• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Рішення, Форма, Порядок від 16.11.2022 № 2083
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Рішення, Форма, Порядок
  • Дата: 16.11.2022
  • Номер: 2083
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Рішення, Форма, Порядок
  • Дата: 16.11.2022
  • Номер: 2083
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.11.2022 № 2083
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 грудня 2022 р.
за № 1516/38852
Про затвердження Порядку організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
Відповідно до Закону України "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я", Порядку організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1268, абзаців шістдесят шостого, шістдесят сьомого підпункту 10 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), та з метою забезпечення населення необхідною реабілітаційною допомогою, НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
1. Затвердити Порядок організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах, що додається.
2. Керівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, в яких надається реабілітаційна допомога при травмах спинного мозку, травмах головного мозку, ампутаціях кінцівок та складних скелетних травмах забезпечити організацію навчання лікуючих лікарів (зокрема із залученням міжнародної технічної допомоги) практичному використанню інструментів функціонального оцінювання, необхідних для прийняття рішення щодо направлення пацієнта на наступний етап реабілітаційної допомоги.
3. Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій (Василю Стрілці) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Олександра Комаріду.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

В. Ляшко

ПОГОДЖЕНО:

Міністр внутрішніх справ України

Міністр оборони України

Міністр соціальної політики України

Голова Національної служби здоров’я України

Заступник Голови Служби безпеки України

Керівник Секретаріату
Уповноваженого Верховної Ради України
з прав людини



Д. Монастирський

О. Резніков

О. Жолнович

Н. Гусак

О. Якушев



Р. Романюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
16 листопада 2022 року № 2083
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 грудня 2022 р.
за № 1516/38852
ПОРЯДОК
організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає організацію надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах особам з обмеженнями повсякденного функціонування та особам, у яких захворювання, травми, вроджені порушення або інші стани здоров’я можуть призвести до обмеження повсякденного функціонування або стійкого обмеження життєдіяльності (далі - особи, які потребують реабілітації), протягом гострого, післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів.
2. Цей Порядок поширюється на надавачів реабілітаційної допомоги державної та комунальної форм власності, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що передбачає здійснення реабілітації у сфері охорони здоров’я.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених в Законах України "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я", "Основи законодавства України про охорону здоров’я", постанові Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1268 "Питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я" та інших нормативно-правових актах у сфері охорони здоров’я та реабілітації.
4. До реабілітаційних маршрутів осіб, які потребують реабілітації, відносяться:
1) реабілітаційний маршрут при травмах спинного мозку, наведений у додатку 1 до цього Порядку;
2) реабілітаційний маршрут при травмах головного мозку, наведений у додатку 2 до цього Порядку;
3) реабілітаційний маршрут при опіках, наведений у додатку 3 до цього Порядку;
4) реабілітаційний маршрут при ампутаціях, наведений у додатку 4 до цього Порядку;
5) реабілітаційний маршрут при складних скелетних травмах, наведений у додатку 5 до цього Порядку.
5. Надання реабілітаційної допомоги особам, які потребують реабілітації протягом гострого реабілітаційного періоду, здійснюється в мобільному режимі фахівцями з реабілітації, які входять до складу мультидисциплінарної реабілітаційної команди стаціонарного відділення післягострої та довготривалої реабілітації (відділення фізичної та реабілітаційної медицини) закладу охорони здоров’я, який надає цим особам медичну допомогу.
6. При відсутності в закладі охорони здоров’я, який надає медичну допомогу особам, які потребують реабілітації, стаціонарного відділення післягострої та довготривалої реабілітації, організація надання реабілітаційної допомоги в гострому реабілітаційному періоді має бути забезпечена відповідно до пункту 24 Порядку організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1268 (далі - Порядок організації надання реабілітаційної допомоги).
7. Обсяг реабілітаційної допомоги протягом післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів в стаціонарних умовах повинен бути високим.
Високий обсяг реабілітаційної допомоги визначається абзацом другим пункту 5 Порядку організації надання реабілітаційної допомоги.
Кількісна потреба у фахівцях з реабілітації для цього вираховується відповідно до пунктів 29-32 Порядку організації надання реабілітаційної допомоги та пункту 7 Типового положення про мультидисциплінарну реабілітаційну команду, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1268.
( Абзац третій пункту 7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
8. Реабілітаційна допомога особам, які потребують реабілітації, протягом довготривалого реабілітаційного періоду надається у вигляді періодичної підтримуючої реабілітаційної допомоги.
9. При наданні реабілітаційної допомоги особам, які потребують реабілітації, протягом усіх реабілітаційних періодів забезпечується надання психологічної допомоги.
( Пункт 9 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
10. Реабілітаційні маршрути, зазначені в пункті 4 розділу I цього Порядку, використовуються при організації направлення громадян України для лікування за кордон відповідно до Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 05 квітня 2022 року № 574, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2022 року за № 414/37750, та при організації направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон, відповідно до Порядку направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2022 року № 411.
( Абзац перший пункту 10 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
