• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку | Рішення, Форма типового документа, Заява, Порядок від 21.10.2021 № 982
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 21.10.2021
  • Номер: 982
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 21.10.2021
  • Номер: 982
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
5. НКЦПФР залишає заяву ліцензіата про анулювання ліцензії та відповідні документи без розгляду, якщо:
заява та документи, що додаються, оформлені з порушенням вимог, установлених цим Порядком;
надано неповний перелік документів, передбачений цим Порядком;
у НКЦПФР на дату подання заяви про анулювання ліцензії або у період її розгляду наявне судове рішення, яке набрало законної сили, що забороняє анулювання ліцензії заявнику, та/або постанова про відкриття виконавчого провадження щодо виконання такого рішення, або якщо у період розгляду такої заяви НКЦПФР в установленому законодавством порядку здійснюється перевірка ліцензіата (крім випадку, передбаченого пунктом 9 цього розділу);
на дату подання заяви про анулювання ліцензії не закінчився строк у тридцять календарних днів після спливу терміну виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, виданого за результатом проведення перевірки. Зазначений строк може бути продовжений у випадку видання протягом цього строку НКЦПФР розпорядчого документа про проведення позапланової перевірки виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов на строк такої перевірки.
6. Про залишення заяви про анулювання ліцензії без розгляду ліцензіат повідомляється офіційним каналом зв’язку шляхом направлення листа (за підписом члена НКЦПФР) із зазначенням підстав для залишення заяви про анулювання ліцензії без розгляду у строк не пізніше ніж 10 робочих днів з дати надходження цих документів на розгляд до НКЦПФР.
7. НКЦПФР у разі отримання інформації відповідно до пункту 7 частини першої статті 73 Закону України "Про ринки капіталів та організовані товарні ринки" повинна у строк не пізніше 15 робочих днів від дати отримання такої інформації прийняти рішення про анулювання ліцензії.
8. НКЦПФР у разі отримання в установленому порядку заяви про анулювання ліцензії та усіх документів, передбачених пунктом 3 цього розділу, повинна у строк не пізніше 30 календарних днів від дати надходження заяви про анулювання ліцензії та цих документів прийняти рішення про анулювання ліцензії.
9. НКЦПФР має право здійснювати перевірку достовірності відомостей, які зазначені в документах, наданих ліцензіатом на анулювання ліцензії.
10. Рішення про анулювання ліцензії або відмову в її анулюванні приймається на засіданні НКЦПФР та оформлюється відповідним рішенням НКЦПФР, крім випадків, передбачених пунктом 14 цього розділу.
Рішення про анулювання ліцензії або відмову в її анулюванні приймається з урахуванням результатів перевірки, якщо така перевірка проводилась згідно з пунктом 9 цього розділу.
У рішенні про відмову в анулюванні ліцензії обов’язково зазначаються підстави для такої відмови з відповідним обґрунтуванням згідно з цим Порядком.
11. Підставами для прийняття рішення НКЦПФР про відмову в анулюванні ліцензії є:
недостовірність даних у заяві та документах, поданих заявником для анулювання ліцензії;
нездійснення ліцензіатом дій, передбачених законодавством, для завершення здійснення професійної діяльності на ринках капіталу.
12. У разі відмови в анулюванні ліцензії на підставі невиконання ліцензіатом вимог, установленим цим Порядком, він може подати до НКЦПФР нову заяву та відповідні документи після усунення причин, що стали підставою для такої відмови.
13. У разі відмови в анулюванні ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних у документах, поданих ліцензіатом у встановленому порядку, він може подати до НКЦПФР нову заяву тільки після здійснення НКЦПФР перевірки щодо здійснення ліцензіатом усіх дій щодо завершення провадження відповідного виду професійної діяльності на ринках капіталу.
14. Розгляд питань про анулювання ліцензії на підставах, передбачених частиною першою статті 73 Закону України "Про ринки капіталів та організовані товарні ринки", крім пунктів 1, 7, 11 частини першої статті 73 цього Закону здійснюється уповноваженими особами НКЦПФР відповідно до Правил розгляду справ.
15. Письмове повідомлення про прийняття рішення про анулювання ліцензії або відмову в її анулюванні надсилається (видається) заявникові протягом п’яти робочих днів з дати прийняття відповідного рішення (підписується керівником структурного підрозділу НКЦПФР, що здійснює розгляд заяви про анулювання ліцензії та відповідних документів) з додаванням копії рішення НКЦПФР.
16. Рішення про анулювання ліцензії, прийняте на підставах, передбачених частиною першою статті 73 Закону України "Про ринки капіталів та організовані товарні ринки", крім пунктів 1, 7, 11, 17 частини першої статті 73 цього Закону набирає чинності через тридцять календарних днів з дня його прийняття.
Рішення про анулювання ліцензії, прийняте на підставах, передбачених пунктами 1, 7, 11, 17 частини першої статті 73 Закону України "Про ринки капіталів та організовані товарні ринки", набирає чинності з дати його прийняття.
17. Рішення про анулювання ліцензії може бути оскаржено у судовому порядку.
