• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення конкурсу на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України на зайняття вакантних посад

Міністерство юстиції України  | Наказ, Форма типового документа, Заява, Порядок від 27.02.2020 № 701/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 27.02.2020
  • Номер: 701/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 27.02.2020
  • Номер: 701/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.02.2020 № 701/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 березня 2020 р.
за № 222/34505
Про затвердження Порядку проведення конкурсу на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України на зайняття вакантних посад
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" , Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, з метою забезпечення добору персоналу на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України на конкурсній основі
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення конкурсу на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України на зайняття вакантних посад, що додається.
2. Управлінню персоналу (Сова Н.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра юстиції України Горовця Є.
МіністрД. Малюська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
27 лютого 2020 року № 701/5
ПОРЯДОК
проведення конкурсу на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України на зайняття вакантних посад
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру та умови проведення конкурсу на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - ДКВС України) на зайняття вакантних посад.
2. Конкурс на службу до ДКВС України на зайняття вакантних посад (далі - конкурс) проводиться в Міністерстві юстиції України, міжрегіональних територіальних органах Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань (далі - органи), установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (далі - установи) з метою добору осіб, здатних професійно виконувати завдання ДКВС України та службові обов’язки, на відповідні вакантні посади.
Конкурс проводиться після прийняття рішення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад у разі необхідності, яка визначається керівником відповідного органу або установи, якому надано право приймати громадян на службу до ДКВС України та/або призначати на відповідні вакантні посади (далі - суб’єкт призначення).
Рішення про оголошення конкурсу приймається суб’єктом призначення та оформляються наказом, в якому затверджуються умови проведення конкурсу.
Суб’єкт призначення може прийняти рішення про оприлюднення та публічне обговорення інформації щодо кандидатів, здійснення відеофіксації всіх етапів конкурсу та оприлюднення результатів такої фіксації.
До завершення конкурсу забороняється призначати інших осіб на посади, на які він оголошений.
Конкурс вважається завершеним після оголошення результатів конкурсу.
3. За рішенням суб’єкта призначення конкурс може складатися з кількох етапів, про що зазначається в умовах про проведення конкурсу:
1) перевірка рівня фізичної підготовки;
2) співбесіда.
4. Співбесіда є обов’язковим етапом при проведенні конкурсу відповідно до цього Порядку.
II. Оприлюднення інформації про проведення конкурсу
1. Інформація про проведення конкурсу оприлюднюється службою персоналу відповідних органів і установ відповідно до цього Порядку на офіційному вебпорталі органу або установи, в якому проводиться конкурс, або на офіційному вебпорталі органу вищого рівня.
2. В умовах про проведення конкурсу зазначаються:
1) місце проведення конкурсу;
2) назва вакантної посади;
3) кількість та назви етапів проведення конкурсу;
4) стислий зміст службових обов’язків;
5) умови грошового забезпечення;
6) вимоги щодо рівня освіти, досвіду роботи, у тому числі в ДКВС України;
7) вимоги щодо знання загального та спеціального законодавства, яке пов’язане із виконанням службових обов’язків на посаді, на яку оголошено конкурс;
8) вимоги до компетентності;
9) інформація щодо строковості чи безстроковості призначення на посаду;
10) перелік документів, необхідних для участі в конкурсі, та строк їх подання;
11) дата початку конкурсу та місце його проведення;
12) інформація про прийняте суб’єктом призначення рішення щодо оприлюднення інформації про кандидатів та публічне їх обговорення, проведення відеофіксації всіх етапів конкурсу;
13) власне ім’я та прізвище, номер телефону та адреса електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу.
III. Прийняття та розгляд документів для участі в конкурсі
1. Приймання документів здійснюється в строки, визначені в оголошенні про проведення конкурсу. Строк приймання документів не може становити менше 10 та більше 20 календарних днів з дня прийняття рішення про проведення конкурсу.
2. Документи, які подаються для участі в конкурсі:
1) письмова заява (рапорт) про участь у конкурсі, в якій зазначаються мотиви участі в конкурсі, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
2) письмова згода на обробку персональних даних та оприлюднення за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку;
3) анкета за формою згідно з додатком 10 до Інструкції з організації обліку кадрів у Державній кримінально-виконавчій службі України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 30 серпня 2017 року № 2771/5 , зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 вересня 2017 року за № 1077/30945;
4) фотографія розміром 4 x 6 (в анфас) або в електронній (цифровій) формі;
5) письмова згода на проходження перевірки рівня фізичної підготовки згідно з додатком 3 до цього Порядку у разі її проведення відповідно до умов конкурсу, які визначені в оголошенні про проведення конкурсу;
6) заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади" , та надає згоду на проходження перевірки і на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону.
Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має право додати до заяви (рапорту) про участь у конкурсі інші документи, не передбачені в оголошенні про проведення конкурсу.
Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, несе персональну відповідальність за достовірність наданої інформації.
Усі документи для участі в конкурсі подаються із використанням поштового зв’язку або через відповідну службу діловодства.
3. Особи, які проходять службу (працюють) в органі або установі, в якій проводиться конкурс, та бажають взяти участь у конкурсі, подають лише заяву (рапорт) про участь у конкурсі.
4. Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі та подала документи до конкурсної комісії у визначені строки, вважається кандидатом на зайняття вакантної посади (далі - кандидат).
5. Служба персоналу органу або установи, де проходить конкурс, проводить перевірку документів, поданих кандидатами, на відповідність вимогам щодо освіти та/або досвіду роботи, визначеним в оголошенні про проведення конкурсу.
Кандидати, які відповідають вимогам частини третьої статті 14 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" та умовам конкурсу, визначеними в оголошенні про проведення конкурсу, допускаються до участі в конкурсі.
Служба персоналу органу або установи, де проводиться конкурс, інформує кандидатів про допуск/недопуск до участі в конкурсі за допомогою телекомунікаційного зв’язку не пізніше ніж за один робочий день до дати початку етапу конкурсу та конкурсну комісію.
6. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, перед кожним конкурсним етапом пред’являє паспорт громадянина України або службове посвідчення особи рядового чи начальницького складу ДКВС України.
IV. Склад, порядок формування та повноваження конкурсної комісії
1. Конкурс проводиться конкурсною комісією, утвореною керівником органу або установи.
Конкурсна комісія діє у складі не менше п’яти членів комісії, в тому числі голови та секретаря. Голова визначається у наказі про утворення конкурсної комісії.
Секретар конкурсної комісії визначається з числа працівників відповідного органу або установи.
У разі відсутності голови конкурсної комісії на її засіданні головує один з членів конкурсної комісії, який обирається простою більшістю голосів присутніх на засіданні.
2. До складу конкурсної комісії в ДКВС України, що утворюється у Міністерстві юстиції України, входять працівники Міністерства юстиції України.
До складу конкурсних комісій, що утворюються в органах, входить не менше одного представника Міністерства юстиції України.
До складу конкурсних комісій, що утворюються в установах, входить не менше одного представника відповідних міжрегіональних територіальних органів Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань.
Секретар конкурсної комісії відповідає за підготовку та ведення і зберігання матеріалів, пов’язаних з роботою конкурсної комісії.
У разі відсутності секретаря конкурсної комісії виконання його обов’язків покладається на одного із членів конкурсної комісії, що фіксується у протоколі засідання конкурсної комісії.
Засідання конкурсної комісії вважається правоможним за умови участі в ньому не менше двох третин її складу.
3. За рішенням конкурсної комісії для проведення оцінки відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам до її роботи можуть залучатися науковці та експерти у відповідній сфері, у тому числі з інших державних органів.
Член конкурсної комісії має право:
знайомитися з матеріалами, поданими на розгляд комісії, брати участь у їх дослідженні та перевірці;
зазначати свої мотиви та міркування, а також надавати додаткові документи з питань, що розглядаються конкурсною комісією;
висловлювати письмово окрему думку щодо рішення конкурсної комісії.
Членом конкурсної комісії не може бути особа, щодо якої є документально підтверджена інформація про:
не зняту судимість за вчинення злочину, крім реабілітованої, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
наявність конфлікту інтересів.
У разі виникнення у члена конкурсної комісії зазначених вище обставин такий член конкурсної комісії зобов’язаний невідкладно самостійно подати суб’єкту призначення письмову заяву (рапорт) про самовідвід, про що повинен повідомити голову конкурсної комісії.
У разі неподання зазначеної інформації член конкурсної комісії несе відповідальність згідно із законодавством.
Повноваження члена конкурсної комісії припиняються в разі:
1) звільнення члена конкурсної комісії з посади;
2) подання членом конкурсної комісії заяви (рапорту) про припинення повноважень за власним бажанням;
3) неможливості виконання членом конкурсної комісії своїх повноважень за станом здоров’я;
4) прийняття рішення керівником органу або установи про виведення члена конкурсної комісії із складу конкурсної комісії.
Рішення про припинення повноважень члена конкурсної комісії оформлюється наказом керівника органу або установи.
4. Основною формою організації роботи конкурсних комісій є засідання.
V. Перевірка рівня фізичної підготовки
1. Перевірку рівня фізичної підготовки (далі - перевірка), передбачену в оголошенні про проведення конкурсу, конкурсна комісія організовує на об’єктах спортивної інфраструктури із забезпеченням належних санітарно-гігієнічних умов та в присутності медичних працівників із застосуванням за потреби та за наявності технічної можливості технічних приладів і технічних засобів, що мають функції відеозапису, про що учасники інформуються усно перед початком конкурсного етапу.