Реабілітаційні маршрути також використовуються при поверненні до України громадян України та осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, після отримання реабілітаційної допомоги за кордоном.
( Абзац другий пункту 10 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
11. Якщо особа, яка потребує реабілітації, має стійке обмеження життєдіяльності, то одночасно із наданням реабілітаційної допомоги відбувається організація проходження експертизи стійкого обмеження життєдіяльності з подальшим встановленням статусу "особа з інвалідністю" або "дитина з інвалідністю".
II. Основні принципи застосування реабілітаційних маршрутів
1. Реабілітаційні маршрути, зазначені в пункті 4 розділу I цього Порядку, стосуються станів здоров’я з гострим початком.
2. Лікуючим лікарем особи, яка потребує реабілітації, протягом гострого реабілітаційного періоду є лікар-спеціаліст відповідно до основної патології.
Лікуючим лікарем особи, яка потребує реабілітації, протягом післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів є лікар фізичної та реабілітаційної медицини.
3. Початок надання реабілітаційної допомоги визначено в абзацах першому та другому пункту 24 Порядку організації надання реабілітаційної допомоги.
За результатами реабілітаційного обстеження лікуючий лікар особи, яка потребує реабілітації, визначає її реабілітаційний маршрут відповідного до якого їй буде надаватися реабілітаційна допомога.
4. Направлення осіб, які потребують реабілітації, між реабілітаційними періодами до іншого місця надання реабілітаційної допомоги відбувається за наявності обмежень повсякденного функціонування.
Для прийняття рішення щодо застосування реабілітаційного маршруту та направлення особи, яка потребує реабілітації на наступний етап реабілітаційної допомоги, лікуючий лікар використовує інструменти функціонального оцінювання, необхідні для прийняття рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації на наступний етап реабілітаційної допомоги, зазначені у додатку 6 до цього Порядку.
При відсутності у особи обмежень повсякденного функціонування, надання реабілітаційної допомоги завершується.
( Пункт 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
5. Реабілітаційна допомога протягом гострого реабілітаційного періоду надається одночасно з медичною допомогою та потребує профілактики ускладнень, пов’язаних з знерухомленням (пролежні, пневмонії, контрактури суглобів, тромбози тощо).
6. Наявність у особи, яка потребує реабілітації пролежнів чи застійної пневмонії наприкінці гост-рого реабілітаційного періоду є показником відсутності надання, або неякісного надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
7. Керівник закладу охорони здоров’я, в який поступила особа, яка потребує реабілітації, протягом трьох робочих днів інформує Національну службу здоров’я України за формою, наведеною в додатку 7 до цього Порядку, про факт поступлення особи, яка потребує реабілітації з пролежнями та/або застійною пневмонією, з метою збору інформації для використання під час здійснення моніторингу при перевірці дотримання надавачами медичних послуг умов договорів про медичне обслуговування населення.
8. У разі, якщо медична допомога з приводу гострої травми надавалась в закладі охорони здоров’я, що відноситься до сфери управління сил безпеки та оборони, заповнена форма, вказана в додатку 7 до цього Порядку, направляється органу, до сфери управління, якого належить заклад охорони здоров’я, з якого виписано особу, яка потребує реабілітації, з метою збору інформації щодо дотримання стандартів у сфері охорони здоров’я.
9. При наявності пролежнів та/або застійної пневмонії, які унеможливлюють надання реабілітаційної допомоги високого обсягу в стаціонарних умовах, особа, яка потребує реабілітації забезпечується лікуванням ускладнень, зазначених вище, зокрема у нереабілітаційному відділенні цього закладу охорони здоров’я.
( Пункт 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
10. Загальними для всіх реабілітаційних маршрутів критеріями завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду є:
1) у особи, яка потребує реабілітації відсутні інфіковані рани або рани, для яких триває загоєння вторинним натягом, пов’язаних з первинною травмою та/або проведеним хірургічним втручанням;
2) проведено зовнішню стабілізацію сполучених скелетних травм (за наявності) та надано письмові рекомендації щодо подальшої медичної допомоги при усіх інших сполучених травматичних ураженнях (за наявності);
3) надано письмові рекомендації щодо подальшої медичної допомоги, пов’язаної із будь-якою клінічно значущою супутньою соматичною патологією;
4) особа, яка потребує реабілітації не потребує цілодобового догляду лікаря-спеціаліста нереабілітаційного профілю.
11. У разі відсутності виконання усіх критеріїв, зазначених у пункті 10 розділу II цього Порядку, особі, яка потребує реабілітації, продовжують надавати медичну допомогу.
III. Особливості застосування реабілітаційних маршрутів
1. Реабілітаційний маршрут при травмах спинного мозку, зазначений у додатку 1 до цього Порядку, складається з:
1) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду;
2) етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду;
3) етапу надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду;
4) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду.
2. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду при травмах спинного мозку, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації на етап надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 8 цього Порядку.
3. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду при травмах спинного мозку, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при травмах спинного мозку на етап надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 9 до цього Порядку.
4. Після надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду при досягненні функціонального стану, що відповідає критеріям направлення на етап надання допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду, особа, яка потребує реабілітації, продовжує отримувати реабілітаційну допомогу протягом післягострого реабілітаційного періоду в амбулаторних умовах або в умовах санаторних закладів.
5. Реабілітаційний маршрут при травмах головного мозку, наведений у додатку 2 до цього Порядку, складається з:
1) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду;
2) етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду;
3) етапу надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду;
4) медсестринського догляду;
5) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду.
6. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду при травмах головного мозку, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при травмах головного мозку, на етап надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 10 до цього Порядку.
7. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду при травмах головного мозку, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при травмах головного мозку, на етап надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Порядку.
8. Після надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду при досягненні функціонального стану, що відповідає критеріям направлення на етап надання допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду, особа, яка потребує реабілітації може продовжувати отримувати реабілітаційну допомогу протягом післягострого реабілітаційного періоду в амбулаторних умовах або в умовах санаторних закладів.
Якщо особа, яка потребує реабілітації, отримує медсестринський догляд та реабілітаційну допомогу низького обсягу, визначену абзацом четвертим пункту 5 Порядку організації надання реабілітаційної допомоги, досягає функціонального стану, що відповідає критеріям етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних або амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду, то така особа може бути направлена для подальшого надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду відповідно в стаціонарних або амбулаторних умовах.
9. Реабілітаційний маршрут при опіках, наведений у додатку 3 до цього Порядку, складається з:
1) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду;
2) етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду;
3) етапу надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
10. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду при опіках, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при опіках, на етап надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 12 до цього Порядку.
11. Впродовж етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду при опіках, лікуючим лікарем приймається рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при опіках, до профільних закладів охорони здоров’я та повернення особи, яка потребує реабілітації при опіках, до гострого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 13 до цього Порядку.
( Пункт 11 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
12. Після надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду при досягненні функціонального стану, що відповідає критеріям направлення на етап надання допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду, особа, яка потребує реабілітації продовжує отримувати реабілітаційну допомогу протягом післягострого реабілітаційного періоду в амбулаторних умовах або в умовах санаторних закладів.
( Пункт 12 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
13. Реабілітаційний маршрут при ампутаціях, наведений у додатку 4 до цього Порядку, складається з:
1) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду;
2) етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду;
3) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду.
14. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду при ампутаціях, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при ампутаціях, на етап надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 14 до цього Порядку.
15. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду при ампутаціях, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при ампутаціях, на етап надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 15 до цього Порядку.
16. Реабілітаційний маршрут при складних скелетних травмах, наведений у додатку 5 до цього Порядку, складається з:
1) етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду;
2) етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду;
3) етапу надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
17. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду при складних скелетних травмах, лікуючий лікар приймає рішення щодо направлення особи, яка потребує реабілітації при складних скелетних травмах, на етап надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого періоду, за формою, наведеною у додатку 16 до цього Порядку.
18. Після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду при складних скелетних травмах, лікуючий лікар приймає рішення щодо завершення надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду, за формою, наведеною у додатку 17 до цього Порядку.
19. У разі наявності сполучених травм, рішення щодо застосування реабілітаційного маршруту для направлення особи, яка потребує реабілітації, приймається відповідно до наступного алгоритму:
1) у разі поєднання травми спинного мозку та інших травм (за виключенням опіків, які потребують госпіталізації на другий та третій рівень надання комбустіологічної допомоги) використовується реабілітаційний маршрут при травмах спинного мозку, наведений в додатку 1 до цього Порядку;
2) у разі поєднання травми головного мозку та інших травм:
при наявності важкої травми головного мозку (рівень п’ять та нижче за шкалою Ранчо Лос Амігос) та інших травм використовується реабілітаційний маршрут при травмах головного мозку, наведений в додатку 2 до цього Порядку;
при наявності травми головного мозку з рівнем шість та вище за шкалою Ранчо Лос Амігос та інших травм використовується реабілітаційний маршрут при домінуючій патології;
( Абзац третій підпункту 2 пункту 19 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
3) у разі поєднання опіків та інших травм:
при наявності опіків, які потребують госпіталізації на другий та третій рівень надання комбустіологічної допомоги та інших травм використовується реабілітаційний маршрут при опіках, наведений в додатку 3 до цього Порядку;
при наявності опіків, які не потребують госпіталізації на другий та третій рівень надання комбустіологічної допомоги та інших травм використовується реабілітаційний маршрут при домінуючій патології;
( Абзац третій підпункту 3 пункту 19 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
4) у разі поєднання ампутацій кінцівок, складних скелетних травм та травм спинного мозку та/або травм головного мозку та/або опіків використовуються принципи, зазначені у підпунктах першому, другому та третьому пункту 19 цього Порядку.
20. Направлення дітей, які потребують реабілітаційної допомоги при опіках, травмах спинного мозку, травмах головного мозку, ампутаціях, складних скелетних травмах, відбувається аналогічно до відповідного маршруту для дорослих.

