• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Вимог до структури, змісту та формату оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу)

Державний комітет України із земельних ресурсів  | Наказ, Акт, Форма, Перелік, Інформація, Опис, Вимоги від 02.11.2009 № 573 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України із земельних ресурсів
  • Тип: Наказ, Акт, Форма, Перелік, Інформація, Опис, Вимоги
  • Дата: 02.11.2009
  • Номер: 573
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України із земельних ресурсів
  • Тип: Наказ, Акт, Форма, Перелік, Інформація, Опис, Вимоги
  • Дата: 02.11.2009
  • Номер: 573
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Н А К А З
02.11.2009 N 573
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 лютого 2010 р.
за N 157/17452
Про затвердження Вимог до структури, змісту та формату оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу)
Відповідно до пункту "г" статті 15 Земельного кодексу України, пункту 4 Положення про порядок ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.93 N 15 (із змінами), та з метою забезпечення створення автоматизованої системи державного земельного кадастру, вдосконалення оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимоги до структури, змісту та формату оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу), що додаються.
2. Державному підприємству "Центр державного земельного кадастру" (далі - підприємство) разом з Департаментом державного земельного кадастру:
2.1. У місячний строк з урахуванням вимог чинних нормативних документів у сфері інформатизації самостійно розробити спеціалізоване програмне забезпечення для формування, перевірки та використання даних обмінного файлу.
2.2. Протягом двох місяців відповідно до вимог ДСТУ 2851-94 "Програмні засоби ЕОМ. Документування результатів випробувань" здійснити випробування програмного забезпечення для формування, перевірки та використання даних обмінного файлу та на безоплатній основі провести семінари і розповсюдження розробленого програмного забезпечення для суб'єктів господарювання, які здійснюють роботи із землеустрою, з питань формування, перевірки та використання даних обмінного файлу.
2.3. Розроблене програмне забезпечення протягом трьох місяців впровадити у відокремлених структурних підрозділах підприємства.
3. Скасувати наказ Держкомзему України від 23.05.2003 N 136 "Про затвердження вимог до структури, змісту та формату файлу обміну даними результатів землевпорядних робіт в електронному вигляді на магнітних носіях".
4. Департаменту державного земельного кадастру (Славін І.В.) та Управлінню правового забезпечення (Юрець О.І.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пунктів 1 та 3 наказу, які набирають чинності з 15.05.2010.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
інформатизації України
Голова Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації України
Перший заступник Голови
Антимонопольного комітету України
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
О.М.Кулініч


І.А.Рубан


Ю.Б.Чеботаренко

Ю.Кравченко


О.Кужель
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України із земельних
ресурсів
02.11.2009 N 573
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 лютого 2010 р.
за N 157/17452
ВИМОГИ
до структури, змісту та формату оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу)
I. Загальні положення
1.1. Ці Вимоги встановлюють порядок оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу), які формуються з метою внесення даних до Поземельної книги та книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі, які ведуться в електронному вигляді, та визначають набір базових лексичних та синтаксичних правил для побудови обмінних файлів.
1.2. У цих Вимогах терміни вживаються у такому значенні:
атрибут - це складова частина елемента обмінного файлу, що визначає його параметри;
виконавець робіт - це суб'єкт господарювання, який має ліцензію на проведення господарської діяльності зі здійснення робіт із землеустрою;
елемент - це складова частина обмінного файлу, що є закінченою смисловою одиницею. Елемент складається з одного або декількох вкладених у нього елементів (дочірні елементи) і атрибутів;
обмінний файл - це електронний документ уніфікованої форми для обміну інформацією, яка використовується при веденні Поземельної книги та книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі в електронному вигляді, державного земельного кадастру і здійсненні топографо-геодезичних робіт, робіт із землеустрою.
1.3. Зміст обмінного файлу формується на основі відомостей, що містяться у паперових документах, складених виконавцями робіт.
1.4. До відомостей обмінного файлу належить інформація про:
результати та виконавців робіт із землеустрою та оцінки земель, топографо-геодезичних робіт;
земельно-кадастрові одиниці;
територіальні зони;
суб'єктів земельних відносин;
права на земельні ділянки;
обмеження використання земельних ділянок;
земельні угіддя.
1.5. Базовими елементами формування обмінного файлу є геодезичні дані (координати точок повороту меж земельно-кадастрових одиниць), які забезпечують просторову основу інших відомостей обмінного файлу і можливості їх використання у складі автоматизованої системи державного земельного кадастру (далі - АС ДЗК).
1.6. Формат обмінного файлу визначає метамову, на основі якої визначаються специфічні, предметно-орієнтовані схеми даних для кожного виду документації із землеустрою.
1.7. Виконавець робіт заповнює ті елементи обмінного файлу, щодо яких він здійснює розроблення документації із землеустрою відповідно до укладених договорів.
II. Логічна структура обмінного файлу
2.1. Обмінний файл створюється у вигляді файлу формату XML у кодуванні Unicode (UTF-8).
Обмінний файл повинен бути коректним (well-formed) та валідним (valid).
2.2. Файл складається з текстових рядків, що містять елементи і атрибути, а також їх значення. Назви елементів та атрибутів складаються з англійських літер.
2.3. Типи елементів можуть бути простими (simple type) або комплексними (complex type). Комплексні типи як сукупність вкладених простих та комплексних типів описуються окремими таблицями.
