• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форм державних статистичних спостережень з обліку послуг

Державний комітет статистики України  | Наказ, Розяснення, Форма від 18.07.2003 № 221 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Розяснення, Форма
  • Дата: 18.07.2003
  • Номер: 221
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.07.2003 N 221
Про затвердження форм державних статистичних спостережень з обліку послуг
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 380 від 16.06.2004 )
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику", з метою удосконалення державних статистичних спостережень ринку послуг
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форми державних статистичних спостережень з обліку послуг, що додаються, і ввести їх у дію:
1.1. Річні - починаючи зі звіту за 2003 рік:
N 1-послуги, річна "Звіт про обсяги реалізованих послуг" (не наводиться);
N 1-послуги (реклама), річна "Звіт про рекламну діяльність";
( Пункт 1 скасовано в частині затвердженя форми N 1-послуги (нерухомість) згідно з Наказом Державного комітету статистики N 380 від 16.06.2004 )
N 1-послуги (нерухомість), річна "Звіт про надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю".
1.2. Періодичну - зі звіту за січень 2004 року:
N 1-послуги, місячна "Звіт про обсяги реалізованих послуг".
2. Поширити затверджені у пункті 1 наказу форми державного статистичного спостереження:
- N 1-послуги, річна "Звіт про обсяги реалізованих послуг" на юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи, для яких надання послуг є основним видом діяльності;
- N 1-послуги, місячна "Звіт про обсяги реалізованих послуг" на юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи, для яких надання послуг є основним видом діяльності;
- N 1-послуги (реклама), річна "Звіт про рекламну діяльність" на юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи, для яких основним видом діяльності є надання рекламних послуг;
- N 1-послуги (нерухомість), річна "Звіт про надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю" на юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи, для яких посередницькі послуги в угодах з нерухомістю є основним видом діяльності.
3. Управлінню статистики послуг та соціальних програм (Калачова І.В.):
3.1. Здійснювати методологічне керівництво збором та розробкою даних державних статистичних спостережень за зазначеними формами.
3.2. Спільно з ГМУС у м. Києві (Сидоренко М.М.) підготувати і узгодити необхідні зміни та доповнення до Плану розробки та експлуатації комплексів електронної обробки статистичної інформації (КЕОІ) на 2003 рік, затвердженого наказом Держкомстату від 11.02.2003 р. N 27 "Про розробку та експлуатацію комплексів електронної обробки статистичної інформації у 2003 році".
4. Фінансово-економічному управлінню (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансування робіт щодо виготовлення бланків форм, затверджених у пункті 1 цього наказу.
5. Управлінню справами (Царський В.І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та відправленням бланків форм державних статистичних спостережень, затверджених у пункті 1 цього наказу, на адресу Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
6. ГМУС у м. Києві (Сидоренко М.М.) забезпечити збір та розробку даних за затвердженими цим наказом формами державних статистичних спостережень.
7. Скасувати наказ Держкомстату України від 18.07.2002 N 271 "Про затвердження форм державного статистичного спостереження з обліку послуг":
- з дати підписання наказу в частині затвердження державного статистичного спостереження за формою N 1-послуги, річна "Звіт про обсяги реалізованих послуг";
- з 01.01.2004 в частині затвердження державного статистичного спостереження за формою N 1-послуги, місячна "Звіт про обсяги реалізованих послуг".
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Власенко Н.С.
Голова Комітету О.Г.Осауленко
( Форму N 1-послуги (нерухомість) "ЗВІТ ПРО НАДАННЯ ПОСЕРЕДНИЦЬКИХ ПОСЛУГ ПРИ ОПЕРАЦІЯХ З НЕРУХОМІСТЮ" скасовано згідно з Наказом Державного комітету статистики N 380 від 16.06.2004 )
РОЗ'ЯСНЕННЯ
для складання державної статистичної звітності за формою N 1-послуги (нерухомість) "Надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю"
Державне статистичне спостереження за формою N 1-послуги (нерухомість) поширюється на підприємства (юридичні особи) та їх відокремлені структурні підрозділи, для яких основним видом діяльності є надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю відповідно до КВЕД (Класифікації видів економічної діяльності, затвердженої наказом Держстандарту України від 22 жовтня 1996 р. N 441, код 70.3).
