КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 1 березня 2007 р. N 330 Київ |
Про реалізацію статті 49 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік"
Відповідно до статті 49 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок надання та використання у 2007 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів, заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності, в тому числі на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 42 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2007 р. N 330
ПОРЯДОК
надання та використання у 2007 році субвенції з державного бюджету ( 489-16 ) місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів, заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності, в тому числі на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень
( У тексті Порядку слово "Мінбуд" в усіх відмінках замінено словом "Мінжитлокомунгосп" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1272 від 31.10.2007 )
1. Цей Порядок визначає механізм надання та використання у 2007 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів, заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності, в тому числі на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень (далі - субвенція).
2. Субвенція передбачається для:
1) виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, модернізацією та капітальним ремонтом об'єктів комунальної власності (далі - об'єкти інвестування), у тому числі:
систем водопостачання та водовідведення;
об'єктів благоустрою;
об'єктів міського електротранспорту;
житлових будинків;
об'єктів соціальної сфери;
2) виконання заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших об'єктах комунальної власності (далі - запобіжні заходи);
3) ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень.
3. За рахунок субвенції забороняється фінансувати:
об'єкти інвестування, об'єкти, на яких виконуються запобіжні заходи, ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень (далі - об'єкти), введення в дію яких не заплановано на 2007-2008 роки, а також тих, що не забезпечені гарантованими джерелами співфінансування для введення їх в дію з дотриманням нормативних строків;
поточний ремонт та утримання об'єктів;
придбання житла для відселення мешканців з аварійних будинків;
будівництво газопроводів та газифікацію населених пунктів.
4. У переліку інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів, запобіжних заходів, об'єктів, на яких проводиться ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень (далі - перелік), передбачаються:
пускові об'єкти;
об'єкти із ступенем будівельної готовності не менш як 80 відсотків;
об'єкти, будівництво яких розпочато у минулих роках за затвердженою проектно-кошторисною документацією;
об'єкти, на яких виконуються запобіжні заходи;
об'єкти, які відповідають завданням програм соціально-економічного розвитку регіонів, загальнодержавної, регіональних та місцевих програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства;
об'єкти, на які затверджено в установленому порядку проектно-кошторисну документацію;
розроблення проектно-кошторисної документації для об'єктів вартістю 10 млн. гривень і більше.
5. Субвенція надається у разі, коли:
обов'язково запроваджуються енергоефективні та ресурсозберігаючі технології та виконуються відповідні заходи (з поданням розрахунків обсягів економії природного газу, електроенергії та інших енергоресурсів; економія природного газу на об'єктах комунальної теплоенергетики повинна становити не менш як 8 відсотків, економія електричної енергії на об'єктах водопостачання і водовідведення - не менш як 5 відсотків);
ціни (тарифи) на відповідні житлово-комунальні послуги установлюються на рівні економічно обґрунтованих витрат з їх виробництва (з поданням рішення органу місцевого самоврядування про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги);
кошти спрямовуються виключно на створення, збільшення чи оновлення основних засобів комунальної власності;
органами місцевого самоврядування передбачено кошти для співфінансування об'єктів;
зменшується негативний вплив об'єкта на навколишнє природне середовище;
упроваджуються новітні технології та обладнання для забезпечення обліку та зберігання ресурсів.
6. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації в межах передбачених у відповідних бюджетах обсягів субвенції здійснюють за пропозиціями органів місцевого самоврядування відбір об'єктів, формують та затверджують переліки із зазначенням обсягів фінансування для кожного об'єкта згідно з умовами, визначеними пунктом 5 цього Порядку, та подають до Мінжитлокомунгоспу для проведення у двотижневий строк аналізу на відповідність вимогам цього Порядку.
У разі включення до переліку об'єктів, які не відповідають умовам, визначеним пунктом 5 цього Порядку, Мінжитлокомунгосп повертає зазначені переліки для доопрацювання.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації доопрацьовують переліки у тижневий строк з дати їх повернення та подають Мінжитлокомунгоспу.
Мінжитлокомунгосп повторно проводить аналіз переліків об'єктів, за результатами якого готує і подає у двотижневий строк у встановленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проект рішення щодо пооб'єктного розподілу субвенції.
Для ліквідації наслідків стихійного лиха і надзвичайної ситуації, що сталися 12 листопада 2007 р. в Автономній Республіці Крим, м. Севастополі та Запорізькій області, переліки об'єктів на відповідних територіях затверджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, Севастопольською міською та Запорізькою обласною держадміністраціями. При цьому вимоги пункту 4 та абзаців другого і третього пункту 5 цього Порядку не застосовуються.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1323 від 14.11.2007 )
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, Севастопольська міська та Запорізька обласна держадміністрації інформують в установленому порядку Мінжитлокомунгосп про затверджені переліки об'єктів.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1323 від 14.11.2007 )
7. Фінансування об'єктів за рахунок субвенції здійснюється на умовах співфінансування з місцевих бюджетів у таких розмірах:
для кожного з об'єктів, розташованих у мм. Києві, Севастополі і Сімферополі та обласних центрах, - не менш як 25 відсотків суми субвенції з державного бюджету, передбаченої для фінансування об'єкта;
для кожного з об'єктів, розташованих у містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення, - не менш як 10 відсотків суми субвенції з державного бюджету, передбаченої для фінансування об'єкта;
для кожного з об'єктів, розташованих у районних центрах, - не менш як 5 відсотків суми субвенції з державного бюджету, передбаченої для фінансування об'єкта.
Обов'язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням на кожний об'єкт.
Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.
Розроблення проектно-кошторисної документації може здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, передбачених для співфінансування об'єкта.
Норми цього пункту не застосовуються до об'єктів комунальної власності сільських та селищних територіальних громад.
8. Проектно-кошторисна документація на проекти будівництва та реконструкції готується та затверджується відповідно до Порядку затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. N 483 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 15, ст. 800).
9. Фінансування об'єктів капітального будівництва, реконструкції, розширення, технічного переоснащення здійснюється відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374) та Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого Державним казначейством.
10. Фінансування робіт, пов'язаних із здійсненням запобіжних заходів, проводиться на підставі акта обстеження об'єкта, що підтверджує його аварійний стан, а також затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації на виконання робіт на такому об'єкті.
11. Перерахування субвенції здійснюється згідно з Порядком обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженим Державним казначейством.
12. Державне казначейство щомісяця інформує Кабінет Міністрів України, Мінжитлокомунгосп, Мінфін та Мінекономіки про обсяги надання субвенції в розрізі регіонів та об'єктів.
13. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, подають Мінжитлокомунгоспу інформацію про використання коштів субвенції у розрізі об'єктів.
14. Мінжитлокомунгосп узагальнює у місячний строк матеріали, подані Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, та щокварталу до 20 числа наступного місяця інформує Кабінет Міністрів України, Мінфін та Мінекономіки про стан використання субвенції за об'єктами та у розрізі регіонів.
15. Контроль за цільовим та ефективним використанням субвенції здійснюється відповідно до законодавства.