Відеозаписи перевірки передаються на зберігання до служби персоналу органу або установи, в якому проводився конкурс.
До перевірки допускаються кандидати, які пройшли медичний огляд безпосередньо перед початком перевірки (тобто в день та на місці проведення такої перевірки).
Медичний огляд кандидатів проводиться лікарем, який залучається конкурсною комісією до участі у проведенні такої перевірки.
Лікар після проведення медичного огляду кандидатів інформує конкурсну комісію про відсутність чи наявність застережень щодо участі кандидата у перевірці із одночасним візуванням згоди кандидатів на проходження такої перевірки.
Заборонено допускати до перевірки кандидатів, яким лікарем встановлено застереження за станом здоров’я щодо участі у такій перевірці.
2. Вимоги щодо рівня фізичної підготовки для кандидатів, які вступають на службу до ДКВС України та/або призначаються на вакантні посади за конкурсом, визначаються згідно з додатком 1 до Положення про організацію професійної підготовки осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 08 вересня 2015 року № 1675/5 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2015 року за № 1088/27533 (далі - Положення).
Порядок проведення перевірки здійснюється відповідно до Положення.
3. Рівень фізичної підготовки фіксується відповідно до додатка 3 до Положення . Виставлені оцінки за виконання вправ з фізичної підготовки мають таку відповідність:
"відмінно" - 3 бали;
"добре" - 2 бали;
"задовільно" - 1 бал;
"незадовільно" - 0 балів.
4. Кандидат, який за результатами проходження перевірки рівня фізичної підготовки виконав одну з контрольних вправ на оцінку нижче ніж "задовільно", не допускається до наступного етапу конкурсу.
Служба персоналу органу або установи інформує про допуск/недопуск до наступного етапу конкурсу кандидатів не пізніше ніж за один робочий день до дати початку наступного етапу конкурсу.
5. Бали за перевірку рівня фізичної підготовки фіксуються у зведеній відомості середніх балів за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.
VI. Співбесіда
1. Співбесіда з кандидатом проводиться конкурсною комісією.
2. При проведенні співбесіди з кандидатом конкурсна комісія оцінює:
1) знання загального законодавства;
2) знання спеціального законодавства, яке пов’язане із виконанням службових обов’язків на посаді, на яку оголошено конкурс;
3) компетентність, що включає:
стратегічне управління;
лідерство;
комунікацію та взаємодію;
досягнення результатів;
стресостійкість.
Під час проведення співбесіди конкурсною комісією може оцінюватись вміння використовувати кандидатами свої знання на практиці шляхом розв’язання усних ситуаційних завдань.
Під час оцінювання знань загального та спеціального законодавства, компетентності кандидатів та вміння використовувати свої знання на практиці на співбесіді за кожною окремою вимогою виставляються такі бали:
2 бали - кандидатам, які виявили глибокі знання, уміння, компетентність, що відповідають необхідним вимогам для ефективного виконання службових обов’язків;
1 бал - кандидатам, знання або здібності яких відповідають вимогам в обсязі, мінімально достатньому для виконання службових обов’язків;
0 балів - кандидатам, знання або здібності яких не відповідають вимогам.
Оцінювання знань загального та спеціального законодавства, компетентності кандидатів, а також умінь використовувати кандидатами свої знання на практиці (у разі здійснення конкурсною комісією такого оцінювання) здійснюється кожним членом конкурсної комісії індивідуально за кожною окремою вимогою під час проведення співбесіди після обговорення відповідності кандидата затвердженим умовам конкурсу шляхом виставлення балів, які вносяться до відомості про результати співбесіди за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.
VII. Складання рейтингу кандидатів та оформлення результатів конкурсу
1. За результатами етапу(ів) конкурсу конкурсна комісія складає рейтинг кандидатів, рекомендованих на зайняття вакантної посади.
2. Рейтинг складається, виходячи із загальної кількості балів, отриманих кандидатами в результаті проходження всіх етапів конкурсу.
Загальна кількість балів кандидата визначається шляхом додавання середніх балів, виставлених у зведеній відомості середніх балів за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку за кожною окремою вимогою, що складається із результатів оцінювання рівня фізичної підготовки, знання загального законодавства, спеціального законодавства, компетентності та вміння використовувати свої знання на практиці.
Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом та підписується усіма присутніми на засіданні членами конкурсної комісії. Кожен член конкурсної комісії має право додати до протоколу окрему думку щодо змісту та обставин засідання конкурсної комісії не пізніше наступного дня після ознайомлення з протоколом. Надана окрема думка до протоколу засідання конкурсної комісії є невід’ємною частиною такого протоколу.
Служба персоналу органу чи установи не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу повідомляє кандидата засобами телекомунікаційного зв’язку про результати оцінювання.