Генеральний директор
Директорату
високотехнологічної медичної
допомоги та інновацій




В. Стрілка
Додаток 1
до Порядку організації надання
реабілітаційної допомоги
на реабілітаційних маршрутах
(підпункт 1 пункт 4 розділу I)
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ МАРШРУТ
при травмах спинного мозку
Реабілітаційний період Місце надання допомоги/
етап надання реабілітаційної допомоги
Загальні завдання медичної та реабілітаційної допомоги під час відповідного етапу
Гострий Нейрохірургічні та інші профільні відділення цивільних закладів охорони здоров’я та закладів охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в гострому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до галузевих стандартів, зокрема нейрохірургічна стабілізація травми хребта, боротьба з набряком спинного мозку тощо. Менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника, нутритивна підтримка.
Реабілітаційна допомога низького обсягу: підвищення витривалості пацієнта, підтримка повного об’єму рухів в суглобах, можлива реалізація протоколу вертикалізації.
Критерії завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду:
- проведено нейрохірургічну стабілізацію травми хребта, що дозволяє вертикалізувати пацієнта;
- у пацієнта відсутні пролежні, застійні пневмонії та проводиться перемінна катетеризація сечового міхура;
- здійснено реабілітаційне оцінювання пацієнта відповідно до шкал ASIA та Короткої шкали дослідження психічного статусу (MMSE), шкали Ранчо Лос Амігос (у разі наявності сполученої важкої травми головного мозку) та ці дані внесено до Форми прийняття рішення реабілітаційного маршруту при травмах спинного мозку після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Критерії направлення для надання реабілітаційної допомоги в післягострому реабілітаційному періоді:
направлення до етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах відбувається при наявності наступних функціональних порушень:
- тетраплегія / тетрапарез ASIA A, B, C, D або параплегія / парапарез ASIA A, B, C або парапарез ASIA D та MMSE 11-30 балів;
направлення до етапу надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах відбувається при наявності наступних функціональних порушень:
- тетрапарез ASIA D або парапарез ASIA D та MMSE 20-30 балів.
Післягострий Республіканський центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми на базі відділень КП "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради (Рівненська область, смт. Клевань); заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в післягострому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до рекомендацій, наданих наприкінці гострого реабілітаційного періоду.
Реабілітаційна допомога високого обсягу, що надається в стаціонарних умовах мультидисциплінарною реабілітаційною командою, або будь-якого обсягу, яка надається в амбулаторних умовах (в умовах санаторних закладів) як мультидисциплінарною реабілітаційною командою, так і окремими фахівцями з реабілітації, зокрема підбір, налаштування, навчання використанню та надання допоміжних засобів реабілітації відповідно до потреби; вертикалізація, тренування навичок користування кріслом колісним, тренування ходи (у разі ASIA D), тренування функцій самообслуговування, менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника (перемінна катетеризація тощо).
Заклади охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій або санаторні заклади/
етап надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
Критерії завершення надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду:
- пацієнт оволодів навичками користування кріслом колісним та його забезпечено кріслом колісним, яке підібрано та налаштовано для індивідуального користування цим пацієнтом (у разі відсутності можливості функціональної ходи);
- пацієнт навчений принципам менеджменту нейрогенного сечового міхура та кишківника (у разі наявності порушень функції тазових органів);
- доглядачі навчені наданню допомоги пацієнтові та пацієнта забезпечено кріслом колісним, яке підібрано та налаштовано для індивідуального користування цим пацієнтом (у разі повної тетраплегії);
- пацієнт оволодів базовими функціями самообслуговування;
- пацієнту надано повний обсяг рекомендацій щодо подальшого забезпечення іншими допоміжними засобами реабілітації, пацієнт навчений їх користуванню;
- пацієнту надано рекомендації щодо пристосування житла (у разі потреби).
Після завершення надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду пацієнт може бути направлений для надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду у вигляді періодичної підтримуючої реабілітації.
