• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду

Служба безпеки України  | Наказ, Вимоги, Форма типового документа, Інструкція від 09.01.2023 № 7
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Вимоги, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 09.01.2023
  • Номер: 7
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Вимоги, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 09.01.2023
  • Номер: 7
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ
НАКАЗ
09.01.2023 м. Київ № 7
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
23 січня 2023 р. за № 136/39192
Про затвердження Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду
Відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю", Постанови Верховної Ради України від 05 лютого 2019 року № 2675-VIII "Про Премію Верховної Ради України молодим ученим", Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939, Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Центрального управління Служби безпеки України від 23 грудня 2020 року № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2021 року за № 52/35674,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з оформлення і подання до Служби безпеки України документів та матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду, що додається.
2. Управлінню правового забезпечення та Національній академії Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

Т. в. о. Голови Служби

Василь МАЛЮК

ПОГОДЖЕНО:

 

Т. в. о. Міністра освіти і
науки України

Андрій ВІТРЕНКО

Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини

Дмитро ЛУБІНЕЦЬ

Голова Комітету Верховної
Ради України з питань
освіти, науки та інновацій

Сергій БАБАК
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління Служби безпеки України
09 січня 2023 року № 7
ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду
I. Загальні положення
1.Ця Інструкція визначає особливості оформлення, подання та розгляду наукової роботи на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, яка містить відомості, що становлять державну таємницю (далі - наукова робота).
2. Премія Верховної Ради України молодим ученим (далі - Премія), запроваджується для молодих учених, які отримали вагомі наукові здобутки під час проведення фундаментальних та/бо прикладних наукових досліджень, зокрема за:
відкриті раніше невідомі закономірності, отримані принципово нові наукові результати, розроблені нові наукові теорії та концепції, що одержали практичне підтвердження і визнання, отримані видатні досягнення в галузях точних, природничих, технічних, суспільних і гуманітарних наук, які вирішують конкретні завдання держави, відповідають інтересам та очікуванням громадян, територіальних громад, українського суспільства, а також сприяють подальшому розвитку науки, суспільному прогресу, формуванню високого рівня національної безпеки і оборони України й утверджують високий авторитет науковців в Україні;
розроблені нові засоби, пристрої, речовини, створені нові штами мікроорганізмів, сорти рослин, породи тварин, здійснені докорінні їх удосконалення або використання за новим призначенням, що підтверджується відповідними патентами, та впровадження яких у практику суттєво впливає на вирішення гуманітарних і соціально-економічних проблем (підтверджується актами впровадження), питань національної безпеки і оборони;
створені нові об'єкти техніки (засоби, пристрої), технологічні процеси, що за більшістю технічних параметрів відповідають світовому рівню або перевищують його (підтверджується патентами про винахід) та впровадження яких у практику суттєво впливає на вирішення гуманітарних і соціально-економічних проблем (підтверджується актами впровадження), питань національної безпеки і оборони;
створені нові ефективні засоби навчання і підготовки спеціалістів, інформаційні технології.
3. Службою безпеки України (далі - СБУ) щороку визначається перелік до п'яти включно наукових робіт - переможців конкурсного відбору на присудження Премії.
Проведення конкурсного відбору наукових робіт (далі - конкурсний відбір) та прийняття будь-яких рішень щодо наукових робіт та претендентів на присудження Премії здійснюються із дотриманням вимог у сфері охорони державної таємниці.
4. У конкурсному відборі наукових робіт може брати участь молодий учений одноосібно або у складі колективу. При цьому молодий учений повинен бути громадянином України, що має допуск до державної таємниці (підтверджується довідкою про надання допуску до державної таємниці, форма якої наведена у додатку 14 до Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939 (далі - Порядок-939).
