• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку розгляду звернень громадян та Порядку організації особистого прийому громадян у Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти

Міністерство культури та інформаційної політики України | Наказ, Журнал, Форма типового документа, Картка, Порядок від 03.02.2023 № 46
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ, Журнал, Форма типового документа, Картка, Порядок
  • Дата: 03.02.2023
  • Номер: 46
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ, Журнал, Форма типового документа, Картка, Порядок
  • Дата: 03.02.2023
  • Номер: 46
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури та інформаційної
політики України
03 лютого 2023 року № 46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 березня 2023 р.
за № 496/39552
ПОРЯДОК
організації особистого прийому громадян у Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти
1. Цей Порядок визначає основні вимоги до організації та проведення особистого прийому громадян у Держмистецтв.
2. Посадові особи, які здійснюють особистий прийом громадян, у своїй діяльності керуються Конституцією України, Законами України "Про звернення громадян", "Про державну службу", Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", Положенням про Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року № 434, іншими нормативно-правовими актами.
3. Особистий прийом громадян проводиться Головою Держмистецтв, першим заступником Голови, заступниками Голови, заступником Голови питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації лише за попереднім записом в приміщенні Держмистецтв на першому поверсі адміністративної будівлі по вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, у дні та години, визначені графіком особистого прийому громадян керівництвом Держмистецтв, затвердженим наказом Держмистецтв.
4. У разі відсутності Голови, заступників Голови, особистий прийом громадян здійснюють уповноважені ними посадові особи, керівники та посадові особи структурних підрозділів апарату Держмистецтв, до компетенції яких належать відповідні питання, про що завчасно повідомляється громадянин, записаний на особистий прийом до цієї посадової особи.
У разі незгоди громадянина на особистий прийом іншою уповноваженою посадовою особою Держмистецтв, громадянин має право подати письмове звернення, яке опрацьовується та реєструється відповідно до Закону України "Про звернення громадян", або записатися на інший день особистого прийому відповідною посадовою особою згідно з графіком.
5. Особи, які не є громадянами України і перебувають в Україні на законних підставах, користуються таким самим правом на звернення щодо особистого прийому посадовими особами Держмистецтв, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
6. Прийом громадян іншими посадовими особами Держмистецтв здійснюється у визначені дні та години відповідно до затвердженого графіка.
7. Інформація про порядок особистого прийому громадян і графік особистого прийому громадян розміщується на офіційному вебсайті Держмистецтв в рубриці "Звернення громадян", на інформаційному стенді в приміщенні Держмистецтв на першому поверсі адміністративної будівлі по вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ.
8. Першочергово здійснюється прийом осіб з інвалідністю внаслідок війни, Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, жінок, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня".
9. Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, особи з інвалідністю, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, багатодітні сім’ї, одинокі матері (батьки) та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.
10. Запис громадян на прийом до Голови Держмистецтв проводиться у разі, якщо питання, порушене заявником, не вирішено після особистого прийому заступниками Голови Держмистецтв.
Запис громадян на прийом до першого заступника Голови Держмистецтв, заступника Голови Держмистецтв та заступника Голови Держмистецтв з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації проводиться у разі, якщо порушене громадянином питання залишилось невирішеним по суті після особистого прийому посадовою особою структурного підрозділу апарату Держмистецтв відповідно до компетенції.
11. Організація особистого прийому громадян та попередній запис на прийом до керівництва Держмистецтв здійснюється відділом документообігу та зв’язків з громадськістю не пізніше ніж за сім днів до дня прийому.
12. Організація особистого прийому громадян у структурних підрозділах апарату Держмистецтв відповідно до їх компетенції забезпечується особою, на яку покладено обов’язки з ведення діловодства за зверненнями громадян, або іншою особою, визначеною керівником відповідного структурного підрозділу.
13. Під час попереднього запису на особистий прийом з’ясовуються прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання громадянина, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб чи державних органів він звертався і яке було прийнято рішення, визначається посадова особа чи державний орган, до компетенції якої (якого) належить вирішення питання, порушеного заявником, вивчаються документи, інші матеріали, що подаються заявником для обґрунтування своєї заяви (клопотання), скарги або пропозиції (зауваження).
Не допускається з’ясування відомостей про особу громадянина, якщо такі відомості не стосуються змісту порушених у зверненні питань.
14. У разі якщо особа з інвалідністю не може здійснити письмовий виклад змісту питань, що порушуватимуться перед посадовою особою Держмистецтв, оформлення такого письмового викладу питань здійснюється працівником відділу документообігу та зв’язків з громадськістю.
15. Відділ документообігу та зв’язків з громадськістю складає списки громадян, які виявили бажання потрапити на особистий прийом до керівництва Держмистецтв, та подає матеріали, викладені у зверненнях громадян, що увійшли до цього списку, для вивчення та опрацювання в структурних підрозділах апарату Держмистецтв відповідно до їх компетенції не пізніше ніж за сім днів до прийому.
Структурні підрозділи апарату Держмистецтв надають інформацію про результати опрацювання наданих матеріалів за зверненнями громадян відділу документообігу та зв’язків з громадськістю не пізніше ніж за три дні до проведення особистого прийому.
За два дні до проведення особистого прийому списки громадян, які виявили бажання потрапити на особистий прийом, подаються посадовій особі, яка здійснюватиме особистий прийом.
16. У записі на особистий прийом відмовляється з таких підстав:
1) якщо порушене питання розглядалось Держмистецтв та було вирішено по суті;
2) якщо звернення з приводу оскарження рішення було подане з порушенням строків, визначених статтею 17 Закону України "Про звернення громадян".
17. Забороняється відмова громадянинові у записі на особистий прийом з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність, незнання мови тощо.
18. Про відмову в записі та причини відмови громадянинові надаються відповідні роз’яснення.
19. Під час особистого прийому громадянин зобов’язаний пред’явити документ, що посвідчує його особу. У разі відсутності такого документа або відмови його пред’явити громадянин не допускається до особистого прийому.
Під час особистого прийому громадян можуть брати участь їх представники, повноваження яких оформлені в установленому законодавством порядку, та/або особи, які перебувають у родинних стосунках з такими громадянами і мають документи, що посвідчують їхні особи та підтверджують повноваження.
Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому не допускається.
20. Посадова особа під час особистого прийому громадян розглядає питання по суті, надає відповідно до законодавства обґрунтоване роз’яснення та вживає заходів щодо усунення порушень (за їх наявності).
Для забезпечення надання кваліфікованого роз’яснення з порушених питань посадова особа, яка здійснює особистий прийом, може залучати до їх розгляду працівників відповідних структурних підрозділів апарату Держмистецтв або одержувати від них необхідну інформацію.
21. Під час особистого прийому громадян відомості щодо кожного заявника та інформація про прийняте під час особистого прийому рішення вносяться до картки особистого прийому заявника та журналу обліку особистого прийому громадян у Держмистецтв за визначеною формою (додатки 1, 2).
Інформація про особистий прийом громадян керівництвом Держмистецтв вноситься до журналу обліку особистого прийому громадян у Держмистецтв та картки особистого прийому заявника відділом документообігу та зв’язків з громадськістю.
22. Якщо вирішити порушене у зверненні громадянина питання безпосередньо під час особистого прийому неможливо, воно розглядається в тому самому порядку, що й письмове звернення. Про результати такого розгляду громадянинові за його згодою надається усна або письмова відповідь.
23. У разі якщо заявник після проведення особистого прийому не вимагає письмової відповіді, вона не надається, про що робиться відмітка у журналі обліку особистого прийому громадян у Держмистецтв та картці особистого прийому заявника.
24. Відповідь на звернення, подане під час особистого прийому громадян керівництвом Держмистецтв надається за підписом посадової особи, яка здійснювала цей прийом, у разі її відсутності - посадової особи, яка виконує її обов’язки.
25. Якщо питання, порушені в одержаному зверненні, не входять до повноважень Держмистецтв, в строк не більше п’яти днів з дня реєстрації воно надсилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення, в той самий строк воно повертається громадянину з відповідними роз’ясненнями.
26. Письмові та усні звернення (пропозиції, заяви і скарги), подані під час особистого прийому, передаються до відділу документообігу та зв’язків з громадськістю для реєстрації.
27. На першому аркуші звернення, поданого на особистому прийомі громадян, та на вимогу громадянина на першому аркуші копії цього звернення проставляється реєстраційний індекс Держмистецтв шляхом нанесення штрих-коду або відбиток реєстраційного штампа з зазначенням реєстраційного номера і дати реєстрації. Така копія повертається громадянинові.
28. Облік прийому громадян керівництвом Держмистецтв та контроль за дотриманням строків розгляду звернень, прийнятих під час особистого прийому, здійснюються відділом документообігу та зв’язків з громадськістю.

Директор Директорату
культури та мистецтв


І. Чужинова
Додаток 1
до Порядку особистого прийому громадян
у Державному агентстві України з питань
мистецтв та мистецької освіти
(пункт 21)
КАРТКА
особистого прийому заявника
Додаток 2
до Порядку особистого прийому громадян
у Державному агентстві України з питань
мистецтв та мистецької освіти
(пункт 21)
ЖУРНАЛ
обліку особистого прийому громадян у Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти
№ з/п Дата прийому Прізвище, ім ’я, по батькові (за наявності) посадової особи, яка здійснює особистий прийом Прізвище, ім ’я, по батькові (за наявності) громадянина Стислий зміст звернення Категорія звернення Структурний підрозділ, головний виконавець (співвиконавець) Дата передання звернення
1 2 3 4 5 6 7 8