• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання дозволу на відчуження та списання з балансу державного майна

Міністерство палива та енергетики України  | Форма типового документа, Порядок, Наказ від 27.04.2006 № 143 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Форма типового документа, Порядок, Наказ
  • Дата: 27.04.2006
  • Номер: 143
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Форма типового документа, Порядок, Наказ
  • Дата: 27.04.2006
  • Номер: 143
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.04.2006 N 143
Про затвердження Порядку надання дозволу на відчуження та списання з балансу державного майна
Керуючись Декретом Кабінету Міністрів від 15 грудня 1992 р. N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", з метою забезпечення збереження державного майна та посилення контролю за процесом відчуження та списання з балансу основних фондів (засобів) підприємств, що належать до сфери управління Мінпаливенерго, та господарських товариств, на балансах яких перебуває державне майно, яке не увійшло до їх статутних фондів в процесі корпоратизації, управління державними корпоративними правами яких здійснює Мінпаливенерго
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання дозволу на відчуження та списання з балансу державного майна, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінпаливенерго від 25 листопада 2002 року N 686 "Про списання, відчуження та передачу в оренду державного майна".
3. Керівникам підприємств, які належать до сфери управління Мінпаливенерго, та господарських товариств, на балансах яких перебуває державне майно, яке не увійшло до їх статутного фонду в процесі корпоратизації, управління державними корпоративними правами яких здійснює Мінпаливенерго, забезпечити неухильне дотримання вказаного Порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Продана Ю.В.
Міністр І.Плачков
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінпаливенерго
27.04.2006 N 143
ПОРЯДОК
надання дозволу на відчуження та списання з балансу державного майна
1. Загальні положення
1.1. Порядок надання дозволу на відчуження та списання з балансу державного майна (далі - Порядок) розроблено відповідно до Декрету Кабінету Міністрів від 15.12.92 N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", Господарського кодексу України, Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року N 92, та інших нормативно-правових актів.
1.2. Цей Порядок визначає процес підготовки документів, їх розгляд, прийняття відповідного рішення Мінпаливенерго щодо відчуження та списання з балансу майнових об'єктів права державної власності, які закріплені за державними підприємствами, що належать до сфери управління Мінпаливенерго, на праві господарського відання, а також державного майна, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі корпоратизації, управління державними корпоративними правами яких здійснює Мінпаливенерго, та здійснення контролю за його виконанням.
1.3. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
Майно - майнові об'єкти права державної власності і закріплені за державними підприємствами, які належать до сфери управління Мінпаливенерго, на праві господарського відання або перебувають на балансах господарських товариств, управління державними корпоративними правами яких здійснює Мінпаливенерго, та не увійшли до їх статутного фонду в процесі корпоратизації.
Відчуження - передача права власності на державне майно, яке перебуває на балансі Підприємств, іншим юридичним чи фізичним особам шляхом його продажу за грошові кошти чи на безоплатній основі.
Підприємства -
1) державні підприємства, які належать до сфери управління Мінпаливенерго;
2) господарські товариства, на балансах яких перебуває державне майно, що не увійшло до їх статутних фондів у процесі корпоратизації, управління державними корпоративними правами яких здійснює Мінпаливенерго.
Списання - вилучення з бухгалтерського обліку та фінансової звітності майна внаслідок втрати підприємством контролю за ним (внаслідок ліквідації, нестачі, остаточного псування або інших причин).
1.4. Дія цього Порядку не поширюється на відчуження:
а) цілісних майнових комплексів державних підприємств, їх структурних підрозділів;
б) індивідуально визначеного майна, яке в установленому порядку включено до переліків об'єктів, що підлягають приватизації відповідно до законодавчих актів України з питань приватизації;
в) майна, на яке відповідно до нормативно-правових актів України встановлено обмеження чи заборону на його відчуження (застава, податкова застава, накладення арешту, звернено стягнення за рішенням суду тощо);
г) майна, порядок відчуження якого визначається окремими нормативно-правовими актами України (примусове відчуження, відчуження військового майна та інше);
д) об'єкти незавершеного будівництва, які знаходяться на балансі Підприємств;
е) законсервовані об'єкти, які знаходяться на балансі Підприємств.
є) майна, порядок відчуження якого проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.98 N 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".
Отримання дозволу на відчуження майна
2.1. Відчуження майна, незалежно від його первісної чи залишкової вартості, здійснюється тільки після отримання Підприємством рішення про згоду Мінпаливенерго на таке відчуження, оформленого відповідно до цього Порядку.
2.2. Для розгляду пропозицій щодо відчуження майна Підприємство подає до Мінпаливенерго такі документи:
2.2.1. Лист-звернення Підприємства на ім'я заступника Міністра відповідно до розподілу функціональних повноважень.
2.2.2. Техніко-економічне обґрунтування (з необхідними розрахунками) доцільності відчуження майна із зазначенням напрямків використання очікуваних від цього коштів.
2.2.3. Відомість про вартість відчужуваного майна згідно з даними бухгалтерського обліку на дату оцінки (додаток 1).
2.2.4. Акт інвентаризації майна, яке пропонується до відчуження (додаток 2). Якщо майно містить у своєму складі дорогоцінні метали чи дорогоцінне каміння, необхідно надати їх перелік.
2.2.5. Акт технічного стану відчужуваного майна, складений на дату оцінки та затверджений керівником Підприємства.
2.2.6. Довідку про те, чи перебуває запропоноване до відчуження майно в оренді, заставі або на них не звернено стягнення суду.
2.2.7. Звіт про оцінку майна та рецензію на звіт згідно з вимогами Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
2.2.8. Копії сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності, які проводили оцінку майна та виконали рецензію на нього, а також свідоцтв про реєстрацію їх в Державному реєстрі оцінювачів.
2.2.9. Якщо за результатом звіту про оцінку майна оціночна вартість майна становить більше ніж 500000 гривень, необхідно подати рецензію на звіт про оцінку від Фонду державного майна України в установленому порядку.
2.3. Після проведення оцінки майна Підприємству забороняється здійснювати будь-які дії щодо об'єкта відчуження, які можуть призвести до зміни його вартості.
2.4. Відповідальність за збереження майна в період розгляду та підготовки рішення Мінпаливенерго покладається на керівника відповідного Підприємства.
2.5. Документи, зазначені в пункті 2.2. цього Порядку, реєструються у загальному відділі Мінпаливенерго і направляються заступнику Міністра відповідно до розподілу функціональних повноважень.
2.6. За дорученням заступника Міністра пакет документів направляється для опрацювання до Департаменту майнових відносин та реформування власності та відповідних галузевих департаментів Міністерства.
2.7. Департамент майнових відносин та реформування власності та відповідні галузеві департаменти Міністерства у 15-денний термін з дня надходження документів, зазначених в пункті 2.2. цього Порядку, розглядають їх і готують пропозиції про можливість і доцільність відчуження майна Підприємством: Департамент майнових відносин та реформування власності - з майнових питань стосовно відчужуваного майна; відповідні галузеві департаменти - з технологічних питань.
2.8. Департамент майнових відносин та реформування власності та відповідні галузеві департаменти Міністерства можуть вимагати надання інших матеріалів, необхідних для вирішення питання щодо можливості і доцільності відчуження майна Підприємством, протягом строку, визначеного в пункті 2.7 цього Порядку.
2.9. Пропозиції Департаменту майнових відносин та реформування власності та відповідних галузевих департаментів Міністерства щодо можливості і доцільності відчуження майна Підприємства надаються Комісії з розгляду питань щодо відчуження державного майна Підприємств (далі - Комісія).
2.10. Комісія, згідно із Положенням про Комісію з розгляду питань щодо відчуження державного майна Підприємств, розглядає пропозиції Департаменту майнових відносин та реформування власності та відповідних галузевих департаментів Міністерства щодо можливості і доцільності відчуження майна Підприємства і готує письмовий висновок, який оформлюється протоколом.
2.11. Протокол Комісії надається Міністру, який приймає рішення про надання дозволу на відчуження майна Підприємства чи відмову у такому відчуженні.
2.12. Рішення Міністра про надання дозволу на відчуження державного майна оформлюється у вигляді наказу Мінпаливенерго, проект якого готує Департамент майнових відносин та реформування власності у 10-денний термін після підписання протоколу Комісії.
2.14. Копія наказу Мінпаливенерго надсилається Підприємству.
2.15. У випадку відмови у відчуженні майна Підприємства таке рішення оформлюється у вигляді протоколу Комісії, який затверджується Міністром чи його заступником відповідно до розподілу функціональних повноважень, та надається Департаменту майнових відносин та реформування власності, який у 10-денний термін надсилає Підприємству супровідним листом копію протоколу Комісії.
2.16. Підприємство у місячний термін після завершення процедури відчуження майна надає Мінпаливенерго звіт за результатами відчуження та акт інвентаризації на списання цього майна за встановленою формою (додатки 2, 3) у двох примірниках.
2.17. Наказ Мінпаливенерго про надання згоди на відчуження майна Підприємством є дозволом Мінпаливенерго на списання відповідного майна після завершення процедури відчуження.
3. Отримання дозволу на списання з балансу майна
3.1. Списання з балансу майна у випадках нестачі, остаточного псування, викрадення, знищення здійснюється згідно з Положенням (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року N 92, та вимог чинного законодавства України.
3.2. Списання з балансу Підприємства майна, первісна вартість якого становить менше ніж 10000 гривень, здійснюється за рішенням керівника Підприємства з обов'язковим наданням Мінпаливенерго звіту за результатами відчуження та акта інвентаризації за формою, визначеною у додатку 2, 3 до цього Порядку.
3.3. Списання з балансу Підприємства майна, первісна вартість якого дорівнює або становило більше ніж 10000 гривень, незалежно від розміру його залишкової вартості, здійснюється виключно з дозволу Мінпаливенерго.
3.4. Для розгляду питання щодо списання майна Підприємство подає до Мінпаливенерго такі документи:
3.4.1. Лист-звернення Підприємства на ім'я заступника Міністра відповідно розподілу функціональних повноважень.
3.4.2. Техніко-економічне обґрунтування (з необхідними розрахунками) доцільності списання майна із зазначенням напрямків використання очікуваних від цього коштів та матеріальних цінностей.
3.4.3. Відомість про вартість майна, що списується, згідно з даними бухгалтерського обліку на дату оцінки (додаток 1).
3.4.4. Довідку про вартість майна, що пропонується до списання, згідно з даними бухгалтерського обліку на дату оцінки (додаток 1).
3.4.5. Акт інвентаризації майна, що пропонується до списання (додаток 2). Якщо майно містить у своєму складі дорогоцінні метали чи дорогоцінне каміння, необхідно надати їх перелік.
3.4.6. Акт технічного стану майна, що пропонується до списання, складений на дату оцінки та затверджений керівником Підприємства.
3.4.7. Довідку про те, чи перебувають відповідні основні фонди (на час розгляду пропозиції) в оренді, заставі або на них не звернено стягнення за рішенням суду.
3.5. До отримання згоди Мінпаливенерго на списання майна, Підприємству забороняється здійснювати будь-які дії щодо цього майна (демонтаж, розбирання тощо), крім випадків, коли такі дії терміново проводяться з метою недопущення аварії та усунення пошкоджень, заподіяних внаслідок аварії чи стихійного лиха. Письмові докази таких випадків з поясненнями обов'язково надаються Мінпаливенерго.
3.6. Документи, зазначені в пункті 3.3. цього Порядку, реєструються у відділі організаційно-документального забезпечення Мінпаливенерго і направляються заступнику Міністра згідно з розподілом функціональних повноважень.
3.7. Рішення щодо списання майна Підприємства приймається за правилами, встановленими у пунктах 2.6- 2.15 цього Порядку.