МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.04.2015 м. Київ № 415 |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 квітня 2015 р. за № 474/26919
Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку
( Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 27 червня 2017 року № 595, від 30 листопада 2022 року № 401, від 20 грудня 2022 року № 444, від 6 жовтня 2023 року № 527 )
Відповідно до пункту 46.5 статті 46 глави 2 розділу II, статті 267 розділу XII Податкового кодексу України та підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму Податкової декларації з транспортного податку, що додається.
2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М. О.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Макеєву О. Л. та в. о. Голови Державної фіскальної служби України Мокляка М. В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
10 квітня 2015 року № 415
(у редакції наказу Міністерства фінансів України
від 30 листопада 2022 року № 401)
Відмітка про одержання (штамп контролюючого органу) |
Одиниці виміру: грн - з двома десятковими знаками |
До декларації додаються: | |
| Доповнення до Податкової декларації (заповнюється і додається відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу II Податкового кодексу України) N з/п Зміст доповнення |
Інформація, наведена в декларації, є достовірною. | ||
Дата подання декларації (дд.мм.рррр) | . . |
Виключено
____________
-1 Зазначається номер у порядку зростання залежно від кількості поданих відповідних податкових декларацій з транспортного податку (далі - Податкова декларація).
-2 Заповнюється у разі подання декларації щодо транспортних засобів, придбаних протягом звітного року або отриманих у разі переходу права власності на транспортні засоби протягом звітного року (починаючи з (зазначається номер місяця арабськими цифрами)).
-3 Заповнюється у разі уточнення податкових зобов'язань (з урахуванням уточнень з (зазначається номер місяця арабськими цифрами)).
-4 Повне найменування платника податку згідно з реєстраційними документами.
-5 Зазначається код за ЄДРПОУ платника податку.
-6 Зазначається основний вид економічної діяльності.
-7 Зазначається за бажанням платника податку.
-8 Зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади за місцем реєстрації транспортного(их) засобу(ів). За кожним таким кодом за КАТОТТГ складається окрема Податкова декларація. КАТОТТГ - Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Мінрегіону від 12 січня 2021 року № 3.
-9 Зазначається дата виготовлення транспортного засобу згідно з реєстраційними і технічними документами на транспортний засіб (далі - Документи). У разі відсутності в Документах календарної дати виготовлення транспортного засобу такою датою вважається 01 січня року, зазначеного в Документах. У разі необхідності визначення дати виготовлення транспортного засобу (мм.рррр) здійснюється експертами, суб'єктами господарювання,
до компетенції яких належить проведення судових автотоварознавчих експертиз та експертних досліджень, суб'єктами оціночної діяльності згідно з Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженою наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України від 24 листопада 2003 року № 142/5/2092, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 листопада 2003 року за № 1074/8395 (у редакції наказу Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України від 24 липня 2009 року № 1335/5/1159).
-10 Зазначається одна цифра, яка відповідає типу пального, що застосовується у транспортному засобі:
1 - бензин;
2 - дизельне пальне;
3 - електрика;
4 - бензин/електрика;
5 - газ;
6 - дизельне пальне / електрика;
7 - бензин/газ;
8 - дизельне пальне / газ.
-11 Річна сума транспортного податку обраховується відповідно до пункту 267.4 статті 267 розділу XII Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
-12 У разі придбання протягом року об'єктів оподаткування податок сплачується, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.
У разі досягнення п'ятирічного віку легковим автомобілем протягом звітного періоду податок сплачується за період з 01 січня цього року до початку місяця, що настає за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.
Показники у графах 10 - 14 розраховуються з календарного місяця, в якому починає, та/або до календарного місяця, в якому припиняє діяти податковий обов'язок платника.
-13 У разі володіння транспортним засобом повний рік для розрахунку суми авансового внеску застосовується формула: графа 10/4. У разі володіння транспортним засобом неповний квартал розрахунок здійснюється пропорційно кількості місяців володіння транспортним засобом у кварталі за формулою: ставка / 12 х n, де n - кількість місяців володіння транспортним засобом у кварталі.
У разі досягнення п'ятирічного віку легковим автомобілем протягом звітного періоду розрахунок здійснюється пропорційно кількості місяців у кварталі до досягнення цього віку за формулою: ставка / 12 х n, де n - кількість місяців у кварталі, протягом яких транспортний засіб ще не досяг п'ятирічного віку (з урахуванням місяця, в якому цей вік вже досягнутий).
Заокруглення суми нарахованого податку за базові податкові (звітні) квартали року, крім суми за останній базовий податковий (звітний) квартал року, здійснюється за загальними правилами заокруглення. Сума транспортного податку за останній базовий податковий (звітний) квартал року визначається як різниця річної суми транспортного податку і суми транспортного податку за базові (звітні) квартали року, крім останнього.
-14 За потреби кількість рядків може бути збільшено або зменшено.
-15 Рядки 3 - 5 заповнюються у разі уточнення податкових зобов'язань протягом звітного року.
-16 Зазначається розмір штрафної санкції, що застосовується в разі заниження у раніше поданій податковій декларації суми податкових зобов'язань, що самостійно узгоджується платником, визначеної згідно з нормами підпунктів "а" або "б" абзацу четвертого пункту 50.1 статті 50 глави 2 розділу II Кодексу (якщо сума недоплати визначена Податковою декларацією з відміткою "звітна", "нова звітна", застосовується штраф у розмірі 5 відсотків, якщо з відміткою "уточнююча", - у розмірі 3 відсотків).
-17Примітку виключено.
-17 Серія (за наявності) та номер паспорта зазначаються фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті.
Директор Департаменту податкової політики | Віктор ОВЧАРЕНКО |
( форма у редакції наказів Міністерства фінансів України від 27.06.2017 р. № 595, від 30.11.2022 р. № 401, із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства фінансів України від 20.12.2022 р. № 444, від 06.10.2023 р. № 527 )