• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластера "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій"

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 18.08.2021 № 869
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.08.2021
  • Номер: 869
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.08.2021
  • Номер: 869
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 серпня 2021 р. № 869
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластера "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій"
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластера "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій", що додається.
2. Міністерству охорони здоров’я до 31 грудня 2021 р. у встановленому законодавством порядку вжити заходів до утворення спеціалізованого державного підприємства для організації, координації та здійснення контролю за процесом розроблення та виконання проектів біокластера "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій".
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 серпня 2021 р. № 869
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластера "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій"
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Створення біокластеру "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОЗ.
3. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня за напрямами, визначеними у підпунктах 1 і 2 пункту 5 цього Порядку, є державна установа "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України" (далі - Центр громадського здоров’я).
4. Замовником розроблення проектно-кошторисної документації для створення адміністративно-лабораторного комплексу біокластера "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій" (далі - адміністративно-лабораторний комплекс) та одержувачем бюджетних коштів є державне підприємство "Укрмедпроектбуд", яке відповідає критеріям одержувача бюджетних коштів згідно з Порядком складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414).
5. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) організацію та проведення в установленому законодавством порядку конкурсного відбору та наукової і науково-технічної експертизи заявок, поданих для участі у конкурсному відборі;
2) надання послуг із провадження наукової, науково-технічної діяльності, спрямованої на виконання прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок лікарських засобів та/або медичних виробів (включаючи проведення доклінічних та клінічних досліджень у встановлених законодавством випадках), які необхідно розпочати виробляти в Україні (далі - дослідження та розробки) згідно з тематиками, затвердженими МОЗ;
3) розроблення проектно-кошторисної документації для створення адміністративно-лабораторного комплексу.
6. За напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 5 цього Порядку, бюджетні кошти надаються для оплати послуг, пов’язаних з організацією та проведенням конкурсного відбору та наукової і науково-технічної експертизи заявок, поданих для участі у конкурсному відборі, яка здійснюється на договірних засадах з урахуванням норм оплати праці експертів, що залучаються відповідно до законодавства до проведення державної наукової і науково-технічної експертизи за рахунок бюджетних коштів.
7. За напрямом, визначеним підпунктом 2 пункту 5 цього Порядку, бюджетні кошти надаються на конкурсній основі юридичним особам незалежно від форми власності - переможцям конкурсу (далі - виконавці) на підставі договору для забезпечення виконання досліджень та розробок.
8. За напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 5 цього Порядку, бюджетні кошти спрямовуються на:
дослідження та розроблення проекту створення адміністративно-лабораторного комплексу, в тому числі на виконання передпроектних робіт, збір вихідних даних для проектування, інженерно-технічні вишукування та обстеження;
виготовлення проектно-кошторисної документації для створення адміністративно-лабораторного комплексу;
оплату послуг, пов’язаних із погодженням, експертизою, затвердженням проектно-кошторисної документації.
9. Конкурсний відбір виконавців здійснюється конкурсною комісією, утвореною Центром громадського здоров’я за погодженням з МОЗ, відповідно до статті 58 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та Порядку проведення конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт, що плануються до виконання за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 р. № 739 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 74, ст. 2481).
10. Тематика досліджень та розробок формується та затверджується МОЗ відповідно до Порядку формування тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 13 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 8, ст. 313).
Основними критеріями визначення тематики досліджень та розробок є:
актуальність для держави і суспільства та високий науковий рівень отриманих результатів досліджень і розробок;
узгодженість тематики з реальними потребами сфери охорони здоров’я;
спрямованість на одержання нових результатів, що відповідають світовому рівню, готових до впровадження у промислове виробництво, з метою забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції, зростання наукоємності такої продукції.
11. Центр громадського здоров’я укладає з переможцями конкурсу договір про надання послуг із провадження наукової, науково-технічної діяльності та здійснює контроль за його виконанням.
Результатом надання послуг із провадження наукової, науково-технічної діяльності є прототип та технічна документація на нові або істотно вдосконалені лікарські засоби та/або медичні вироби.
12. Видатки, пов’язані з фінансуванням об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 64).
13. Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюються відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
14. Використання бюджетних коштів здійснюється з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.
15. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
16. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
оплату посередницьких послуг;
оплату товарів, робіт і послуг, які були або будуть профінансовані за рахунок інших джерел;
здійснення витрат на утримання Центру громадського здоров’я.
17. Центр громадського здоров’я щокварталу до 5 числа місяця, наступного за звітним, подає МОЗ звіт про використання бюджетних коштів за напрямами, визначеними підпунктами 1 і 2 пункту 5 цього Порядку.
Узагальнений звіт про використання бюджетних коштів відповідно до визначених пунктом 5 цього Порядку напрямів МОЗ подає Мінфіну щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним.
18. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
19. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.