Інформація для кандидатів може бути додатково розміщена на офіційному вебпорталі органу або установи, в якому проводиться конкурс, або на офіційному вебпорталі органу вищого рівня.
3. Конкурсна комісія вносить суб’єкту призначення пропозиції щодо трьох кандидатур, які набрали найбільшу загальну кількість балів відповідно до загального рейтингу кандидатів.
З метою визначення переможця (переможців) конкурсу суб’єктом призначення проводиться співбесіда з кожним кандидатом, запропонованим конкурсною комісією.
Така співбесіда за рішенням суб’єкта призначення може проводитися уповноваженою ним особою.
Після проведення співбесіди суб’єкт призначення приймає рішення про визначення переможця (переможців) конкурсу або про його (їх) відсутність. Зазначене рішення оформлюється шляхом видання наказу.
4. Інформація про переможців конкурсу оприлюднюється у тому порядку, в якому він був оголошений.
5. У разі якщо посада, на яку проводився конкурс, стане вакантною протягом одного року з дня оприлюднення результатів конкурсу на офіційному вебпорталі органу або установи, в якому проводився конкурс, або на офіційному вебпорталі органу вищого рівня, а також якщо переможець конкурсу відмовиться від зайняття посади або йому буде відмовлено у призначенні на посаду, у випадках, передбачених розділом VIII цього Порядку, суб’єкт призначення має право на повторне визначення переможця конкурсу серед запропонованих конкурсною комісією кандидатів.
VIII. Підстави для відмови в прийнятті переможця конкурсу на службу до ДКВС України та в зайнятті вакантної посади
Переможцю конкурсу відмовляється в призначенні на посаду в ДКВС України у разі:
ненадання переможцем конкурсу у визначений строк документів, передбачених законодавством для спеціальної перевірки при прийомі на службу до ДКВС України, та документів для оформлення допуску до державної таємниці, якщо для виконання службових обов’язків потрібен такий допуск;
виявлення, у тому числі за результатами спеціальної перевірки, обмежень та заборон, пов’язаних зі службою в ДКВС України, визначених законами України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України", "Про запобігання корупції";
відмови переможця конкурсу взяти на себе зобов’язання дотримуватися обмежень та/або від складання Присяги особи рядового чи начальницького складу ДКВС України, що визначено законом;
наявності щодо переможця конкурсу заборон, передбачених Законом України "Про очищення влади" ;
в інших випадках, передбачених законодавством.
В.о. начальника
Управління персоналу

О. Кушніренко
Додаток 1
до Порядку проведення конкурсу
на службу до Державної
кримінально-виконавчої служби
України на зайняття вакантних посад
(підпункт 1 пункту 2 розділу III)
ЗАЯВА (РАПОРТ)
Додаток 2
до Порядку проведення конкурсу
на службу до Державної
кримінально-виконавчої служби
України на зайняття вакантних посад
(підпункт 2 пункту 2 розділу III)
ЗГОДА
на обробку персональних даних та оприлюднення
Додаток 3
до Порядку проведення конкурсу
на службу до Державної
кримінально-виконавчої служби
України на зайняття вакантних посад
(підпункт 5 пункту 2 розділу III)
ЗГОДА
Додаток 4
до Порядку проведення конкурсу
на службу до Державної
кримінально-виконавчої служби
України на зайняття вакантних посад
(пункту 5 розділу V)
ЗВЕДЕНА ВІДОМІСТЬ
середніх балів
Вакантна посада (посади) _____________________________________________________
(найменування посади (посад)
Прізвище, ім'я та по батькові кандидатаНазва етапу конкурсуВимогиБали, виставленіСередній бал
членами комісіїзалученими до роботи комісії особами
№ 1№ 2№ 3№ 4№ 5№ 6№ 7№ 1№ 2№ 3
Кандидат № 1перевірка рівня фізичної підготовки*
співбесідазнання загального законодавства
знання спеціального законодавства
компетентності:
- стратегічне управління
- лідерство
- комунікація та взаємодія
- досягнення результатів
- стресостійкість
вміння використовувати кандидатом свої знання на практиці**
Загальна кількість балів
Голова (головуючий) комісії____________
(підпис)
_____________________
(власне ім'я та прізвище)
Секретар комісії____________
(підпис)
_____________________
(власне ім'я та прізвище)
__________
* зазначається виключно індивідуальна оцінка, яка визначається у відповідності до Положення про організацію професійної підготовки осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 08 вересня 2015 року № 1675/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2015 року за № 1088/27533, та з урахуванням пункту 3 розділу V цього Порядку.
** у разі здійснення конкурсною комісією такого оцінювання.
Додаток 5
до Порядку проведення конкурсу
на службу до Державної
кримінально-виконавчої служби
України на зайняття вакантних посад
(пункту 2 розділу VI)
ВІДОМІСТЬ
про результати співбесіди