МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.10.2008 № 1666/5 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 жовтня 2008 р.
за № 924/15615
Про затвердження Порядку ведення Реєстру методик проведення судових експертиз
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 1274/5 від 15.07.2009 № 1/5 від 08.01.2014 № 1059/5 від 25.06.2015 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.07.2008 № 595 "Про затвердження Порядку атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз" та з метою врегулювання порядку ведення Реєстру методик проведення судових експертиз
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок ведення Реєстру методик проведення судових експертиз (далі - Реєстр), що додається.
2. Управлінню експертного забезпечення правосуддя (Л.М. Головченко):
забезпечити розгляд поданих на державну реєстрацію документів та своєчасне внесення до Реєстру даних про методики проведення судових експертиз;
подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами).
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України В.В. Богатиря.
Міністр | М. Оніщук |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
02.10.2008 № 1666/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 жовтня 2008 р.
за № 924/15615
ПОРЯДОК
ведення Реєстру методик проведення судових експертиз
1. Цей Порядок визначає процедуру формування та ведення Реєстру методик проведення судових експертиз (далі - Реєстр).
2. Реєстр - це офіційна електронна база даних, що ведеться з метою створення інформаційного фонду про наявність методик проведення судових експертиз, які атестовані та рекомендовані до впровадження в експертну практику відповідно до Порядку атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2008 № 595.
3. Інформація, яка міститься у Реєстрі, є відкритою для запитів правоохоронних органів, судів та заінтересованих юридичних і фізичних осіб.
4. Держателем Реєстру є Міністерство юстиції України, що здійснює його ведення.
5. Функції держателя Реєстру покладаються на Управління експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України.
6. Адміністратором Реєстру є державне підприємство "Національні інформаційні системи", що забезпечує технічне та технологічне створення та супроводження програмного забезпечення Реєстру, надання доступу до Реєстру, забезпечує збереження та захист даних, що містяться у Реєстрі.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1059/5 від 25.06.2015 )
7. Методика проведення судової експертизи (далі - методика), а також зміни до неї включаються до Реєстру за рішенням Координаційної ради з проблем судової експертизи при Мін'юсті України (далі - Координаційна рада).
( Пункт 7 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
8. Відомості, що надаються держателю Реєстру:
копія рішення Координаційної ради (витяг);
два примірники методики у формі стислої анотації змісту методики із зазначенням, у разі наявності формул, розрахунків тощо або витягу зі звіту про виконання наукової роботи;
копія рецензії на звіт про наукову роботу з розроблення методики (змін до методики);
( Абзац четвертий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
копія довідки про апробацію методики (змін до методики);
( Абзац п'ятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
копія рішення наукової ради спеціалізованої установи про рекомендацію до впровадження методики в експертну практику (змін до методики);
( Абзац шостий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
облікова картка, заповнена спеціалізованою установою, що є розробником методики (змін до методики).
( Абзац сьомий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
9. Достовірність відомостей, що надаються держателю Реєстру, забезпечують відповідальні особи (виконавці), які подають цю інформацію.
10. До Реєстру вносяться такі відомості:
реєстраційний код методики;
вид (підвид, рід) експертизи або галузь знань;
назва методики;
найменування спеціалізованої установи, що є розробником методики;
рік створення методики;
дата прийняття рішення про державну реєстрацію методики.
У разі, якщо методика розроблялась за участю декількох установ (розробників), вказуються усі розробники методики із зазначенням провідної установи (розробника).
У разі прийняття Координаційною радою рішення про внесення змін до методики або припинення застосування методики до Реєстру вносяться такі відомості:
( Пункт 10 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
рік внесення змін до методики або рік припинення застосування методики;
( Пункт 10 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
дата прийняття рішення про державну реєстрацію змін до методики або дата прийняття рішення про припинення її застосування.
( Пункт 10 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
11. Міністерство юстиції України протягом десяти робочих днів з дня надходження документів на державну реєстрацію методики (змін до методики) перевіряє правильність їх оформлення та приймає рішення щодо внесення відомостей до Реєстру.
( Пункт 11 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1/5 від 08.01.2014 )
12. На примірниках методики робиться напис встановленого зразка із зазначенням дати її державної реєстрації і реєстраційного коду згідно з Реєстром. Один примірник залишається в Управлінні експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, другий надсилається до спеціалізованої установи - розробника методики.
13. Поряд з атестованими методиками під час проведення судових експертиз також використовуються джерела інформації, які не підлягають атестації і є обов'язковими для застосування на території України, зокрема: нормативно-правові акти та нормативні документи (міжнародні, національні та галузеві стандарти, технічні умови, правила, норми, положення, інструкції, рекомендації, переліки, настановчі документи Держспоживстандарту України), а також чинні республіканські стандарти колишньої УРСР та державні класифікатори, галузеві стандарти та технічні умови колишнього СРСР тощо.
( Порядок доповнено пунктом 13 згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1274/5 від 15.07.2009 )
14. У разі потреби під час проведення експертиз також можуть використовуватись науково-технічна та довідкова література, перелік якої затверджується наказом Міністерства юстиції України та не є вичерпним, інформаційні бази даних з мережі Інтернет, а також програмні продукти, рекомендовані для використання в експертній практиці рішенням Координаційної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України.
( Порядок доповнено пунктом 14 згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1274/5 від 15.07.2009 )
15. У разі надходження запиту від правоохоронних органів, судів та заінтересованих юридичних і фізичних осіб щодо реєстрації відповідної методики з Реєстру надається витяг за формою згідно з додатком.
Начальник Управління експертного забезпечення правосуддя | Л.М. Головченко |
Додаток
до Порядку ведення Реєстру методик
проведення судових експертиз
ВИТЯГ
з Реєстру методик проведення судових експертиз
Р/код | Вид експертизи (підвид, рід, галузь знань) | Назва методики | Найменування спеціалізованої установи | Рік створення методики | Дата прийняття рішення про державну реєстрацію |
Посада | Підпис (розшифрування підпису) |