5. Колектив претендентів на присудження Премії не може перевищувати чотирьох осіб. Кожен із претендентів повинен бути безпосереднім учасником виконання наукової роботи і йому має належати значний творчий внесок.
6. На присудження Премії можуть висуватись наукові роботи, опубліковані у закінченій формі не пізніше ніж у попередньому до їх висунення році. Не може подаватися на конкурсний відбір до СБУ наукова робота, яка не містить відомості, що становлять державну таємницю.
Висунення наукової роботи проводиться вченою (науковою, науково-технічною, технічною) радою наукової установи або організації, закладу вищої освіти, підприємства України (далі - наукова установа), що проводить діяльність, пов'язану з державною таємницею, та в якій усі або хоча б перший молодий учений із колективу претендентів працює (проходить службу) і в яких була здійснена основна частина дослідження (далі - Вчена рада).
7. Молоді учені, які одноосібно або у складі колективу претендентів стали лауреатами Премії Президента України для молодих учених, Національної премії України імені Бориса Патона або Державної премії України в галузі науки і техніки, можуть подавати свої нові наукові роботи виключно за наукові результати, які не увійшли до подань на зазначені премії, та висуватися Вченими радами на Премію.
Премія може присуджуватися авторові (колективу співавторів) один раз.
Вчена рада не може протягом одного року висувати кандидатури молодого ученого на отримання іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук та його наукової роботи (або роботи колективу співавторів за участю цього молодого ученого) на присудження Премії, а також висувати одну і ту саму наукову роботу і роботи на присудження Премії Президента України для молодих учених або Національну премію України імені Бориса Патона. У разі порушення зазначених вимог подання на присудження відповідної премії не розглядаються.
8. Вік осіб, які претендують на присудження Премії, станом на 01 квітня включно року проведення конкурсного відбору має бути до 40 років включно, якщо молодий учений має науковий ступінь доктора наук, або до 35 років включно, якщо молодий учений має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня і не має наукового ступеня доктора наук.
II. Порядок висунення та представлення наукових робіт
1. Висунення наукової роботи на присудження Премії проводиться Вченою радою з 01 грудня року, що передує року проведення конкурсного відбору, до 01 березня включно року проведення конкурсного відбору.
2. Включення осіб до складу колективу претендентів, наукова робота якого висувається, здійснюється Вченою радою за місцем їхньої роботи (проходження служби) (основної або за сумісництвом) шляхом таємного голосування на підставі заяви і представленої наукової роботи. У разі, якщо підтримані всі претенденти, голосування може проходити за один раз; якщо підтримані не всі претенденти, то молоді учені, які не набрали потрібної кількості голосів на підтримку, вилучаються з подання на присудження Премії, при цьому це подання переробляється авторами з урахуванням прийнятих змін та повторно розглядається Вченою радою.
3. Вчена рада розглядає наукову роботу та включає до складу колективу претендентів на присудження Премії лише тих молодих учених, які мають публікації за змістом наукової роботи, що зазначені у відповідній довідці про творчий внесок у роботу кожного претендента (далі - довідка про творчий внесок). Претенденти на Премію участі в голосуванні не беруть.
Довідка про творчий внесок має обсяг до двох сторінок, готується у довільній формі та має містити: посаду молодого ученого під час виконання наукової роботи і його конкретний творчий внесок у подану наукову роботу; основні теоретичні та практичні результати, отримані ним під час проведення досліджень; кількість і тип публікацій автора за темою наукової роботи.
Якщо наукову роботу виконано колективно, то довідка про творчий внесок оформляється кожним автором наукової роботи окремо.
Якщо наукову роботу виконано одноосібно, то довідка про творчий внесок оформляється автором у разі, якщо на конкурсний відбір подаються публікації, видані ним у співавторстві.
Якщо наукову роботу виконано одноосібно і всі публікації одноосібні, то довідка про творчий внесок не оформляється. Довідка про творчий внесок підписується претендентом і завіряється відповідною кадровою службою наукової установи (вченим секретарем).
4. У разі, якщо до складу колективу претендентів, наукова робота якого висувається, входять молоді учені з різних наукових установ, тоді до наукової установи, в якій працює перший молодий учений із колективу претендентів і яка буде здійснювати подання наукової роботи, направляється від інших наукових установ клопотання про включення до складу колективу претендентів на присудження Премії їх молодого ученого (молодих учених), до якого додаються:
