ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВІДКИ
МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ
СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ РОЗВІДКИ АДМІНІСТРАЦІЇ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.07.2022 № 16/1079-ВС/85-Р
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 липня 2022 р.
за № 773/38109
Про затвердження Критеріїв належності технічних засобів до технічних засобів розвідки
Відповідно до пункту 23-1 частини першої статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", з метою визначення критеріїв належності технічних засобів до технічних засобів розвідки НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Критерії належності технічних засобів до технічних засобів розвідки, що додаються.
2. Юридичному управлінню Головного управління розвідки Міністерства оборони України подати цей наказ за встановленим законодавством порядком на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор | К. Буданов |
Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-майор | О. Литвиненко |
Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України полковник | О. Міхацький |
ПОГОДЖЕНО: Міністр оборони України | О. Резніков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Головного управління
розвідки Міністерства
оборони України,
Служби зовнішньої
розвідки України,
Управління розвідки
Адміністрації Державної
прикордонної служби України
08 липня 2022 року
№ 16/1079-ВС/85-Р
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 липня 2022 р.
за № 773/38109
КРИТЕРІЇ
належності технічних засобів до технічних засобів розвідки
1. Ці Критерії встановлюють єдиний підхід до визначення належності технічних засобів, устаткування, апаратури, приладів, пристроїв, препаратів та інших виробів (далі - технічні засоби) до технічних засобів розвідки (далі - ТЗР).
2. У цих Критеріях терміни вживаються в таких значеннях:
призначеність технічного засобу - показник, який визначає, що технічний засіб спеціально розроблений, створений, запрограмований, модернізований, придбаний, пристосований для здійснення та забезпечення розвідувальної діяльності;
придатність технічного засобу - показник, який визначає можливість використання технічного засобу для здійснення та забезпечення розвідувальної діяльності.
Інші терміни вживаються в значеннях, наведених в Законі України "Про розвідку", Ліцензійних умовах провадження господарської діяльності, пов’язаної з розробленням, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 669.
3. Належність технічних засобів до ТЗР визначається за умови встановлення одночасної їх призначеності та придатності для здійснення та забезпечення розвідувальної діяльності.
Окремі характеристики технічного засобу (можливість перехоплення та аналізу випромінювання, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж тощо) не є підставою для визначення його належності до ТЗР.
4. Одночасна призначеність та придатність технічного засобу встановлюється за результатами проведення досліджень технічного засобу та (або) оцінювання відомостей, викладених у технічному описі або в технічній документації виробника до технічного засобу (за наявності).
Дослідження та (або) оцінювання відомостей проводить експертна комісія, утворена розвідувальним органом України.
Висновок щодо належності чи неналежності технічного засобу до ТЗР надає розвідувальний орган України на підставі акта експертної комісії, підготовленого за результатами досліджень та (або) оцінювання відомостей про технічний засіб.
Висновок про належність чи неналежність технічного засобу до ТЗР може бути надано на одиночний виріб або на партію виробів.
5. Технічні засоби, спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв’язку та інші технічні засоби негласного отримання інформації є ТЗР з моменту видання висновку про їх належність до ТЗР.
Начальник Науково-дослідного інституту Головного управління розвідки Міністерства оборони України полковник | О. Романов |
Директор Департаменту Служби зовнішньої розвідки України | А. Одяков |
Начальник 2-ї Служби Центрального апарату Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України полковник | М. Гурський |