• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки інноваційних та інвестиційних проектів

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 01.03.2007 № 329
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 01.03.2007
  • Номер: 329
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 01.03.2007
  • Номер: 329
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 1 березня 2007 р. N 329
Київ
Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки інноваційних та інвестиційних проектів
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки інноваційних та інвестиційних проектів, що додається.
2. Державному агентству з інвестицій та інновацій за погодженням з Міністерством фінансів, Міністерством економіки та Міністерством освіти і науки розробити у тижневий строк з урахуванням умов, визначених у Порядку, затвердженому цією постановою, механізм з визначенням чітких та прозорих критеріїв конкурсного відбору інноваційних та інвестиційних проектів, спрямованих на впровадження у виробництво передових технологій у галузях промисловості, для компенсації відсоткової ставки за кредитами, залученими у 2007 році на фінансування зазначених проектів.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 42
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2007 р. N 329
ПОРЯДОК
використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті ( 489-16 ) для фінансової підтримки інноваційних та інвестиційних проектів
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті Держінвестицій за програмою "Фінансова підтримка інноваційних та інвестиційних проектів, у першу чергу з впровадження передових технологій, що реалізуються в галузях промисловості, у тому числі технологічними парками, через механізм здешевлення кредитів" (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування сплачених у 2007 році відсотків за кредитами, залученими для фінансування інноваційних та інвестиційних проектів, у першу чергу з впровадження у виробництво передових технологій, що реалізуються в галузях промисловості, зокрема технологічними парками (далі - компенсація).
Компенсація надається за фактично сплачені відсотки за користування кредитами і не може перевищувати подвійну облікову ставку Національного банку, що діяла на дату їх нарахування.
3. Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на погашення будь-яких штрафних санкцій та(або) пені за порушення умов користування кредитами.
4. Право на компенсацію суб'єктам господарювання, які залучили кредити (далі - позичальники), надається на конкурсних засадах.
5. Компенсація виплачується в першу чергу позичальникам, які не мають простроченої більш як за два місяці заборгованості із заробітної плати, податків і зборів (обов'язкових платежів) перед державним і місцевими бюджетами та Пенсійним фондом.
Компенсація не виплачується позичальникам, які одержують фінансову підтримку за іншими бюджетними програмами або кошти міжнародних фінансових організацій, передбачені для зазначених у пункті 2 цього Порядку цілей.
6. Конкурсний відбір проводиться у порядку, визначеному Держінвестицій за погодженням з Мінфіном, Мінекономіки та МОН, з урахуванням таких умов:
до складу конкурсної комісії, затвердженого Держінвестицій, повинні входити представники Мінфіну, Мінекономіки, МОН, Мінпромполітики, НАЕР і Національної академії наук;
обов'язковою вимогою до проекту, який подається на розгляд конкурсної комісії, є визначення планового обсягу прибутку від реалізації проекту, строку його окупності, кількості створених нових робочих місць, планових надходжень платежів до бюджетів;
для участі у конкурсі позичальники подають по два примірники нотаріально засвідченої копії кредитного договору, довідки фінансової установи про надання позичальникам кредитів, довідки-розрахунка фінансової установи про розмір та строки сплати відсотків за користування кредитами, бізнес-плану інноваційного або інвестиційного проекту, копій платіжних доручень з відміткою фінансової установи про сплату відсотків за користування кредитом.
7. Держінвестицій подає Міжвідомчій раді з питань інвестицій та інноваційного розвитку до 10 числа місяця, що передує місяцю, в якому планується виплата компенсації, висновки конкурсної комісії, за результатами розгляду яких приймається рішення рекомендаційного характеру щодо доцільності виділення бюджетних коштів на реалізацію проекту.
З урахуванням рекомендацій Міжвідомчої ради конкурсна комісія приймає остаточне рішення щодо виплати компенсації. Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом, який надсилається Міжвідомчій раді в порядку інформації.
8. Позичальники - переможці конкурсу укладають з Держінвестицій та Українською державною інноваційною компанією (далі - Компанія) тристоронній договір на виплату компенсації за формою, затвердженою Держінвестицій.
9. Компанія на підставі платіжних доручень, поданих позичальниками, з урахуванням розпису за бюджетною програмою складає графік перерахування коштів і подає його Держінвестицій до 20 числа місяця, що передує місяцю, в якому планується перерахування бюджетних коштів.
10. Держінвестицій відповідно до графіка перерахування коштів готує платіжне доручення. На підставі цього доручення та договорів про компенсацію Державне казначейство перераховує кошти на реєстраційний рахунок Компанії для подальшого перерахування на поточні рахунки позичальників.
11. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.