18. Дія анульованої ліцензії, рішення про анулювання якої не було оскаржено в установленому законодавством порядку або якщо оскарження такого рішення не призвело до його скасування, не може бути поновлена.
19. НКЦПФР протягом наступного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення розміщує інформацію щодо прийнятого рішення про анулювання ліцензії на офіційному вебсайті НКЦПФР.
У випадку анулювання ліцензії ліцензіату, який провадить професійну діяльність на ринках капіталу - депозитарну діяльність, а саме депозитарну діяльність депозитарної установи (далі - депозитарна установа) та/або діяльність із зберігання активів інститутів спільного інвестування, та/або діяльність із зберігання активів пенсійних фондів повідомляє в установленому порядку Національний банк України та Центральний депозитарій цінних паперів.
У випадку анулювання ліцензії іншим ліцензіатам, НКЦПФР в установленому відповідними законами порядку повідомляє визначених юридичних осіб.
20. Копія рішення НКЦПФР про анулювання ліцензії професійного учасника ринків капіталу, який є стороною правочину щодо фінансових інструментів, валютних цінностей або стороною деривативного контракту, надсилається особі, яка провадить клірингову діяльність, офіційним каналом зв’язку.
21. У разі якщо рішення про анулювання ліцензії скасовується НКЦПФР, то рішення про скасування рішення про анулювання ліцензії набирає чинності з дати його прийняття та підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті НКЦПФР наступного робочого дня з дати його прийняття.
22. У разі прийняття НКЦПФР рішення про анулювання ліцензії на підставах, передбачених частиною першою статті 73 Закону України "Про ринки капіталів та організовані товарні ринки", крім пунктів 1, 7 частини першої статті 73 цього Закону, юридична особа протягом 15 робочих днів після вчинення всіх необхідних заходів, передбачених цим розділом, повідомляє про це НКЦПФР (уповноважених осіб НКЦПФР, які приймали рішення про анулювання ліцензії) з доданням підтвердних документів.
У разі якщо юридична особа не повідомила НКЦПФР (уповноважених осіб НКЦПФР, які приймали рішення про анулювання ліцензії), це є підставою для здійснення перевірки НКЦПФР самостійно чи спільно з іншими органами стану дотримання такою юридичною особою вимог законодавства, передбачених на випадок анулювання ліцензії.
23. У разі прийняття ліцензіатом рішення про анулювання ліцензії на провадження певного виду професійної діяльності на ринках капіталу ліцензіат повинен до дати подання заяви про анулювання ліцензії виконати вимоги, установлені цим Порядком.
Після дати подання заяви на анулювання ліцензії інвестиційна фірма не має права здійснювати торгівлю фінансовими інструментами, крім продажу фінансових інструментів, що належать йому на праві власності.
24. У разі прийняття ліцензіатом рішення про анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - депозитарної діяльності за власною ініціативою ліцензіат зобов’язаний виконати усі дії, передбачені нормативно-правовим актом НКЦПФР, що регулює питання припинення провадження професійної діяльності на ринках капіталу - депозитарної діяльності.
25. Якщо за відповідною санкцією анульовано ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - депозитарної діяльності депозитарної установи ліцензіату, який поєднує цю діяльність тільки з діяльністю із зберігання активів інститутів спільного інвестування та/або діяльністю із зберігання активів пенсійних фондів, ліцензія на провадження діяльності із зберігання активів інститутів спільного інвестування та/або діяльності із зберігання активів пенсійних фондів анулюється з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії депозитарної установи.
26. Ліцензіат, у разі анулювання ліцензії, крім анулювання ліцензії на підставах, передбачених пунктами 1, 7, 11 частини першої статті 73 Закону України "Про ринки капіталів та організовані товарні ринки", повинен надати оригінал ліцензії (дублікат) (у разі наявності) до НКЦПФР протягом 15 робочих днів з дати набрання чинності відповідним рішенням (на бланку проставляється штамп щодо його анулювання, і він повертається юридичній особі) та здійснити наступні дії:
1) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження певного виду професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з торгівлі фінансовими інструментами:
припинити провадження певного виду професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з торгівлі фінансовими інструментами з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії на провадження такого виду професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з торгівлі фінансовими інструментами;
не пізніше дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це всіх своїх клієнтів, інвестиційний фонд та депозитарну установу, депонентом якої є юридична особа та яка є депозитарієм інвестиційного фонду (якщо юридична особа є інвестиційною компанією і здійснює діяльність з управління активами такого фонду), особу, яка провадить клірингову діяльність, з якою укладений договір про клірингове обслуговування;
протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це саморегулівну організацію професійних учасників ринків капіталу та/або об’єднання професійних учасників ринків капіталу, членом якої він є;
повернути клієнтам усі документи, належні їм кошти та/або цінні папери;
вжити всіх необхідних заходів для забезпечення захисту прав своїх клієнтів, що можуть бути порушені у зв’язку з анулюванням ліцензії;
юридична особа, яка здійснює управління своїми взаємними фондами, зобов’язана укласти договір на управління активами своїх взаємних фондів з іншою інвестиційною фірмою протягом 15 робочих днів з дати анулювання її ліцензії;
2) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - клірингової діяльності:
припинити провадження професійної діяльності на ринках капіталу - клірингової діяльності з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії;
не пізніше дати набрання чинності рішенням про анулювання розмістити на власному вебсайті у розділі, що містить відомості про ліцензію, видану такому ліцензіату, інформацію про анулювання ліцензії та ліцензії повідомити про це учасників клірингу;