Державне статистичне спостереження складається згідно з бухгалтерською звітністю за результатами фактичної діяльності за рік.
При заповненні показників цього спостереження слід мати на увазі, що житловий фонд - це сукупність житлових приміщень незалежно від форм власності, включаючи житлові будинки, спеціальні будинки (гуртожитки, притулки, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів-дорослих і дітей, дитячі будинки, інтернати при школах і школи-інтернати), квартири, службові житлові приміщення, інші житлові приміщення в будівлях, придатних для проживання.
У складі житлового фонду не враховуються дачі, літні садові будиночки, спортивні та туристичні бази, мотелі, кемпінги, санаторії, будинки відпочинку, пансіонати, будинки приїжджих, готелі, залізничні вагони й інші будівлі та приміщення, призначені для сезонного і тимчасового проживання, незалежно від часу проживання в них громадян.
Усі вартісні показники наводяться з одним десятковим знаком, інші показники - у цілих одиницях.
Розділ 1. Основні економічні показники
У рядку 01 проставляється середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу, яка заповнюється відповідно до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Мінстату України від 07.07.95 р. N 171 (реєстрація в Мін'юсті 07.08.95 р. за N 287/823), і згідно зі змінами до зазначеної Інструкції, затвердженими наказом Держкомстату України "Про внесення змін до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України" від 18.02.99 р. N 67 (реєстрація в Мін'юсті 09.03.99 р. за N 145/3438).
У рядку 02 із рядка 01 виділяться кількість працівників, що безпосередньо займаються наданням посередницьких послуг при операціях з нерухомістю.
У рядку 03 відображається середня чисельність позаштатних працівників (працюючі за угодами та зовнішні сумісники), які заповнюються відповідно до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Мінстату від 07.07.95 N 171 (реєстрація в Мін'юсті 07.08.95 за N 287/823), і згідно зі змінами до зазначеної Інструкції, затвердженими наказом Держкомстату України "Про внесення змін до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України" від 18.02.99 N 67 (реєстрація в Мін'юсті 09.03.99 за N 145/3438).
У рядку 04 із рядка 03 виділяться кількість позаштатних працівників, що безпосередньо займаються наданням посередницьких послуг при операціях з нерухомістю.
У рядку 05 наводиться загальний доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за мінусом ПДВ, акцизів та подібних обов'язкових платежів) організації - складача інформації без включення непрямих податків (податку на додану вартість акцизного збору тощо), але без вирахування надання знижок, повернення проданих товарів. Дані цього рядка повинні відповідати даним рядка 010 графи 3 (за мінусом рядків 015, 020, 025) бухгалтерського звіту за формою N 2 "Звіт про фінансові результати". Малі підприємства, що ведуть бухгалтерський облік за спрощеною формою, заповнюють цей рядок на підставі даних рядків 010 та 020 форми N 2-м "Фінансового звіту суб'єктів малого підприємства".
У рядку 06 із загальної суми доходу (виручки), що наведена у рядку 05 виділяться доход (виручка) від надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю.
У рядку 07 враховуються всі витрати, які організація - складач інформації зазнала в процесі своєї діяльності протягом звітного року. Дані цього рядка повинні відповідати даним рядка 280 графи 3 розділу II бухгалтерського звіту за формою N 2 "Звіт про фінансові результати". Малі підприємства, що ведуть бухгалтерський облік за спрощеною формою, заповнюють цей рядок на підставі даних рядків 090-130 форми N 2-м "Фінансового звіту суб'єктів малого підприємства".
У рядку 08 із загальної суми витрат, що наведені у рядку 07, виділяються витрати на надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю, які розподіляються по елементах (рядки 09-13).
При неможливості заповнити рядки 09, 12, 13 (якщо підприємства ведуть бухгалтерський облік без використання регістрів бухгалтерського обліку) за допомогою прямого рахунку, вони можуть бути визначені шляхом розрахунку (у відсотках до виручки, як непрямі витрати, за питомою вагою зайнятих наданням послуг при операціях з нерухомістю тощо).
