• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Київською міською державною адміністрацією

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва  | Рішення від 13.03.2000 № 17-57/3
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Рішення
  • Дата: 13.03.2000
  • Номер: 17-57/3
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Рішення
  • Дата: 13.03.2000
  • Номер: 17-57/3
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
N 17-57/3 від 13.03.2000
Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Київською міською державною адміністрацією
На виконання Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", здійснюючи аналіз рішень голів місцевих державних адміністрацій, з метою усунення надмірного та необгрунтованого державного втручання у підприємницьку діяльність Державний комітет України з питань розвитку підприємництва встановив:
Київська міська державна адміністрація видала розпорядження від 26.02.98 N 400 "Про порядок розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві" (з подальшими змінами і доповненнями), яким затверджене Положення про порядок розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві (далі - Положення).
Разом з тим, наказом Управління з цінової політики Київської міської державної адміністрації від 30.10.97 N 7-ц затверджено Тарифи на видачу дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві та реклами на транспорті (далі - Тарифи).
В преамбулі розпорядження від 26.02.98 N 400 зазначається, що воно видане з метою вдосконалення порядку розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві та відповідно до Закону України "Про рекламу".
Проте аналіз норм Положення та Тарифів вказує на наявність численних порушень Закону України "Про рекламу" та постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.98 N 1511 "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами" із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 16.11.98 N 1811, від 28.12.98 N 2089.
1. Згідно з пунктом 2.4 Положення оплата за видачу дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами проводиться згідно з діючими тарифами.
Згідно з частиною другою пункту 2.1 Положення замовником сплачується Головкиївархітектурі авансовий внесок у розмірі 15,0 вартості дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами.
Відповідно до п. 2 розділу 1 Тарифів базові тарифи призначені для обчислення плати за дозвіл на розміщення об'єктів зовнішньої реклами.
Встановлення плати за видачу дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами суперечить вимогам нормативно-правових актів вищої юридичної сили.
Положеннями Закону України "Про рекламу" не передбачене стягнення місцевими органами виконавчої влади плати за видачу дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами.
В пункті 4 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.98 N 1511 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.98 N 2089 встановлюється, що плата за видачу місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування дозволів на розміщення зовнішньої реклами не справляється.
В пункті 7 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.98 N 1511, наведений вичерпний перелік платних послуг, які може надавати замовнику робочий орган. Відповідно до пункту 2.2 Положення жодна з платних послуг, визначених в пункті 7 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, не надається Головним управлінням містобудування та архітектури як робочим органом.
Зокрема, відповідно до частини першої пункту 7 Типових правил розміщення зовнішньої реклами робочий орган може справляти плату за надання послуг з погодження дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами з власником місця розташування спеціальної конструкції або з уповноваженим ним органом (особою, зазначеною в пункті 5 статті 48 Закону України "Про власність"), з органом Державтоінспекції, органами, зазначеними в пункті 5 статті 15 Закону України "Про рекламу" (з відповідними міністерствами (відомствами) або місцевими органами влади).
Однак згідно з частиною першою пункту 2.2 Положення Головне управління містобудування та архітектури (робочий орган) не надає замовнику послуг з погодження дозвільної документації.
Водночас відповідно до частини другої пункту 2.4 Положення замовник повинен перерахувати 50 % коштів за видачу дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами на рахунки Управління економіки, Головного управління промисловості, енергетики та зв'язку Київської міської державної адміністрації, які не надають замовнику жодних послуг у вигляді погодження дозвільної документації.
Таким чином, встановлення плати та затвердження тарифів за видачу дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами суперечить постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.98 N 1511 із змінами і доповненнями.
2. Згідно з пунктом 20 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.98 N 1511, зареєстрований та виданий відповідно до пункту 15 цих Правил дозвіл є підставою для встановлення спеціальної конструкції.
Тобто відповідно до Типових правил розміщення зовнішньої реклами дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньої реклами є єдиним дозвільним документом.
Положенням були необгрунтовано запроваджені два додаткові дозвільні документи на розміщення об'єктів зовнішньої реклами - паспорт об'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія, який видається Головним управлінням містобудування та архітектури, та ордер на проведення робіт, пов'язаних із розміщенням та встановленням об'єктів зовнішньої реклами, який видається Головним управлінням контролю за благоустроєм міста.
В пункті 1 Положення наведені визначення термінів "дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньої реклами" та "паспорт об'єкта зовнішньої реклами, рекламоносія", а також перелік відомостей, які містяться в цих документах.
Сукупність цих визначень та переліків відомостей, що містяться в них, співпадає з визначенням терміну та змісту дозволу згідно з абзацом 8 частини першої пункту 2 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, а також з формою дозволу, наведеною в Додатку 2 до Типових правил розміщення зовнішньої реклами.
Таким чином, запроваджений Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами дозвіл на розміщення об'єкта зовнішньої реклами відповідно до пункту 1 Положення був поділений на два дозвільні документи - дозвіл та паспорт.
Це створює додаткові перешкоди для здійснення підприємницької діяльності. Зокрема, відповідно до частини першої пункту 2.4 та пункту 2.5 Положення існує можливість для встановлення різних строків чинності дозволу та паспорту або виникнення ситуації, за якої дозвіл може бути виданий замовнику, а паспорт не пройшов процедури погодження.
Згідно з пунктом 2.10 Положення при наявності паспорта та дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами Головне управління контролю за благоустроєм міста видачу ордерів на проведення робіт, пов'язаних із розміщенням та встановленням об'єктів зовнішньої реклами, здійснює на підставі дозвільної документації, затвердженої Міжвідомчою радою і виданої Головкиївархітектурою, та підтвердження копії платіжних документів про надходження коштів на розрахункові рахунки усіма отримувачами, визначеними в частині 2 п. 2.4.
Таким чином, відповідно до Положення наявність погоджених та затверджених дозволу та паспорту не є підставою для проведення робіт, пов'язаних із розміщенням реклами та встановленням об'єктів зовнішньої реклами. Право на проведення цих робіт надає Головне управління контролю за благоустроєм, якому відповідно до пункту 2.10 Положення надається можливість не видати ордер при наявності у замовника дозволу та паспорту.
3. Пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.98 N 1511 встановлює: центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування у місячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Проте наказ від 30.10.97 N 7-ц, яким затверджено Тарифи на видачу дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві та реклами на транспорті на сьогоднішній день не приведений у відповідність до чинного законодавства, хоча згідно з п. 4 цієї постанови плата за видачу дозволів на розміщення зовнішньої реклами не справляється.
Наявність в Положенні численних положень, які суперечать як постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.98 N 1511, так і затвердженим нею Типовим правилам розміщення зовнішньої реклами, свідчить про те, що Київська міська державна адміністрація не виконала вимоги Кабінету Міністрів України.
У зв'язку з виявленням положень, які суперечать актам чинного законодавства та стримують розвиток підприємницької діяльності, Державний комітет України з питань розвитку підприємництва вирішив:
Запропонувати Голові Київської міської державної адміністрації скасувати п. 2.2, п. 2.4, п. 4 розпорядження від 26.02.98 N 400 "Про порядок розміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві" та додаток 2 до цього розпорядження; скасувати наказ Управління з цінової політики Київської міської державної адміністрації від 30.10.97 N 7-ц "Про затвердження тарифів на видачу дозволу на розміщення об'єктів зовнішньої реклами у м. Києві та реклами на транспорті".
Рішення Державного комітету України з питань розвитку підприємництва щодо усунення обмежень, які стримують розвиток підприємницької діяльності, є обов'язковим для виконання.
Перший заступник Голови В.Загородній