2.4. Опис логічної структури елемента обмінного файлу наведено у додатку 1.
2.4.1. Зміст таблиці записується у двох рядках з відповідними назвами <Розташування елемента> та <Назва елемента>.
2.4.2. У першому рядку змісту таблиці <Розташування елемента> записується розташування елемента в дереві XML схеми обмінного файлу у такому вигляді:
<Назва кореневого елемента>/
<Назва дочірнього елемента першого рівня>/
.../
<Назва дочірнього елемента N рівня>/ (де N = 1 ,..., p; р - натуральне число).
2.4.3. Назва кореневого елемента обмінного файлу (UkrainianCadastralExchangeFile) зазначається в кожній таблиці опису структури елемента обмінного файлу.
2.4.4. У другому рядку змісту таблиці <Назва дочірнього елемента N рівня> записуються назва елемента та скорочений опис елемента українською мовою <Анотація дочірнього елемента N рівня>.
2.4.5. Таблиця має декілька стовпчиків, які об'єднані під назвою "Склад елемента", де записуються назви дочірніх елементів відповідних рівнів <Назва дочірнього елемента M рівня дочірнього елемента N рівня > (де M = 1, ..., k; k - натуральне число), їх типи <Тип дочірнього елемента M рівня дочірнього елемента N рівня> та анотації <Анотація дочірнього елемента M рівня дочірнього елемента N рівня> в такій послідовності: у першому стовпчику записуються дочірні елементи першого рівня, у другому - другого рівня. Кількість рівнів дочірніх елементів може бути різною.
2.4.6. В останньому стовпчику таблиці під назвою "Додаткова інформація" зазначаються у разі необхідності додаткового опису наведених дочірніх елементів посилання на таблиці, які описують комплексні типи дочірніх елементів та інші елементи.
2.4.7. Перетини стовпчиків та рядків таблиці складають поля таблиці.
III. Структура обмінного файлу
3.1. Структура обмінного файлу складається з двох частин: службової та інформаційної.
3.2. Службова частина (AdditionalPart) використовується для формування і обміну інформацією про реквізити обмінного файлу та виконавця робіт.
Службова частина складається з:
інформації про обмінний файл;
інформації про осіб, які сформували, здійснили перевірку (коригування) даних обмінного файлу.
3.3. Інформаційна частина (InfoPart) використовується для обміну інформацією про земельно-кадастрові одиниці, територіальні зони і їх метричні відомості.
Інформаційна частина складається з таких елементів:
метрична інформація обмінного файлу;
територіальна зона;
кадастрова зона.
Кадастрова зона складається з кадастрових кварталів, які, в свою чергу, складаються із земельних ділянок.
IV. Інформація про обмінний файл
4.1. Опис елемента "Інформація про обмінний файл" (ServiceInfo) наведено в додатку 2.
4.2. Елемент "Інформація про обмінний файл" (ServiceInfo) складається з таких елементів:
4.2.1. В елементі "Ідентифікація обмінного файлу" (FileID) вказуються дата формування обмінного файлу (FileDate) та його унікальний ідентифікатор (FileGUID).
Датою формуванням обмінного файлу є момент внесення всіх обов'язкових та опціонних даних, які одержані за результатами здійснення земельно-кадастрових робіт та надання послуг.
Унікальний ідентифікатор обмінного файлу присвоюється за умови створення системи ідентифікуючих даних (ідентифікаторів).
4.2.2. В елементі "Версія формату обмінного файлу" (FormatVersion) у разі присвоєння обмінним файлам версій зазначається інформація про версію обмінного файлу.
4.2.3. В елементі "Найменування підрозділу Центру ДЗК" (ReceiverName) зазначається повне найменування відокремленого структурного підрозділу Центру ДЗК, який перевіряє дані обмінного файлу.
4.2.4. В елементі "Ідентифікатор підрозділу Центру ДЗК" (ReceiverIdentifier) вказується код відокремленого структурного підрозділу Центру ДЗК.
4.2.5. В елементі "Назва програмного забезпечення" (Software) вказується повна назва комп'ютерної програми, за допомогою якої формуються дані обмінного файлу.
4.2.6. В елементі "Версія програмного забезпечення" (SoftwareVersion) вказується версія комп'ютерної програми, за допомогою якої формуються дані обмінного файлу.
4.3. Інформація, що вказується в елементах згідно із підпунктами 4.2.3 та 4.2.4 пункту 4.2 цих Вимог, використовується при перевірці належності подання обмінного файлу на перевірку, систематизації обмінних файлів та з метою упорядкування даних АС ДЗК.
4.4. Інформація, що вказується в елементах згідно з підпунктами 4.2.5 та 4.2.6 пункту 4.2 цих Вимог, використовується для аналізу ефективності програмного забезпечення при формуванні даних обмінних файлів та для внесення пропозицій стосовно їх вдосконалення.
V. Інформація про осіб, які сформували, здійснили перевірку (коригування) даних обмінного файлу
5.1. Опис елемента "Інформація про осіб, які сформували, здійснили перевірку (коригування) даних обмінного файлу" (InfoLandWork) наведено в додатку 3.
5.2. Елемент "Інформація про осіб, які сформували, здійснили перевірку (коригування) даних обмінного файлу" (InfoLandWork) складається з таких елементів:
5.2.1. В елементі "Відомості про виконавця робіт" (Executor) зазначаються відомості про особу, яка сформувала дані обмінного файлу. Такі відомості про особу зазначаються згідно з додатком 4.
5.2.2. В елементі "Опис перевірок або коригувань даних обмінного файлу" (Actions) зазначається:
в елементі "Тип дії особи щодо перевірки (коригування) даних обмінного файлу" (TypeAction) - тип такої дії для кожної перевірки або зміни даних обмінного файлу;
в елементі "Опис дій особи щодо перевірки (коригування) даних обмінного файлу" (Action) - опис дій особи під час перевірки (коригування) даних обмінного файлу;
в елементі "Прізвище, ім'я, по батькові особи, яка здійснила перевірку (коригування) даних обмінного файлу" (ExecutorName) - прізвище, ім'я та по батькові особи, яка здійснила перевірку (коригування) даних обмінного файлу, в елементі "Посада особи" (ExecutorPosition) - її посада, а в елементі "Дата перевірки (коригування)" (DateApproved) - дата перевірки (коригування) даних обмінного файлу.
VI. Метрична інформація обмінного файлу
6.1. Метрична інформація обмінного файлу (MetricInfo) наведена у додатку 5.
6.2. Метрична інформація обмінного файлу (MetricInfo) складається з таких елементів:
6.2.1. В елементі "Система координат" (CoordinateSystem) зазначаються дані про одну із систем геодезичних координат:
"Система координат СК42 (6 - град. зона)" (SC42) - державна система геодезичних координат 1942 року (в 6 - градусних зонах), введена в дію постановою Ради Міністрів СРСР від 07.04.46 N 760;
"Система координат СК-42 (3 - град. зона)" (SC42_3) - державна система геодезичних координат 1942 року (в 3 - градусних зонах);
"Місцева система координат" (Local) - система геодезичних координат, утворена від державної системи координат;
"Система координат УСК-2000" (USC2000) - Державна геодезична референцна система координат УСК-2000;
"Система координат WGS84" (WGS84) - світова геодезична референцна система WGS-84;
"Система координат 1963 року" (SC63) - умовна система координат 1963 року, введена в дію постановою ЦК КПРС та Ради Міністрів СРСР від 14.02.63 N 208-76.
6.2.2. В елементі "Система висот" (HeightSystem) зазначається інформація про спосіб розрахунку висот, який використовується при геодезичних вимірах. Такими системами є: Балтійська система висот (Baltic); Балтійська система висот 77 (Baltic77); інша система висот (Other).
6.2.3. В елементі "Одиниці виміру" (MeasurementUnit) вказується інформація про одиниці виміру, які використовуються при геодезичних вимірах та (або) складанні планово-картографічних матеріалів (метри (М), кілометри (Km) або інші одиниці виміру (Other)).
6.2.4. В елементі "Координати вузлів полігона кадастрової одиниці" (PointInfo) вказується інформація про координати вузлів полігона кадастрової одиниці згідно із додатком 6.
6.2.5. В елементі "Блок опису поліліній" (Polyline) зазначаються:
в елементі "Полілінії межі полігона кадастрової одиниці" (PL) - інформація про полілінії межі полігона кадастрової одиниці;
в елементі "Унікальний номер полілінії межі полігона кадастрової одиниці" (ULID) - унікальний номер полілінії межі полігона кадастрової одиниці;
в елементі "Блок опису усіх вузлів полілінії" (Points) - опис усіх вузлів полілінії;
в елементі "Посилання на UIDP вузла полігона кадастрової одиниці" (P) - посилання на UIDP вузла полігона кадастрової одиниці;
в елементі "Довжина лінії" (Length) - значення довжини лінії.
6.2.6. В елементі "Закріплені вузли межі полігона кадастрової одиниці" (ControlPoint) вказується перелік вузлів полілінії (посилання на UPID вузла полігона кадастрової одиниці) (Р), які встановлені в натурі (на місцевості).
VII. Територіальна зона
7.1. Елемент "Територіальна зона" (TerritorialZoneInfo) наведений у додатку 7.
7.2. В елементі "Територіальна зона" (TerritorialZoneInfo) зазначаються такі елементи та дані:
7.2.1. В елементі "Номер територіальної зони" (TerritorialZoneNumber) вказуються:
в елементі "Код об'єкта адміністративно-територіального устрою України" (KOATUU) - код адміністративно-територіальної одиниці згідно із Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ);
в елементі "Код територіальної зони" (TerritorialZoneCode) - код територіальної зони згідно з переліком територіальних зон, наведеним у додатку 8;
в елементі "Ідентифікатор визначення територіальної зони" (TerritorialZoneID) - ідентифікатор визначення територіальної зони (ATZ) для використання у пошуковій системі АС ДЗК;
в елементі "Номер територіальної зони" (TerritorialZoneShortNumber) - порядковий номер (чотиризначний) територіальної зони, який визначено за результатами робіт із землеустрою чи кадастрових зйомок.