витяг з протоколу засідання Вченої ради про включення молодого ученого (молодих учених) у склад колективу претендентів щодо висунення наукової роботи, де зазначається назва наукової роботи, прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) всіх рекомендованих претендентів та результати таємного голосування. У протоколі зазначаються результати таємного голосування щодо підтримки висування кожного претендента у складі колективу та назва наукової роботи, яка висувається на присудження Премії. Витяг з протоколу Вченої ради підписується головуючим та секретарем і завіряється відповідною кадровою службою наукової установи (вченим секретарем);
довідка про творчий внесок;
відомості про претендента на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим (додаток 1);
особовий листок з обліку кадрів, що завіряється відповідною кадровою службою наукової установи, де працює (проходить службу) молодий учений.
5. Наукова робота подається у двох примірниках.
Перший примірник наукової роботи з 02 січня по 01 березня включно за рішенням Вченої ради наукова установа подає супровідним листом до Національної академії СБУ.
Другий примірник наукової роботи зберігається у Вченій раді.
Титульний аркуш наукової роботи визначено додатком 2 до цієї Інструкції. Особливості оформлення наукової роботи визначені загальними вимогами до оформлення наукової роботи (додаток 3).
6. Вчена рада є відповідальною за оформлення наукової роботи згідно із вимогами Постанови Верховної Ради України від 05 лютого 2019 року № 2675-VIII "Про Премію Верховної Ради України молодим ученим" та цієї Інструкції.
Наукова робота, оформлена, висунена або подана з порушенням вимог Постанови Верховної Ради України від 05 лютого 2019 року № 2675-VIII "Про Премію Верховної Ради України молодим ученим" та цієї Інструкції до конкурсного відбору не допускається. Вчена рада, яка висувала таку наукову роботу, попереджається про це, а у разі повторного такого випадку - комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання науки та науково-технічної діяльності (далі - Комітет), за поданням СБУ розглядається питання про обмеження подання на присудження Премії від такої Вченої ради строком на 1 рік.
III. Порядок розгляду наукових робіт
1. Для розгляду та конкурсного відбору наукових робіт наказом Центрального управління СБУ створюється конкурсна комісія з відбору наукових робіт (далі - Конкурсна комісія). СБУ може створювати об'єднану Конкурсну комісію з відбору наукових робіт на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук.
Персональний склад Конкурсної комісії з визначенням голови та секретаря і не менше трьох учених - докторів наук, експертів за кожною галуззю науки або за згрупованими суміжними галузями наук і трьох технічних експертів з розгляду відповідності подань вимогам щодо їх оформлення та формування даних конкурсних робіт у рейтинговій таблиці затверджується наказом СБУ.
Кожен член конкурсної комісії повинен мати форму допуску до державної таємниці, яка відповідає найвищому ступеню секретності відомостей, що містяться у науковій роботі.
Голова Конкурсної комісії може додатково залучати учених - докторів наук - експертів з різних галузей науки, кожен із яких повинен мати форму допуску до державної таємниці, за їх згодою. Про залучення інформуються члени Конкурсної комісії на засіданні під час розгляду результатів експертиз робіт.
Члени Конкурсної комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Періодичність проведення засідань Конкурсної комісії визначається її головою. Засідання Конкурсної комісії вважається правомочним, якщо у ньому бере участь не менш як половина її складу.
Секретар Конкурсної комісії веде протоколи засідань, забезпечує експертизу робіт, оформляє рейтингову таблицю та подання до СБУ. Секретар Конкурсної комісії вносить до рейтингової таблиці оцінки експертиз із карток експертної оцінки наукових робіт та виводить середній бал експертизи за кожною науковою роботою.
Рейтингова таблиця надається на розгляд Конкурсній комісії.
Члени Конкурсної комісії, які визначені технічними експертами, здійснюють аналіз подань претендентів щодо їх відповідності вимогам з оформлення та схвалюють узгоджені між собою обґрунтовані висновки щодо відповідності чи невідповідності наукових робіт вимогам з їх оформлення. Зазначені висновки подаються до Конкурсної комісії, після чого відповідним рішенням Конкурсної комісії або, за неможливості зібрання правомочного її складу, СБУ, за рішенням керівництва, знімаються з розгляду наукові роботи, які не відповідають вимогам щодо їх оформлення. Такі наукові роботи без подальшого розгляду повертаються Конкурсною комісією до наукових установ, які висували їх, протягом 2 місяців після прийняття такого рішення.
2. Експерти за визначеними галузями науки здійснюють експертні оцінки наукових робіт відповідно до затвердженої СБУ картки експертної оцінки наукової роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, оформляють її у паперовому вигляді та підписують.
Конкурсна комісія за обґрунтованої необхідності призначає додаткові експертизи конкретних робіт, за результатами яких визначається загальний середній бал за всіма експертними оцінками робіт.
Якщо кілька робіт отримали однаковий рейтинговий бал, який впливає на визначення переможців конкурсного відбору, Конкурсна комісія призначає однакову кількість додаткових експертиз таких наукових робіт або Конкурсна комісія проводить детальне обговорення цих наукових робіт та приймає щодо них рішення з урахуванням рівномірного представлення серед рекомендованих переможців конкурсного відбору всіх пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, галузей знань, а також регіонального та ґендерного аспектів.
3. За результатами експертиз наукових робіт Конкурсною комісією розглядається рейтингова таблиця і приймається рішення з відповідним поданням СБУ для затвердження до п'яти наукових робіт включно - переможців конкурсного відбору і подання затвердженого переліку на розгляд Комітету.
Рішення Конкурсної комісії приймається простою більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні.
Члени Конкурсної комісії зобов'язані не допускати конфлікту інтересів під час проведення конкурсного відбору робіт та голосування. Про такий конфлікт вони зобов'язані повідомити до початку розгляду питання по суті. Член Конкурсної комісії, який повідомив про конфлікт інтересів, не проводить експертизи робіт, утримується від голосування з питань, що його становлять.
У разі, якщо член Конкурсної комісії - технічний експерт є безпосереднім учасником конкурсного відбору, він не проводить експертизу робіт цього конкурсного відбору (у тому числі технічну експертизу), а також не бере участі в розгляді робіт та голосуванні, а замість нього технічну експертизу одноразово проводить будь-який член Конкурсної комісії за визначенням голови Конкурсної комісії.
4. СБУ може прийняти вмотивоване рішення про повернення Конкурсній комісії на повторний розгляд подання на присудження Премії. У цьому разі Конкурсна комісія проводить повторний розгляд з урахуванням зауважень, приймає рішення та робить повторне подання на присудження Премії до СБУ.
5. СБУ приймає рішення про підтримку відібраних робіт (одноосібних або у складі колективів), затверджує наказом подання на присудження Премії Конкурсної комісії і направляє перелік переможців конкурсного відбору з супровідним листом до 15 вересня включно до Комітету.
У поданні на присудження Премії зазначається автор або колектив співавторів, за можливості із зазначенням посади та повної назви наукової установи або організації, закладу вищої освіти або підприємства, а також те, що наукова робота містить відомості, що становлять державну таємницю, без зазначення самої назви наукової роботи.
6. Зберігаються матеріали наукової роботи у Національній академії СБУ і через рік і місяць після прийняття постанови Верховної Ради України про присудження Премії примірник матеріалів наукової роботи передається до наукової установи, з якої надійшла наукова робота.
Наукові роботи, які не стали переможцями конкурсного відбору, зберігаються у Національній академії СБУ і через місяць після прийняття постанови Верховної Ради України про присудження Премії за відповідний рік в установленому порядку передаються до наукової установи, з якої надійшла наукова робота.
7. При повторному представленні наукової роботи її висування та оформлення здійснюються за тією самою процедурою, при цьому в науковій роботі зазначається, що нового порівняно з попередньою вона містить.
IV. Особливості оформлення і подання матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження премії, а також порядку їх розгляду
1. Засекречування наукових робіт здійснюється шляхом встановлення їм на підставі Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Центрального управління Служби безпеки України від 23 грудня 2020 року № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2021 року за № 52/35674 (далі - ЗВДТ), грифа секретності посадовою особою, яка їх готує, створює, підписує чи затверджує.
