КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 лютого 2022 р. № 101
Київ
Про затвердження Порядку застосування Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей фінансових санкцій (штрафів)
Відповідно до частини десятої статті 58 Закону України "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок застосування Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей фінансових санкцій (штрафів), що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 67 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 лютого 2022 р. № 101
ПОРЯДОК
застосування Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей фінансових санкцій (штрафів)
1. Цей Порядок визначає механізм застосування КРАІЛ фінансових санкцій (штрафів), передбачених статтями 58 та 59 Закону України "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" (далі - Закон).
2. У цьому Порядку під терміном "фінансова санкція (штраф)" розуміється стягнення у вигляді фіксованої суми, що справляється з організаторів азартних ігор або рекламодавців, виробників реклами, розповсюджувачів реклами (далі - інші суб’єкти господарювання), за рішенням КРАІЛ за порушення, передбачені статтями 58 та 59 Закону.
Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі, Законах України "Про рекламу", "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", "Про виконавче провадження".
3. Фінансова санкція (штраф) застосовується у розмірах, передбачених Законом.
4. Підставою для прийняття рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів) до організаторів азартних ігор та інших суб’єктів господарювання у випадках, передбачених Законом, є:
акт, складений КРАІЛ за результатами здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (контролю) за порушення організаторами азартних ігор вимог законодавства про азартні ігри;
акт, складений уповноваженим державним органом за результатами здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (контролю)/інший передбачений законодавством документ, в якому зафіксовано порушення вимог законодавства про рекламу;
акт, складений уповноваженим державним органом за результатами здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (контролю)/інший передбачений законодавством документ, в якому зафіксовано порушення вимог законодавства про азартні ігри та законодавства про рекламу;
звіт про інспектування та/або свідоцтво про інспектування грального обладнання, які видані суб’єктом сертифікації за результатами інспектування грального обладнання та в яких зазначені виявлені порушення вимог частини першої статті 58 Закону.
Зазначені документи повинні містити обґрунтовану причину (встановлені факти порушень вимог законодавства про азартні ігри/законодавства про рекламу).
5. Рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів) повинно бути вмотивованим та містити обґрунтовану причину, що стала підставою для прийняття такого рішення.
6. Рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів) повинно містити:
1) відомості про організаторів азартних ігор або інших суб’єктів господарювання:
для юридичних осіб - повне найменування юридичної особи, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;
для фізичних осіб - прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідному контролюючому органу та має відмітку в паспорті), серію та номер паспорта;
2) реквізити документа (документів), який (які) повинен (повинні) мати обґрунтовану причину (встановлені факти порушень законодавства про азартні ігри/законодавства про рекламу), на підставі якого (яких) прийнято рішення;
3) опис порушення (із зазначенням норм Закону та/або законодавства про рекламу);
4) розмір застосованих фінансових санкцій (штрафів);
5) код класифікації доходів бюджету, за яким відкрито в Казначействі бюджетний рахунок за надходженнями, на який сплачуються організаторами азартних ігор та іншими суб’єктами господарювання фінансові санкції (штрафи), та строк, протягом якого організатори азартних ігор, інші суб’єкти господарювання повинні сплатити фінансові санкції (штрафи);
6) відомості, передбачені статтею 4 Закону України "Про виконавче провадження".
7. Розгляд питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів) здійснюється у порядку, встановленому Законом та регламентом КРАІЛ.
Рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів) вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від загального кількісного складу КРАІЛ.
У разі коли зазначене рішення не прийнято, розгляд питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів) припиняється і відповідні фінансові санкції (штрафи) не застосовуються.
8. КРАІЛ протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів) повідомляє організаторам азартних ігор або іншим суб’єктам господарювання про прийняте рішення одним з таких способів:
надсилання повідомлення про застосування фінансових санкцій (штрафів) разом із засвідченою в установленому порядку копією такого рішення у паперовій формі на поштову адресу організаторів азартних ігор або інших суб’єктів господарювання (наявну в КРАІЛ за результатами її отримання з офіційних джерел чи здійснення державного регулювання та нагляду) реєстрованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення такого поштового відправлення та додатково в електронній формі на електронну адресу організаторів азартних ігор або інших суб’єктів господарювання у разі наявності в КРАІЛ інформації про таку електронну адресу;
вручення повідомлення про застосування фінансових санкцій (штрафів) разом із засвідченою копією такого рішення уповноваженому представнику організаторів азартних ігор або інших суб’єктів господарювання під розписку.
У разі коли рішення про застосування фінансових санкцій (штрафів) не прийнято, КРАІЛ про зазначене повідомляє організатору азартних ігор або іншому суб’єкту господарювання у порядку та строки, встановлені абзацами першим - третім цього пункту.
Про результати розгляду питання про застосування фінансових санкцій (штрафів) також повідомляється відповідному уповноваженому державному органу або суб’єкту сертифікації, документи яких стали підставою для підготовки рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів).
9. КРАІЛ надсилає (вручає) організаторам азартних ігор або іншим суб’єктам господарювання повідомлення про розгляд питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів) разом з копією відповідних документів, що стали підставою для розгляду зазначеного питання, не пізніше ніж протягом п’яти календарних днів до дати такого розгляду одним із способів, зазначених у пункті 8 цього Порядку.
У разі коли організатору азартних ігор або іншому суб’єкту господарювання та/або його уповноваженому представнику в установленому порядку надіслано (вручено) повідомлення, зазначене в абзаці першому цього пункту, але він не з’явився для розгляду питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів), відсутність організатора азартних ігор або іншого суб’єкта господарювання та/або його уповноваженого представника не може бути підставою для перенесення такого розгляду.
Підставою для перенесення розгляду питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів) на іншу дату є надходження до КРАІЛ письмового повідомлення про відсутність в організатора азартних ігор або іншого суб’єкта господарювання можливості бути присутнім під час такого розгляду з поважних причин (хвороба, відрядження тощо) та клопотання про перенесення розгляду на іншу дату. До повідомлення додається відповідний документ або його копія, що підтверджує такі причини. Таке повідомлення повинне надійти до КРАІЛ не пізніше ніж протягом одного робочого дня до початку розгляду питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів).
За наявності обставин, передбачених абзацом третім цього пункту, КРАІЛ переносить розгляд питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів), про що повідомляє організатору азартних ігор або іншому суб’єкту господарювання з урахуванням вимог абзацу першого цього пункту.
Організатор азартних ігор або інший суб’єкт господарювання та/або його уповноважений представник під час розгляду питання щодо застосування фінансових санкцій (штрафів) має право:
бути присутнім на засіданні КРАІЛ під час розгляду зазначеного питання;
надавати пояснення, зокрема письмові, необхідні документи;
отримувати копію рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів).
10. Під час добровільного виконання рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів) організатор азартних ігор або інший суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня, що настає за днем сплати, подати КРАІЛ документ у паперовій або електронній формі, що підтверджує сплату фінансових санкцій (штрафів), або його копію, але не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня набрання чинності рішенням КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів).
11. Несплата організатором азартних ігор, накладених на підставі рішення КРАІЛ про застосування фінансових санкцій (штрафів), що набрало законної сили, фінансових санкцій (штрафів), установлених Законом, є підставою для прийняття рішення КРАІЛ про анулювання ліцензії.