КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 листопада 2023 р. № 1165 Київ |
Деякі питання співробітництва Кабінету Міністрів України та Організації економічного співробітництва та розвитку в контексті діалогу щодо вступу до Організації
З метою виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва та Програми Організації економічного співробітництва та розвитку для України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок подання запиту щодо приєднання до правових інструментів та органів Організації економічного співробітництва та розвитку;
план заходів з виконання Програми Організації економічного співробітництва та розвитку для України (далі - план заходів).
2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити:
виконання плану заходів за рахунок коштів державного бюджету у межах видатків, передбачених на відповідний рік, та інших джерел, не заборонених законодавством;
розроблення деталізованих заходів, якими передбачатиметься поетапне виконання завдань, визначених планом заходів, та внесення їх до електронної системи моніторингу і контролю на єдиному веб-порталі електронного урядування;
участь у заходах, що проводяться робочими органами Організації економічного співробітництва та розвитку, та подання у тижневий строк до Секретаріату Кабінету Міністрів України інформації за результатами участі у таких заходах.
3. Міністрові Кабінету Міністрів України разом із Секретаріатом Кабінету Міністрів України забезпечити організацію роботи, пов’язаної з виконанням плану заходів.
4. Секретаріату Кабінету Міністрів України забезпечити:
взаємодію із Секретаріатом Організації економічного співробітництва та розвитку щодо виконання Програми Організації економічного співробітництва та розвитку для України та разом з Офісом реформ налагодити роботу системи з обміну інформацією щодо її виконання;
організацію проведення моніторингу виконання плану заходів на єдиному веб-порталі електронного урядування.
5. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 80 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 листопада 2023 р. № 1165
ПОРЯДОК
подання запиту щодо приєднання до правових інструментів та органів Організації економічного співробітництва та розвитку
1. Цей Порядок визначає процедури підготовки та подання запиту щодо приєднання до правових інструментів та органів ОЕСР.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
правовий інструмент ОЕСР - документ, розроблений органами ОЕСР та схвалений Радою ОЕСР у формі рекомендацій, конвенцій, декларацій, кодексів тощо;
орган ОЕСР - робочий орган, утворений ОЕСР (комітет, робоча група тощо), який, зокрема, розробляє правові інструменти ОЕСР та проводить аналіз державної політики країн у різних сферах.
3. Методичне супроводження процесів підготовки запитів щодо приєднання до правових інструментів та органів ОЕСР здійснюється Секретаріатом Кабінету Міністрів України.
4. Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади або державний колегіальний орган (за згодою) (далі - ініціатор), який пропонує приєднатися до правового інструменту ОЕСР, проводить аналіз законодавства України, принципів державної політики, процедур та практик дій органів державної влади щодо відповідності положенням правового інструменту ОЕСР.
5. У разі коли за результатами проведеного аналізу встановлено, що законодавство України відповідає положенням правового інструменту ОЕСР, ініціатор готує пропозицію щодо приєднаннядо правового інструменту ОЕСР за формою згідно з додатком 1, яка надсилається для опрацювання та погодження з усіма заінтересованими державними органами, до компетенції яких належать питання, визначені правовим інструментом ОЕСР.
У разі коли за результатами проведеного аналізу встановлено, що законодавство України частково або повністю не відповідає положенням правового інструменту ОЕСР, ініціатор розробляє та подає на розгляд Кабінету Міністрів України проекти актів, необхідні для забезпечення узгодження законодавства з такими положеннями. Після прийняття таких актів здійснюється підготовка та подальше опрацювання пропозиції щодо приєднання до правового інструменту ОЕСР відповідно до цього Порядку.
6. Після погодження пропозиції щодо приєднання до правового інструменту ОЕСР з усіма заінтересованими державними органами ініціатор у разі потреби доопрацьовує пропозицію та надсилає її Секретаріату Кабінету Міністрів України разом з перекладом англійською мовою розділу 3 пропозиції.
До пропозиції також додається неофіційний переклад правового інструменту ОЕСР державною мовою.
7. Секретаріат Кабінету Міністрів України проводить аналіз поданої пропозиції щодо приєднання до правового інструменту ОЕСР щодо відповідності вимогам до форми та процедури, встановленим цим Порядком, та у разі відсутності зауважень до неї за дорученням Міністра Кабінету Міністрів України розробляє та погоджує в порядку, встановленому Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 54, ст. 2180; 2011 р., № 88, ст. 3199), проект акта Кабінету Міністрів України щодо схвалення листа Уряду України до ОЕСР про запит стосовно приєднання до правового інструменту ОЕСР.
8. У разі коли пропозицію щодо приєднання до правового інструменту ОЕСР подано з порушенням вимог до форми та процедури, встановлених цим Порядком, або наявні зауваження до неї, така пропозиція не пізніше ніж протягом десяти робочих днів після її надходження повертається ініціатору листом за підписом Державного секретаря Кабінету Міністрів України або одного з його заступників відповідно до розподілу обов’язків разом з пропозиціями щодо шляхів її доопрацювання.
9. Проект акта Кабінету Міністрів України щодо схвалення листа Уряду України до ОЕСР про запит стосовно приєднання до правового інструменту ОЕСР вноситься на розгляд Кабінету Міністрів України Міністром Кабінету Міністрів України.
10. Лист Уряду України до ОЕСР про запит стосовно приєднання до правового інструменту ОЕСР за підписом Прем’єр-міністра України надсилається ОЕСР протягом семи робочих днів з дати прийняття відповідного акта Кабінету Міністрів України.
11. У разі отримання від ОЕСР офіційної відповіді щодо приєднання до правового інструменту ОЕСР Секретаріат Кабінету Міністрів України надсилає копію такої відповіді листом за підписом Державного секретаря Кабінету Міністрів України або одного з його заступників відповідно до розподілу обов’язків ініціатору та іншим заінтересованим державним органам.
12. Секретаріат Кабінету Міністрів України узагальнює правові інструменти ОЕСР, до яких відбулося приєднання, з метою використання їх положень під час підготовки та проведення експертизи проектів актів законодавства України.
13. Ініціатор, який пропонує приєднатися до органу ОЕСР, готує пропозицію щодо приєднання до органу ОЕСР за формою згідно з додатком 2 та надсилає її Секретаріату Кабінету Міністрів України разом з пропозиціями до проекту листа Уряду України про запит стосовно приєднання до органу ОЕСР.
Пропозиції до проекту листа Уряду України про запит стосовно приєднання до органу ОЕСР подаються державною мовою разом з їх перекладом англійською мовою.
14. Секретаріат Кабінету Міністрів України проводить аналіз поданої пропозиції стосовно приєднання до органу ОЕСР на предмет відповідності вимогам щодо приєднання до органу ОЕСР, встановленим цим Порядком, та у разі відсутності зауважень до неї за дорученням Міністра Кабінету Міністрів України розробляє та погоджує в порядку, встановленому Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 54, ст. 2180; 2011 р., № 88, ст. 3199), проект акта Кабінету Міністрів України щодо схвалення листа Уряду України до ОЕСР про запит стосовно приєднання до органу ОЕСР.
15. У разі коли пропозицію щодо приєднання до органу ОЕСР подано з порушенням вимог, встановлених цим Порядком, або наявні зауваження до неї, така пропозиція не пізніше ніж протягом десяти робочих днів після її надходження повертається ініціатору листом за підписом Державного секретаря Кабінету Міністрів України або одного з його заступників відповідно до розподілу обов’язків разом з пропозиціями щодо шляхів їх доопрацювання.
16. Проект акта Кабінету Міністрів України щодо схвалення листа Уряду України до ОЕСР про запит стосовно приєднання до органу ОЕСР вноситься на розгляд Кабінету Міністрів України Міністром Кабінету Міністрів України.
17. Лист Уряду України до ОЕСР про запит стосовно приєднання до органу ОЕСР за підписом Прем’єр-міністра України надсилається ОЕСР протягом семи робочих днів з дати прийняття відповідного акта Кабінету Міністрів України.
18. У разі отримання від ОЕСР офіційної відповіді щодо приєднання до відповідного органу ОЕСР Секретаріат Кабінету Міністрів України надсилає копію такої відповіді ініціатору листом за підписом Державного секретаря Кабінету Міністрів України або одного з його заступників відповідно до розподілу обов’язків для опрацювання та внесення пропозицій щодо внесення змін до переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 р. № 1371 "Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 38, ст. 1776; 2011 р., № 97, ст. 3536).
Додаток 1
до Порядку
ПРОПОЗИЦІЯ
щодо приєднання
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку
ПРОПОЗИЦІЯ
щодо приєднання до органу ОЕСР
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 листопада 2023 р. № 1165
ПЛАН
заходів з виконання Програми Організації економічного співробітництва та розвитку для України
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 листопада 2023 р. № 1165
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 122 "Про утворення Координаційної ради у зв’язках з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 24, ст. 668).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 614 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 122" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 68, ст. 2281).
3. Пункт 36 змін щодо найменувань окремих центральних органів виконавчої влади, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2023 р. № 416 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 47, ст. 2568).