2. Підготовлені матеріали для подання на конкурсний відбір повинні містити реквізити, визначені пунктом 283 Порядку-939. Матеріали вважаються засекреченими з моменту їх підготовки та встановлення відповідного грифа секретності до прийняття уповноваженою особою рішення, оформленого в установленому порядку, про їх розсекречування. Перегляд грифів секретності проводиться відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю" та Порядку-939.
Гриф секретності наукової роботи повинен відповідати ступеню секретності інформації, яка в ній міститься, згідно з ЗВДТ. Якщо проміжні результати наукової роботи оприлюднювалися з посиланням на різні статті ЗВДТ, її остаточний варіант залежно від того, яка частина раніше оприлюднених секретних відомостей увійшла до нього, має враховувати, на які саме статті ЗВДТ має бути здійснене посилання.
Відомості, що становлять державну таємницю, включаються до наукової роботи тільки у тих випадках, коли вони безпосередньо необхідні для викладу суті досліджуваної проблеми і визначають її наукову та практичну цінність. Використання вказаних відомостей проводиться з письмового дозволу керівника підприємства, організації чи установи, якій належать ці відомості.
У дозволі на використання такої інформації зазначається ступінь секретності цих відомостей.
Паперові носії інформації, які містять відомості, що становлять державну таємницю, та включені до наукової роботи, повинні бути зброшуровані. Примірник такої наукової роботи має бути пронумерований і взятий на облік в режимно-секретному органі.
3. Виготовлення, облік, користування, зберігання, пересилання та інші види обігу робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, проводиться за місцем їх перебування у певні проміжки часу відповідно до вимог, встановлених нормативно-правовими актами у сфері охорони державної таємниці.
4. Забезпечення охорони державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності покладається на відповідного керівника установи за місцем перебування наукової роботи, поданої на конкурсний відбір.
Здійснення контролю за виконанням вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці покладається на режимно-секретний орган за місцем перебування наукової роботи, поданої на конкурсний відбір.
5. Наукові роботи подані на конкурсний відбір до СБУ, розглядаються Конкурсною комісією. До складу Конкурсної комісії залучаються представники СБУ, а також за згодою представники інших профільних структур, провідних наукових установ і закладів освіти.
Всі члени Конкурсної комісії повинні мати форму допуску до державної таємниці, ці вимоги поширюються і на інших осіб, які можуть залучатися до експертизи конкурсних наукових робіт, їх розгляду, рейтингування та відбору.
Члени Конкурсної комісії і залучені експерти завчасно подають до режимно-секретного органу довідку про надання допуску до державної таємниці, форма якої наведена у додатку 14 до Порядку-939.
Доступ до матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, поданих на присудження Премії, членам Конкурсної комісії та іншим особам, які залучаються в установленому порядку до експертизи, розгляду, рейтингування та відбору, надається Головою СБУ або визначеним ним керівником установи за місцезнаходженням наукової роботи, що надійшла на конкурсний відбір.
У разі, якщо члени Конкурсної комісії не згодні з грифом секретності та статтею ЗВДТ, наданим науковим роботам, поданим на присудження Премії, вони мають право вимагати від автора додаткових письмових обґрунтувань.
При незгоді членів Конкурсної комісії з додатковими письмовими обґрунтуваннями автора, наукова робота, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, направляється відповідному державному експерту з питань таємниць для остаточного вирішення питання про її ступінь секретності.
Якщо висновок державного експерта з питань таємниць щодо грифа секретності, що має бути наданий матеріалам, не співпадає з грифом секретності, наданим автором, вона повертається для приведення грифа секретності поданих матеріалів у відповідність до висновку державного експерта з питань таємниць.
6. Для роботи Конкурсної комісії виділяється режимне приміщення, обладнане у відповідності до пунктів 207 - 208 Порядку-939.
7. Облік, зберігання, повернення, знищення наукових робіт здійснюються відповідно до встановлених вимог у сфері охорони державної таємниці та ведення секретного діловодства.
V. Одержання Премії Верховної Ради України молодим ученим
1. Після перемоги у конкурсі та присудження Премії, молодий учений протягом місяця після прийняття Верховною Радою України відповідної постанови надає до Комітету:
реквізити рахунку у банку;
копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону);
копію паспорта громадянина України (ID-картки).
2. Зазначені документи подаються у паперовому вигляді нарочно або засобами поштового зв'язку.
 