У рядку 14 враховується загальна сума прибутку (збитку) організації - складача інформації за звітний рік від звичайної діяльності до оподаткування, яка визначається як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, фінансових та інших доходів (прибутків), фінансових та інших витрат (збитків). Дані цього рядка повинні відповідати даним рядка 170 графи 3 бухгалтерського звіту за формою N 2 "Звіт про фінансові результати". Малі підприємства, що ведуть бухгалтерський облік за спрощеною формою заповнюють цей рядок на підставі даних рядка 190 форми N 2-м "Фінансового звіту суб'єктів малого підприємства".
У рядку 15 показуються результати тільки від надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю, сума отриманого протягом звітного року прибутку або зазнаного збитку.
У рядку 16 приводяться дані про надані, а в рядку 17 отримані посередницькі послуги при операціях з нерухомістю послуги в галузі міжнародної діяльності, тобто операції, які здійснюються між українською організацію (резидентом) та організацію, що зареєстрована і здійснює свою діяльність за кордоном (нерезидент).
Резидентом є юридична особа (підприємство, організація), що зареєстрована на території України, у тому числі та, що належить іноземному власнику, а також підприємство, яке засновано на паях як українських, так і іноземних юридичних або фізичних осіб. Нерезидент - це юридична особа (включаючи філіали та дочірні підприємства українських юридичних осіб), яка зареєстрована за кордоном.
Вартість експорту та імпорту надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю проводиться у відповідності з підказкою до рядка 06 та вказується у тис. грн., перерахованих за офіційним курсом Національного банку на момент здійснення операції. При цьому до експорту відносяться послуги, що надані резидентом нерезиденту, до імпорту - послуги, що надані нерезидентом резиденту.
Розділ 2. Інформація про об'єкти нерухомості, що беруть участь в угодах з нерухомістю
У другому розділі звіту показується структура об'єктів нерухомості, що брали участь у завершених угодах по купівлі-продажу нерухомості. Дані по об'єктах, що брали участь в операціях по оренді, найманню, приватизації і т.ін., у цьому розділі не наводяться. Щоб уникнути подвійного рахунку кожен об'єкт (квартира, житловий будинок, гараж та ін.) повинен відображатися у відповідному рядку цього розділу тільки один раз незалежно від того, що при здійсненні угоди він може брати участь у декількох угодах. Наприклад, один клієнт продає квартиру, а інший її купує, у звіті ця квартира повинна бути показана як один об'єкт.
У рядках 18-24 заповнюються дані про завершенні угоди. До їх складу входять: купівля-продаж, наймання, оренда, обмін, приватизація, дарування, спадкування. Не включаються угоди по оцінці нерухомості. Кількість завершених угод визначається по числу оплачених договорів чи інших документів, тобто з моменту, коли покупець вступає в права володіння об'єктом нерухомості.
Розподіл об'єктів житлового та нежитлового фондів наведено відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд, чинного від 2001-01-01.
КодНазва
12
1БУДІВЛІ
1БУДІВЛІ ЖИТЛОВІ
110Будинки одноквартирні
Цей клас включає:
- відокремлені житлові будинки садибного типу (міські,
позаміські, сільські), вілли, дачі, будинки для персоналу
лісового господарства, літні будинки для тимчасового
проживання, садові будинки; спарені або зблоковані
будинки з окремими квартирами, що мають свій власний
вхід з вулиці
121Будинки з двома квартирами
Цей клас включає:
- відокремлені, спарені або зблоковані будинки з двома
квартирами (будинки двоквартирні масової забудови,
котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності)
122Будинки з трьома та більше квартирами
Цей клас включає:
- інші житлові будинки з трьома та більше квартирами
(будинки багатоквартирні масової забудови, підвищеної
комфортності та індивідуальні, будинки житлові готельного
типу)
130Гуртожитки
Цей клас включає:
- житлові будинки для колективного проживання,
включаючи будинки для людей похилого віку та інвалідів,
студентів, дітей та інших соціальних груп, наприклад,
будинки для біженців, гуртожитки для робітників
та службовців, гуртожитки для студентів та учнів
навчальних закладів, сирітські будинки, притулки
для бездомних та т.ін.