протягом 30 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії розірвати договори, передбачені вимоги щодо провадження клірингової діяльності, встановленими НКЦПФР, та інші договори щодо провадження клірингової діяльності, які передбачені її внутрішніми документами, та припинити свої зобов’язання в установленому законодавством порядку. У разі неможливості розірвання договорів (зокрема, з причини припинення контрагента за договором, відсутності контрагента за договором за його місцезнаходженням), надається перелік таких контрагентів, письмове пояснення ліцензіата із зазначенням причин неможливості розірвання договорів та документи, які підтверджують дії ліцензіата по відношенню до вказаних контрагентів;
3) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження певного виду професійної діяльності на ринках капіталу - депозитарної діяльності:
припинити провадження професійної діяльності на ринках капіталу - депозитарної діяльності за певним видом з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії за цим видом депозитарної діяльності;
протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це саморегулівну організацію професійних учасників ринків капіталу та/або об’єднання професійних учасників ринків капіталу, членом якої він є;
здійснити дії, передбачені нормативно-правовим актом НКЦПФР, що регулює питання припинення провадження професійної діяльності на ринках капіталу - депозитарної діяльності;
4) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження певного виду професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з організації торгівлі фінансовими інструментами:
припинити провадження певного виду професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з організації торгівлі фінансовими інструментами з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії за цим видом діяльності з організації торгівлі фінансовими інструментами;
не пізніше дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це всіх учасників відповідного ринку та осіб, які провадять клірингову діяльність, з якими укладений договір про здійснення клірингу;
протягом 15 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії розірвати договори з особами, що провадять клірингову діяльність (за наявності таких договорів), Центральним депозитарієм цінних паперів, Національним банком України;
5) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління активами інституційних інвесторів, а саме - діяльності з управління іпотечним покриттям:
припинити діяльність з управління іпотечним покриттям з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії;
не пізніше дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це в письмовій формі всіх емітентів, з якими були укладені договори про управління іпотечним покриттям;
протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це саморегулівну організацію професійних учасників ринків капіталу та/або об’єднання професійних учасників ринків капіталу, членом якої він є;
виконати всі дії, необхідні для завершення провадження цього виду діяльності, що передбачені законодавством;
6) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльність з управління активами):
припинити провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами) з дати набрання чинності відповідним рішенням про анулювання ліцензії;
не пізніше дати набрання чинності відповідним рішенням про анулювання ліцензії в письмовій формі повідомити про таке рішення наглядові ради корпоративних інвестиційних фондів, активами яких він управляє, із зазначенням дати набрання чинності цим рішенням;
протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це саморегулівну організацію професійних учасників ринків капіталу та/або об’єднання професійних учасників ринків капіталу, членом якої він є;
протягом строку, встановленого Положенням про порядок припинення пайового інвестиційного фонду, затвердженим рішенням НКЦПФР від 19 листопада 2013 року № 2605, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2013 року за № 2128/24660, починаючи з дати набрання чинності відповідним рішенням про анулювання ліцензії, прийняти рішення про ліквідацію пайових інвестиційних фондів;
юридична особа, яка управляє активами корпоративного інвестиційного фонду або НПФ, зобов’язана забезпечити передачу в повному обсязі повноваження щодо управління активами іншій особі, що має право на здійснення управління активами інституційних інвесторів, у порядку, встановленому НКЦПФР;
7) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів:
одноосібний засновник корпоративного пенсійного фонду, який одночасно є і адміністратором такого фонду, повинен ініціювати припинення повноважень членів ради фонду, дії яких спричинили анулювання цієї ліцензії, та забезпечити обрання нових членів ради фонду замість звільнених протягом трьох робочих днів з дати отримання пенсійним фондом повідомлення про анулювання ліцензії адміністратора цього фонду;
протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це в письмовій формі саморегулівну організацію професійних учасників ринків капіталу та/або об’єднання професійних учасників ринків капіталу, членом якої він є;
забезпечити передачу в повному обсязі системи персоніфікованого обліку учасників НПФ та відповідної документації після отримання від ради пенсійного фонду або НКЦПФР повідомлення про обраного чи тимчасово призначеного нового адміністратора. До передачі системи персоніфікованого обліку учасників НПФ та відповідної документації юридична особа повинна продовжувати виконання своїх функцій. Юридичній особі забороняється укладати нові пенсійні контракти від імені НПФ та відкривати нові пенсійні рахунки;
юридична особа припиняє виконання функцій з адміністрування пенсійного фонду з дня передачі системи персоніфікованого обліку новому адміністратору та зобов’язана безоплатно надавати допомогу новому адміністратору у виконанні зобов’язань, що виникли до передачі цьому адміністратору системи персоніфікованого обліку;
8) для юридичної особи, якій анульовано ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю:
припинити діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії;
протягом 5 робочих днів з дати набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії повідомити про це в письмовій формі саморегулівну організацію професійних учасників ринків капіталу та/або об’єднання професійних учасників ринків капіталу, членом якої він є;
здійснити дії, передбачені нормативно-правовим актом НКЦПФР, що регулює питання припинення провадження діяльності з управління майном.