Заступник Голови
Служби безпеки України

Олександр ЯКУШЕВ
 
Додаток 1
до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду
(пункт 4 розділу II)
ВІДОМОСТІ
про претендента на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим
N з/п Вид інформації про молодого ученого Інформація про молодого ученого
1 Прізвище, ім'я та по батькові (за наявності)  
2 Дата народження (число, місяць, рік)  
3 Адреса місця роботи (проходження служби) та контактний номер телефону  
4 Адреса електронної пошти та контактний номер мобільного телефону  
5 Серія, номер і дата видачі паспорта громадянина України (ID-картки)  
6 Реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону)  
7 Інформація про форму допуску  
Примітка.
Якщо після подання роботи на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, яка містять відомості, що становлять державну таємницю (далі - Премія), і до присудження Премії змінюються вищезазначені відомості претендента, про це письмово повідомляється Служба безпеки України протягом трьох днів з моменту таких змін.
Претендент на присудження
Премії Верховної Ради України
молодим ученим
 
 
____________
(підпис)
 
 
_______________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
____________________________________
(назва посади керівника кадрової служби
наукової установи, де працює (проходить
службу) претендент на присудження Премії)
____________
(підпис)
_______________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
 
Додаток 2
до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду
(пункт 5 розділу II)
_____________________________________________________________________________________
(назва наукової установи, що висуває роботу на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим,
яка містить відомості, що становлять державну таємницю (далі - наукова робота))
РОБОТА
на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим
  ________________
(гриф секретності)
Прим. № ________
_____________________________________________________________________________________
(назва наукової роботи, галузь науки, до якої відноситься ця робота)
_________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), а також займана посада та дата
народження (число, місяць, рік) автора (ів) наукової роботи)
________________
(підпис)
  Том № _________
______________________
(рік подання наукової роботи)
Примітки.
1. Назва наукової установи зазначається згідно із установчими документами цієї установи.
2. Галузь науки зазначається згідно із Переліком наукових спеціальностей, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 вересня 2011 року № 1057, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2011 року за № 1133/19871.
3. У графі, де наводиться інформація про назву наукової роботи, зазначаються реквізити, що визначені пунктом 283 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939.
 