2БУДІВЛІ НЕЖИТЛОВІ
211Будівлі готельні
Цей клас включає:
- готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати та подібні
заклади з надання житла з рестораном або без нього;
окремі ресторани та бари
212Інші будівлі для тимчасового проживання
Цей клас включає:
- туристичні бази, гірські притулки, дитячі та
сімейні табори відпочинку, будинки відпочинку та інші
будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані
раніше
220Будівлі офісні
Цей клас включає:
- будівлі, що використовуються як приміщення для
конторських та адміністративних цілей, в тому числі
для промислових підприємств, банків, поштових відділень,
органів місцевого управління, урядових та відомчих
департаментів та т.ін.; центри для з'їздів
та конференцій, будівлі органів правосуддя,
парламентські будівлі
230Будівлі торговельні
Цей клас включає:
- торгові центри, пасажі, універмаги, спеціалізовані
магазини та павільйони, зали для ярмарків, аукціонів,
виставок, криті ринки, станції технічного обслуговування
автомобілів та т.ін.; підприємства та установи
громадського харчування (їдальні, кафе, закусочні
та т.ін.), приміщення складські та бази підприємств
торгівлі та громадського харчування, підприємства
побутового обслуговування
241Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та
пов'язані з ними будівлі
Цей клас включає:
- будівлі цивільних та військових аеропортів, міського
електротранспорту, залізничних станцій, автобусних
станцій, морських та річкових вокзалів, фунікулерних та
підіймальних станцій канатних доріг, будівлі центрів
радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій,
телекомунікаційних центрів та т.ін.; ангари для літаків,
будівлі залізничних блокпостів, локомотивні та вагонні
депо, трамвайні та тролейбусні депо, телефонні кіоски,
будівлі маяків, диспетчерські будівлі повітряного
транспорту
242Гаражі
Цей клас включає:
- гаражі (наземні й підземні) та криті
автомобільні стоянки; навіси для велосипедів
251Будівлі промислові
Цей клас включає:
- криті будівлі промислового призначення, наприклад,
фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи,
складальні підприємства та т.ін.
за їх функціональним призначенням
252Резервуари, силоси та склади
Цей клас включає:
- резервуари та ємності, резервуари для нафти та газу,
силоси для зерна, цементу та інших сипких мас,
холодильники та спеціальні склади; складські майданчики
261Будівлі для публічних виступів
Цей клас включає:
- кінотеатри, концертні будівлі, театри та т.ін., зали
засідань та багатоцільові зали, що використовуються,
головним чином, для публічних виступів, казино, цирки,
музичні зали, танцювальні зали та дискотеки, естради та
т.ін.
262Музеї та бібліотеки
Цей клас включає:
- музеї, художні галереї, бібліотеки, книгосховища
та технічні центри; будівлі архівів, зоологічних
та ботанічних садів, планетарії
263Будівлі навчальних та дослідних закладів
Цей клас включає:
- будівлі для дошкільного та початкового
навчання, отримання середньої освіти (дитячі ясла та
сади, школи, коледжі, ліцеї, гімназії тощо),
спеціалізовані (фахові) школи, професійно-технічні
навчальні заклади, будівлі для вищих навчальних закладів,
науково-дослідних закладів, лабораторій; спеціальні школи
для дітей з фізичними та розумовими вадами, заклади для
фахової перепідготовки, метеорологічні станції,
обсерваторії
264Будівлі лікарень та оздоровчих закладів
Цей клас включає:
- заклади з надання медичної допомоги хворим та
травмованим пацієнтам, санаторії, профілакторії,
спеціалізовані лікарні, психіатричні диспансери, пологові
будинки, материнські та дитячі реабілітаційні центри;
лікарні навчальних закладів, шпиталі виправних закладів,
в'язниць та збройних сил, будівлі, що використовуються
для термального та соляного лікування, функціональної
реабілітації, пунктів переливання крові, пунктів
донорського грудного молока та т.ін.
265Зали спортивні
Цей клас включає:
- будівлі, що використовуються в спортивних цілях
(баскетбол та теніс у приміщеннях, плавальні басейні,
гімнастичні зали, ковзанки або хокейні майданчики
та т.ін.), що передбачають переобладнання з улаштуванням
трибун для глядачів, терас для видовищ та
демонстративних цілей та т.ін.
271Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва
та рибного господарства
Цей клас включає:
- будівлі для використання в сільськогосподарській
діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники,
кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики,
зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали,
винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські
силоси та ін.
