• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нової редакції Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення  | Рішення, Акт, Форма типового документа, Інструкція від 15.12.2010 № 1877 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення, Акт, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 15.12.2010
  • Номер: 1877
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення, Акт, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 15.12.2010
  • Номер: 1877
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
15.12.2010 N 1877
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення N 2981 від 28.12.2011 )
Про затвердження нової редакції Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України
Заслухавши інформацію першого заступника голови Національної ради О.Головатенко щодо результатів громадського обговорення проекту Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України, про внесення змін і доповнень, наданих державними установами та громадськими організаціями: Індустріальним телевізійним комітетом (ІТК), Незалежною Асоціацією телерадіомовників (НАМ), Телекомунікаційною Палатою України, Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України, ДП "Українське агентство з авторських та суміжних прав", Громадською організацією "Коаліція виконавців та продюсерів України", Об'єднанням підприємств "Український музичний альянс", Асоціацією музичної індустрії України, Асоціацією "Укртелемережа" до проекту, взятого за основу рішенням Національної ради від 29.07.2010 N 1127, керуючись статтями 13, 17 та частиною 1 статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", статтями 4, 5, 12 та 14 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Національна рада
ВИРІШИЛА:
1. Пропозиції до проекту Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України, внесені Індустріальним Телевізійним Комітетом (ІТК), Незалежною Асоціацією телерадіомовників (НАМ), Телекомунікаційною Палатою України, Асоціацією "Укртелемережа", врахувати частково.
2. Відхилити пропозиції Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України, ДП "Українське агентство з авторських та суміжних прав", Громадської організації "Коаліція виконавців та продюсерів України", Об'єднання підприємств "Український музичний альянс", Асоціації музичної індустрії України щодо включення до проекту положень про можливість перевірки уповноваженими особами Національної ради наявності у телерадіоорганізацій угод на використання об'єктів авторського права, як такі, що не відносяться до наглядових повноважень Національної ради, визначених статтею 13 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".
3. Затвердити нову редакцію Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України з додатками (додатки 1, 2, 2.1, 2.2, 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 4 додаються).
4. Для здійснення державної реєстрації Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України направити відповідні матеріали до Міністерства юстиції України.
5. Після здійснення Міністерством юстиції України державної реєстрації Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України не пізніше як у десятиденний термін, оприлюднити її зміст (з додатками) в офіційному друкованому засобі масової інформації та розмістити матеріали на офіційному сайті Національної ради.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на управління правового забезпечення, відділ зв'язків із ЗМІ та громадськістю, контрольно-аналітичне управління, управління координації роботи представників та секретаріатів представників.
Голова Національної ради
Заступник голови
Національної ради
В.Манжосов

Л.Мудрак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради
15.12.2010 N 1877
ІНСТРУКЦІЯ
Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція про порядок здійснення уповноваженими особами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України, які одержали ліцензію Національної ради (далі - Інструкція), встановлює загальні правила проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги (далі - ліцензіатів) України.
1.2. Інструкція визначає порядок організації та проведення перевірок, оформлення результатів перевірки ліцензіатів, права та обов'язки уповноважених осіб Національної ради, перелік документів, які стосуються предмету перевірки.
2. Визначення термінів
- Акт перевірки - службовий документ, який засвідчує факт проведення перевірки діяльності ліцензіата та стан виконання ліцензіатом вимог законодавства.
- Звернення - письмова заява, скарга громадян (телеглядачів, радіослухачів), оформлена відповідно до Закону України "Про звернення громадян", про порушення ліцензіатом вимог законодавства.
- Моніторинг - комплекс заходів, спрямованих на фіксацію діяльності ліцензіата, визначеної умовами ліцензії та чинним законодавством, що здійснюється шляхом перегляду (прослуховування) теле- (радіо-) програм, які розповсюджуються цим ліцензіатом з подальшим аналізом отриманих даних.
- Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога уповноваженої (-их) особи (-іб) Національної ради ліцензіату щодо усунення порушень вимог чинного законодавства та умов ліцензії. Припис не передбачає застосування санкцій до ліцензіата. Припис видається та підписується уповноваженою (-ими) особою (-ами) Національної ради, яка (-і) здійснювала (-и) перевірку, протягом п'яти робочих днів з дня завершення перевірки.
3. Організація перевірок
3.1. Національна рада здійснює наглядові повноваження шляхом проведення планових, позапланових і додаткових перевірок діяльності ліцензіатів.
3.2. Плановим перевіркам підлягають ліцензіати:
- у яких минув повний календарний рік після отримання ліцензії;
- термін дії ліцензії у яких закінчується (в цих випадках перевірка має бути проведена не пізніше, ніж за 210 днів до закінчення терміну дії ліцензії).
3.3. Підставами для здійснення позапланових перевірок є:
- подання ліцензіатом письмової заяви до Національної ради про здійснення позапланової перевірки за його бажанням, в тому числі й щодо зняття застосованої до нього санкції;
- якщо моніторинг Національної ради виявив ознаки порушення ліцензіатом вимог законодавства та/або умов ліцензії;
- перевірка виконання ліцензіатом рішень Національної ради щодо усунення порушень вимог законодавства та/або умов ліцензії;
- належним чином оформлене звернення громадян, громадських організацій, оформлений запит від органів державної влади про порушення ліцензіатом вимог законодавства та/або умов ліцензії;
- якщо членами або працівниками Національної ради, що мають відповідні повноваження, зафіксовано ознаки порушень чинного законодавства та/або умов ліцензії.
Під час позапланової перевірки з'ясовуються лише ті питання (факти), необхідність перевірки яких стала підставою для її проведення, з обов'язковим зазначенням цих питань (фактів) у посвідченні на право проведення перевірки.
У разі виявлення під час перевірки інших пов'язаних з фактом ознак порушень законодавства чи умов ліцензії вони також фіксуються в Акті перевірки.
3.4. Проведення додаткових перевірок здійснюється відповідно до прийнятих Національною радою рішень за результатами розгляду питань про порушення телерадіоорганізацією або провайдером програмної послуги законодавства України та/або умов ліцензії згідно з пунктом "б)" частини першої статті 74 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
3.5. Планові, позапланові і додаткові перевірки здійснюються за рішенням Національної ради. В рішеннях Національної ради про проведення позапланової перевірки фіксується чітка підстава для проведення перевірки.
3.6. Перевірки проводяться у робочий час ліцензіата, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку, за місцезнаходженням ліцензіата або, у разі необхідності, також на території діяльності ліцензіата уповноваженими особами Національної ради у зазначені в наказі терміни.
3.7. У разі потреби до проведення перевірки ліцензіата можуть бути залучені представники органів державного нагляду. Така перевірка проводиться за спільним рішенням цих органів.
3.8. Для проведення перевірок Національною радою видається документ у формі посвідчення за підписом голови Національної ради або особи, яка виконує його обов'язки, і засвідчується печаткою.
У посвідченні на право проведення перевірки зазначаються:
- назва ліцензіата, щодо діяльності якого здійснюється перевірка;
- номер і дата рішення Національної ради, на виконання якого здійснюється перевірка;
- прізвища, ім'я та по батькові всіх уповноважених на здійснення перевірки осіб із зазначенням їх посади;
- номер і дата видачі ліцензії;
- дата початку та дата закінчення перевірки;
- тип перевірки (планова, позапланова або додаткова);
- предмет та підстави для здійснення перевірки;
- місцезнаходження ліцензіата, щодо діяльності якого здійснюється перевірка.
Посвідчення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки.
3.9. Посвідчення на право проведення перевірки ліцензіата реєструється в журналі обліку із зазначенням номера, дати та прізвища керівника, який підписав розпорядчий документ. Аркуші журналу обліку мають бути пронумеровані, журнал прошнурований та скріплений печаткою загального відділу Національної ради.
3.10. Журнал обліку ведеться і зберігається загальним відділом Національної ради відповідно до Положення про загальний відділ та зведеної номенклатури справ Національної ради.
3.11. Про проведення перевірки Національна рада повідомляє ліцензіата письмово рекомендованим листом чи телефонограмою за фактичним місцезнаходженням ліцензіата (у випадку якщо Національна рада не володіє такою інформацією, за юридичною адресою ліцензіата) або шляхом безпосереднього вручення письмового повідомлення працівником Національної ради особисто керівнику чи уповноваженій особі ліцензіата під розписку не пізніше ніж за десять днів до дати початку проведення планової перевірки та за п'ять днів до дати початку проведення позапланової та додаткової перевірки.
Повідомлення повинно містити:
- дату початку та дату закінчення перевірки;
- найменування ліцензіата, щодо діяльності якого здійснюється перевірка;
- найменування органу, що здійснює перевірку;
- тип перевірки (планова, позапланова або додаткова);
- номер і дату рішення Національної ради, на виконання якого здійснюється перевірка.
3.12. Строк здійснення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів.
Строк здійснення позапланової та додаткової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів.
Продовження строку здійснення перевірки не допускається.
4. Права уповноважених осіб Національної ради, які здійснюють перевірку
Уповноважені особи Національної ради, які здійснюють перевірку ліцензіата, мають право:
- на матеріально-технічне забезпечення необхідне для проведення перевірки (приміщення з облаштованим робочим місце та можливістю використовувати за необхідністю офісну техніку);
- доступу на територію ліцензіата, у виробничі та інші службові приміщення;
- з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з перевіркою;
- ознайомлення з документами, необхідними для проведення перевірки;
- отримання копій необхідних документів, безпосередньо пов'язаних з перевіркою;
- отримання від ліцензіатів письмових пояснень з питань, що виникають під час перевірки (за їх згодою).
Відмова ліцензіата у проведенні працівниками Національної ради перевірки його діяльності відповідно до вимог законодавства, за винятком підстав, зазначених у абзаці шостому пункту 6.1.1. цієї Інструкції, є підставою для звернення до суду про анулювання ліцензії відповідно до пункту "г") частини п'ятої статті 37 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
5. Обов'язки уповноважених осіб Національної ради під час проведення перевірки
Уповноважені особи Національної ради, які здійснюють перевірку діяльності ліцензіатів, зобов'язані:
- повно, об'єктивно та неупереджено здійснювати перевірку у межах повноважень, передбачених цією Інструкцією та чинним законодавством;
- дотримуватись ділової етики у взаємовідносинах із ліцензіатами;
- не втручатися і не перешкоджати здійсненню господарської діяльності ліцензіатів під час здійснення перевірки;
- інформувати керівництво ліцензіата про підстави призначення, процедуру проведення, хід перевірки і подальший порядок розгляду її результатів;
- об'єктивно відображати стан справ щодо додержання ліцензіатами умов ліцензії та вимог законодавства;
- забезпечувати нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації ліцензіата, що стала доступною уповноваженим особам у ході здійснення перевірки;
- керуватися у своїй роботі виключно законодавством, нормативними актами Національної ради та цією Інструкцією;
- ознайомити керівника ліцензіата або його уповноваженого представника з результатами перевірки в останній день перевірки;
- надавати керівнику ліцензіата або його уповноваженому представнику Акт перевірки та ознайомлювати його з актом моніторингу.
Уповноважені особи Національної ради, які здійснюють перевірку діяльності ліцензіатів, не мають права:
- вимагати від керівника ліцензіата або його уповноваженого представника здійснення дій не передбачених чинним законодавством та цією Інструкцією.
6. Права та обов'язки ліцензіатів під час проведення перевірок
6.1. Права ліцензіатів під час проведення перевірок
6.1.1. Керівник або уповноважений представник ліцензіата, що підлягає перевірці, має право:
- вимагати від уповноважених осіб Національної ради, що здійснюють перевірку, додержання вимог законодавства та цієї Інструкції;
- перевіряти наявність у уповноважених осіб Національної ради службового посвідчення, що засвідчує посадову особу та одержувати копії посвідчення на право проведення перевірки;
- бути присутнім під час здійснення перевірки;
- одержувати Акт перевірки та ознайомлюватись з актом моніторингу;
- надавати у письмовій формі свої пояснення, зауваження чи заперечення до Акта перевірки;
- не допускати уповноважену особу Національної ради для здійснення перевірки в разі неодержання повідомлення про проведення перевірки та/або у разі, якщо вона не пред'явила належним чином оформлене посвідчення на право проведення перевірки і службове посвідчення.
6.2. Обов'язки ліцензіатів під час проведення перевірок
6.2.1. Керівник або уповноважений представник ліцензіата під час проведення перевірки зобов'язаний:
- забезпечити необхідні умови для проведення перевірки;
- надавати документи та інші матеріали, які необхідні для проведення перевірки, а також їх копії, завірені у встановленому порядку.
7. Порядок проведення моніторингів та перевірок ліцензіатів, які здійснюють мовлення
7.1. Проведення моніторингу
7.1.1. Національна рада здійснює офіційний моніторинг телерадіопрограм.
7.1.2. Моніторинг може здійснюватись постійно.
7.1.3. Предметом моніторингу є діяльність ліцензіата відповідно до умов ліцензії Національної ради та вимог законодавства.
7.1.4. Моніторинг має відображати цілісну картину сітки мовлення ліцензіата відповідно до обсягу мовлення, передбаченого чинною ліцензією.
7.1.5. Моніторинг проводиться без попередження ліцензіата.
7.1.6. Програми, які підлягають моніторингу, мають фіксуватися за допомогою записуючих пристроїв.
7.1.7. Результати моніторингу телерадіопрограм ліцензіата відображаються в акті моніторингу.
7.1.8. Результати моніторингу, здійсненого перед проведенням перевірки ліцензіата, доводяться до відома керівництва ліцензіата чи його уповноваженого представника під час перевірки шляхом ознайомлення з актом моніторингу.
7.1.9. Результати моніторингу під час перевірки ліцензіата звіряються з журналом обліку передач, плей-листами (ефірними рекламними листами, сіткою мовлення та програмою передач за період, коли проводився моніторинг).
7.1.10. Акт моніторингу прошивається та підписується уповноваженою особою Національної ради, яка безпосередньо здійснювала моніторинг (додатки 2; 2.1; 2.2).
7.1.11. В акті моніторингу фіксуються фактичні показники мовлення та узагальнені показники мовлення, які передбачені чинною ліцензією.
7.1.12. Під час здійснення перевірки, акт моніторингу за взаємною згодою ліцензіата та уповноважених осіб Національної ради, може корегуватись в частині жанрового розподілу програм, часток програм власного виробництва (національного аудіовізуального продукту), українських авторів та виконавців, а також інших параметрів програмної концепції, якщо ліцензіатом було доведено невідповідність зазначених в акті показників. Такі зміни фіксуються та завіряються підписами в самому акті або окремим додатком до акта моніторингу, який підписується ліцензіатом та уповноваженими особами Національної ради, які здійснюють перевірку.
7.2. Проведення перевірок
7.2.1. Перед початком проведення перевірки уповноважені особи Національної ради зобов'язані пред'явити керівнику ліцензіата або його уповноваженому представнику посвідчення на право проведення перевірки та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу і надати йому копію посвідчення на право проведення перевірки.
7.2.2. За результатами перевірки складається Акт перевірки (додатки 3; 3.1; 3.2; 3.3, 3.4, 3.5).
7.2.3. Керівник або уповноважений представник ліцензіата засвідчує ознайомлення з Актом перевірки своїм підписом та печаткою ліцензіата на Акті із зазначенням дати ознайомлення. У разі ознайомлення з Актом перевірки уповноваженим представником ліцензіата за довіреністю, Акт засвідчується його підписом. Копія довіреності додається до Акта. У випадку відмови від ознайомлення з Актом перевірки уповноважені особи Національної ради, які проводять перевірку, вносять до Акта перевірки відповідний запис.
7.2.4. У разі незгоди з результатами моніторингу чи перевірки керівник або уповноважений представник ліцензіата протягом трьох днів може надати письмові пояснення та викласти свої зауваження щодо змісту цих документів. У такому разі письмові пояснення або зауваження обов'язково долучаються до матеріалів перевірки.
7.2.5. Перелік документів (оригінали та їхні завірені копії), які надаються уповноваженим особам Національної ради під час планової перевірки для ознайомлення:
- оригінал ліцензії Національної ради;
- статутні документи;
- свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності;
- журнал обліку передач;
- сітка мовлення, плей-листи (за наявності) за період проведення перевірки та моніторингу;
- передачі, записані на магнітну плівку або цифрові носії, для перевірки порядку їх збереження протягом 14 днів;
- прокатні посвідчення на право демонстрування та розповсюдження фільмів за період проведення перевірки та моніторингу;
- штатний розклад працівників;
- рекламні плей-листи (за наявності) за період проведення перевірки та моніторингу;
- перелік технічних засобів мовлення та обладнання для створення телерадіопрограм;
- дозвіл на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення (або угоду з оператором телекомунікацій, який такий дозвіл має) з визначенням місця встановлення передавача;
- угоди, що дають право на використання програм чи передач мовлення інших організацій.
7.2.6. У разі проведення позапланової або додаткової перевірки ліцензіатом надаються документи і матеріали, які стосуються підстав та предмету перевірки.
7.2.7. Ліцензіат за власним бажанням може надати інші матеріали та документи, які сприятимуть об'єктивній оцінці діяльності ліцензіата.
8. Порядок оформлення Акта перевірки
8.1. Акт складається у двох примірниках і підписується уповноваженими особами Національної ради, які здійснювали перевірку, та керівником чи уповноваженим представником ліцензіата. Один примірник Акта вручається керівнику або уповноваженому представнику ліцензіата, а другий - зберігається у Національній раді разом із матеріалами перевірки.
8.2. В Акті перевірки фіксуються:
- дата початку та дата закінчення перевірки;
- дата складання акта;
- тип перевірки (планова, позапланова, додаткова);
- посада, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи, яка здійснила перевірку;
- найменування ліцензіата, щодо діяльності якого здійснювалася перевірка;
- позивні (логотип);
- предмет та підстави, що стали причиною призначення перевірки;
- умови ліцензії та фактичні показники мовлення з урахуванням результатів попереднього моніторингу, а також наданих ліцензіатом пояснень щодо нього та відповідних документів;
- стан виконання умов ліцензії та вимог законодавства ліцензіатом, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
8.3. В Акті перевірки зазначаються всі документи, які були надані ліцензіатом для ознайомлення (або їх відсутність), на підставі яких робляться висновки щодо дотримання ліцензіатом умов ліцензії та вимог чинного законодавства.
8.4. Матеріали планової перевірки.
Матеріали планової перевірки для всіх ліцензіатів включають:
- копії ліцензії Національної ради;
- копії статутних документів;
- копію свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності;
- Акт перевірки дотримання ліцензіатом законодавства та умов ліцензії;
- акт моніторингу ліцензіата;
- інші документальні та матеріальні відомості, які підтверджують наявність ознак порушень законодавства та умов ліцензії або їх спростування.
До матеріалів перевірки ліцензіатів, які здійснюють ефірне, супутникове, проводове телерадіомовлення або власне кабельне мовлення (в багатоканальних телемережах), додатково додаються:
- виписка з журналу реєстрації програм і передач та ефірної сітки мовлення за період проведення моніторингу;
- копії прокатних посвідчень на право демонстрування та розповсюдження фільмів за період моніторингу;
- копія дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення (або угоди з оператором телекомунікацій, який такий дозвіл має) з визначенням місця встановлення передавача (головних станцій та каналів конвертації);
- копії угод, що дають право на використання програм чи передач мовлення інших організацій.
До матеріалів перевірки провайдерів програмної послуги додатково додаються:
- копія ліцензії НКРЗ або угоди між ліцензіатом та оператором телекомунікації у разі, якщо оператором телекомунікації є інша юридична особа;
- типовий договір з абонентом;
- завірена довідка про фактичну кількість абонентів.
8.5. У разі проведення позапланової перевірки або додаткової до матеріалів перевірки долучаються лише документи і матеріали (у тому числі надані ліцензіатом на вимогу уповноважених осіб, які здійснюють перевірку), які стосуються підстав та предмету перевірки.
8.6. Якщо на момент здійснення позапланової перевірки точно встановлено, що ознаки порушення, які стали причиною здійснення позапланової перевірки ліцензіатом усунені, про це робиться окремий запис в Акті перевірки.
9. Нумерація (або індексація) та датування Актів перевірки
9.1. Кожний Акт перевірки має свій власний номер та дату.
10. Особливості перевірки провайдерів програмної послуги
10.1. Моніторинг здійснюється у будь-якій точці доступу абонента до програмної послуги або на головній станції провайдера. У акті моніторингу зазначаються:
- місце проведення моніторингу;
- телеприймач (модель), з якого отримувалися результати моніторингу;
- перелік програм, які транслюються у програмній послузі, та їх послідовність.
10.2. Для складання Акта перевірки уповноважені особи Національної ради перевіряють на відповідність умовам ліцензії:
- адреси розташування головної (-их) станції (-ій), багатоканальної мережі;
- наявність та чинність угоди між ліцензіатом та оператором телекомунікацій у разі, якщо оператором телекомунікацій є інша юридична особа;
- наявність документів, які підтверджують придбання та право ретрансляції програм інших телемовників;
- кількість домогосподарств на території розташування багатоканальної телемережі, з мешканцями яких укладено угоди на надання програмної послуги абоненту;
- наявність угоди з абонентом, в якій перелічено канали, що ретранслюються у цій телемережі;
- наявність скарг абонентів;
- наявність пакету універсальної програмної послуги та наявність програм універсальної програмної послуги в усіх інших пакетах програм;
- територію розповсюдження програм;
- візуальна оцінка технічної якості ретрансляції програм.
10.3. Для підтвердження кількості домогосподарств на території розповсюдження програм, з мешканцями яких укладено угоди на надання ліцензіатом програмної послуги, провайдер надає завірену керівником довідку із зазначенням фактичної кількості таких домогосподарств.
10.4. У разі коли провайдер програмної послуги також здійснює мовлення, перевірка проводиться згідно з пунктом 7 цієї Інструкції.
Додаток 1
ЖУРНАЛ
реєстрації посвідчень, виданих працівникам Національної ради на здійснення перевірок телерадіоорганізацій
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Номер | Дата |Найменування| Номер | Місце | Склад | Термін | Реєстраційний | Вид | Кому |Примітка|
|посвідчення|реєстрації| ліцензіата |ліцензії|знаходження|комісії|проведення| номер рішення |перевірки| видано | |
| | | | і дата |ліцензіата | |перевірки | НР, наказу | |(підпис,| |
| | | | видачі | | | |(розпорядження),| | дата) | |
| | | | | | | | прізвище | | | |
| | | | | | | |керівника, який | | | |
| | | | | | | | підписав наказ | | | |
|-----------+----------+------------+--------+-----------+-------+----------+----------------+---------+--------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 2
АКТ
моніторингу ретрансляції програм у багатоканальній телемережі
Назва провайдера програмної послуги _________________________
Населений пункт _____________________________________________
Місце проведення моніторингу (адреса) _______________________
Дата моніторингу ____________________________________________
Час моніторингу _____________________________________________
------------------------------------------------------------------
| N | Перелік програм, | Категорія програм | Примітка |
| з/п | зафіксованих | (УПП, вітчизняна, | |
| | у послідовності | іноземна) | |
| | автопошуку | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
|-----+-----------------------+-----------------------+----------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
| |За ліцензією | фактично |
|---------------------------------------+-------------+----------|
|Ресурс багатоканальної мережі | | |
|---------------------------------------+-------------+----------|
|Загальна кількість програм для | | |
|ретрансляції | | |
|---------------------------------------+-------------+----------|
|Кількість програм універсальної | | |
|програмної послуги | | |
|---------------------------------------+-------------+----------|
|Кількість програм програмної послуги, | | |
|із них вітчизняних програм |-------------+----------|
| | | |
|---------------------------------------+------------------------|
|Кількість іноземних програм, зміст яких| |
|не адаптовано до законодавства України | |
------------------------------------------------------------------
Виконавець: _________________________________
Ознайомились: _________________________________
_________________________________ М.П.
Додаток 2.1
АКТ
здійснення моніторингу програм і передач (радіомовлення)
___________________________________________
(назва телерадіоорганізації, частота,
населений пункт)
Дата: ______________________________
------------------------------------------------------------------------
| Час | Назва | Жанр | Мова | Власний |Вітчизняний|Примітка|Хронометраж|
| | | | | продукт | продукт | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------
Виконавець ______________________________________________
(посада, П.І.Б., підпис)
Стан дотримання умов ліцензії проаналізовано
за такими параметрами:
------------------------------------------------------------------
| |За ліцензією | Фактично в ефірі |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Мова/мови ведення | | (обсяг в годинах і |
|передач | | хвилинах та відсотках):|
| | | |
| | |1) мова ведучих та мова |
| | |ведення програм |
| | |- загал. - укр. |
| | | |
| | |2) мова оформлення ефіру|
| | |(відбивки, джингли, |
| | |анонси тощо): |
| | |- загал. - укр. |
| | | |
| | |3) пісенний матеріал: |
| | |- загал. - укр. |
| | | |
| | |4) реклама: |
| | |- загал. - укр. |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Загальний обсяг мовлення | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Частка програм власного | | |
|виробництва | | |
|(Власні програми) | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Мінімальна частка | | |
|національного | | |
|аудіовізуального продукту| | |
|(Вітчизняні програми) | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Максимальна частка | | |
|аудіовізуальної продукції| | |
|іноземного виробництва | | |
|(Іноземні програми) | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Максимальні обсяги | | |
|ретрансляції | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Інформаційно-аналітичні | | |
|і публіцистичні | | |
|передачі | | |
|(Інформаційні передачі) | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Культурно-мистецькі | | |
|передачі | | |
|(Культурологічні | | |
|передачі) | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Науково-просвітницькі | | |
|передачі | | |
|(Просвітницькі передачі) | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Розважальні і музичні | | |
|передачі | | |
|(Розважально-музичні | | |
|передачі | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Підбірка музичних творів | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Дитячі передачі | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
| | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|Інше: | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|реклама | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|елементи оформлення | | |
|ефіру | | |
|-------------------------+-------------+------------------------|
|анонси | | |
|-------------------------+--------------------------------------|
|Частка музичних творів | |
|українських авторів | |
|чи виконавців | |
|-------------------------+--------------------------------------|
|Позивні | | |
------------------------------------------------------------------
Додаток 2.2
АКТ
здійснення моніторингу програм і передач (телебачення)
___________________________________________
(назва телерадіоорганізації, частота,
населений пункт)
Дата: ______________________________
------------------------------------------------------------------------
| Час | Назва | Жанр | Мова | Власний |Вітчизняний|Примітка|Хронометраж|
| | | | | продукт | продукт | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|
| | | | | | | | |
|-----+-------+------+------+---------+-----------+--------+-----------|