Додаток 3
до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду
(пункт 5 розділу II)
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ
до оформлення наукової роботи
I. Загальні положення
1. Матеріали роботи на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, яка містять відомості, що становлять державну таємницю (далі - наукова роботи), складаються із Тому 1 та Тому 2:
супровідні документи до наукової роботи (Том 1);
наукова робота (Том 2).
2. Документи оформляються українською мовою відповідно до національного стандарту ДСТУ 4163:2020 "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів", затвердженого наказом державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01 липня 2020 року № 144.
Документи, що відповідно до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду, затвердженої наказом Центрального управління Служби безпеки України, можуть подаватися іноземною мовою разом із перекладом їх на українську мову. Список публікацій та самі публікації подаються мовою (мовами) оригіналу.
3. Обсяг кожного тому наукової роботи не повинен перевищувати 250 сторінок друкованого тексту. Текст має бути розміщений через одинарний міжрядковий інтервал на аркушах формату А4 без звороту з використанням гарнітури TimesNewRoman та шрифту розміром 14 друкарських пунктів. Верхнє та нижнє поля по 20 мм, праве та ліве поля - 30 мм і 10 мм відповідно.
II. Особливості оформлення супровідних документів до наукової роботи (Том 1)
1. Супровідні документи до наукової роботи (Том 1) скріплюються у папці з швидкозшивачем (пружинне переплетення не застосовується) та розміщуються у такій послідовності:
1) титульний аркуш наукової роботи;
2) опис документів;
3) подання на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим (далі - Премія);
4) акт за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв секретної інформації;
5) анотація до наукової роботи, що складається з таких розділів:
короткій зміст наукової роботи;
новизна та актуальність наукової роботи;
оригінальність, обґрунтованість методології чи методів дослідження основних ідей та пропозицій;
основні науково-технічні результати (порівнюються із кращими вітчизняними та зарубіжними аналогами);
використані основоположні наукові джерела;
практична значущість, обсяг впровадження наукової роботи, досягнутий ефект;
кількість і тип публікацій, які ввійшли до наукової роботи;
інформація про подання наукової роботи вперше чи повторно;
6) коротке резюме наукової роботи;
7) витяг з протоколу засідання вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради наукових установ, у яких усі або хоча б перший молодий учений із колективу претендентів працює (проходить службу) і в яких була здійснена основна частина дослідження щодо наукової роботи;
8) довідка про творчий внесок у наукову роботу (у разі висунення колективу претендентів на присудження Премії);
9) відомості про претендента на присудження премії;
10) особовий листок з обліку кадрів;
11) перелік наукових публікацій.
2. У поданні на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, яке направляється до Служби безпеки України (далі - СБУ), зазначаються: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності),посада та місце роботи (проходження служби) кожного претендента; повна назва наукової установи, яка висуває наукову роботу; назва наукової роботи; час початку та закінчення наукової роботи; гриф секретності наукової роботи; короткий зміст та наукова значущість наукової роботи; техніко-економічні показники та їх порівняння з кращими вітчизняними і зарубіжними аналогами; масштаби реалізації; досягнутий економічний ефект та рекомендація наукової установи.
Подання на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим має обсяг до 5 сторінок, друкується на офіційному бланку наукової установи, яка висуває роботу на Премію, підписується її керівником та скріплюється гербовою печаткою.
3. Акт за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв секретної інформації оформляється з урахуванням вимог законодавства про державну таємницю за формою згідно із додатком 26 до Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939, затверджується керівником наукової установи, яка подає наукову роботу.
Відомості, що становлять державну таємницю, включаються до наукової роботи тільки в тих випадках, якщо вони безпосередньо необхідні для викладу суті досліджуваної проблеми і визначають її наукову та практичну цінність.
4. Анотація до наукової роботи складається обсягом до 10 сторінок.
Матеріал щодо кількості публікацій, що увійшли до наукової роботи, викладається в такій послідовності:
монографії (окремо зазначається чи вони одноосібні, чи колективні);
підручники/посібники/методики тощо (зазначається, які саме книжкові видання);
наукові статті (за наявності - зазначаються ті, що входять до наукометричних баз даних "SCOPUS", "WebofScience", "GoogleScholar" та інші);
матеріали конференцій, тези, патенти (окремо зазначаються патенти на винахід і на корисну модель), у тому числі міжнародні (вказати країну);
інші публікації;
рівень апробації результатів роботи на наукових форумах (тип форуму, форма участі).
При поданні інформації про подання наукової роботи вперше зазначається про відзначення автора (авторів) іншими нагородами. У разі, якщо наукова робота подається на конкурс повторно (подавалась раніше, але не перемогла), то зазначається, у якому році й на який конкурс вона подавалася, а також відображається розвиток, який наукова робота мала з часу попереднього подання.
Наводиться інформація про те, що автор (будь-хто зі співавторів) наукової роботи не отримував Премію або Національну премію України імені Бориса Патона.