272Будівлі для культової та релігійної діяльності
Цей клас включає:
- церкви, каплиці, мечеті, синагоги та т.ін.;
цвинтарі та похоронні споруди, ритуальні зали, крематорії
273Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою
Цей клас включає:
- будівлі історичні та такі, що
охороняються державою і не використовуються для інших
цілей; старовинні руїни, що охороняються державою,
археологічні розкопки, будівлі меморіального, художнього
і декоративного призначення, статуї
274Будівлі інші, не класифіковані раніше
Цей клас включає:
- виправні заклади, в'язниці, слідчі ізолятори,
армійські казарми, будівлі міліцейських та пожежних
служб; будівлі, такі як автобусні зупинки, пральні,
лазні, будівлі з облаштування населених пунктів та т.ін.
У графі 1 розділу II проставляються дані про кількість об'єктів, що брали участь у завершених угодах, у графі 2 - їх загальна площа (загальна площа житлових і нежилих приміщень) проставляється у кв. метрах, земельних ділянок - у гектарах.
У довідці (рядок 55) проставляються дані про кількість повних років робота підприємства з моменту його державної реєстрації.
Управління статистики послуг
та соціальних програм
Державне статистичне спостереження
Конфіденційність статистичної інформації забезпечується статтею
21 Закону України "Про державну статистику"
Порушення порядку подання або використання даних державних
статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка
встановлена статтею 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ЗВІТ ПРО РЕКЛАМНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
за _________ рік
-----------------------------------------
|Подають: |Терміни подання|
|-----------------------+---------------| Форма N 1-послуги
|Юридичні особи та | 10 березня | (реклама)
|їх відокремлені | | ЗАТВЕРДЖЕНО
|структурні підрозділи | | наказом Держкомстату
|незалежно від | | України
|організаційно-правової | | від 18.07.2003 р. N 221
|форми господарювання | |
|та форми власності, | | Річна
|основним видом | | Поштова
|діяльності яких є | |
|надання рекламних | |
|послуг | |
|органу державної | |
|статистики за | |
|місцезнаходженням | |
-----------------------------------------
Найменування організації - складача інформації
Поштова адреса
Коди організації-складача
за
ЄДРПОУ
території
(КОАТУУ)
виду
економічної
діяльності
(КВЕД)
форми
власності
(КФВ)
організаційно-
правової
форми
господарювання
(КОПФГ)
міністерства,
іншого
центрального
органу,
якому
підпорядкована
організація -
складач
інформації
(КОДУ) *
1234567
---------------
* Тільки для підприємств державного сектору.
Розділ 1. Загальні відомості про організацію
Чи надає організація послуги з:
- виконання повного циклу
рекламних послуг
так01ні02
- планування та створення рекламитак03ні04
- розміщення та (або)
розповсюдження реклами
так05ні06
потрібне позначити (обвести
кружком відповідний код)
Розділ 2. Основні економічні показники
ПоказникиN
рядка
Одиниця
виміру
За звітний
рік
АБВ1
Середньооблікова чисельність штатних
працівників облікового складу -
усього
207осіб
у тому числі зайнятих рекламною
діяльністю
208- " -
Середня чисельність позаштатних
працівників (працюючі за угодами та
зовнішні сумісники)
209- " -
у тому числі зайнятих рекламною
діяльністю
210- " -
Доход (виручка) від реалізації
продукції (товарів, робіт, послуг)
(за мінусом ПДВ, акцизів та подібних
обов'язкових платежів) - усього
211тис.
грн.
у тому числі від рекламної діяльності212- " -
з нього доход (виручка) від:
планування та проведення рекламних
компаній
213- " -
створення та розміщення реклами:
розклеювання афіш, оформлення
виставочних залів, розклеювання
рекламної інформації
214- " -
рекламної діяльності у засобах
масової інформації, пов'язаної з
продажем ефірного часу та друкованих
шпальт
215тис.
грн.
реклами на транспортних засобах216- " -
розповсюдження рекламних проспектів
та зразків
217- " -
здавання під найм місця для реклами218- " -
інших рекламних послуг219- " -
Витрати організації - усього220- " -
у тому числі витрати на рекламну
діяльність (сума рядків 222-226):
221- " -
з них: матеріальні витрати222- " -
витрати на оплату праці223- " -
відрахування на соціальні потреби224- " -
амортизація основних засобів225- " -
інші операційні витрати226- " -
Прибуток (збиток)227- " -
у тому числі від рекламної діяльності228- " -
Експорт рекламних послуг229- " -
Імпорт рекламних послуг230- " -
Розділ 3. Інформація про надані рекламні послуги
ПоказникиN
ряд-
ка
Кіль-
кість,
оди-
ниць
Сума
кош-
тів,
на
яку
укла-
дені
уго-
ди,
тис.
грн.
у тому числі за видами рекламних
послуг:
вико-
нання
повно-
го
циклу
рекла-
мних
пос-
луг,
оди-
ниць
сума
кош-
тів,
на
яку
укла-
дені
уго-
ди,
тис.
грн.
плану-
вання
та
ство-
рення
рекла-
ми,
оди-
ниць
сума
кош-
тів,
на
яку
укла-
дені
уго-
ди,
тис.
грн.
розмі-
щення
та
(або)
розпо-
всюд-
ження
рекла
ми,
оди-
ниць
сума
кош-
тів,
на
яку
укла-
дені
уго-
ди,
тис.
грн.
АБ12345678
Укладено
угод у
звітному
році
331
у тому
числі на
рекламування:
Товарів
вітчизняного
виробництва

332
продовольчих333
непродовольчих334
Товарів
імпортного
виробництва
335
продовольчих336
непродовольчих337
Товарів
виробничо-
технічного
призначення
338
Послуг339
у тому
числі:
посередницьких
угод з
нерухомістю
340
автосервісу341
туристсько-
екскурсійних
342
інших343
Розділ 4. Використання рекламних засобів
ПоказникиN
рядка
Кількість,
одиниць
Вартість,
тис.
грн.
АБ12
Надано рекламних послуг у звітному році444
у тому числі засобами:
Телебаченням

445
Радіо446
Друкованими засобами масової інформації447
З використанням телефонного та
документального зв'язку
448
Зовнішньою рекламою449
Внутрішньою рекламою450
На транспорті451
В кінотеатрах452
Іншими453
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо заповнення річного державного статистичного спостереження за формою N 1-послуги (реклама) "Звіт про рекламну діяльність" Загальні положення
1.1. Статистичне спостереження за формою N 1-послуги (реклама) поширюється на всі юридичні особи та їх відокремлені структурні підрозділи незалежно від організаційно-правової форми господарювання та форми власності, основним видом діяльності яких є надання рекламних послуг.
Державне статистичне спостереження за формою N 1-послуги (реклама) проводиться раз на рік, заповнена статистична форма подається органу державної статистики району (міста) за місцезнаходженням до 10 березня.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про рекламу" від 3 липня 1996 року реклама - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку. Вищевказаним Законом передбачено вживання наступних термінів у такому значенні: особа - будь-яка фізична чи юридична особа; рекламодавець - особа, яка є замовником реклами для її виробництва та/або розповсюдження; виробник реклами - особа, яка повністю або частково здійснює виробництво реклами; розповсюджувач реклами - особа, яка здійснює розповсюдження реклами будь-якими рекламними засобами; рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача тощо.
1.2. Згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД) вид діяльності рекламного агентства (фірми) або їх відокремленого структурного підрозділу має код 74.40.0 "Реклама".
1.3. Повне найменування організації - складача інформації та його ідентифікаційний код зазначаються відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
1.4. При заповненні поштової адреси організації - складача інформації слід указати поштовий індекс, область, район, місто, вулицю, номер будинку, де він розташований.
1.5. Всі вартісні показники заповнюються в тисячах гривень з одним десятковим знаком, інші показники - в цілих одиницях.
Розділ 1. Загальні відомості про організацію
У рядках 01-06 організація - складач інформації позначає той чи інший вид рекламних послуг, які вона виконує. Це може бути один, два, або три види.
