• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку збирання та передачі інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь) для автоматизованої системи обліку та аналізу гострих та хронічних професійних захворювань

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Порядок від 10.11.2022 № 2020
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.11.2022
  • Номер: 2020
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.11.2022
  • Номер: 2020
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.11.2022 № 2020
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 листопада 2022 р.
за № 1479/38815
Про затвердження Порядку збирання та передачі інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь) для автоматизованої системи обліку та аналізу гострих та хронічних професійних захворювань
Відповідно до пункту 125 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, підпункту 14 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), пункту 1349 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 року № 1106, та з метою здійснення державного обліку професійних захворювань та отруєнь, у тому числі випадків азбестозу і мезотеліоми, спричинених впливом азбесту на роботі, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок збирання та передачі інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь) для автоматизованої системи обліку та аналізу гострих та хронічних професійних захворювань, що додається.
2. Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності (Олексій Даниленко) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України - головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.
4. Цей наказ набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.

Міністр

В. Ляшко

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України

Заступник Голови Державної служби Україн
з питань праці

Перший Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр економіки України

Керівник Секретаріату Спільного
представницького органу сторони роботодавців
на національному рівні

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Директор виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України




О. Вискуб


А. Горбатюк


Ю. Свириденко



Р. Іллічов


Д. Лубінець


Т. Михайленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
10 листопада 2022 року № 2020
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 листопада 2022 р.
за № 1479/38815
ПОРЯДОК
збирання та передачі інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь) для автоматизованої системи обліку та аналізу гострих та хронічних професійних захворювань
I. Загальні положення
1. Цей Порядок призначений для закладів охорони здоров’я.
2. Метою ведення державного обліку професійних захворювань та отруєнь є вивчення, оцінка і прогноз щодо виявлення причинно-наслідкових зв’язків між станом здоров’я працівників та впливом на нього небезпечних і шкідливих виробничих факторів, створення належних, безпечних і здорових умов праці, захист працівників від ризику отримання професійного захворювання та отруєння, а також розробка науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень щодо усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
ЕЛІССЗ - електронна інтегрована система спостережень за захворюваннями, в тому числі гострими та хронічними професійними захворюваннями (отруєннями), що використовується для ведення автоматизованої системи обліку та аналізу гострих та хронічних професійних захворювань.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі законів про працю України, Законах України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про охорону праці", Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, та інших нормативно-правових актах у сфері охорони здоров’я.
II. Ведення державного обліку професійних захворювань та отруєнь
1. Державний облік професійних захворювань та отруєнь, визначених переліком професійних захворювань , затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2000 року № 1662, спричинених впливом небезпечних та шкідливих речовин і виробничих факторів, в тому числі азбесту, здійснюється шляхом внесення центрами контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці інформації, яка надсилається до МОЗ згідно з пунктом 126 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (далі - Порядок розслідування), у вигляді форми П-5, до електронної інтегрованої системи спостережень за захворюваннями (ЕЛІССЗ).
2. Адміністратором системи ЕЛІССЗ є Державна установа "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України".
3. Державна установа "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України" координує здійснення центрами контролю та профілактики хвороб, збору та внесення інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь), у тому числі азбестозів та мезотеліоми, спричинених впливом азбесту на роботі, до ЕЛІССЗ.
III. Збирання та передача інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь) для автоматизованої системи обліку та аналізу захворювань та отруєнь
1. Відповідальною установою за збирання та передачу інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань та отруєнь для автоматизованої системи обліку та аналізу захворювань та отруєнь на регіональному рівні є центр контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
2. Відповідальною за збирання та передачу інформації про випадки гострих та хронічних професійних захворювань та отруєнь для автоматизованої системи обліку та аналізу захворювань та отруєнь на національному рівні є Державна установа "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України".
3. Центри контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці після отримання від МОЗ форми П-5, вносять отриману інформацію до ЕЛІССЗ.
4. Центри контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці щороку до 10 лютого та до 10 серпня здійснюють епідеміологічний аналіз щодо конкретної хвороби з метою встановлення причин її поширення, прогнозування епідемічної ситуації, визначення характеру і масштабів необхідних медико-санітарних заходів.
5. Про результати епідеміологічного аналізу центри контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці до 20 лютого та до 20 серпня інформують Державну установу "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України".
6. Центри контролю та профілактики хвороб відповідної адміністративно-територіальної одиниці в межах компетенції надають пропозиції місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, а також суб’єктам господарювання за їх запитом, щодо здійснення медико-санітарних заходів стосовно забезпечення безпечних для людини умов праці та виконання вимог санітарного законодавства до виробничих процесів і технологічного устаткування, організації робочих місць, режиму праці, організації попередніх та періодичних медичних оглядів, відпочинку та побутового обслуговування працівників з метою попередження професійних хвороб, пов’язаних з умовами праці.
7. Державна установа "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України" здійснює аналіз та прогноз щодо виявлення причинно-наслідкових зв’язків між станом здоров’я працівників та впливом на нього небезпечних і шкідливих виробничих факторів та щороку до 01 березня та до 01 вересня надає до МОЗ та Держпраці науково обґрунтовані пропозиції для прийняття ефективних управлінських рішень щодо усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів, а також створення належних, безпечних і здорових умов праці для працівників.

Генеральний директор
Директорату громадського
здоров’я та профілактики
захворюваності




О. Даниленко