7.2.2. В елементі "Виконавець" (Executor) вказується інформація про виконавця робіт, який виконав роботи по встановленню меж територіальної зони:
в елементі "Прізвище, ім'я та по батькові особи" (ExecutorName) - прізвище, ім'я та по батькові особи, яка підготувала документацію із землеустрою по встановленню меж територіальної зони;
в елементі "Посада виконавця" (ExecutorPosition) - посада особи, яка підготувала документацію із землеустрою по встановленню меж територіальної зони;
в елементі "Контактна інформація" (ContactInfo) зазначаються: номер телефону (Phone), номер факсу (Fax), електронна адреса (Email).
7.2.3. В елементі "Відповідальна особа" (Chief) зазначаються такі відомості:
в елементі "Прізвище, ім'я та по батькові особи" (ChiefName) - прізвище, ім'я та по батькові особи - виконавця робіт, відповідальної за дотримання вимог законодавства;
в елементі "Посада особи" (ChiefPosition) - посада відповідальної за дотримання вимог законодавства особи - виконавця робіт.
7.2.4. В елементі "Документація із землеустрою" (TechDocumentation) зазначаються такі відомості:
в елементі "Вид документації із землеустрою" (DocumentationType) - назва документації із землеустрою та її код згідно з додатком 9;
в елементі "Обліковий номер документації із землеустрою" (BookNumber) - номер документації із землеустрою, який присвоюється виконавцем робіт;
в елементі "Перелік документів, які включає в себе документація із землеустрою" (DocumentList) відповідно до змісту документації із землеустрою вказується код кожного документа згідно із додатком 10 до цих Вимог. У разі відсутності коду вказується повна назва документа, який містить документація із землеустрою;
в елементі "Дата складання документації із землеустрою" (DateDrafted) - дата складання документації із землеустрою;
в елементі "Дата складання акта приймання-передачі виконаних робіт" (DateSigned) - дата акта приймання-передачі робіт із землеустрою між виконавцем робіт і їх замовником.
7.2.5. В елементі "Державна експертиза землевпорядної документації" (DocumentExpertise) зазначається така інформація:
в елементі "Потреба у проведенні державної експертизи" (ExperiseRequired) - відомості про необхідність проведення обов'язкової державної експертизи документації із землеустрою згідно із Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації" за формою, що наведена у додатку 11;
в елементі "Назва органу Держкомзему" (ExpertiseAuthority) - назва структурного підрозділу центрального апарату або територіального органу Держкомзему, який проводив державну експертизу землевпорядної документації;
в елементі "Дата висновку" (ExpertiseDate) - дата затвердження висновку державної експертизи землевпорядної документації відповідно до вимог Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації";
в елементі "Номер висновку" (ExpertiseNumber) - номер висновку державної експертизи землевпорядної документації.
7.2.6. В елементі "Затвердження документації із землеустрою" (DocumentationApproval) зазначається така інформація:
в елементі "Назва органу" (ApprovedBy) - назва органу державної влади або органу місцевого самоврядування, який затвердив документацію із землеустрою;
в елементі "Дата документа" (ApprovalDate) - дата документа, яким затверджено документацію із землеустрою;
в елементі "Номер документа" (ApprovalNumber) - номер документа, яким затверджено документацію із землеустрою.
7.2.7. В елементі "Блок опису зовнішніх полігонів територіальної зони" (Externals) зазначаються відомості про зовнішні межі територіальної зони. В елементі "Блок опису внутрішніх полігонів територіальної зони" (Internals) зазначаються відомості про внутрішні межі територіальної зони. Внесення відомостей у зазначені елементи здійснюється за допомогою елемента "Межа зовнішнього (внутрішнього) полігона територіальної зони" (Boundary) згідно із додатком 12 (комплексний тип "Межа об'єкта").
7.3. Якщо документація із землеустрою не проходила державної експертизи землевпорядної документації, елемент "Державна експертиза землевпорядної документації" (DocumentExpertise) не заповнюється.
VIII. Кадастрова зона
8.1. Елемент "Кадастрова зона" (CadastralZoneInfo) у вигляді таблиці наведений у додатку 13.
8.2. "Кадастрова зона" (CadastralZoneInfo) є елементом, який використовується в АС ДЗК для швидкого доступу до інформації про кадастровий квартал та для присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам.
8.2.1. В елементі "Код адміністративно-територіальної одиниці" (KOATUU) зазначається десятизначний код адміністративно-територіальної одиниці згідно із Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ).
8.2.2. В елементі "Номер кадастрової зони" (CadastralZoneNumber) вказується двозначний номер кадастрової зони.
8.2.3. В елементі "Ознака кадастрової одиниці" (CadastralUnit) зазначається описова інформація про кадастрову зону (CadastralZone).
8.2.4. В елементі "Блок опису зовнішніх полігонів кадастрової зони" (Externals) зазначаються відомості про зовнішні межі кадастрової зони. В елементі "Блок опису внутрішніх полігонів кадастрової зони" (Internals) зазначаються відомості про внутрішні межі кадастрової зони. Внесення відомостей у зазначені елементи здійснюється за допомогою елемента "Межа зовнішнього (внутрішнього) полігона кадастрової зони" (Boundary) згідно із додатком 12 (комплексний тип "Межа об'єкта").
8.2.5. В елементі "Блок опису кадастрових кварталів" (CadastralQuarters) зібрані всі дані про кожний кадастровий квартал (CadastralQuarterInfo), з яких складається кадастрова зона.