VI. Особливості припинення професійного учасника ринків капіталу
1. У разі припинення ліцензіата шляхом приєднання, злиття, поділу, виділу, перетворення, крім випадків, передбачених пунктами 2-6 цього розділу, або ліквідації з будь-яких причин, ліцензіат повинен в установленому законодавством порядку завершити провадження окремого виду професійної діяльності на ринках капіталу та до дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про його припинення подати до НКЦПФР відповідно до вимог цього Порядку заяву про анулювання ліцензії (додаток) і документи, що додаються до неї.
Для можливості здійснення ліцензіатами, що приймають участь у процесі приєднання, злиття, поділу, виділу, перетворення, дій, передбачених пунктами 2-8 цього розділу, в НКЦПФР стосовно таких ліцензіатів повинні бути відсутні порушені справи про правопорушення на ринках капіталу, що тривають, та/або невиконані розпорядження про усунення порушень законодавства на ринках капіталу щодо невідповідності їх структури власності або внутрішніх документів вимогам законодавства, відсутні несплачені штрафні санкції, накладені НКЦПФР, а також якщо ліцензіатом, що приймає участь у процесі приєднання, злиття, поділу, виділу, перетворення, є адміністратор, не повинні бути порушені вимоги Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" в частині, що стосується пов’язаних осіб, за наслідком припинення ліцензіата та передачі всього його майна, прав та обов’язків відповідному правонаступнику.
2. Якщо ліцензіат (крім ліцензіата, який має ліцензію на провадження діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)) припиняється шляхом приєднання до іншого ліцензіата - правонаступника, який не має ліцензію(ї) на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, які провадить ліцензіат, що припиняється шляхом приєднання до нього, ліцензіат - правонаступник може отримати право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється, якщо поєднання всіх цих видів діяльності дозволяється законом, та за умови його відповідності за результатом такої реорганізації ліцензійним умовам за всіма видами професійної діяльності на ринках капіталу, що провадитиме ліцензіат - правонаступник, і вимогам до провадження цих видів діяльності, встановленим законодавством.
Ліцензіат, що припиняється шляхом приєднання, та ліцензіат - правонаступник повинні подати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження (схвалення) наглядовою радою (або іншим уповноваженим органом) кожного ліцензіата копію проєкту договору про припинення (договору про приєднання).
Ліцензіат - правонаступник також надає до НКЦПФР інформацію щодо прогнозної структури власності ліцензіата - правонаступника після завершення приєднання у формі додатка 1 до ліцензійних умов, з доданням схематичного зображення такої структури.
Проєкт договору про припинення (договору про приєднання) повинен передбачати основні умови приєднання, містити положення про правонаступництво щодо всіх прав та зобов’язань ліцензіата, що припиняється шляхом приєднання.
НКЦПФР протягом тридцяти днів з дня отримання останнього з документів, зазначених у абзацах другому, третьому цього пункту:
у разі встановлення наявності ознак, які свідчать, що внаслідок приєднання ліцензіат - правонаступник не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження видів професійної діяльності на ринках капіталу, які він провадитиме, приймає рішення про неможливість внаслідок приєднання отримання ліцензіатом - правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється;
у разі встановлення відсутності ознак, які свідчать, що внаслідок приєднання ліцензіат - правонаступник не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження видів професійної діяльності на ринках капіталу, які він провадитиме, приймає рішення про можливість внаслідок приєднання отримання ліцензіатом - правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється.
Про прийняте рішення НКЦПФР протягом трьох робочих днів офіційним каналом зв’язку та/або шляхом направлення відповідних листів повідомляє ліцензіата, що припиняється шляхом приєднання, та ліцензіата - правонаступника, з доданням його копії.
У разі прийняття НКЦПФР рішення про неможливість внаслідок приєднання отримання ліцензіатом - правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється, відповідне повідомлення міститиме вичерпний перелік підстав прийняття такого рішення.
Ліцензіат - правонаступник протягом двадцяти робочих днів з дати державної реєстрації нового статуту (для адміністраторів недержавних пенсійних фондів протягом семи робочих днів) зобов’язаний повідомити НКЦПФР, а саме надати інформацію, яка підтверджує зміни, які виникли у процесі приєднання, за змістом та формою, визначеними ліцензійними умовами.
Ліцензіат - правонаступник, крім ліцензіата - правонаступника, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами та/або клірингову діяльність, набуває право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився шляхом приєднання, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників.
Ліцензіат - правонаступник, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, набуває право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився шляхом приєднання, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил функціонування організованого ринку капіталу.
Ліцензіат - правонаступник, який має намір продовжувати провадити клірингову діяльність, набуває право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився шляхом приєднання, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил клірингу.
3. Якщо ліцензіати (крім ліцензіатів, які мають ліцензію(ї) на провадження діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)) припиняються шляхом злиття, правонаступник таких ліцензіатів може отримати право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, який(і) провадять ліцензіати, що припиняються шляхом злиття, на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіатам, що припиняються, якщо поєднання цих видів діяльності дозволяється законом за умови його відповідності ліцензійним умовам та вимогам до провадження цього(их) виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, встановленим законодавством.
Ліцензіати, що припиняються, або один з них за їх згодою повинні(ен) подати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку та/або шляхом направлення відповідного листа, не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження (схвалення) наглядовою радою (або іншим уповноваженим органом) кожного ліцензіата проєкт договору про злиття та інформацію щодо прогнозної структури власності ліцензіата - правонаступника після завершення злиття у формі додатка 1 до ліцензійних умов, з доданням схематичного зображення такої структури.
Проєкт договору про злиття повинен передбачати основні умови злиття, містити положення про правонаступництво щодо всіх прав та зобов’язань ліцензіатів, що припиняються шляхом злиття, інформацію щодо запропонованих осіб, які стануть посадовими особами правонаступника після завершення злиття.
НКЦПФР протягом тридцяти днів з дня отримання останнього з документів, зазначених у абзаці другому цього пункту:
у разі встановлення наявності ознак, які свідчать, що внаслідок злиття правонаступник не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, який(і) він провадитиме, приймає рішення про неможливість отримання внаслідок злиття правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіатам, що припиняються;
у разі встановлення відсутності ознак, які свідчать, що внаслідок злиття правонаступник не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження видів професійної діяльності на ринках капіталу, які він провадитиме, приймає рішення про можливість отримання внаслідок злиття правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіатам, що припиняються.
Про прийняте рішення НКЦПФР протягом трьох робочих днів повідомляє ліцензіатів, що припиняються, офіційним каналом зв’язку та/або шляхом направлення відповідних листів, з доданням його копії.
У разі прийняття НКЦПФР рішення про неможливість отримання внаслідок злиття правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіатам, що припиняються, відповідне повідомлення міститиме вичерпний перелік підстав прийняття такого рішення.
Правонаступник протягом двадцяти робочих днів з дати державної реєстрації його статуту зобов’язаний надати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку наступну інформацію за змістом та формою, визначеними ліцензійними умовами, а саме:
1) інформацію про код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копії статуту в електронній формі у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) відомості, що містять інформацію про схематичне зображення структури власності правонаступника;
3) анкети юридичної особи для ідентифікації юридичної особи правонаступника;
4) довідки про персональний склад наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду правонаступника), виконавчого органу, служби внутрішнього аудиту, комплаєнсу, управління ризиками (особи, що проводить аудит, здійснює комплаєнс, управління ризиками) правонаступника в частині персонального складу наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду юридичної особи), виконавчого органу правонаступника;
5) анкети фізичної особи для ідентифікаційних даних та професійного досвіду голови та членів колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу), голови та членів наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду) правонаступника;
6) анкети щодо ділової репутації фізичної особи для ділової репутації голови та членів колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу), голови та членів наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду) правонаступника;
7) відомості про наявність у правонаступника організаційної структури, системи внутрішнього контролю (підсистеми комплаєнсу, управління ризиками та внутрішнього аудиту), спеціалістів, обладнання, комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та приміщень, системи та засобів, що забезпечують безперервність і постійність надання послуг, які у своїй сукупності є достатніми для забезпечення провадження відповідного виду професійної діяльності на ринках капіталу згідно з вимогами законодавства;
8) внутрішні документи, що регламентують запобігання виникненню та врегулювання конфлікту інтересів, що виникає під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу, а також запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення:
документи (правила, положення тощо) правонаступника, які містять порядок організації та здійснення внутрішнього контролю (комплаєнсу, управління ризиками, внутрішнього аудиту), порядок запобігання виникненню та врегулювання конфлікту інтересів, що виникає під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу, а також запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
9) внутрішні документи правонаступника, що регламентують провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, ліцензія(ї) на яку(і) видана(і) ліцензіату, що припиняється шляхом злиття.
Анкети, передбачені підпунктами 5 та 6 цього пункту, не подаються ліцензіатом - правонаступником щодо тих фізичних осіб, стосовно яких такі анкети подавалися ліцензіатом, що припинився шляхом злиття, та, за умови, що зазначені анкети є актуальними.
Правонаступник, крім правонаступника, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами та/або клірингову діяльність, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіатам, що припинилися шляхом злиття, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіатам, що припинилися шляхом злиття, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил функціонування організованого ринку капіталу.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити клірингову діяльність, набуває право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився шляхом злиття, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил клірингу.
4. Якщо ліцензіат (крім ліцензіата, який має ліцензію на провадження діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)) припиняється шляхом поділу, то один з правонаступників, які створюються за результатом поділу ліцензіата, за їх взаємною згодою може отримати право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється (далі - правонаступник), за умови його відповідності відповідним ліцензійним умовам і вимогам до провадження цього(их) виду(ів) діяльності, встановленим законодавством.
Ліцензіат, що припиняється, повинен надати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку та/або шляхом направлення відповідного листа, не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження (схвалення) наглядовою радою (або іншим уповноваженим органом) ліцензіата проєкти розподільчого балансу та плану поділу.
Проєкт плану поділу повинен передбачати основні умови поділу, містити положення про правонаступництво щодо всіх прав та зобов’язань ліцензіата, що припиняється шляхом поділу, зокрема, правонаступника щодо всіх прав та зобов’язань ліцензіата, що припиняється шляхом поділу, пов’язаних з провадженням ним професійної діяльності на ринках капіталу, інформацію щодо запропонованих осіб, які стануть посадовими особами правонаступників після завершення поділу.
НКЦПФР протягом тридцяти днів з дня отримання проєктів розподільчого балансу та плану поділу:
у разі встановлення наявності ознак, які свідчать, що внаслідок поділу правонаступник не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, які він провадитиме, приймає рішення про неможливість отримання внаслідок поділу правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється;
у разі встановлення відсутності ознак, які свідчать, що внаслідок поділу правонаступник не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження видів професійної діяльності на ринках капіталу, які він провадитиме, приймає рішення про можливість отримання внаслідок поділу правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється.
Про прийняте рішення НКЦПФР протягом трьох робочих днів офіційним каналом зв’язку повідомляє ліцензіата, що припиняється шляхом поділу, з доданням його копії.
У разі прийняття НКЦПФР рішення про неможливість отримання внаслідок поділу правонаступником права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється, відповідне повідомлення міститиме вичерпний перелік підстав прийняття такого рішення.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, повинен:
подати до НКЦПФР до державної реєстрації змін до статуту (крім випадку, якщо ліцензіат створений і діє на підставі модельного статуту) на погодження відповідно до ліцензійних умов нову редакцію статуту;
подати до НКЦПФР відповідно до ліцензійних умов для реєстрації правила функціонування організованого ринку капіталу;
погодити кандидатуру керівника правонаступника відповідно до порядку погодження кандидатур керівників операторів організованих ринків капіталу, встановленого НКЦПФР (ділі - Порядок погодження кандидатур керівників), якщо цим керівником не є особа, яка була керівником ліцензіата, що припинився шляхом поділу.
Правонаступник протягом двадцяти робочих днів з дати державної реєстрації його статуту зобов’язаний надати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку наступну інформацію за змістом та формою, визначеними ліцензійними умовами, а саме:
1) інформацію про код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копії статуту в електронній формі у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) відомості, що містять інформацію про схематичне зображення структури власності правонаступника;
3) анкети юридичної особи для ідентифікації юридичної особи правонаступника;
4) довідки про персональний склад наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду правонаступника), виконавчого органу, служби внутрішнього аудиту, комплаєнсу, управління ризиками (особи, що проводить аудит, здійснює комплаєнс, управління ризиками) правонаступника в частині персонального складу наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду юридичної особи), виконавчого органу правонаступника;
5) анкети фізичної особи для ідентифікаційних даних та професійного досвіду голови та членів колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу), голови та членів наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду) правонаступника;
6) анкети щодо ділової репутації фізичної особи для ділової репутації голови та членів колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу), голови та членів наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду) правонаступника;
7) відомості про наявність у правонаступника організаційної структури, системи внутрішнього контролю (підсистеми комплаєнсу, управління ризиками та внутрішнього аудиту), спеціалістів, обладнання, комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та приміщень, системи та засобів, що забезпечують безперервність і постійність надання послуг, які у своїй сукупності є достатніми для забезпечення провадження відповідного виду професійної діяльності на ринках капіталу згідно з вимогами законодавства;
8) внутрішні документи, що регламентують запобігання виникненню та врегулювання конфлікту інтересів, що виникає під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу, а також запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення:
документи (правила, положення тощо) правонаступника, які містять порядок організації та здійснення внутрішнього контролю (комплаєнсу, управління ризиками, внутрішнього аудиту), порядок запобігання виникненню та врегулювання конфлікту інтересів, що виникає під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу, а також запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
9) внутрішні документи правонаступника, що регламентують провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, ліцензія(ї) на яку(і) видана(і) ліцензіату, що припиняється шляхом поділу.
Анкети, передбачені підпунктами 5 та 6 цього пункту, не подаються правонаступником щодо тих фізичних осіб, стосовно яких такі анкети подавалися ліцензіатом, що припинився шляхом поділу, та, за умови, що зазначені анкети є актуальними.
Правонаступник, крім правонаступника, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами та/або клірингову діяльність, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився шляхом поділу, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився шляхом поділу, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил функціонування організованого ринку капіталу.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити клірингову діяльність, набуває право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився шляхом поділу, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил клірингу.
5. Юридична особа, яка створюється шляхом виділу з ліцензіата (крім ліцензіата, який має ліцензію на провадження діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)) (далі - новостворена юридична особа), який не буде продовжувати здійснювати відповідний вид(и) професійної діяльності на ринках капіталу, може отримати право на провадження цього(их) виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, з якого здійснюється виділ, за умови її відповідності відповідним ліцензійним умовам і вимогам до провадження цього(их) виду(ів) діяльності, встановленим законодавством.
Ліцензіат, з якого здійснюється виділ, повинен подати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку та/або шляхом направлення відповідного листа не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження (схвалення) наглядовою радою (або іншим уповноваженим органом) ліцензіата проєкти розподільчого балансу та плану виділу.
Такий проєкт плану виділу повинен передбачати основні умови виділу, містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов’язань ліцензіата, з якого буде здійснено виділ, пов’язаних з провадженням ним професійної діяльності на ринках капіталу, інформацію щодо запропонованих осіб, які стануть посадовими особами новоствореної юридичної особи після завершення виділу.
НКЦПФР протягом тридцяти днів з дня отримання проєктів розподільчого балансу та плану виділу:
у разі встановлення наявності ознак, які свідчать, що внаслідок виділу новостворена юридична особа не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, які він провадитиме, приймає рішення про неможливість отримання внаслідок виділу новоствореною юридичною особою права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, з якого буде здійснено виділ;
у разі встановлення відсутності ознак, які свідчать, що внаслідок виділу новостворена юридична особа не відповідатиме вимогам відповідних ліцензійних умов та встановленим законодавством вимогам до провадження видів професійної діяльності на ринках капіталу, які він провадитиме, приймає рішення про можливість отримання внаслідок виділу новоствореною юридичною особою права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, з якого буде здійснено виділ.
Про прийняте рішення НКЦПФР протягом трьох робочих днів офіційним каналом зв’язку повідомляє ліцензіата, з якого буде здійснено виділ, з доданням його копії.
У разі прийняття НКЦПФР рішення про неможливість отримання внаслідок виділу новоствореною юридичною особою права на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, з якого буде здійснено виділ, відповідне повідомлення міститиме вичерпний перелік підстав прийняття такого рішення.
Новостворена юридична особа протягом двадцяти робочих днів з дати державної реєстрації її статуту зобов’язана надати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку наступну інформацію за змістом та формою, визначеними ліцензійними умовами, а саме:
1) інформацію про код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копії статуту в електронній формі у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) відомості, що містять інформацію про схематичне зображення структури власності новоствореної юридична особи;
3) анкети юридичної особи для ідентифікації новоствореної юридичної особи;
4) довідки про персональний склад наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду новоствореної юридичної особи), виконавчого органу, служби внутрішнього аудиту, комплаєнсу, управління ризиками (особи, що проводить аудит, здійснює комплаєнс, управління ризиками) новоствореної юридичної особи в частині персонального складу наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду юридичної особи), виконавчого органу новоствореної юридичної особи;
5) анкети фізичної особи для ідентифікаційних даних та професійного досвіду голови та членів колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу), голови та членів наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду) новоствореної юридичної особи;
6) анкети щодо ділової репутації фізичної особи для ділової репутації голови та членів колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу), голови та членів наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду) новоствореної юридичної особи;
7) відомості про наявність у новоствореної юридичної особи організаційної структури, системи внутрішнього контролю (підсистеми комплаєнсу, управління ризиками та внутрішнього аудиту), спеціалістів, обладнання, комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та приміщень, системи та засобів, що забезпечують безперервність і постійність надання послуг, які у своїй сукупності є достатніми для забезпечення провадження відповідного виду професійної діяльності на ринках капіталу згідно з вимогами законодавства;
8) внутрішні документи, що регламентують запобігання виникненню та врегулювання конфлікту інтересів, що виникає під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу, а також запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення:
документи (правила, положення тощо) новоствореної юридичної особи, які містять порядок організації та здійснення внутрішнього контролю (комплаєнсу, управління ризиками, внутрішнього аудиту), порядок запобігання виникненню та врегулювання конфлікту інтересів, що виникає під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу, а також запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
9) внутрішні документи новоствореної юридичної особи, що регламентують провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу, ліцензія(ї) на яку(і) видана(і) ліцензіату, з якого було здійснено виділ.
Анкети, передбачені підпунктами 5 та 6 цього пункту, не подаються новоствореною юридичною особою щодо тих фізичних осіб, стосовно яких такі анкети подавалися ліцензіатом, з якого було здійснено виділ, та, за умови, що зазначені анкети є актуальними.
Новостворена юридична особа, крім новоствореної юридичної особи, яка має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами та/або клірингову діяльність, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, з якого було здійснено виділ, після внесення відповідних змін щодо неї та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників.
Новостворена юридична особа, яка має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, з якого було здійснено виділ, після внесення відповідних змін щодо неї та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил функціонування організованого ринку капіталу.