Якщо автор (співавтор) наукової роботи отримував Премію або Національну премію України імені Бориса Патона, то зазначається рік її отримання, прізвища, ім'я та по батькові (за наявності) автора (авторів), назва роботи. При цьому зазначається, що матеріали наукової роботи не містять наукові результати, які ввійшли до попередніх подань на вищезазначені премії.
Анотація наукової роботи підписується всіма претендентами на присудження Премії.
Відомості, що становлять державну таємницю, подаються окремо.
5. Коротке резюме наукової роботи готується обсягом 1 сторінка. В ньому зазначаються назва наукової роботи, гриф секретності, галузь науки, до якої належить робота, відповідно до Переліку наукових спеціальностей, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 вересня 2011 року № 1057, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2011 року за № 1133/19871, прізвища та ініціалу (ів) претендентів, їх посади з повною назвою місця роботи (проходження служби), коротка характеристика наукової роботи з визначенням новизни, результатів та значення, кількість та тип публікацій за науковою роботою.
Коротке резюме оформляється українською мовою і підписується претендентами.
6. Перелік наукових публікацій має містити виключно ті публікації, які висунуті на присудження Премії. Також за наявності зазначається про кількість їх цитувань. Якщо претендентів кілька, то усі їхні праці, висунуті на відзнаку, включаються в одну таблицю. У разі включення до цього переліку публікацій, які не відповідають змісту роботи, робота не буде оцінюватися експертами і бали за неї не будуть нараховуватися.
Перелік наукових публікацій є єдиним та оформлюється у формі таблиці, яка складається із п'яти граф, де:
у першій графі зазначається номер за порядком;
у другій графі зазначається назва публікації відповідно до вимог національного стандарту ДСТУ 8302:2015 "Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання", затвердженого наказом державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 22 червня 2015 року № 61;
у третій графі зазначається гриф секретності наукової роботи;
у четвертій графі зазначається кількість посилань відповідно до наукометричних баз даних "SCOPUS", "Web of Science", "Google Scholar" та інші;
у п'ятій графі зазначається загальна кількість цитувань та ПІБ кожного з авторів наукової роботи та посилання на профілі у науково-метричних базах даних.
Послідовність розміщення публікацій за датою від давніших до новіших у такому порядку:
монографії (окремо зазначається, чи вони одноосібні, чи колективні);
підручники/посібники/методики тощо (зазначається, які саме книжкові видання);
статті, матеріали конференцій/тези, патенти (зазначається країна);
інші публікації.
Перелік наукових публікацій підписується претендентом на присудження Премії та керівником відповідної кадрової служби наукової установи, де працює (проходить службу) претендент на присудження Премії, і завіряється гербовою печаткою (за наявності) відповідної наукової установи.
III. Вимоги до оформлення наукової роботи (Том 2)
1. Наукова робота (Том 2) прошивається та переплітається твердою палітуркою (пружинне переплетення не застосовується) у такій послідовності.
титульний аркуш;
опис документів.
2. Наукова робота може бути подана у вигляді реферату циклу наукових праць або опису наукової роботи, які підписуються усіма претендентами.
Реферат циклу наукових праць оформляється у тому разі, якщо зміст наукової роботи вже повністю викладений у циклі наукових праць, що вийшли з друку не пізніше, ніж у попередньому до подання році, та представлені в переліку наукових публікацій. Матеріал документа представляється у формі реферату за тими самими розділами, як і опис наукової роботи, із посиланням на всі публікації, у яких викладена робота. Обсяг реферату циклу наукових праць становить до 50 сторінок.
Опис наукової роботи оформляється в тому разі, якщо зміст наукової роботи повністю не викладений у циклі наукових праць, що вийшли з друку не пізніше, ніж у попередньому до подання році, або праці потрібно згрупувати, а зміст структурувати. В описі наукової роботи викладаються актуальність та новизна наукової роботи, методологія та методи дослідження, основний зміст, результати та висновки, відмічаються отримані вагомі наукові здобутки під час проведення фундаментальних та/або прикладних наукових досліджень, (зазначаються використані джерела).
Обсяг опису наукової роботи становить до 150 сторінок.
3. До наукової роботи (Том 2) також включаються (за наявності):
анотації українською мовою обсягом до двох сторінок кожної монографії, підручника чи іншої книги з описом внеску авторів подання на Премію (у разі колективної праці). Анотації засвідчуються підписом авторів;
копії включених до подання наукових статей, перші сторінки яких завіряються відповідною кадровою службою (вченим секретарем);
копії авторських свідоцтв, патентів, документів про випробування і впровадження наукової роботи у виробництво, довідок про економічну ефективність від впровадження роботи у виробництво, кожна сторінка яких завіряється відділом кадрів (вченим секретарем). Документ, оформлений іноземною мовою, подається разом з перекладом на українську мову, завіреним підписами претендентів на Премію;
довідка про апробацію роботи на наукових форумах за підписом претендентів на Премію.
Монографії, підручники, інші книги (або завірені їхні копії) подаються окремо в папці як додаток до наукової роботи (Том 2) і після конкурсу повертаються до наукової установи, що висунула претендента на Премію.
Загальна кількість сторінок наукової роботи (Том 2) не може перевищувати 250. У разі, якщо їх більше, то надлишкові сторінки документів, зазначених у цьому підпункті, можуть прошиватися та вкладатися до папки як додаток до наукової роботи (Том 2).
____________