8.2.6. Елемент "Кадастровий квартал" (CadastralQuarterInfo) вказує на перехід до наступного відповідного елемента, інформація про який зазначена у розділі IX цих Вимог.
IX. Кадастровий квартал
9.1. Елемент "Кадастровий квартал" (CadastralQuarterInfo) наведений у додатку 14.
9.2. Елемент "Кадастровий квартал" (CadastralQuarterInfo) використовується в АС ДЗК для швидкого доступу до інформації про земельну ділянку (її місцезнаходження, права на неї та обмеження таких прав) і складається із таких елементів і даних:
9.2.1. В елементі "Номер кадастрового кварталу" (CadastralQuarterNumber) зазначається тризначний номер кадастрового кварталу.
9.2.2. В елементі "Інформація про регіон" (RegionalContacts) вказуються такі дані:
прізвище, ім'я та по батькові керівника органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування на дату затвердження документації із землеустрою (LocalAuthorityHead);
прізвище, ім'я та по батькові начальника територіального органу Держкомзему на рівні району (міста) на дату погодження документації із землеустрою (DKZRHead).
9.2.3. В елементі "Блок опису зовнішніх полігонів кадастрового кварталу" (Externals) зазначаються відомості про зовнішні межі кадастрового кварталу. В елементі "Блок опису внутрішніх полігонів кадастрового кварталу" (Internals) зазначаються відомості про внутрішні межі кадастрового кварталу. Внесення відомостей у зазначені елементи здійснюється за допомогою елемента "Межа зовнішнього (внутрішнього) полігона кадастрового кварталу" (Boundary) згідно із додатком 12 (комплексний тип "Межа об'єкта").
9.2.4. В елементі "Блок опису земельних ділянок" (Parcels) зібрані всі дані про кожну земельну ділянку (ParcelInfo), з яких складається кадастровий квартал.
9.2.5. Елемент "Земельна ділянка" (ParcelInfo) вказує на перехід до наступного відповідного елемента, інформація про який зазначена у розділі X цих Вимог.
X. Земельна ділянка
10.1. Елемент "Земельна ділянка" (ParcelInfo) наведений у додатку 15.
10.2. Елемент "Земельна ділянка" (ParcelInfo) складається з таких елементів:
"Місцезнаходження земельної ділянки" (ParcelLocationInfo);
"Категорія та цільове призначення (використання) земельної ділянки" (CategoryPurposeInfo);
"Форма власності на земельну ділянку" (OwnershipInfo);
"Метрична інформація земельної ділянки, обмеження її використання та угідь" (ParcelMetricInfo);
"Блок опису усіх власників або користувачів земельної ділянки" (Proprietors);
"Право користування земельною ділянкою" (LegalModeInfo);
"Реквізити документації" (TechnicalDocumentationInfo);
"Державний акт на земельну ділянку" (StateActInfo);
"Грошова оцінка земельної ділянки" (ValuationInfo);
"Блок опису оренди земельної ділянки" (Leases);
"Блок опису суборенди земельної ділянки" (Subleases);
"Блок опису усіх обмежень земельної ділянки" (Restrictions);
"Блок опису усіх угідь земельної ділянки" (LandsParcel);
"Блок опису усіх суміжників кадастрової одиниці" (AdjacentUnits).
10.3. Кожний з елементів, зазначених у пункті 10.2 цих Вимог, має свій перелік елементів і даних, які характеризують земельну ділянку та права на неї як на об'єкт земельних відносин.
XI. Місцезнаходження земельної ділянки
11.1. Елемент "Місцезнаходження земельної ділянки" (ParcelLocationInfo) наведений у додатку 16.
11.2. Елемент "Місцезнаходження земельної ділянки" (ParcelLocationInfo) складається з таких елементів і даних:
11.2.1. В елементі "Регіон" (Region) зазначаються назви одиниць адміністративно-територіальних утворень: Автономна Республіка Крим, область, міста Київ або Севастополь.
11.2.2. В елементі "Назва населеного пункту" (Settlement) вказується назва села, селища, міста без врахування належності земельної ділянки до земель населеного пункту чи її знаходження за межами населеного пункту.
11.2.3. В елементі "Назва району" (District) вказується назва району, в якому розташовано населений пункт.
11.2.4. В елементі "Відношення до населеного пункту" (ParcelLocation) зазначається належність земельної ділянки до земель в межах населеного пункту (Urban) або інформація про те, що земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту (Rural).
11.2.5. В елементі "Адреса земельної ділянки" (ParcelAddress) зазначається місцезнаходження земельної ділянки. У разі якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту, елемент "Адреса земельної ділянки" складається з таких елементів:
"Тип (вулиця, проспект, провулок)" (StreetType);
"Назва вулиці" (StreetName);
"Номер будинку" (Building);
"Номер корпусу" (Block).
11.2.6. В елементі "Блок додаткової інформації" (AdditionalInfoBlock) зазначається вся необхідна додаткова інформація (AdditionalInfo) про місцезнаходження земельної ділянки.
XII. Категорія та цільове призначення (використання) земельної ділянки
12.1. Елемент "Категорія та цільове призначення (використання) земельної ділянки" (CategoryPurposeInfo) наведений у додатку 17.
12.2. Елемент "Категорія та цільове призначення (використання) земельної ділянки" (CategoryPurposeInfo) складається з таких елементів і даних:
12.2.1. В елементі "Категорія земель" (Category) зазначається вид категорії земель за їх основним цільовим призначенням (використанням) згідно із додатком 18.
12.2.2. В елементі "Цільове призначення (використання) земельної ділянки" (Purpose) зазначається цільове призначення (використання) земельної ділянки згідно із документацією із землеустрою.
12.2.3. В елементі "Цільове призначення згідно з документом, що є підставою для набуття права" (Use) вказується вид цільового призначення, який зазначений у документі, на підставі якого здійснюється передача земельної ділянки у власність або користування.
XIII. Форма власності на земельну ділянку
13.1. Елемент "Форма власності на земельну ділянку" (OwnershipInfo) наведений у додатку 19.
13.2. Елемент "Код форми власності" (Code) елемента "Форма власності на земельну ділянку" (OwnershipInfo) заповнюється згідно з переліком "Форми власності на земельну ділянку", наведеним у додатку 20.
XIV. Метрична інформація земельної ділянки, обмежень її використання та угідь
14.1. Елемент "Метрична інформація земельної ділянки, обмежень її використання та угідь" (ParcelMetricInfo) наведений у додатку 21.
14.2. Елемент "Метрична інформація земельної ділянки, обмежень її використання та угідь" (ParcelMetricInfo) складається з елементів, які містять елементи стосовно внесення метричних даних кадастрових одиниць.
14.2.1. В елементі "Унікальний номер ділянки в межах кварталу" (ParcelID) зазначається унікальний чотиризначний номер земельної ділянки в межах кварталу.
14.2.2. Елемент "Опис земельної ділянки" (Description) містить довільний опис земельної ділянки.
14.2.3. В елементі "Площа земельної ділянки" (Area) зазначаються одиниці виміру площі земельної ділянки (MeasurementUnit), значення площі (Size) та метод її визначення (DeterminationMethod), а саме:
обчислення площі за значеннями координат точок повороту меж земельної ділянки, зазначених в обмінному файлі (ExhangeFileCoordinates);
згідно із значенням площі, вказаним у правовстановлювальному документі (DocExch);
переобчислювання (Calculation) із зазначенням системи координат, в якій відбувалося переобчислення.
14.2.4. В елементі "Похибка" (Error) зазначається середня квадратична похибка обчислення площі земельної ділянки.
14.2.5. В елементі "Блок опису зовнішніх полігонів земельної ділянки" (Externals) зазначаються відомості про зовнішні межі земельної ділянки.
14.2.6. В елементі "Блок опису внутрішніх полігонів земельної ділянки" (Internals) зазначаються відомості про внутрішні межі земельної ділянки.
14.3. Внесення відомостей у елементи, передбачені підпунктами 14.2.5 та 14.2.6 пункту 14.2 цих Вимог, здійснюється за допомогою елемента (Boundary) згідно із додатком 12 (комплексний тип "Межа об'єкта").
14.4. Якщо ділянка складається з кількох полігонів (так звані архіпелаги), то зовнішніх (Externals) меж може бути більше однієї. За наявності вкраплених ділянок (внутрішніх полігонів, так званих "бубликів") відповідний елемент (Externals) включає в себе один або декілька внутрішніх полігонів.
XV. Інформація про власника земельної ділянки
15.1. Елемент "Інформація про власника земельної ділянки" (ProprietorInfo) наведений у додатку 22.
15.2. Елемент "Інформація про власника земельної ділянки" (ProprietorInfo) складається з таких елементів:
15.2.1. Якщо земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності, то в елементі "Частка земельної ділянки" (ParcelPart) зазначається частка кожного із співвласників земельної ділянки у відсотках (Percent) або у вигляді дробу (Part). У разі зазначення частки у вигляді дробу вказуються чисельник (Numerator) та знаменник (Denominator) частки земельної ділянки.
15.2.2. В елементі "Інформація про власника земельної ділянки" (Authentication) вказується інформація про власника земельної ділянки - фізичну особу (NaturalPerson) або юридичну особу (LegalEntity), яка є власником земельної ділянки або набуває її у власність. Якщо земельна ділянка перебуває у спільній власності, то співвласники зазначаються послідовно в алфавітному порядку за прізвищем для фізичних осіб та за найменуванням для юридичних осіб.
15.2.3. В елементі "Шифр рядка власника за формою 6-зем" (ProprietorCode) зазначається шифр рядка відповідного власника земельної ділянки згідно ізформою N 6-зем "Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності" (річна), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованим у Мін'юсті України 14.12.98 за N 788/3228.
15.2.4. В елементі "Пільги" (Privilege) вказується інформація про пільги, які має особа щодо земельної ділянки. У цьому елементі зазначаються такі відомості:
в елементі "Дані про пільги" (RegistrationInfo) вказуються стаття закону, що передбачає пільгу (RegName), та дата виникнення права на пільгу (RegistrationDate).
15.2.5. В елементі "Підстава набуття права власності" (PropertyAcquisitionJustification) зазначаються умови та реквізити документа, що є підставою для набуття права власності на земельну ділянку. У цьому елементі вказується така інформація:
назва документа (код) (Document);
номер документа (DocumentNumber);
дата прийняття (укладення) документа (DocumentDate);
назва органу, який прийняв рішення стосовно передачі земельної ділянки у власність (ApprovalAuthority).
