• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порядку виконання рішень суду про стягнення аліментів

Міністерство юстиції України  | Лист від 14.12.2006 № 25/7-33-10803 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.12.2006
  • Номер: 25/7-33-10803
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.12.2006
  • Номер: 25/7-33-10803
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Департамент державної виконавчої служби
Л И С Т
14.12.2006 N 25/7-33-10803
Щодо порядку виконання рішень суду про стягнення аліментів
Департаментом державної виконавчої служби щодо порядку виконання рішень суду про стягнення аліментів повідомляється наступне.
Частиною другою статті 182 Сімейного кодексу України визначено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу, якою встановлено визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно абзацу четвертого пункту 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 N 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у частині другій статті 182 Сімейного кодексу України. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення.
На виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває певна кількість виконавчих документів, згідно яких з боржника підлягають стягненню аліменти у розмірі відповідної частки всіх видів заробітку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".
Відповідно до статті 1 цього ж Закону виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно абзацу другого частини другої статті 5 вищевказаного Закону державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.
Враховуючи вищенаведене, стосовно виконання виконавчих документів, згідно яких з боржника підлягають стягненню аліменти у розмірі не меншому одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, слід зазначити таке:
по-перше, державний виконавець при визначенні мінімального розміру аліментів, який має бути сплачений боржником у відповідному місяці, повинен використовувати у розрахунку суму, визначену статтею 182 Сімейного кодексу України, а саме суму в розмірі не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (відповідно до статті 65 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" розмір прожиткового мінімуму є таким: діти віком до 6 років: з 1 січня - 400 гривень, з 1 квітня - 410 гривень, з 1 жовтня - 418 гривень; діти віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 514 гривень, з 1 квітня - 527 гривень, з 1 жовтня - 536 гривень).
У разі зміни розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, відповідно має бути змінено і мінімальний розмір аліментів;
по-друге, для використання державним виконавцем у розрахунку мінімального розміру аліментів, який має бути сплачений боржником у відповідному місяці, суми не меншої, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, не має необхідності у винесенні судом відповідного рішення суду.
Звертаю увагу, що останній абзац сторінки другої та абзаци перший і другий сторінки третьої роз'яснення Департаменту державної виконавчої служби від 13.07.2006 N 25-4/458/7 застосуванню не підлягають.
Дане роз'яснення довести до відома всіх державних виконавців для використання у роботі.
Директор В.В.Тісногуз