Довготривалий Заклади охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних та/або амбулаторних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій, або санаторні заклади, або Республіканський центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми на базі відділень КП "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради (Рівненська область, смт. Клевань), або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в довготривалому реабілітаційному періоді /
етап надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду.
Медична допомога згідно до наявних хронічних станів здоров’я (пов’язаних та не пов’язаних із отриманою травмою) відповідно до галузевих стандартів.
Реабілітаційна допомога високого обсягу, що надається в стаціонарних умовах мультидисциплінарною реабілітаційною командою або будь-якого обсягу, яка надається в амбулаторних умовах (в умовах санаторних закладів) як мультидисциплінарною реабілітаційною командою, так і окремими фахівцями з реабілітації: підтримка та покращення наявних навичок користування кріслом колісним, підтримка та покращення функцій самообслуговування, підбір, налаштування, навчання використанню та забезпечення допоміжними засобами реабілітації відповідно до потреби тощо.
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
Додаток 2
до Порядку організації надання
реабілітаційної допомоги
на реабілітаційних маршрутах
(підпункт 2 пункт 4 розділу I)
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ МАРШРУТ
при травмах головного мозку
Реабілітаційний період Місце надання допомоги/
етап надання реабілітаційної допомоги
Загальні завдання медичної та реабілітаційної допомоги під час відповідного етапу
Гострий Нейрохірургічні/неврологічні/хірургічні та інші профільні відділення цивільних закладів охорони здоров’я та закладів охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в гострому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до галузевих стандартів. Менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника, нутритивна підтримка.
Реабілітаційна допомога низького обсягу: навчання медичного персоналу позиціонуванню пацієнта для профілактики ускладнень від знерухомлення (пролежнів, пневмоній, контрактур суглобів тромбозів тощо), менеджмент дисфагії, підвищення витривалості пацієнта, підтримка повного об’єму рухів в суглобах, можлива реалізація протоколу вертикалізації.
Критерії завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду:
- проведено нейрохірургічну корекцію травми головного мозку та інші хірургічні втручання відповідно до галузевих стандартів;
- у пацієнта відсутні пролежні, застійні пневмонії;
- здійснено реабілітаційне оцінювання пацієнта відповідно до шкал Бартел та Ранчо Лос Амігос, та ці дані є внесеними до Форми прийняття рішення реабілітаційного маршруту при травмах головного мозку після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Критерії направлення для надання реабілітаційної допомоги в післягострому реабілітаційному періоді:
направлення до етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах відбувається при наявності наступних функціональних порушень:
- індекс Бартел 20-55 балів, рівень п’ять за шкалою Ранчо Лос Амігос;
направлення до етапу надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах відбувається при наявності наступних функціональних порушень:
- індекс Бартел 60 балів та вище, рівень шість та вище за шкалою Ранчо Лос Амігос;
направлення для медсестринського догляду відбувається при наявності наступних функціональних порушень:
- рівень чотири та нижче за шкалою Ранчо Лос Амігос - через порушення когнітивного стану пацієнт не може брати участь у реабілітаційній допомозі високого обсягу.
Післягострий Заклади охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в післягострому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до рекомендацій, наданих наприкінці гострого реабілітаційного періоду.
Реабілітаційна допомога високого обсягу, яка надається мультидисциплінарною реабілітаційною командою, зокрема підбір, налаштування, навчання використанню та надання допоміжних засобів реабілітації відповідно до потреби; вертикалізація, відновлення ходи, менеджмент дисфагії (у разі наявності розладів), відновлення функцій комунікації (у разі наявності розладів), відновлення функцій самообслуговування, менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника (у разі наявності розладів).
Заклади охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики або санаторні заклади/
етап надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до рекомендацій, наданих наприкінці гострого реабілітаційного періоду.
