КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 листопада 2023 р. № 1201
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 13 червня 2023 р. № 601
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 2000 р., № 5, ст. 178; 2019 р., № 69, ст. 2390, № 86, ст. 2897; 2020 р., № 37, ст. 1208; 2021 р., № 91, ст. 5880; 2022 р., № 35, ст. 1906, № 80, ст. 4825) і від 13 червня 2023 р. № 601 "Про реалізацію експериментального проекту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 60, ст. 3388, № 73, ст. 4185) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 37 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 листопада 2023 р. № 1201
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 13 червня 2023 р. № 601
( Див. текст )
( Див. текст )
1. У Положенні про порядок призначення житлових субсидій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848:
1) абзац перший підпункту 5 пункту 14 після слів "стандартних умов" доповнити словами ", а також у разі, коли заборгованість виникла через те, що об’єднання, які є колективними споживачами (замовниками) усіх або частини житлово-комунальних послуг, та виконавці комунальних послуг не надали уповноваженим органам інформацію, необхідну для призначення та розрахунку розміру житлової субсидії, про співвласників багатоквартирного будинку/споживачів комунальних послуг";
2) пункт 90-1 викласти в такій редакції:
"90-1. Управителі, виконавці комунальних послуг зобов’язані протягом 30 календарних днів поінформувати уповноважений орган про ненадання (зокрема з огляду на фактичне припинення їх надання) понад 30 днів житлової або комунальної послуги домогосподарствам - отримувачам житлових субсидій. За технічної можливості така інформація надається через електронні кабінети управителів, виконавців комунальних послуг на офіційному веб-сайті Пенсійного фонду України.
У період воєнного стану в Україні щодо житлових приміщень, які розташовані в населених пунктах, зазначених у переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309 (крім тих, які розташовані на територіях можливих бойових дій, а також тих, щодо яких зазначено дату припинення окупації), така інформація подається управителями, виконавцями комунальних послуг протягом місяця після відновлення своєї роботи на відповідних територіях та/або припинення (скасування) воєнного стану в Україні.";
3) пункт 106 доповнити абзацом такого змісту:
"Якщо об’єднання, які є колективними споживачами (замовниками) усіх або частини житлово-комунальних послуг, та виконавці комунальних послуг не надали органам Пенсійного фонду України інформацію про співвласників багатоквартирного будинку/споживачів комунальних послуг, необхідну для призначення житлової субсидії, вони не мають права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) за відповідний період нарахування виплати житлових субсидій від отримувачів таких виплат, щодо яких не надано інформацію.".
2. У Порядку реалізації експериментального проекту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2023 р. № 601:
1) пункт 3 після абзацу п’ятого доповнити новими абзацами такого змісту:
"Управителі багатоквартирних будинків (далі - управителі), об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи (далі - об’єднання) (за згодою), а також виконавці комунальних послуг, інші підприємства, установи і організації, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, нарахування внесків/платежів на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги, інших платежів, визначених Законом України "Про житлово-комунальні послуги" та договором про надання комунальних послуг (інформаційно-обчислювальні центри, розрахункові центри, центри нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центри муніципальних систем управління), щомісяця до 10-го числа подають Пенсійному фонду України наявні відомості станом на 1 число звітного місяця про наявних споживачів (абонентів), зокрема про осіб, на яких відкриті особові рахунки (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером), перелік житлово-комунальних послуг, умови їх надання, в тому числі про фактичне припинення їх надання, а також встановлену та/або змінену ціну і тарифи/внески на них, наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, зазначеної у підпункті 5 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 2000 р., № 5, ст. 178; 2019 р., № 69, ст. 2390) (далі - Положення).
Якщо об’єднання, які є колективними споживачами (замовниками) усіх або частини житлово-комунальних послуг, та виконавці комунальних послуг не надали органам Пенсійного фонду України інформацію про співвласників багатоквартирного будинку/споживачів комунальних послуг, необхідну для призначення житлової субсидії, вони не мають права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) за відповідний період нарахування виплати житлових субсидій від отримувачів таких виплат, щодо яких не надано інформацію.".
У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом восьмим;
2) пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Органи Пенсійного фонду України з метою встановлення права домогосподарства заявника на отримання житлової субсидії на підставі відомостей, отриманих від заявника; інформації, що обробляється в Єдиному соціальному реєстрі та інших підсистемах Єдиної інформаційної системи соціальної сфери; інформації, що обробляється в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, автоматизованих системах обробки пенсійної документації (електронних пенсійних справах); результатів превентивної верифікації, проведеної Мінфіном відповідно до статті 10 Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат"; інформації за кожним домогосподарством, наданої протягом п’яти робочих днів зазначеними в пункті 3 цього Порядку суб’єктами інформаційного обміну, а також відомостей, поданих управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг, іншими підприємствами, установами і організаціями, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, нарахування внесків/платежів на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальних послуг, інших платежів, визначених Законом України "Про житлово-комунальні послуги" та договором про надання комунальних послуг (інформаційно-обчислювальні центри, розрахункові центри, центри нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центри муніципальних систем управління) (далі - підприємства); відомостей, одержаних із джерел, зазначених у пунктах 50, 50-1 Положення, протягом 10 робочих днів перевіряють домогосподарства на їх відповідність вимогам, передбаченим Положенням, та формують заповнені заяву та декларацію за кожним домогосподарством.
У разі непідтвердження даних про зареєстроване/задеклароване місце проживання заявника та/або членів домогосподарства у відомчій інформаційній системі ДМС адреса місця проживання, зазначена в спрощеній заяві, вважається адресою місця проживання, на яку призначається житлова субсидія.
За результатами розгляду спрощеної заяви, сформованих заяви та декларації, зазначених в абзаці першому цього пункту, та визначення розміру житлової субсидії орган Пенсійного фонду України приймає рішення про призначення житлової субсидії або про відмову в її призначенні.
Якщо для заповнення заяви та декларації недостатньо даних, на підставі яких органами Пенсійного фонду України приймається рішення про призначення/відмову в призначенні житлової субсидії, але при цьому виявлені факти, які потребують додаткової перевірки, строк розгляду спрощеної заяви органами Пенсійного фонду України продовжується на 10 робочих днів.
У разі неподання протягом встановленого цим Порядком строку або відсутності інформації, необхідної для заповнення заяви та декларації або розрахунку розміру житлової субсидії, орган Пенсійного фонду України приймає рішення про призначення житлової субсидії або про відмову в її призначенні на підставі наявних відомостей із джерел, передбачених абзацом першим цього пункту.".