• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол за підсумками переговорів Президента України Л. Д. Кучми і Президента Республіки Білорусь А. Г. Лукашенко, які відбулися 17-18 липня 1995 року в м. Мінську

Білорусь, Україна | Протокол, Міжнародний договір від 18.07.1995
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Україна
  • Тип: Протокол, Міжнародний договір
  • Дата: 18.07.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Україна
  • Тип: Протокол, Міжнародний договір
  • Дата: 18.07.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
за підсумками переговорів Президента України Л. Д. Кучми і Президента Республіки Білорусь А. Г. Лукашенко, які відбулися 17-18 липня 1995 року в м. Мінську
З 17 по 18 липня 1995 року в Республіці Білорусь за запрошенням Президента А. Г. Лукашенко з державним візитом перебував Президент України Л. Д. Кучма.
У ході переговорів було порушено широке коло питань, що представляють взаємний інтерес. Глави держав інформували один одного про хід політичних і економічних перетворень у своїх країнах, провели зацікавлений і заглиблений обмін думками з питань розвитку білорусько-українських відносин і взаємодії на міжнародному рівні.
У ході візиту був підписаний Договір між Україною і Республікою Білорусь про дружбу, добросусідство і співробітництво, реалізація положень якого буде стимулювати розвиток двосторонніх відносин у всіх сферах суспільно-політичного життя двох країн на принципах взаємоповаги, довіри, суверенітету, рівноправності, визнання непорушності існуючих між ними державних кордонів, сприяти зміцненню безпеки і стабільності в регіоні.
Переговори були логічним продовженням у сталеного між Президентами конструктивного політичного діалогу. Було особливо підкреслено, що взаємна довіра і взаєморозуміння між Президентами, традиційні історичні, політичні, економічні і культурні зв'язки між Україною і Білоруссю дають можливість підняти українсько-білоруські відносини на якісно новий рівень.
У ході переговорів обидві сторони прийшли до таких конкретних домовленостей:
1. Доручити Урядам затвердити склад Змішаної комісії з торгово-економічного співробітництва на рівні міністрів. Засідання проводити не рідше двох разів на рік.
Термін - 1 місяць.
2. Завершити підготовку угоди про взаємний захист інвестицій.
Термін - 2 місяці.
3. Зовнішньоекономічним відомствам України і Республіки Білорусь розглянути списки товарних груп (виробів), що забезпечують кооперацію спільного виробництва продукції і внести пропозиції Урядам щодо створення "зеленого" коридору для вільного переміщення цих виробів.
Термін - 2 місяці.
4. Міністерству зовнішньоекономічних зв'язків Республіки Білорусь представити документацію експертам України по Протоколу про вільну торгівлю без вилучень і обмежень між Республікою Білорусь і Російською Федерацією, а також матеріали про Митний союз.
Термін - 1 місяць.
5. Узяти до відома, що Національними банками України і Республіки Білорусь забезпечена вивірка міждержавних розрахунків за результатами торгово-економічних відносин за 1992 рік (до переходу на розрахунки за кореспондентськими рахунками).
Урядам і Національним банкам України і Республіки Білорусь відрегулювати питання, що залишилися, і укласти угоду про механізм і умови погашення боргу. Сторони висловилися за необхідність врегулювання проблеми боргів.
Термін - 1 місяць.
6. Державним митним комітетам України і Республіки Білорусь доробити угоду про організацію спільного митного контролю в пунктах пропуску на українсько-білоруському кордоні. Прискорити підписання угоди про спрощений перехід українсько-білоруського кордону в 30-ти кілометровій зоні.
Термін - 2 місяці.
7. Фонду державного майна України і Міністерству по керуванню державним майном і приватизації Республіки Білорусь активізувати процес реалізації двосторонніх домовленостей на підставі підписаної 22 січня 1993 року Угоди між Україною і Республікою Білорусь про взаємне визнання прав і регулювання відносин власності, а також Протоколу робочої зустрічі між представниками зазначених відомств від 18-19 жовтня 1994 року.
Термін - 3 місяці.
8. Підготувати угоду про поховання твердих радіоактивних відходів на території України і біологічних радіоактивних відходів на території Республіки Білорусь.
Термін - 3 місяці.
9. Доручити службам контролю Сторін організувати систему контролю за ходом досягнутих домовленостей.
Президент України
Л. Д. Кучма
(підпис)
Президент Республіки Білорусь
А. Г. Лукашенко
(підпис)