підприємство, що належить до сфери управління Мінінфраструктури, забезпечує друк і видачу журналів INTERBUS.
Укртрансбезпека здійснює облік журналів INTERBUS у Єдиному комплексі.
Укртрансбезпека протягом 2 робочих днів після видачі перевізнику журналу INTERBUS вносить інформацію про це до Єдиного комплексу.
27. Контроль за здійсненням міжнародних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на території України здійснюється Укртрансбезпекою відповідно до Порядку проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567.
 

Начальник Управління
міжнародних автомобільних перевезень

Катерина ОНИЩЕНКО
 
Додатки
до Порядку організації регулярних, нерегулярних та маятникових (човникових) перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні