КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 07 листопада 2023 р. № 1156
Київ
Деякі питання надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець"
Відповідно до частини першої статті 12 Закону України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець", що додається.
2. Міністерству цифрової трансформації забезпечити можливість формування засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг заяви про надання комплексної електронної публічної послуги
"е-Підприємець" з урахуванням заходів, здійснених у межах реалізації експериментального проекту щодо спрощення умов для започаткування та/або провадження підприємницької діяльності шляхом отримання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець".
3. Міністерству цифрової трансформації, Міністерству юстиції, Міністерству економіки, Державній податковій службі, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечити електронну інформаційну взаємодію між державними електронними інформаційними ресурсами, необхідними для надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець".
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 р. № 808 "Про реалізацію експериментального проекту щодо спрощення умов для започаткування та провадження підприємницької діяльності" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 64, ст. 4027).
5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 7 Порядку, затвердженого цією постановою, який набирає чинності одночасно із Законом України від 17 лютого 2022 р. № 2073-ІХ "Про адміністративну процедуру".
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬІнд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 листопада 2023 р. № 1156
ПОРЯДОК
надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець"
1. Цей Порядок визначає процедуру надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець" (далі — послуга "е-Підприємець"), що забезпечує спрощення умов для започаткування та/або провадження підприємницької діяльності та складається з таких електронних публічних послуг:
державна реєстрація фізичної особи підприємцем;
державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
подання повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка;
реєстрація платником єдиного податку;
реєстрація платником податку на додану вартість;
реєстрація реєстратора розрахункових операцій та програмного реєстратора розрахункових операцій, а також пошук фіскального чека;
реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;
подання інформації про попит на робочу силу (вакансії);
державна реєстрація потужностей операторів ринку харчових продуктів;
видача дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
відкриття банківського рахунка.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про адміністративні послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про електронні довірчі послуги", Положенні про систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта", затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
3. Послуга "е-Підприємець" надається за бажанням фізичної особи, яка має намір започаткувати та/або провадити підприємницьку діяльність (далі — заявник).
Надання електронних публічних послуг, які входять до складу послуги "е-Підприємець", засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг є альтернативним способом їх отримання та не виключає можливості отримання цих послуг у визначеному законодавством порядку.
4. Електронні публічні послуги, які входять до складу послуги "е-Підприємець", можуть надаватися з урахуванням технічних можливостей їх надання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та інформаційно-комунікаційних систем державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що можуть бути задіяні для надання послуги "е-Підприємець", про що повідомляється власником Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
5. Надання послуги "е-Підприємець" здійснюється на підставі єдиної заяви, сформованої засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, що містить відомості, передбачені законодавством для надання електронних публічних послуг, які входять до складу послуги "е-Підприємець", і документів та/або відомостей, необхідних для надання відповідних електронних публічних послуг, що містяться в інформаційно-комунікаційних системах, за умови накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису заявника.
Єдиний державний вебпортал електронних послуг забезпечує можливість вибору заявником електронних публічних послуг, які він бажає отримати у складі послуги "е-Підприємець".
6. Заявник забезпечує достовірність відомостей, що містяться в заяві.
7. У разі отримання заявником електронних публічних послуг, які входять до складу послуги "е-Підприємець", на підставі фактичних обставин, що зазнали істотних змін, адміністративні акти за результатами їх надання можуть бути відкликані відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
8. У разі коли отриманню електронних публічних послуг, які входять до складу послуги "е-Підприємець", відповідно до законодавства повинно передувати отримання іншої електронної публічної послуги, такі послуги надаються в порядку черговості їх надання.
Для кожної наступної електронної публічної послуги Єдиний державний вебпортал електронних послуг використовує подані заявником заяву та відомості з державних електронних інформаційних ресурсів державних органів, які є суб’єктами надання електронних публічних послуг, які входять до складу послуги "е-Підприємець", а також результати попередніх наданих електронних публічних послуг. У разі коли для надання наступної електронної публічної послуги не вистачає поданих заявником заяви та відомостей, Єдиний державний вебпортал електронних послуг використовує результати попередніх наданих електронних публічних послуг.
9. Складення та/або подання будь-яких додаткових заяв та документів для отримання електронних публічних послуг, які входять до складу послуги "е-Підприємець", не допускається, крім послуги, пов’язаної з відкриттям банківського рахунка.
Оплата адміністративного збору за отримання електронних публічних послуг здійснюється засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг під час формування заяви.
Для надання послуги "е-Підприємець" забезпечується електронна інформаційна взаємодія між такими інформаційно-комунікаційними системами та державними електронними інформаційними ресурсами державних органів:
Єдиним державним вебпорталом електронних послуг;
Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
Реєстром рахунків для сплати єдиного внеску;
електронним кабінетом платника податків, держателем якого є ДПС;
Єдиним банком даних про платників податків — юридичних осіб;
Державним реєстром фізичних осіб — платників податків;
Реєстром платників податку на додану вартість;
Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій;
Реєстром дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки;
Державним електронним реєстром об’єктів підвищеної небезпеки;
Реєстром декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань охорони праці;
Єдиною інформаційно-аналітичною системою державної служби зайнятості;
Реєстром програмних реєстраторів розрахункових операцій;
Державним реєстром потужностей операторів ринку.
10. Електронна інформаційна взаємодія між державними електронними інформаційними ресурсами державних органів здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної інформаційної взаємодії, визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606.
Електронна інформаційна взаємодія здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про публічні електронні реєстри", "Про електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", інших нормативно-правових актів у сфері захисту інформації.
11. Інформування заявника про результати надання електронних публічних послуг, які входять до складу послуги "е-Підприємець", здійснюється відповідним державним органом, який надав таку електронну публічну послугу, зокрема засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
12. Електронна публічна послуга з відкриття банківського рахунка, яка входить до складу послуги "е-Підприємець", надається банками, що мають укладений з Мінцифри та технічним адміністратором Єдиного державного вебпорталу електронних послуг договір про інформаційну взаємодію з використанням Єдиного вебпорталу. Відкриття банківського рахунка здійснюється банком у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Національного банку.
Договір про інформаційну взаємодію з банком укладається за умови проходження ним успішного тестування на відповідність технічним вимогам щодо підключення банків та порядку надання банківської послуги, визначених технічним адміністратором Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Тестування проводиться у порядку, визначеному технічним адміністратором Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
13. Обробка персональних даних заявників здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних.
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua