• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо оформлення закупівлі продукції на ринку у фізичних осіб, не зареєстрованих субєктами підприємницької діяльності

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва  | Лист від 28.04.2005 № 3258
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.04.2005
  • Номер: 3258
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.04.2005
  • Номер: 3258
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
28.04.2005 N 3258
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо оформлення закупівлі продукції на ринку у фізичних осіб, не зареєстрованих суб'єктами підприємницької діяльності, та в межах своєї компетенції повідомляє таке.
Статтею 9 Закону України від 16.07.99 р. N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", із змінами та доповненнями, встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Відповідно до зазначеного Закону первинний документ має містити такі обов'язкові реквізити: назву документа; дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Крім того, пунктом 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. N 88, встановлено, що первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення.
Суб'єкти підприємницької діяльності, в тому числі платники єдиного податку, при оформленні закупівлі продукції на ринках у фізичних осіб, не зареєстрованих суб'єктами підприємницької діяльності, мають право використовувати закупівельний акт, форма якого затверджена наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 17.06.2003 р. N 157 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо впровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку у сфері громадського харчування і побутових послуг, гармонізованих з міжнародними стандартами".
Окремо також зазначимо, що відповідно до пункту 1.4 цього наказу суб'єкти малого підприємництва у сфері громадського харчування та побутових послуг можуть використовувати спрощену форму бухгалтерського обліку, порядок ведення якої встановлено Методичними рекомендаціями по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами, що затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.06.2003 р. N 422.
Що стосується доцільності ведення журналу реєстрації закупівельних актів, то згідно з Методичними рекомендаціями N 422, малі підприємства при застосуванні простої форми бухгалтерського обліку дані первинних документів про господарські операції заносять у хронологічній послідовності до Журналу обліку господарських операцій.
Заступник Голови О.Сахненко