КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 червня 2023 р. № 619 Київ |
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку та відновлення інфраструктури
Відповідно до частини сьомої
статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку та відновлення інфраструктури, що додається.
3. Міністерству фінансів разом із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерством освіти і науки відповідно до
статті 34 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" та положень розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р.
№ 342 "Деякі питання спрямування залишків коштів спеціального фонду державного бюджету, що надійшли у 2022 році від Європейського інвестиційного банку, на нові бюджетні програми" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 46, ст. 2478) спрямувати залишки коштів спеціального фонду державного бюджету, що утворилися станом на 1 січня 2023 р. за рахунок надходжень від Європейського інвестиційного банку в рамках інвестиційних проектів
"Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України",
"Міський громадський транспорт України II",
"Програма розвитку муніципальної інфраструктури України",
"Енергоефективність громадських будівель в Україні",
"Вища освіта України" і обліковуються на рахунках, відкритих в акціонерному товаристві "Державний експортно-імпортний банк України", на нову бюджетну програму "Розвиток та відновлення інфраструктури" у сумі 17908000 тис. гривень (видатки розвитку).
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 21 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 червня 2023 р. № 619
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку та відновлення інфраструктури
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за новою бюджетною програмою "Розвиток та відновлення інфраструктури" (далі - бюджетні кошти), що спрямовуються Агентству відновлення відповідно до абзацу другого пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р.
№ 342 "Деякі питання спрямування залишків коштів спеціального фонду державного бюджету, що надійшли у 2022 році від Європейського інвестиційного банку, на нові бюджетні програми" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 46, ст. 2478) та відповідно до пункту 1
постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2025 р. № 1056 "Деякі питання використання залишку коштів, визначеного пунктом 6 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік".
2. Цілями використання бюджетних коштів за спеціальним фондом є:
відбудова країни;
виконання ремонтних робіт на ділянках автомобільних доріг загального користування державного значення (зокрема на ділянках, що зазнали руйнувань внаслідок бойових дій);
реалізація експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури відповідно до
Порядку реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 142 (Офіційний вісник України, 2025 р., № 20, ст. 1335).
Завданнями головного розпорядника бюджетних коштів є забезпечення проектування, відновлення, будівництва, модернізації, облаштування, ремонту об’єктів будівництва (громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, інженерно-транспортної (автомобільні дороги загального користування державного значення), залізничної, енергетичної інфраструктури, зокрема щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, інших об’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, інфраструктури авіаційного, морського та річкового транспорту), фінансового забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху, а також термомодернізації житлових і громадських будівель.
3. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Агентство відновлення.
4. Одержувачами бюджетних коштів є державні підприємства та організації, які належать до сфери управління Агентства відновлення та виконують функції замовника робіт з:
нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та іншого державного майна;
будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту), ремонту, модернізації інфраструктури, об’єктів житлової нерухомості, громадського призначення, виробничого комплексу, соціальної сфери, сфери житлово-комунального господарства, благоустрою населених пунктів, управління побутовими відходами (об’єктів оброблення відходів, полігонів), інженерно-транспортної, енергетичної інфраструктури, захисних споруд цивільного захисту, інших об’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, військових об’єктів та майна, у сферах авіаційного, залізничного (крім утримання), морського та внутрішнього водного транспорту, автомобільного транспорту загального користування, міського електричного транспорту, у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, а також щодо об’єктів і споруд оборонного та спеціального призначення;
будівництва, ремонту та облаштування шляхом вжиття інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури.