15.2.6. Відомості до елемента "Назва документа (код)" (Document) вносяться згідно з переліком підстав набуття прав на земельну ділянку, наведеним у додатку 23.
15.2.7. В елементі "Блок додаткової інформації" (AdditionalInfoBlock) вказується додаткова інформація (AdditionalInfo) про власника земельної ділянки.
XVI. Права користування земельною ділянкою
16.1. Елемент "Права користування земельною ділянкою" (LegalModeInfo) наведений у додатку 24.
16.2. Елемент "Права користування земельною ділянкою" (LegalModeInfo) складається з елементів та відомостей про користування земельною ділянкою і осіб, які набули або набувають права користування земельною ділянкою.
16.2.1. В елементі "Дані про права користування земельною ділянкою" (LegalModeType) зазначаються відомості про права користування земельною ділянкою згідно із додатком 25 (za157-10 ).
16.2.2. В елементі "Термін дії права" (Duration) зазначаються відомості про терміни, з якими пов'язані початок (StartDate) та закінчення (ExpirationDate) терміну дії права на земельну ділянку.
16.2.3. В елементі "Особа, яка набула (набуває) право" (Grantee) зазначається інформація про особу, яка набула або набуває право на земельну ділянку.
16.2.4. В елементі "Особа, яка передає право" (Grantor) зазначається інформація про особу, яка надає в користування земельну ділянку.
16.2.5. Внесення відомостей у елементи, передбачені підпунктами 16.2.3 та 16.2.4 пункту 16.2 цих Вимог, здійснюється за допомогою елементів "Дані про фізичну особу" (NaturalPerson) та "Дані про юридичну особу" (LegalEntity) залежно від того, фізична чи юридична особа набуває або надає в користування таку земельну ділянку.
XVII. Реквізити документації
17.1. Елемент "Реквізити документації" (TechnicalDocumentationInfo) наведений у додатку 26.
17.2. Елемент "Реквізити документації" (TechnicalDocumentationInfo) складається з елементів, які містять інформацію про вид документації, проведення її державної експертизи та затвердження.
17.2.1. В елементі "Вид документації" (DocumentationType) зазначається код виду документації згідно із додатком 9.
17.2.2. В елементі "Дата складання документації" (DraftingDate) вказується дата складання документації виконавцем робіт (з урахуванням витрат часу на доопрацювання, що обумовлені зауваженнями, викладеними у висновку державної експертизи землевпорядної документації).
17.2.3. В елементі "Реєстраційні дані документації" (RegistrationDate) зазначається така інформація:
в елементі "Обліковий номер документації" (BookNumber) - номер документації, який присвоюється її розробником або територіальним органом Держкомзему чи відокремленим структурним підрозділом Центру ДЗК;
в елементі "Дата реєстрації" (RegistrationDate) - дата реєстрації документації;
в елементі "Орган, що зареєстрував документацію" (RegistrationAuthority) - назва органу, який зареєстрував документацію.
17.2.4. В елементі "Відмітка щодо видачі реєстраційної картки" (RegistrationCard) зазначається така інформація:
обліковий номер (BookNumber);
дата видачі реєстраційної картки (IssuanceDate).
17.2.5. В елементі "Перелік документів, які використовуються для формування обмінного файлу" (DocumentList) послідовно відповідно до змісту документації вказується код документа згідно із додатком 10. У разі відсутності коду документа, який міститься у документації, зазначається його повна назва.
17.2.6. В елементі "Відомості про проходження державної експертизи землевпорядної документації" (Expertise) зазначається така інформація:
потреба у проведенні державної експертизи (ExperiseRequired) - вказуються відомості стосовно необхідності проведення обов'язкової державної експертизи документації згідно із Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації" відповідно до додатка 11;
назва органу Держкомзему (ExpertiseAuthority) - назва структурного підрозділу центрального апарату або територіального органу Держкомзему, який проводив державну експертизу землевпорядної документації;
висновок державної експертизи землевпорядної документації (ExpertOpinion), де зазначаються типи висновків експертизи землевпорядної документації згідно із переліком, наведеним у додатку 27;
дата висновку (ExpertiseDate) - дата висновку державної експертизи землевпорядної документації відповідно до вимог Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації";
номер висновку (ExpertiseNumber) - номер висновку державної експертизи землевпорядної документації.
17.2.7. В елементі "Затвердження документації" (ApprovalInfo) зазначаються відомості про:
назву органу (орган державної влади або орган місцевого самоврядування), який затвердив документацію (ApprovalAuthority);
дату документа, яким затверджено документацію (ApprovalDate);
номер документа, яким затверджено документацію (ApprovalNumber);
назву документа, яким затверджено документацію (ApprovalDocument).
17.2.8. В елементі "Дата акта приймання-передачі" (ApprovalActDate) зазначається дата підписання акта приймання-передачі виконаних робіт із землеустрою між їх розробником та замовником.
17.3. Якщо документація не проходила державної експертизи землевпорядної документації, то в елементі "Відомості про проходження державної експертизи землевпорядної документації" (Expertise) не заноситься інформація відповідно до елементів ExpertiseAuthority, ExpertOpinion, ExpertiseDate та ExpertiseNumber, тобто не зазначається інформація про назву структурного підрозділу центрального апарату або територіального органу Держкомзему, дату та номер висновку експертизи.