Реабілітаційна допомога будь-якого обсягу, яка може надаватись як мультидисциплінарною реабілітаційною командою так і окремими фахівцями з реабілітації зокрема підбір, налаштування, навчання використанню та надання допоміжних засобів реабілітації відповідно до потреби; відновлення ходи, менеджмент дисфагії (у разі наявності розладів), відновлення функцій комунікації (у разі наявності розладів), відновлення функцій самообслуговування, менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника (у разі наявності розладів).
Заклади охорони здоров’я, що надають паліативну допомогу, контрактовані НСЗУ за пакетом медичних гарантій з стаціонарної паліативної медичної допомоги дорослим та дітям/
медсестринський догляд або паліативна допомога.
Медична допомога відповідно до рекомендацій, наданих наприкінці гострого реабілітаційного періоду. Цілодобовий медсестринський догляд.
Реабілітаційна допомога низького обсягу, яка може надаватись окремими фахівцями з реабілітації, зважаючи на можливості результативного комунікування із пацієнтом.
Критерії завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду:
- відсутність змін реабілітаційного прогнозу при наданні реабілітаційної допомоги високого обсягу в стаціонарних та/або амбулаторних умовах протягом мінімум двох реабілітаційних циклів тривалістю по два тижні кожний;
- пацієнту надано повний обсяг рекомендацій щодо подальшого забезпечення допоміжними засобами реабілітації, пацієнт навчений їх користуванню;
- пацієнту надано рекомендації щодо пристосування житла (у разі потреби).
Після завершення надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду пацієнт може бути направлений для надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду у вигляді періодичної підтримуючої реабілітації.
Довготривалий Заклади охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних та/або амбулаторних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в довготривалому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду.
Медична допомога згідно до наявних хронічних станів здоров’я, відповідно до галузевих стандартів.
Реабілітаційна допомога високого обсягу, що надається в стаціонарних умовах мультидисциплінарною реабілітаційною командою або будь-якого обсягу, яка надається в амбулаторних умовах (в умовах санаторних закладів) як мультидисциплінарною реабілітаційною командою, так і окремими фахівцями з реабілітації: підтримка навичок ходи, підтримка та відновлення функцій комунікації (у разі наявності розладів), підтримка та відновлення функцій самообслуговування, менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника (у разі наявності розладів).
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
Додаток 3
до Порядку організації надання
реабілітаційної допомоги
на реабілітаційних маршрутах
(підпункт 3 пункт 4 розділу I)
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ МАРШРУТ
при опіках
Реабілітаційний період Місце надання допомоги/
етап надання реабілітаційної допомоги
Загальні завдання медичної та реабілітаційної допомоги під час відповідного етапу
Гострий Відповідно до рівнів надання комбустіологічної допомоги (згідно пункту 3.1
Положення про систему комбустіологічної допомоги в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 вересня 2013 року № 838, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 листопада 2013 року за № 2026/24558, первинне скерування відповідно до Порядку міжрегіональної маршрутизації пацієнтів в системі екстреної медичної допомоги
, затвердженого наказом Міністерство охорони здоров’я України від 27 жовтня 2021 року № 2349, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2021 року за № 1687/37309/
етап надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до галузевих стандартів. Менеджмент нейрогенного сечового міхура та кишківника (за необхідності), нутритивна підтримка.
Реабілітаційна допомога низького обсягу: навчання медичного персоналу позиціонуванню пацієнта для профілактики ускладнень від знерухомлення (пролежнів, пневмоній, контрактур суглобів тромбозів тощо), менеджмент дисфагії (за необхідності), підтримка повного об’єму рухів в суглобах, підвищення витривалості пацієнта та можлива реалізація протоколу вертикалізації.
Критерії завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду:
- проведено комплекс хірургічних та інших втручань комбустіологічного профілю відповідно до галузевих стандартів або проведено визначений обсяг хірургічних та інших втручань комбустіологічного профілю та пацієнта направлено для надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду;
- здійснено реабілітаційне оцінювання пацієнта - визначення обсягу активних рухів в суглобах в ділянках опіків, а також оцінювання відповідно до шкал Бартел та Ранчо Лос Амігос (у разі наявності сполученої важкої травми головного мозку), шкали ASIA (у разі наявності сполученої травми спинного мозку) та ці дані є внесеними до Форми прийняття рішення реабілітаційного маршруту при опіках після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Критерії направлення для надання реабілітаційної допомоги в післягострому реабілітаційному періоді:
- у разі надання реабілітаційної допомоги в закладах охорони здоров’я, визначених, як другий та третій рівні надання комбустіологічної допомоги, відбувається скерування до стаціонарних відділень післягострої та довготривалої реабілітації цих закладів охорони здоров’я (етап надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах);
- у разі надання реабілітаційної допомоги в закладах охорони здоров’я, визначених, як перший рівень надання комбустіологічної допомоги, за наявності обмежень повсякденного функціонування після закінчення гострого реабілітаційного періоду відбувається скерування до закладів охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах (етап надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах).
Післягострий Стаціонарні відділення післягострої та довготривалої реабілітації закладів охорони здоров’я, які надають комбустіологічну допомогу другого та третього рівнів згідно пункту 3.1
Положення про систему комбустіологічної допомоги в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 вересня 2013 року № 838, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 листопада 2013 року за № 2026/24558, та контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в післягострому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до рекомендацій, наданих наприкінці гострого реабілітаційного періоду.
Реабілітаційна допомога високого обсягу, яка надається мультидисциплінарною реабілітаційною командою, зокрема підбір, налаштування, навчання використанню та надання допоміжних засобів реабілітації відповідно до потреби; ортезування, менеджмент рубцеутворення, відновлення функцій самообслуговування.
Заклади охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій/
етап надання реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до рекомендацій, наданих наприкінці гострого реабілітаційного періоду.
Реабілітаційна допомога будь-якого обсягу, яка може надаватись як мультидисциплінарною реабілітаційною командою так і окремими фахівцями з реабілітації зокрема менеджмент рубцеутворення, відновлення функцій самообслуговування, підбір, налаштування, навчання використанню та надання допоміжних засобів реабілітації відповідно до потреби, ортезування.
Критерії завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду:
- у разі формування рубців, які потребують хірургічного лікування - направлення до профільних закладів охорони здоров’я та повернення до гострого реабілітаційного періоду;
- відновлені функції самообслуговування, надано повний обсяг рекомендацій щодо подальшого забезпечення допоміжними засобами реабілітації, пацієнт навчений їх користуванню;
- пацієнту надано рекомендації щодо пристосування житла (у разі потреби).
( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2194 від 02.12.2022 )
Додаток 4
до Порядку організації надання
реабілітаційної допомоги
на реабілітаційних маршрутах
(підпункт 4 пункт 4 розділу I)
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ МАРШРУТ
при ампутаціях
Реабілітаційний період Місце надання допомоги/
етап надання реабілітаційної допомоги
Загальні завдання медичної та реабілітаційної допомоги під час відповідного етапу
Гострий Профільні відділення хірургічного профілю цивільних закладів охорони здоров’я та закладів охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в гострому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до галузевих стандартів. Нутритивна підтримка.
Реабілітаційна допомога низького або середнього обсягу: навчання медичного персоналу позиціонуванню пацієнта для профілактики ускладнень від знерухомлення (пролежнів, пневмоній, тромбозів тощо), підтримка повного об’єму рухів в суглобах, профілактика контрактур, підвищення витривалості пацієнта, можлива реалізація протоколу вертикалізації, навчання сидінню та переміщенням (у разі ампутацій нижніх кінцівок), підбір, налаштування, навчання використанню та надання допоміжних засобів реабілітації з метою первинної вертикалізації (у разі ампутацій нижніх кінцівок), початок формування кукси.
Критерії завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду:
- проведено ампутацію кінцівки (кінцівок) та інші хірургічні втручання відповідно до галузевих стандартів;
- у пацієнта відсутні пролежні, застійні пневмонії;
- здійснено реабілітаційне оцінювання пацієнта відповідно до шкали Бартел та шкал: Ранчо Лос Амігос (у разі наявності сполученої важкої травми головного мозку), ASIA (у разі наявності сполученої травми спинного мозку) та ці дані є внесеними до Форми прийняття рішення реабілітаційного маршруту при ампутаціях після завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Критерії направлення на наступні етапи реабілітаційної допомоги:
