• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення спеціального моніторингу погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, стосовно яких відкрито провадження у справі про банкрутство

Міністерство юстиції України  | Наказ, Порядок від 06.03.2023 № 865/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 06.03.2023
  • Номер: 865/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 06.03.2023
  • Номер: 865/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.03.2023 м. Київ № 865/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 березня 2023 р. за № 404/39460
Про затвердження Порядку проведення спеціального моніторингу погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, стосовно яких відкрито провадження у справі про банкрутство
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1037 "Деякі питання здійснення спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами і організаціями заборгованості із заробітної плати", підпункту 1 пункту 3, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення спеціального моніторингу погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, стосовно яких відкрито провадження у справі про банкрутство, що додається.
2. Директорату правосуддя та кримінальної юстиції (Олійник О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Коломієць В.
 

Міністр

Денис МАЛЮСЬКА

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший віце-прем'єр-міністр
України - Міністр економіки України

Юлія СВИРИДЕНКО
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції України
06 березня 2023 року № 865/5
Порядок
проведення спеціального моніторингу погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, стосовно яких відкрито провадження у справі про банкрутство
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення спеціального моніторингу погашення заборгованості із заробітної плати (далі - моніторинг) підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, стосовно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (далі - боржники), підготовки та подання інформації про його результати.
2. Моніторинг проводиться на виконання пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1037 "Деякі питання здійснення спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами і організаціями заборгованості із заробітної плати".
3. Моніторингом є систематичний збір, обробка, узагальнення та систематизація інформації щодо заборгованості із заробітної плати боржників.
4. Моніторинг проводиться відповідно до таких принципів:
систематичності та системності - планомірна організація та послідовність всіх етапів моніторингу, раціональне і результативне використання всіх методів дослідження, забезпечення логічних зв'язків та упорядкованості результатів моніторингу;
об'єктивності одержання та аналізу інформації під час моніторингу - використання різних джерел інформації та методів проведення дослідження такої інформації з метою підготовки неупереджених, аргументованих та достовірних результатів моніторингу;
відповідального ставлення до своєї діяльності суб'єктів, які беруть участь у проведенні моніторингу - неупереджене, професійне, компетентне виконання відповідними суб'єктами своїх обов'язків та відповідальність за результати своєї діяльності.
5. Моніторинг проводиться з метою відстеження стану погашення заборгованості із заробітної плати боржниками в Україні та на окремих її територіях, за окремими видами діяльності та формами власності для своєчасного виявлення негативних тенденцій та забезпечення оперативного прийняття управлінських рішень з питань погашення боржниками заборгованості із заробітної плати.
6. Об'єктом моніторингу є інформація про розмір заборгованості із заробітної плати боржників.
7. Основними завданнями моніторингу є:
отримання інформації від міжрегіональних управлінь Мін'юсту щодо наявності заборгованості із заробітної плати кожного боржника відповідної територіальної юрисдикції;
обробка, узагальнення та систематизація інформації щодо погашення заборгованості із заробітної плати боржниками;
подання узагальненої інформації щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати боржниками Державній службі України з питань праці.
8. Моніторинг здійснюється структурним підрозділом Мін'юсту, що забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства (далі - структурний підрозділ Мін'юсту), за участі міжрегіональних управлінь Мін'юсту, арбітражних керуючих та боржників.
II. Процедура проведення моніторингу
1. Моніторинг проводиться у такі етапи:
збір інформації та оброблення результатів моніторингу;
узагальнення та пояснення результатів;
інформування про результати моніторингу;
визначення закономірностей, формулювання висновків за результатами моніторингу.
2. Методами проведення дослідження під час моніторингу можуть бути:
аналіз інформації;
аналіз статистичних даних про стан заборгованості;
опитування (анкетування, тестування).
3. Моніторинг проводиться шляхом:
безпосереднього одержання інформації від міжрегіональних управлінь Мін'юсту;
опосередкованого одержання інформації від арбітражних керуючих та/або боржників;
одержання інформації без залучення міжрегіональних управлінь Мін'юсту, арбітражних керуючих та боржників (за допомогою вивчення судової практики, матеріалів перевірок діяльності арбітражних керуючих, документів статистичної та оперативної звітності тощо).
Моніторинг проводиться з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій, у тому числі дистанційно.
4. Структурний підрозділ Мін'юсту забезпечує отримання інформації щодо наявності заборгованості із заробітної плати боржників від міжрегіональних управлінь Мін'юсту шляхом заповнення ними форм подання інформації відповідно до форми, визначеної Державною службою України з питань праці.
5. Міжрегіональні управління Мін'юсту заповнюють встановлені форми подання інформації щодо кожного боржника відповідної територіальної юрисдикції згідно з поданими арбітражними керуючими повідомленнями про погашення заборгованості із заробітної плати через систему електронної звітності арбітражних керуючих.
6. Структурним підрозділом Мін'юсту здійснюється обробка та узагальнення інформації щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати боржниками.
III. Результати моніторингу
1. Результатом моніторингу є узагальнена інформація щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати боржниками.
2. Інформація про результати моніторингу щомісячно надається структурним підрозділом Мін'юсту Державній службі України з питань праці за формою та у строки, визначені Державною службою України з питань праці.
3. Результати моніторингу можуть використовуватися для:
виявлення об'єктивних та суб'єктивних чинників, які впливають на динаміку погашення заборгованості із заробітної плати боржниками на окремих територіях, за окремими видами діяльності та формами власності;
формування пропозицій щодо вжиття додаткових заходів, направлених на забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати боржниками.
4. На підставі даних результату моніторингу структурний підрозділ Мін'юсту може ініціювати:
робочі зустрічі, наради за участю представників Мін'юсту, міжрегіональних управлінь Мін'юсту, арбітражних керуючих, боржників;
направлення звернень до органів, уповноважених управляти державним майном, щодо організації спільних нарад та робочих зустрічей, для вирішення проблемних питань, формування законної та обґрунтованої позиції органів державної влади, напрацювання ефективних стратегій та механізмів реалізації процедур відновлення платоспроможності державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, визначення шляхів зменшення (погашення) заборгованості із заробітної плати таких боржників.
Структурний підрозділ Мін'юсту вивчає судову практику, матеріали перевірок діяльності арбітражних керуючих для виявлення найбільш актуальних проблем в частині погашення заборгованості із заробітної плати боржників та пошуку шляхів їх вирішення.
5. Структурний підрозділ Мін'юсту за результатами моніторингу та заходів, проведених відповідно до пункту 4 розділу III цього Порядку, на підставі аналізу отриманих даних визначає закономірності щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати боржниками та формує висновки про можливість погашення такої заборгованості.
Пропозиції щодо вжиття додаткових заходів, направлених на забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати боржниками, готуються структурним підрозділом Мін'юсту за наслідками проведеної роботи у разі необхідності.
6. Результати моніторингу можуть передаватися іншим особам або оприлюднюватися ними лише за згодою Мін'юсту.
 

Директор Директорату правосуддя
та кримінальної юстиції

Олександр ОЛІЙНИК