Розділ 2. Основні економічні показники
2.1. У рядку 207 відображається середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу, яка заповнюється відповідно до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Мінстату України від 07.07.95 N 171 (реєстрація в Мін'юсті 07.08.95 за N 287/823), і згідно зі змінами до зазначеної Інструкції, затвердженими наказом Держкомстату України "Про внесення змін до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України" від 18.02.99 N 67 (реєстрація в Мін'юсті 09.03.99 за N 145/3438).
2.2. У рядку 208 із рядка 207 виділяється кількість працівників, що безпосередньо займаються виробництвом та розповсюдженням реклами.
2.3. У рядку 209 відображається середня чисельність позаштатних працівників (працюючі за угодами та зовнішні сумісники), яка заповнюється відповідно до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Мінстату України від 07.07.95 N 171 (реєстрація в Мін'юсті 07.08.95 за N 287/823), і згідно зі змінами до зазначеної Інструкції, затвердженими наказом Держкомстату України "Про внесення змін до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України" від 18.02.99 N 67 (реєстрація в Мін'юсті 09.03.99 за N 145/3438).
2.4. У рядку 210 із рядка 209 виділяється кількість позаштатних працівників, що безпосередньо займаються виробництвом та розповсюдженням реклами.
2.5. У рядку 211 наводиться загальний доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) організації - складача інформації без включення непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо), але без вирахування наданих знижок, повернення проданих товарів. Дані цього рядка повинні відповідати даним рядка 010 графи 3 (за мінусом рядків 015, 020, 025) бухгалтерського звіту за формою N 2 "Звіт про фінансові результати". Малі підприємства, що ведуть бухгалтерській облік за спрощеною формою, заповнюють цей рядок на підставі даних рядків 010 та 020 форми N 2-м "Фінансового звіту суб'єктів малого підприємництва".
2.6. У рядках 212-219 із загальної суми доходу (виручки), що наведена у рядку 211, виділяється доход (виручка) від рекламної діяльності усього та за видами рекламних послуг. Дані рядка 212 повинні дорівнювати сумі рядків 213-219. Спонсорський вклад приймається платою за рекламу і повинен бути включений у рядки 213-219 в залежності від направленості вкладів.
2.7. У рядку 220 враховуються всі витрати, які організація - складач інформації зазнала в процесі своєї діяльності протягом звітного року. Дані цього рядка повинні відповідати даним рядка 280 графи 3 розділу II бухгалтерського звіту за формою N 2 "Звіт про фінансові результати". Малі підприємства, що ведуть бухгалтерській облік за спрощеною формою, заповнюють цей рядок на підставі даних рядків 090-130 форми N 2-м "Фінансового звіту суб'єктів малого підприємництва".
2.8. У рядку 221 із загальної суми витрат, що наведені у рядку 220, виділяються витрати на рекламну діяльність, які розподіляються по елементах (рядки 222-226). Витрати по контррекламі в загальну суму витрат на рекламну діяльність не включаються. (Контрреклама надається тоді, коли рекламна компанія довгий час сприяє зміцненню хибної довіри до рекламованої продукції і використовується для спростування помилкової уяви від наданої реклами).
При неможливості заповнити рядки 222, 225, 226 (якщо підприємства ведуть бухгалтерський облік без використання регістрів бухгалтерського обліку) за допомогою прямого рахунку, вони можуть бути визначені шляхом розрахунку (у відсотках до виручки, як непрямі витрати, за питомою вагою зайнятих у рекламній діяльності тощо).
2.9. У рядку 227 враховується загальна сума прибутку (збитку) організації - складача інформації за звітний рік від звичайної діяльності до оподаткування, яка визначається як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, фінансових та інших доходів (прибутків), фінансових та інших витрат (збитків). Дані цього рядка повинні відповідати даним рядка 170 графи 3 бухгалтерського звіту за формою N 2 "Звіт про фінансові результати". Малі підприємства, що ведуть бухгалтерській облік за спрощеною формою, заповнюють цей рядок на підставі даних рядка 190 форми N 2-м "Фінансового звіту суб'єктів малого підприємництва".
2.10. У рядку 228 показуються результати тільки від рекламної діяльності, сума отриманого протягом звітного року прибутку або зазнаного збитку.
2.11. У рядку 229 приводяться дані про надані, а в рядку 230 отримані рекламні послуги в галузі міжнародної діяльності, тобто операції, які здійснюються між українською організацією (резидентом) та організацією, що зареєстрована і здійснює свою діяльність за кордоном (нерезидент).