XVIII. Державний акт на земельну ділянку
18.1. Елемент "Державний акт на земельну ділянку" (StateActInfo) наведений у додатку 28.
18.2. Елемент "Державний акт на земельну ділянку" (StateActInfo) складається з елементів, до яких вноситься інформація про реквізити державного акта, його видачу та державну реєстрацію.
18.2.1. В елементі "Тип державного акта" (StateActType) зазначається назва державного акта на земельну ділянку згідно із додатком 29.
18.2.2. В елементі "Бланк державного акта" (StateActForm) зазначаються серія (Series) та номер (Number) державного акта.
18.2.3. В елементі "Реєстрація державного акта" (StateActRegistrationInfo) зазначаються номер книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі (RegistrationBookNumber), в яку внесено запис про державну реєстрацію державного акта, та номер її розділу (SectionNumber), реєстраційний номер державного акта (RegistrationNumber), дата реєстрації (RegistrationDate), а також відомості про осіб, які підписали та зареєстрували державний акт (RegistrationPersonInfo).
18.2.4. В елементі "Відомості про осіб, які підписали та зареєстрували державний акт" (RegistrationPersonInfo) зазначаються відомості про:
осіб, які підписали державний акт (SignedByName), із зазначенням їх посад (SignedByPosition);
особу, яка зареєструвала державний акт (RegisteredBy), та відповідно її посаду (RegisteredByPosition).
18.2.5. В елементі "Дата видачі державного акта" (DeliveryDate) вказується дата видачі державного акта набувачу земельної ділянки або його представнику.
18.2.6. В елементі "Відомості про особу, яка отримала державний акт" (DeliveryPerson) зазначаються дані про фізичну особу, якій видано державний акт (NaturalPerson), згідно із додатком 30.
18.2.7. В елементі "Документ, на підставі якого видано державний акт" (EntitlementDocument) вказуються назва документа (код) (Document), номер документа (DocumentNumber), дата прийняття (укладення) документа (DocumentDate) та назва органу, який прийняв рішення (ApprovalAuthority). Відомості до елемента "Назва документа (код)" (Document) вносяться згідно з переліком підстав набуття прав на земельну ділянку, наведеним у додатку 23.
18.2.8. В елементі "Відомості про відмітку на державному акті" (MarkInfo) послідовно залежно від розташування даних у державному акті на право власності на земельну ділянку зазначаються відомості про:
відмітку нотаріуса на державному акті на право власності на земельну ділянку (NotaryMark), у тому числі зазначаються найменування нотаріальної контори, назва нотаріального округу та (або) прізвище, ім'я та по батькові нотаріуса, який проставив відмітку (NotaryName), дата проставляння відмітки (NotaryMarkDate) та її номер (NotaryMarkNumber);
відмітку територіального органу Держкомзему на державному акті на право власності на земельну ділянку (RegistrationAuthorityMark), у тому числі зазначаються найменування територіального органу Держкомзему (RegistrationAuthorityName), дата проставляння відмітки (RegistrationAuthorityDate) та її номер (RegistrationAuthorityNumber);
осіб, які набули (набувають) право власності на земельну ділянку (OwnerName), шляхом проставляння відмітки на державному акті.
XIX. Оцінка земельної ділянки
19.1. Елемент "Оцінка земельної ділянки" (ValuationInfo) наведений у додатку 31.
19.2. Елемент "Оцінка земельної ділянки" (ValuationInfo) складається з елементів, які містять відомості про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
19.3. В елементі "Нормативна грошова оцінка" (Normative) зазначаються відомості про:
дату оцінки (ValuationDate) - вказується дата складання технічної документації з нормативної грошової оцінки земель;
значення грошової оцінки (Value) - вартість земельної ділянки згідно із нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки у гривнях;
виконавця нормативної грошової оцінки земель (Executor) - відомості про суб'єкта господарювання, який проводив нормативну грошову оцінку земель, згідно із додатком 4;
дані про технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (ValuationDocumentation) - зазначаються номер технічної документації (Number) та описова частина документації (Attribute).
XX. Оренда земельної ділянки
20.1. Елемент "Оренда земельної ділянки" (LeaseInfo) наведений у додатку 32.
20.2. Елемент "Оренда земельної ділянки" (LeaseInfo) складається з елементів та даних про договір оренди земельної ділянки.
20.2.1. В елементі "Рішення про передачу земельної ділянки в оренду" (ExecutivePowerDecision) зазначається інформація про орган, який прийняв рішення про передачу земельної ділянки в оренду (ExecutivePower), вид документа (ApprovalDocument), назву документа (ApprovalDocumentName), дату його прийняття (ApprovalDate) та номер (ApprovalDocumentNumber).
Цей елемент заповнюється у разі передачі земельної ділянки в оренду із земель державної або комунальної власності.
20.2.2. В елементі "Інформація про договір оренди земельної ділянки" (LeaseAgreement) зазначаються дані про:
всіх орендарів земельної ділянки (Leasees) із зазначенням інформації щодо кожного орендаря земельної ділянки (Leasee) згідно із додатком 30 або 33 залежно від особи, яка виступає орендарем земельної ділянки (фізичної або юридичної особи);
площу земельної ділянки або її частини, наданої в оренду (зазначається у квадратних метрах або гектарах) (Area);