• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про серйозні недоліки у виробництві нових видів хліба та організації торгівлі ними

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 13.04.1987 № 119
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.04.1987
  • Номер: 119
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.04.1987
  • Номер: 119
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 13 квітня 1987 р. N 119
Київ
Про серйозні недоліки у виробництві нових видів хліба та організації торгівлі ними
Рада Міністрів Української РСР відмічає, що останнім часом надходить багато скарг від населення на низьку якість хліба, особливо нових видів його, а також незадовільну організацію торгівлі хлібобулочними виробами у багатьох містах і сільській місцевості.
Як показала перевірка, колегія Міністерства хлібопродуктів УРСР, особисто Міністр т. Шматольян формально поставились до виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 24 листопада 1986 р. N 402 "Про заходи по поліпшенню якості хлібобулочних і макаронних виробів та підвищення матеріальної заінтересованості трудових колективів у їх виробництві". Багато підприємств хлібопекарської промисловості виявились не підготовленими до виробництва нових видів хліба поліпшеної якості, своєчасно не проведено перепідготовку кадрів. Відсутні ділові виробничі контакти між борошномельними і хлібопекарськими підприємствами. Неузгодженість у їх роботі призводить до того, що при наявності місткостей для зберігання десятиденного запасу борошна більше половини його використовується для випікання хліба без вилежування, що негативно позначається на його якості.
З боку Міністерства хлібопродуктів УРСР і Укоопспілки незадовільно вирішуються питання забезпечення підприємств дозувальною апаратурою, контрольно-вимірювальними приладами, внаслідок чого компоненти вводяться "на око", не видержується необхідний температурний режим. Порушення технології призводить до того, що тісто погано вимішується, хліб має підвищену вологість і кислотність, великі тріщини і підриви, пустоти в м'якоті, неправильну форму.
При переході на нові види хліба Міністерство хлібопродуктів УРСР і Укоопспілка допустили невиправдану поспішність, не забезпечили удосконалення технології їх виготовлення, впровадження у виробництво досягнень науки і передового досвіду, мало використовують нові форми організації та оплати праці. Усе це призвело до того, що в I кварталі цього року понад 67 процентів перевірених підприємств Міністерства хлібопродуктів УРСР і близько 90 процентів - Укоопспілки порушували вимоги стандартів при виробництві нових видів хліба. Найбільше таких підприємств у Ворошиловградській, Дніпропетровській, Житомирській, Харківській, Львівській, Миколаївській, Черкаській, Чернівецькій, Донецькій, Херсонській, Сумській і Тернопільській областях.
Не дотримуються вимоги стандарту по укладанню, транспортуванню й зберіганню готової продукції, що позначається на товарному вигляді хліба і його смакових якостях.
Багато керівників хлібопекарських підприємств і об'єднань втратили почуття відповідальності за якість хліба, а Міністерство і Укоопспілка знизили вимогливість до них. Незадовільно здійснюється контроль за якістю хліба і хлібобулочних виробів. Керівники підприємств і об'єднань, які допускають безконтрольність щодо суворого дотримання технології виробництва хліба, не притягаються до відповідальності. Слабо використовуються можливості матеріальної заінтересованості працівників хлібопекарської промисловості в підвищенні якості вироблюваної продукції.
Міністерством хлібопродуктів УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами не приділяється достатньої уваги створенню необхідних умов для праці й відпочинку, а також забезпеченню житлом працівників хлібопекарської промисловості внаслідок чого плинність кадрів становить від 20 до 30 процентів на рік.
Міністерство хлібопродуктів УРСР (т. Шматольян), Міністерство торгівлі УРСР (т. Старунський), Міністерство автомобільного транспорту УРСР (т. Волков), Укоопспілка (т. Литвиненко) без належної відповідальності поставились до виконання вказаної постанови Ради Міністрів УРСР, не забезпечили необхідної організаторської роботи по поліпшенню торгівлі новими видами хліба і хлібобулочних виробів, своєчасному завезенню їх у торговельну мережу та дбайливому зберіганню.
Багато недоліків у торгівлі хлібом виявлено в Запорізькій, Чернівецькій, Житомирській, Черкаській, Хмельницькій областях. Особливо незадовільно організовано торгівлю хлібобулочними виробами у більшості перевірених магазинів Московського, Печерського, Ленінського, Дарницького і Шевченківського районів міста Києва. Окремі з них перебувають в аварійному стані, тут відсутні елементарні санітарно-побутові умови. Контейнери, візки, стелажі, і особливо лотки для хліба, в більшості перевірених хлібозаводів і магазинів перебувають в антисанітарному стані. Виявлено факти зберігання хліба в магазинах навалом.
Серйозні недоліки у виробництві нових видів хліба та організації торгівлі хлібобулочними виробами є наслідком канцелярсько-бюрократичних методів роботи працівників апарату Міністерства хлібопродуктів УРСР, Міністерства торгівлі УРСР, Укоопспілки, ряду облвиконкомів, Севастопольського міськвиконкому і райвиконкомів м. Києва, які рідко бувають на місцях, не знають фактичного стану справ, мало виявляють ініціативи по розв'язанню "вузьких місць", недостатньо ведуть роботу по активізації людського фактора, вирішенню соціальних питань.
Фактично самоусунувся від вирішення цього важливого державного завдання Держагропром УРСР, який разом з облвиконкомами несе всю повноту відповідальності за поліпшення асортименту і підвищення якості продовольчих товарів.
На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 25 березня 1987 р. N 353 Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Вважати одним з найважливіших соціально-економічних завдань наведення належного порядку в організації виробництва нових видів хліба поліпшеної якості і безперебійне постачання населення хлібобулочними виробами. При цьому особливу увагу звернути на технології, використання передового досвіду, недопущення порушень у технологічному процесі - від випікання хліба до його продажу населенню.
2. Визнати роботу колегії Міністерства хлібопродуктів УРСР, особисто Міністра т. Шматольяна по організації виконання рішень Партії і Уряду з питань поліпшення якості хлібобулочних виробів, зокрема нових видів хліба, підвищення матеріальної заінтересованості трудових колективів у їх виробництві незадовільною. Попередити, що в разі, коли найближчим часом ними не будуть усунуті відмічені недоліки, Рада Міністрів УРСР вживе найсуворіших заходів до винних у цьому службових осіб.
Суворо вказати голові правління Укоопспілки т. Литвиненку на серйозні недоліки у забезпеченні населення хлібом, несвоєчасне його завезення в окремі села, особливо в глибинні населені пункти, зниження якості хліба і зажадати від нього навести належний порядок у цій важливій справі.
3. Зобов'язати Міністерство хлібопродуктів УРСР, Міністерство торгівлі УРСР, Укоопспілку, Держагропром УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми ретельно розібратися в причинах недоліків по кожному підприємству, що допустило вироблення неякісного хліба і поставку його в торговельну мережу, вжити рішучих заходів до усунення цих недоліків у роботі хлібопекарської промисловості та забезпечення належної організації торгівлі хлібобулочними виробами в містах і сільській місцевості.
Заслухати 15 травня ц. р. У Раді Міністрів УРСР звіти тт. Шматольяна, Литвиненка, Старунського про проведену міністерствами і Укоопспілкою роботу.
4. Міністерству хлібопродуктів УРСР, Укоопспілці при виробництві нових видів хліба забезпечити за всіх умов суворе дотримання якості сировини і технології. Заборонити будь-які зміни і відхилення від установлених стандартів.
Українському республіканському управлінню Держстандарту СРСР, Міністерству хлібопродуктів УРСР, Укоопспілці та їх органам, на місцях забезпечити суворий контроль за якістю вироблюваного хліба, вживаючи необхідних заходів до підприємств хлібопекарської промисловості, що допускають порушення вимог стандарту.
5. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству автомобільного транспорту УРСР, Укоопспілці вжити заходів щодо забезпечення своєчасної доставки хліба у торговельну мережу в містах і сільській місцевості, виділивши для цього необхідну кількість автотранспорту.
6. Міністерству хлібопродуктів УРСР, Укоопспілці і Міністерству торгівлі УРСР у двомісячний строк узагальнити передовий досвід діяльності об'єднань, що забезпечують в єдиному комплексі роботу хлібопекарських, торговельних підприємств і транспортних організацій, а також кооперативів по випічці і реалізації хліба з використанням бригадного та сімейного підряду, і вжити заходів щодо всебічного поширення цього досвіду.
7. Держплану УРСР, Держпостачу УРСР разом з Міністерством хлібопродуктів УРСР, Укоопспілкою і Держагропромом УРСР у місячний строк розглянути стан забезпечення виробничих об'єднань хлібопекарської промисловості лімітами на проектування і будівництво підприємств, устаткуванням, запасними частинами, приладами, лакофарбовими і пакувальними матеріалами та вжити заходів до більш повного задоволення їх потреби. З питань, що потребують рішення Уряду, внести пропозиції до Ради Міністрів УРСР.
8. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам організувати шефську допомогу хлібопекарським підприємствам з боку промислових підприємств.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 22