• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про звернення до Вищої ради юстиції

Верховна Рада України  | Постанова від 24.05.2007 № 1069-V
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.05.2007
  • Номер: 1069-V
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.05.2007
  • Номер: 1069-V
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про звернення до Вищої ради юстиції
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2007, N 32, ст.428 )
23 травня 2007 року суддею Шевченківського районного суду міста Києва Кухалейшвілі Ю.Л. винесено ухвалу про забезпечення позову, якою Голові Конституційного Суду України та іншим посадовим особам Конституційного Суду України заборонено допускати до участі у пленарних засіданнях, засіданнях Конституційного Суду України суддів Пшеничного В.Г., Станік С.Р., Іващенка В.І. та здійснювати ними будь-які повноваження судді Конституційного Суду України.
Зазначена ухвала винесена з порушенням чинного законодавства України, а дії судді Кухалейшвілі Ю.Л. свідчать про порушення ним присяги судді.
Виходячи із змісту ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 23 травня 2007 року вбачається, що Оніщук М.В. звернувся з позовом до Голови Конституційного Суду України. Однак на момент подання позову Голова Конституційного Суду України Домбровський І.П. подав заяву про звільнення з посади Голови Конституційного Суду України і його заява була задоволена за результатами голосування суддів Конституційного Суду України в порядку, передбаченому Законом України "Про Конституційний Суд України".
При розгляді в суді зазначеного позову порушено вимоги статей 9, 17 Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції адміністративних судів при вирішенні адміністративних справ, оскільки відповідно до частини другої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Питання щодо дій Голови Конституційного Суду України під час розгляду справ у Конституційному Суді України регулюються Законом України "Про Конституційний Суд України" та Регламентом Конституційного Суду України і порядок їх здійснення не може оцінюватися, а справи щодо цього розглядатися місцевим судом. Такі питання належать до компетенції Конституційного Суду України.
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 23 травня 2007 року виконання ухвали про забезпечення позову в частині недопущення суддів Конституційного Суду України Пшеничного В.Г., Станік С.Р. та Іващенка В.І. до участі у пленарних засіданнях Конституційного Суду України покладено на Управління державної охорони України.
Відповідно до частини п'ятої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Управління державної охорони України не може виконувати функції, виконання яких законом покладено на інший спеціальний державний орган, що містить спеціальні підрозділи для примусового виконання рішень (ухвал) судів.
Згідно з частиною другою статті 10 Закону України "Про статус суддів" суддя урочисто присягає чесно і сумлінно виконувати обов'язки судді, здійснювати правосуддя, підкоряючись тільки закону, бути об'єктивним і справедливим.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про статус суддів" при здійсненні правосуддя суддя зобов'язаний дотримуватися Конституції та законів України, забезпечувати повний, всебічний та об'єктивний розгляд судових справ, не допускати вчинків та будь-яких дій, що порочать звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності. До того ж, приймаючи присягу, суддя урочисто присягає чесно і сумлінно виконувати обов'язки судді, здійснювати правосуддя, підкорятися тільки закону, бути об'єктивним і справедливим.
Аналіз ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 23 травня 2007 року дає підстави вбачати у діях судді Кухалейшвілі Ю.Л. порушення ним присяги судді.
Враховуючи викладене, Верховна Рада України
постановляє:
Звернутися до Вищої ради юстиції з пропозицією щодо невідкладного розгляду питання про порушення суддею Шевченківського районного суду міста Києва Кухалейшвілі Ю.Л. присяги судді при розгляді адміністративної справи N 2а-867/07 за позовом Оніщука М.В. до Голови Конституційного Суду України.
Голова Верховної Ради України О.МОРОЗ
м. Київ, 24 травня 2007 року
N 1069-V