КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 листопада 2021 р. № 1219
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для відшкодування витрат українських авіаперевізників у період запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для відшкодування витрат українських авіаперевізників у період запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 21 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 листопада 2021 р. № 1219
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для відшкодування витрат українських авіаперевізників у період запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
( Див. текст )
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Відшкодування витрат українських авіаперевізників в період запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (далі - бюджетні кошти).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
порожній міжнародний рейс з України - виконаний з України в період запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), без комерційної завантаженості нерегулярний (поза розкладом) політ повітряного судна, підтверджений аеропортом вильоту, витрати на виконання якого понесені безпосередньо українським авіаперевізником, який закінчується за межами України та метою якого було подальше перевезення громадян, що перебували за кордоном, до України;
період запровадження обмежувальних протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 - період з 12 березня 2020 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061) по 24 березня 2020 р. з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2020 р. № 228 "Питання перевезень авіаційним транспортом" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 27, ст. 995);
витрати - виражені у грошовій формі витрати, понесені українським авіаперевізником під час здійснення порожнього міжнародного рейсу з України, які документально підтверджені, підписані керівником авіаперевізника, завірені печаткою та які включають:
аеропортові збори в аеропорту вильоту;
аеронавігаційні збори;
авіаційне пальне;
заробітну плату інженерного та льотного персоналу;
витрати на лізинг повітряного судна;
авіаційне страхування (повітряного судна, екіпажів та відповідальності перед третіми особами).
3. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінінфраструктури.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування витрат українських авіаперевізників під час здійснення порожніх міжнародних рейсів з України в період запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 та перевезення громадян, що перебували за кордоном, до України.
5. З метою отримання бюджетних коштів українські авіаперевізники до 10 грудня 2021 р. подають до Мінінфраструктури заявку за формою, наведеною у додатку, та підтвердні документи з розрахунками про здійснення порожнього міжнародного рейсу з України та понесені витрати за відповідний рейс в період запровадження обмежувальних протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню на території України COVID-19.
Документом, що підтверджує здійснення порожнього міжнародного рейсу з України, є належним чином завірена копія оформленого завдання на політ.
Документами, що підтверджують понесені витрати за відповідний рейс є належним чином завірені копії рахунка-фактури (invoice), договору на виконання робіт/послуг, акта здачі-приймання (товарів, робіт, послуг), квитанції про сплату коштів, платіжного доручення, видаткової накладної, витягу з відомості про виплачену заробітну плату.
6. Заявка на отримання бюджетних коштів залишається без розгляду, про що інформується український перевізник, з таких підстав:
оформлення заявки з порушенням вимог цього Порядку;
непідтвердження заявлених сум витратам, понесеним українським авіаперевізником.
Для усунення недоліків, на підставі яких заявка залишилася без розгляду, український авіаперевізник протягом п’яти календарних днів з дня надходження повідомлення, повинен подати виправлену заявку.
7. На підставі поданих заявок українських авіаперевізників Мінінфраструктури протягом 10 календарних днів наказом затверджує розподіл бюджетних коштів та в межах наявних бюджетних асигнувань (з урахуванням пропорційного розподілу відповідно до заявок, якщо загальна сума, яка підлягає відшкодуванню, більша ніж передбачено бюджетною програмою) проводить розрахунки з авіаперевізником щодо відшкодування витрат.
8. У разі наявності заборгованості українського авіаперевізника з аеронавігаційного обслуговування перед Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, з аеропортового обслуговування в Державному підприємстві "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", Державному підприємстві "Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького", з державних зборів до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях бюджетні кошти, які повинні бути йому відшкодовані, можуть бути спрямовані лише на погашення заборгованості до кінця поточного бюджетного року.
9. З метою отримання бюджетних коштів український авіаперевізник за своїм місцезнаходженням відкриває в органі Казначейства окремий рахунок за субрахунком 3553 "Рахунки інших клієнтів Казначейства".
10. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
11. Складення та подання звіту про виконання паспорта бюджетної програми, фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Додаток
до Порядку
ЗАЯВКА
на отримання бюджетних коштів
( Див. текст )