Новостворена юридична особа, яка має намір продовжувати провадити клірингову діяльність, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, з якого було здійснено виділ, після внесення відповідних змін щодо неї та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил клірингу.
6. Якщо ліцензіат припиняється в результаті перетворення, і правонаступник має намір продовжувати провадити зазначений(і) в ліцензії(ях) вид(и) діяльності, правонаступник може отримати право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припиняється, за умови його відповідності за результатом такого перетворення ліцензійним умовам за всіма видами професійної діяльності на ринках капіталу, що провадитиме ліцензіат - правонаступник, і вимогам до провадження цих видів діяльності, встановленим законодавством.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, повинен подати до НКЦПФР до державної реєстрації змін до статуту (крім випадку, якщо ліцензіат створений і діє на підставі модельного статуту) на погодження відповідно до ліцензійних умов нову редакцію статуту.
Правонаступник протягом двадцяти робочих днів з дати реєстрації його статуту (для адміністраторів недержавних пенсійних фондів протягом семи робочих днів) зобов’язаний повідомити НКЦПФР, а саме надати інформацію, яка підтверджує зміни, які виникли у результаті перетворення, за змістом та формою, визначеними відповідними ліцензійними умовами.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, повинен:
подати до НКЦПФР відповідно до ліцензійних умов для реєстрації правила функціонування організованого ринку капіталу у разі затвердження ним таких правил у редакції, відмінної від редакції правил функціонування організованого ринку капіталу ліцензіата, що припинився в результаті перетворення. В іншому випадку правила функціонування організованого ринку капіталу правонаступника вважаються такими, що зареєстровані;
погодити кандидатуру керівника правонаступника відповідно до Порядку погодження кандидатур керівників якщо цим керівником не є особа, яка була керівником ліцензіата, який припинився в результаті перетворення.
Правонаступник, крім правонаступника, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами та/або клірингову діяльність, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився в результаті перетворення, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити діяльність з організації торгівлі фінансовими інструментами, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився в результаті перетворення, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил функціонування організованого ринку капіталу.
Правонаступник, який має намір продовжувати провадити клірингову діяльність, набуває статус ліцензіата та право на провадження виду(ів) професійної діяльності на ринках капіталу на підставі ліцензії(й), виданої(их) ліцензіату, що припинився в результаті перетворення, після внесення відповідних змін щодо нього та цієї(цих) ліцензії(й) до реєстру професійних учасників та реєстрації правил клірингу.
7. Додатково до дій, визначених пунктами 2-6 цього розділу, правонаступник ліцензіата, що припиняється шляхом приєднання, поділу чи перетворення, або ліцензіатів, що припиняються шляхом злиття, або ліцензіата, з якого здійснюється виділ, для отримання права на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з організації торгівлі фінансовими інструментами на підставі ліцензії, виданої ліцензіату, що припиняється або з якого здійснюється виділ, повинен:
подати до НКЦПФР до державної реєстрації змін до статуту (крім випадку, якщо юридична особа створена і діє на підставі модельного статуту) на погодження відповідно до ліцензійних умов нову редакцію статуту;
подати до НКЦПФР відповідно до ліцензійних умов для реєстрації правила функціонування організованого ринку капіталу;
погодити кандидатуру керівника ліцензіата - правонаступника (для приєднання) до Порядку погодження кандидатур керівників;
погодити кандидатуру керівника правонаступника (для злиття, поділу, перетворення) / новоствореної юридичної особи (для виділу), відповідно до Порядку погодження кандидатур керівників, якщо цим керівником не є особа, яка була керівником ліцензіата.
8. Додатково до дій, визначених пунктами 2-6 цього розділу, правонаступник ліцензіата, що припиняється шляхом приєднання, поділу чи перетворення, або ліцензіатів, що припиняються шляхом злиття, або ліцензіата, з якого здійснюється виділ, для отримання права на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - клірингової діяльності на підставі ліцензії, виданої ліцензіату, що припиняється або з якого здійснюється виділ, повинен подати до НКЦПФР відповідно до ліцензійних умов для реєстрації правила провадження клірингової діяльності.
9. Відомості та/або документи, які ліцензіат надає згідно з цим розділом, ліцензіат надає до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку в електронній формі з використанням електронного підпису чи печатки, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа відповідно до вимог законодавства про електронний документообіг та електронні довірчі послуги. Вимоги до електронної форми відомостей та/або документів, у тому числі описи розділів та схем XML файлів, визначаються окремим документом нормативно-технічного характеру НКЦПФР з урахуванням вимог, визначених Вимогами до форматів даних електронного документообігу в органах державної влади, затвердженими наказом Державного агентства з питань електронного урядування України від 07 вересня 2018 року № 60, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 листопада 2018 року за № 1309/32761.

Директор департаменту
методології регулювання
професійних учасників
ринку цінних паперів




І. Курочкіна
Додаток
до Порядку видачі, зупинення
дії та анулювання ліцензії
на провадження професійної
діяльності на ринках капіталу
(пункт 2 розділу V)
ЗАЯВА
про анулювання ліцензії