Резидентом є юридична особа (підприємство, організація), що зареєстрована на території України, у тому числі та, що належить іноземному власнику, а також підприємство, яке засноване на паях як українських, так і іноземних юридичних або фізичних осіб. Нерезидент - це юридична особа (включаючи філіали та дочірні підприємства українських юридичних осіб), яка зареєстрована за кордоном.
Вартість експорту та імпорту рекламних послуг приводиться у відповідності з підказкою до рядка 212 та вказується у тис. грн., перерахованих за офіційним курсом Національного банку на момент здійснення операції. При цьому до експорту відносяться послуги, що надані резидентом нерезиденту, під імпортом - послуги, що надані нерезидентом резиденту.
Розділ 3. Інформація про надані рекламні послуги
3.1. При заповненні показників цього розділу слід мати на увазі, що виконання повного циклу рекламних послуг - це дослідження проблем ринку, сучасної торгівельної технології, обігу товарів, методики одержання інформації, щоб бути спроможними застосувати найбільш зручні рекламні засоби та методи; планування, творча діяльність, виробництво рекламних засобів, а також послуги нерекламного характеру: забезпечення паблик рилейшнз (від англійського слова publik relations - стосунки з публікою та громадськістю), розробка упаковки, організація виставок-продажів, презентацій тощо. Спеціалізовані агентства виконують окремі види робіт (наприклад, планування та створення реклами, розміщення та (або) розповсюдження реклами).
3.2. У цьому розділі наводяться дані про угоди на створення, розміщення і розповсюдження рекламної інформації укладені організацією - складачем інформації з рекламодавцями та рекламовиробниками на протязі звітного року, незалежно від обумовленого терміну, коли ці угоди повинні бути виконані.
3.3. Перелік непродовольчих і продовольчих товарів визначено діючою на цей час Номенклатурою товарів народного споживання, які враховуються в роздрібній та оптовій торгівлі, затвердженою колишнім Міністерством статистики України від 14.01.94 N 12.
3.4. Приналежність до товарів виробничо-технічного призначення визначається за кінцевим використанням товару щодо потреб виробництва. Наприклад, до цієї групи товарів належать вироби санітарні керамічні, пиломатеріали, прокат чорних металів, сода каустична, макулатура тощо.
3.5. У графі 1 рядка 331 наводиться загальна кількість укладених угод за всіма видами реклами. У графу 3 із загальної кількості угод виділяється кількість угод на виконання повного циклу рекламних послуг, тобто планування, створення, розміщення або розповсюдження реклами. У графу 5 виділяється кількість угод з планування та створення реклами, у графу 7 - кількість угод тільки на розміщення та (або) розповсюдження реклами. Сума даних граф 3, 5, 7 дорівнює даним графи 1 по кожному рядку цього розділу.
3.6. У рядку 331 графи 2 наводиться сума коштів, на яку укладені угоди у звітному році (тобто виручка, яку згідно угоди отримає організація - складач інформації від замовника реклами). У графу 4 із загальної суми коштів, на яку укладені угоди, виділяється сума коштів на виконання повного циклу рекламних послуг, тобто планування, створення, розміщення або розповсюдження реклами. У графу 6 виділяється сума коштів, на яку укладені угоди з планування та створення реклами, у графу 8 - сума коштів, на яку укладені угоди тільки на розміщення та (або) розповсюдження реклами. Сума даних граф 4, 6, 8 дорівнює даним графи 2 по кожному рядку цього розділу.
3.7. У рядку 331 графи 1 наводиться загальна кількість укладених угод за всіма видами реклами, які укладені, як з юридичними, так і з фізичними особами, що виступають рекламодавцями і рекламовиробниками. По рядках 332-343 дається їх розподіл за видами товарів та послуг, що рекламуються. Дані рядка 331 по всіх графах можуть бути більші чи рівні сумі рядків 332, 335, 338, 339, коли рекламне агентство виконувало всі види рекламних послуг. Якщо ж рекламне агентство виконувало один чи два види рекламних послуг із зазначених у графах 3, 5, 7, то дані усіх рядків по графі 1 дорівнюють даним відповідної графи або їх підсумку.