5. Бюджетні кошти використовуються на:
1) фінансове забезпечення нового будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, у тому числі фінансове забезпечення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для здійснення заходів з відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності, а також виконання проектно-вишукувальних робіт;
2) фінансове забезпечення будівництва об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури;
2-1) фінансове забезпечення ремонту та облаштування шляхом вжиття інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури;
3) фінансове забезпечення робіт та послуг для реставрації з пристосуванням мосту імені Є.О. Патона через р. Дніпро та підходів до нього, з можливістю будівництва нового мосту поруч;
4) фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі відповідно до державних програм;
5) фінансове забезпечення проектування, відновлення, будівництва, модернізації, облаштування, ремонту об’єктів будівництва (громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, залізничної інфраструктури, пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, інших об’єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, інфраструктури авіаційного, морського та річкового транспорту), а також термомодернізації житлових і громадських будівель.
6. Спрямування бюджетних коштів за напрямами спрямування бюджетних коштів, зазначеними у пункті 5 цього Порядку, здійснюється згідно з додатком 1.
7. Бюджетні кошти, які спрямовуються за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 5 цього Порядку, використовуються відповідно до переліку об’єктів нового будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення згідно з додатком 2.
8. Бюджетні кошти спрямовуються:
за напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 5 цього Порядку, - відповідно до
Порядку реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 142, згідно з переліком об’єктів будівництва, ремонту та облаштування шляхом вжиття інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури та обсягами бюджетних коштів для їх фінансового забезпечення, затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 березня 2024 р.
№ 185 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 26, ст. 1681);
за напрямом, визначеним підпунктом 2- 1 пункту 5 цього Порядку, - відповідно до
Порядку реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 142, згідно з переліком об’єктів будівництва, ремонту та облаштування шляхом вжиття інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури та обсягами бюджетних коштів для їх фінансового забезпечення, затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 березня 2024 р.
№ 185, з урахуванням того, що договорами про закупівлю, укладеними згідно з підпунктом 13 пункту 13 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених
Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р.
№ 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176; 2023 р., № 51, ст. 2834), може бути встановлено, що їх умови застосовуються до відносин між сторонами, які виникли до укладення таких договорів протягом періоду воєнного стану.
9. Бюджетні кошти, які спрямовуються за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 5 цього Порядку, спрямовуються на фінансове забезпечення таких складових реалізації проекту реставрації з пристосуванням мосту імені Є.О. Патона через р. Дніпро та підходів до нього, з можливістю будівництва нового мосту поруч:
організація та проведення аудиту безпеки автомобільних доріг;
проведення обстеження будівель і споруд;
виготовлення, погодження, розроблення та затвердження науково-проектної документації, проектної документації, оцінки впливу на довкілля, оцінки впливу на навколишнє середовище;
залучення технічного нагляду;
залучення інженерів-консультантів;
науково-технічний супровід, підготовка до формування страхового фонду документації;
утримання служби замовника;
оплата транспортних послуг;
проведення робіт з реставрації з пристосуванням;
проведення робіт з перевлаштування інженерних мереж, які прокладено в тілі мосту;
будівництво нового мосту поруч.
10. Бюджетні кошти, які спрямовуються за напрямом, визначеним підпунктом 4 пункту 5 цього Порядку, спрямовуються на фінансове забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування державного значення у Дніпропетровській, Харківській та Херсонській областях.
Бюджетні кошти, які спрямовуються за напрямом, визначеним підпунктом 5 пункту 5 цього Порядку, в частині об’єктів будівництва культурної спадщини спрямовуються за погодженням із МКІП.
11. Видатки, пов’язані з фінансуванням об’єкта будівництва (крім видатків, визначених підпунктом 2 пункту 5 цього Порядку), здійснюються відповідно до
Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374).
13. Прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію здійснюється відповідно до
Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599).
14. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
15. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
16. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
17. Одержувачі бюджетних коштів подають щомісяця до 5 числа Агентству відновлення звіт про використання бюджетних коштів в розрізі проектів (об’єктів, заходів).
18. Агентство відновлення подає щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів для надсилання до Європейського інвестиційного банку.
Додаток 1
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
)
ОБСЯГИ
бюджетних коштів для фінансового забезпечення напрямів використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку та відновлення інфраструктури
Додаток 2
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
)
ПЕРЕЛІК
об’єктів нового будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення