• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про утворення Комітету з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами

Міністерство фінансів України  | Наказ, Положення від 02.03.2021 № 134
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 02.03.2021
  • Номер: 134
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 02.03.2021
  • Номер: 134
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.03.2021 № 134
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 травня 2021 р.
за № 628/36250
Про утворення Комітету з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами
З метою ефективного та стратегічного управління інформаційними технологіями та реалізації Концепції з ІТ-централізації у системі управління державними фінансами, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 594-р (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року № 215-р), відповідно до підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. Утворити Комітет з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами.
2. Затвердити Положення про Комітет з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами, що додається.
3. Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Грубіяна О.Є.
МіністрС. Марченко
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної аудиторської служби України

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

Заступник Голови Державної служби
фінансового моніторингу України

Голова Державної податкової служби України

Голова Державної регуляторної служби України

Державна казначейська служба України

Державна митна служба України


Г. Пліс


О. Вискуб


В. Зубрій

О. Любченко

О. Кучер

(за вмовчанням)

(за вмовчанням)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
02 березня 2021 року № 134
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 травня 2021 р.
за № 628/36250
ПОЛОЖЕННЯ
про Комітет з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає цілі, завдання, повноваження та порядок діяльності Комітету з управління інформаційними технологіями у системі управління державними фінансами (далі - Комітет), його взаємовідносини з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України (далі - ЦОВВ), з питань впровадження та розвитку інформаційних технологій.
2. Комітет є постійно діючим допоміжним органом, створеним для ефективного та стратегічного управління інформаційними технологіями (далі - ІТ) у Мінфіні та ЦОВВ (далі - суб’єкти системи).
3. Рішення, що приймає Комітет у межах компетенції, реалізуються шляхом прийняття наказу Мінфіну.
4. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією і законами України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, цим Положенням та рішеннями, які приймає Комітет.
5. Метою діяльності Комітету є побудова сучасної та ефективної системи управління інформаційними технологіями для подальшого цифрового розвитку ефективної та прозорої системи управління державними фінансами в суб’єктах системи та забезпечення реалізації Концепції з ІТ-централізації в системі управління державними фінансами, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 594-р.
II. Основні завдання та функції Комітету
1. Основними завданнями Комітету є:
розгляд та погодження ІТ-стратегії для суб’єктів системи;
стратегічне керування ІТ-ресурсами та ІТ-проєктами, в тому числі тими, що фінансуються за рахунок коштів іноземних держав, урядів та уповноважених урядами іноземних держав органів або організацій, іноземних муніципальних органів або міжнародних організацій, що надають міжнародну технічну допомогу відповідно до міжнародних договорів України (далі - партнери з розвитку), зокрема, в частині затвердження планів та чіткого визначення термінів і виконавців відповідних заходів;
забезпечення відкритості та координація ІТ-процесів у суб’єктах системи;
розгляд та затвердження планів цифрового розвитку та окремих ІТ-проєктів, що реалізуються за рахунок коштів державного бюджету та партнерів з розвитку;
контроль за виконанням ІТ-проєктів, у тому числі тих, що фінансуються за рахунок коштів партнерів з розвитку;
підготовка пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у сфері інформаційних технологій;
підготовка методичних рекомендацій для суб’єктів системи з питань, що належать до компетенції Комітету.
2. Для вирішення поставлених завдань Комітет виконує такі функції:
регулярний перегляд та затвердження стратегічних документів з ІТ та усіх змін, що вносяться до них;
погодження ІТ-стандартів для суб’єктів системи;
розгляд та прийняття рішень щодо ініціації або відмови впровадження нових інформаційних систем (далі - ІС);
розгляд звітів щодо реалізації ІТ-проєктів суб’єктами системи;
стратегічне керування та контроль ІТ-ресурсами для реалізації ІТ-проєктів, у тому числі тих, що фінансуються за рахунок коштів партнерів з розвитку;
встановлення та зміна пріоритетів у реалізації ІТ-проектів;
визначення пріоритетних завдань з автоматизації, розгляду та затвердження напрацьованих варіантів ІТ-архітектури;
розгляд та прийняття рішень, пов’язаних з ризиками безперервної діяльності, безпеки ІТ, виконання проєктів та достатності підтримки з боку ІТ;
формування критеріїв та оцінка результатів виконання ІТ-проєктів відповідно до затвердженої ІТ-стратегії для суб’єктів системи, аналіз ефективності ІТ-рішень та виконання плану-графіка виконання робіт;
визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час реалізації державної політики у сфері інформаційних технологій;
за дорученням голови Комітету виконує інші функції, що належать до повноважень Комітету.
III. Засади діяльності та порядок роботи Комітету
1. До складу Комітету мають входити представники ЦОВВ, за посадою не нижче заступника керівника ЦОВВ, керівник самостійного структурного підрозділу Мінфіну з питань інформатизації та цифровізації (або його заступник), керівник підприємства (або його заступник), що належить до сфери управління Мінфіну та визначене адміністратором інформаційних систем, баз даних, інформаційних ресурсів та реєстрів, серверного та мережевого обладнання, інших елементів ІТ-інфраструктури та ІТ-ресурсів суб’єктів системи (далі - ІТ-підприємство), а також можуть бути залучені за згодою представники інших відомств (без права голосу), зокрема представники Мінцифри, Адміністрації Держспецзв’язку, Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.
2. Склад Комітету затверджується наказом Мінфіну.
3. Керівництво роботою Комітету здійснює його голова, який визначає заступника (заступників) з числа членів Комітету та секретаря (посадова особа ЦОВВ).
4. У разі відсутності голови Комітету його обов’язки виконує заступник голови Комітету (якщо призначено кількох заступників голови Комітету, голова Комітету визначає серед них виконувача обов’язків голови Комітету на період своєї відсутності).
5. У разі відсутності секретаря Комітету його обов’язки виконує інший член Комітету, визначений головою Комітету.
6. Рішення голови Комітету щодо призначення заступника (заступників) голови та секретаря Комітету та вирішення інших питань заносяться до протоколу засідання Комітету.
7. Формою діяльності Комітету є засідання.
8. Засідання Комітету можуть проводитися у режимі відеоконференції за попередньою згодою більшості від затвердженого складу Комітету. Згода на проведення засідання Комітету у режимі відеоконференції надається кожним членом Комітету окремо шляхом надсилання персонального листа на електронну адресу секретаря та голови Комітету.
9. Засідання Комітету скликає голова Комітету на підставі затвердженого Комітетом плану роботи або за власною ініціативою.
10. Засідання Комітету вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 членів Комітету.
11. Засідання Комітету оформляється протоколом, який підписує головуючий на засіданні та секретар, а також візують усі присутні члени Комітету.
12. Засідання Комітету проводяться в міру необхідності, але не рідше ніж 1 (один) раз на квартал.
13. Перелік питань, що підлягають розгляду на засіданні Комітету, та порядок денний доводить до відома членів Комітету до початку засідання секретар Комітету.
14. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комітету, приймаються простою більшістю голосів присутніх членів Комітету. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні є вирішальним. Якщо кількість членів Комітету, які проголосували проти, перевищує 1/3 загальної кількості членів Комітету, присутніх на засіданні, рішення щодо питання, винесеного на порядок денний засідання, не приймається. Рішення Комітету оформляється протоколом. У протоколі відображаються результати поіменного голосування членів Комітету, присутніх на його засіданні, з кожного питання.
15. Якщо питання, винесене на голосування, містить кілька положень чи стосується кількох предметів або в тому чи іншому вигляді містить кілька частин, кожна з яких має власне правове значення, за внесеною на засіданні пропозицією, голосування може проводитися по її частинах із наступним голосуванням у цілому; процедурне рішення про голосування по частинах може прийматися без обговорення. Під час розгляду пропозиції щодо цих рішень можуть вноситися пропозиції про виключення окремих частин пропозиції.
16. Документування діяльності Комітету здійснюється залежно від потреби в електронній та/або паперовій формі, таке рішення приймає голова Комітету на першому засіданні.
17. Комітет для опрацювання питань, що належать до його компетенції, може створювати робочі групи. Компетенцію, склад та порядок їх роботи визначає Комітет.
18. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Комітету здійснює Мінфін.
IV. Права та обов’язки членів Комітету
1. Члени Комітету зобов’язані виконувати доручення, передбачені рішеннями Комітету.
2. Для участі в засіданнях Комітету можуть запрошуватись спеціалісти та експерти з питань ІТ, у тому числі співробітники ІТ-підприємства, як на постійній, так і періодичній основі для надання консультацій та роз’яснення окремих технічних питань.
3. Члени Комітету мають право виносити питання на розгляд Комітету.
4. Секретар Комітету:
на основі пропозицій членів Комітету формує та погоджує з головою Комітету порядок денний чергового засідання Комітету;
відповідає за надання членам Комітету запрошення шляхом призначення наради засобами корпоративної електронної пошти із зазначенням дати, часу та місця проведення засідання, викладеного порядку денного, проєкту рішень та необхідних додаткових матеріалів не пізніше ніж за один день до проведення засідання;
готує інформацію для розгляду на засіданні Комітету, зокрема порядок денний засідання, що враховує перелік основних питань, які надійшли на його електронну адресу від ЦОВВ та ІТ-підприємства;
веде протоколи та формує реєстр засідань Комітету із залученням до нього протоколів, документів за результатами засідань та матеріалів, що подавались на розгляд Комітету;
подає на підпис голові Комітету протоколи рішень та матеріали за результатами засідань Комітету не пізніше двох робочих днів після засідання;
інформує ЦОВВ про рішення Комітету;
забезпечує листування Комітету щодо прийнятих рішень.
5. У разі незгоди члена Комітету з рішенням Комітету він має право викласти свою думку в письмовій формі, що додається до протоколу засідання Комітету.
6. Голова та члени Комітету мають право отримувати в установленому законодавством порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на Комітет завдань.
Директор Департаменту
з питань цифрового розвитку,
цифрових трансформацій
і цифровізації



М. Матюшенко