• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про програму диференційованого виховного впливу на засуджених «Професія»

Міністерство юстиції України  | Наказ, Форма типового документа, Журнал, Положення від 16.05.2016 № 1418/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Журнал, Положення
  • Дата: 16.05.2016
  • Номер: 1418/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Журнал, Положення
  • Дата: 16.05.2016
  • Номер: 1418/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
16.05.2016 № 1418/5 ( z0727-16 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 травня 2016 р.
за № 728/28858
ПОЛОЖЕННЯ
про програму диференційованого виховного впливу на засуджених "Професія"
І. Загальні положення
1. Заходи в рамках реалізації програми диференційованого виховного впливу на засуджених "Професія" (далі - програма "Професія") здійснюються згідно зі статтями 125, 126 Кримінально-виконавчого кодексу України та статтею 5 Закону України "Про професійно-технічну освіту" .
2. Участь засуджених у реалізації програми "Професія" є складовою частиною процесу їх виправлення та ресоціалізації, становлення на життєву позицію, яка відповідає соціальним нормам.
3. Робота щодо реалізації програми "Професія" проводиться соціально-психологічною службою установи виконання покарань (далі - установа) у взаємодії з іншими структурними підрозділами установи із залученням професійно-технічних навчальних закладів (навчальних центрів (далі - НЦ), професійно-технічних училищ (далі - ПТУ) при установах або їх філій).
4. Загальну координацію заходів з реалізації програми "Професія" здійснює заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи.
5. Безпосередньо заходи з реалізації програми "Професія" організовують та здійснюють працівники соціально-психологічної служби, посадові обов'язки та права яких у частині реалізації програми "Професія" визначаються цим Положенням.
ІІ. Мета і завдання програми "Професія"
1. Метою програми "Професія" є здобуття засудженими професії.
2. Основні завдання програми "Професія":
взаємодія установ із професійно-технічними навчальними закладами;
реалізація права засуджених на здобуття професійно-технічної освіти;
розвиток корисної зайнятості та творчих здібностей засуджених;
формування навичок навчальної та професійної діяльності;
запобігання морально-психологічній деформації, пов'язаній з позбавленням волі;
здобуття засудженими професії відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей, що допоможе їх адаптації після звільнення від відбування покарання.
IІІ. Реалізація програми "Професія"
1. Заходи з реалізації програми "Професія" розпочинаються з дати прибуття засудженого до місця відбування покарання.
2. Програма "Професія" складається працівником соціально-психологічної служби установи разом із засудженим.
3. Програма "Професія" складається, виходячи з мети та завдань трудового виховання засуджених, визначених у розділі ІІ цього Положення.
4. Заходи програми "Професія" плануються таким чином, щоб вони охоплювали весь період відбування засудженим покарання - від дати прибуття в установу до дати його звільнення.
5. Зміст заходів програми "Професія" та результати їх реалізації долучаються до Щоденника індивідуальної роботи із засудженим, визначеного Положенням про відділення соціально-психологічної служби, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2013 року № 2300/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за № 1863/24395.
6. Реалізація програми "Професія" поділяється на три етапи: початковий, основний та заключний.
На початковому етапі:
вивчаються побажання засудженого на період відбування покарання щодо здобуття певної робітничої професії;
з'ясовуються наявність робітничої професії у засудженого та його кваліфікаційний рівень;
засудженому пропонується отримати робітничу професію у НЦ (ПТУ) при установі, що діє згідно з ліцензією на провадження діяльності, пов'язаної з наданням послуг із здобуття професійно-технічної освіти, відповідно до законодавства.
Під час основного етапу відбувається навчання засуджених у НЦ (ПТУ) й на виробництві установи та надається можливість займатися самоосвітою у вільний від роботи час.
На заключному етапі:
засуджений, який опанував курс професійно-технічного навчання і успішно пройшов кваліфікаційну атестацію, отримує свідоцтво про присвоєння або підвищення робітничої кваліфікації;
засуджений працевлаштовується за набутою професією на виробництві установи.
ІV. Права та обов'язки працівників соціально-психологічної служби установи, які безпосередньо організовують і здійснюють заходи з реалізації програми "Професія"
1. Працівники соціально-психологічної служби установи, які безпосередньо організовують і здійснюють заходи з реалізації програми "Професія", мають право:
1) розглядати питання, що виникають при реалізації програми "Професія", в межах повноважень, визначених Положенням про відділення соціально-психологічної служби, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2013 року № 2300/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за № 1863/24395;
2) порушувати питання про вжиття персоналом установи заходів, спрямованих на реалізацію програми "Професія";
3) отримувати від структурних підрозділів установи інформацію, яка має значення для реалізації програми "Професія";
4) ознайомлюватися з особовими справами засуджених, іншими наявними в установі матеріалами, що можуть мати значення для реалізації програми "Професія";
5) порушувати перед керівництвом установи клопотання щодо надання допомоги в реалізації програми "Професія", її методичного та матеріально-технічного забезпечення;
6) представляти інтереси установи з питань професійно-технічного навчання засуджених у професійно-технічних навчальних закладах.
2. Працівники соціально-психологічної служби установи, які безпосередньо організовують і здійснюють заходи з реалізації програми "Професія", зобов'язані:
1) роз'яснювати засудженим положення законодавства, що регламентує порядок реалізації їх права на здобуття професійно-технічної освіти;
2) забезпечувати взаємодію установи із професійно-технічними навчальними закладами;
3) з'ясовувати у кожного засудженого його наміри щодо участі у програмі "Професія";
4) інформувати керівництво установи про необхідність облаштування приміщень для професійно-технічного навчання засуджених.
V. Документування заходів програми "Професія"
1. Усі матеріали з питань участі засудженого у програмі "Професія" долучаються до особової справи цього засудженого.
2. Підсумки реалізації програми "Професія" щокварталу розглядаються на нараді з керівництвом установи, на якій визначаються заходи, що сприяють підвищенню ефективності професійно-технічного навчання засуджених.
3. За підсумками року працівник соціально-психологічної служби, який безпосередньо організовує та здійснює заходи з реалізації програми "Професія", подає начальнику установи погоджений із заступником начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи звіт про результати професійно-технічного навчання засуджених. У звіті, крім аналізу роботи професійно-технічних навчальних закладів, які працюють в установі, висвітлюються конкретні результати професійно-технічного навчання засуджених, аналіз недоліків у цій роботі, заходи щодо їх усунення.
4. Працівник соціально-психологічної служби установи, який безпосередньо організовує та здійснює заходи з реалізації програми "Професія", веде таку документацію:
квартальний план роботи;
журнал обліку засуджених, які беруть участь у програмі "Професія", форма якого наведена в додатку до цього Положення.
Директор Департаменту
взаємодії з органами влади
та інформаційно-аналітичної
роботи
Н.А. Козловська
Додаток
до Положення про програму
диференційованого виховного
впливу на засуджених "Професія"
(пункт 4 розділу V)
ЖУРНАЛ
обліку засуджених, які беруть участь у програмі "Професія"
№ з/пПрізвище, ім'я та по батькові засудженогоВідділення соціально-психологічної службиНавчально-професійний закладЯку професію отримуєКлас, групаМісце проведення занятьПочаток навчанняЗакінчення навчанняВідповідальна особа
12345678910