направлення до етапу надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду відбувається у разі:
- ампутації нижньої кінцівки (обох нижніх кінцівок) або
- ампутації однієї верхньої кінцівки або
- ампутації однієї верхньої та однієї нижньої кінцівки;
направлення для надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду відбувається у разі:
- ампутації обох верхніх кінцівок або
- ампутації трьох/чотирьох кінцівок.
Післягострий Стаціонарні відділення післягострої та довготривалої реабілітації закладів охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій (додатковою вимогою є укладений контракт із закладом, який надає послуги з протезування-ортезування) та/або стаціонарні (реабілітаційні) відділення первинного та складного протезування й ортезування реабілітаційних закладів, зокрема протезно-ортопедичних підприємств, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в післягострому реабілітаційному періоді/
етап надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах протягом післягострого реабілітаційного періоду.
Медична допомога відповідно до рекомендацій, наданих наприкінці гострого реабілітаційного періоду. Направлення до профільних хірургічних відділень для надання хірургічної допомоги у разі утворення невром.
Реабілітаційна допомога високого обсягу, яка надається мультидисциплінарною реабілітаційною командою зокрема підбір, налаштування, навчання використанню та надання допоміжних засобів реабілітації відповідно до потреби; прийняття рішення щодо необхідності протезування мультидисциплінарною реабілітаційною командою та подальше призначення протезування лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, здійснення тренувального протезування та/або проведення первинного протезування. Вертикалізація та навчання ходи (у разі ампутації однієї або двох нижніх кінцівок) із застосуванням тренувального протезу та/або первинного протезу, відновлення функцій самообслуговування.
Необхідність в проведенні реампутації є показником неякісно наданої медичної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.
Критерії завершення етапу надання реабілітаційної допомоги протягом післягострого реабілітаційного періоду:
- пацієнт з ампутацією нижньої кінцівки (обох нижніх кінцівок) навчений пересуватись із застосуванням допоміжних засобів реабілітації, зокрема тренувального протезу або крісла колісного або
- пацієнту з ампутацією нижньої кінцівки (обох нижніх кінцівок) здійснено первинне протезування та він навчений самостійно пересуватись, використовуючи допоміжний засіб реабілітації (допоміжні засоби реабілітації) за потреби або
- пацієнт з ампутацією верхньої кінцівки навчений навичкам самообслуговування з використанням допоміжних засобів реабілітації;
- пацієнту надано повний обсяг рекомендацій щодо подальшого забезпечення іншими допоміжними засобами реабілітації, пацієнт навчений їх користуванню;
- пацієнту надано рекомендації щодо пристосування житла (у разі потреби).
Критерії направлення на наступні етапи реабілітаційної допомоги:
направлення до етапу надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду відбувається:
- у разі потреби у проведенні складного протезування;
- для проведення періодичної підтримуючої реабілітаційної допомоги.
Довготривалий Стаціонарні (реабілітаційні) відділення первинного та складного протезування й ортезування реабілітаційних закладів, зокрема протезно-ортопедичних підприємств або стаціонарні відділення післягострої та довготривалої реабілітації закладів охорони здоров’я, що надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах, контрактовані НСЗУ за реабілітаційними пакетами медичних гарантій, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління сил безпеки та оборони, або заклади охорони здоров’я, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики, які надають реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах і в яких створено відповідні умови для забезпечення даного виду реабілітації в довготривалому реабілітаційному періоді (додатковою вимогою є укладений контракт із закладом, який надає послуги з протезування-ортезування), або реабілітація за кордоном/
етап надання реабілітаційної допомоги протягом довготривалого реабілітаційного періоду.
Медична допомога згідно до наявних хронічних станів здоров’я, відповідно до галузевих стандартів.
Реабілітаційна допомога високого обсягу, що надається в стаціонарних умовах мультидисциплінарною реабілітаційною командою: складне протезування верхніх та нижніх кінцівок, повторне протезування, підтримка функції ходи, підтримка функції самообслуговування.
Необхідність в проведенні реампутації є показником неякісно наданої медичної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду.