• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку здійснення контролю за додержанням правил і умов зберігання та застосування національних еталонів

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 16.12.2015 № 1110
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 16.12.2015
  • Номер: 1110
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 16.12.2015
  • Номер: 1110
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 грудня 2015 р. № 1110
Київ
Про затвердження Порядку здійснення контролю за додержанням правил і умов зберігання та застосування національних еталонів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 916 від 06.11.2019 № 931 від 01.09.2023 )
Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону України від 5 червня 2014 р. "Про метрологію та метрологічну діяльність" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення контролю за додержанням правил і умов зберігання та застосування національних еталонів, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 5 червня 2014 р. № 1314-VII "Про метрологію та метрологічну діяльність".

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 грудня 2015 р. № 1110
ПОРЯДОК
здійснення контролю за додержанням правил і умов зберігання та застосування національних еталонів
( У тексті Порядку слово "Мінекономрозвитку" замінено словом "Мінекономіки" згідно з Постановою КМ № 916 від 06.11.2019 )
1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення контролю за додержанням правил і умов зберігання та застосування національних еталонів.
2. Контроль за додержанням правил і умов зберігання та застосування національних еталонів здійснює Мінекономіки шляхом проведення:
1) документальної перевірки інформації щодо додержання правил і умов зберігання та застосування національного еталона, яка підтверджує стабільність метрологічних характеристик еталона протягом його функціонування та забезпечення простежуваності до Міжнародної системи одиниць (SI), з посиланням на калібрувальні та вимірювальні можливості (СМС) або документальним підтвердженням калібрування в Міжнародному бюро з мір та ваг (BIPM) або на первинних еталонах інших країн, які мають відповідні калібрувальні та вимірювальні можливості (СМС), опубліковані в базі даних ключових звірень (KCDB) на сайті Міжнародного бюро з мір та ваг (BIPM) (далі - інформація);
2) перевірки іншої інформації щодо додержання правил і умов зберігання та застосування національного еталона, у тому числі отриманої на місці зберігання еталона.
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 931 від 01.09.2023 )
3. Наукові метрологічні центри, підприємства, установи та організації, які зберігають національні еталони (далі - організація - зберігач еталона), щороку до 20 січня року, наступного за звітним, подають до Мінекономіки інформацію за підписом керівника організації - зберігача еталона відповідно до методичних рекомендацій, які затверджуються Мінекономіки.
3-1. Мінекономіки протягом 20 робочих днів з дня надходження інформації, визначеної у пунктах 2 і 3 цього Порядку, розглядає її та готує узагальнену інформацію щодо відповідності або невідповідності правилам і умовам зберігання та застосування національного еталона.
( Порядок доповнено пунктом 3-1 згідно з Постановою КМ № 931 від 01.09.2023 )
4. У разі виникнення обставин непереборної сили, які призвели до зупинення функціонування або відмови відповідного національного еталона, керівник організації - зберігача еталона приймає рішення про зупинення застосування відповідного національного еталона до усунення наслідків, викликаних такими обставинами, протягом двох робочих днів з дня їх виникнення.
Організація - зберігач еталона подає Мінекономіки інформацію за підписом її керівника із зазначенням обставин, які призвели до припинення функціонування або відмови відповідного національного еталона, не пізніше п’яти робочих днів з дня виникнення таких обставин.
5. Після відновлення функціонування національного еталона та підтвердження його метрологічних характеристик, визначених паспортом такого еталона, форма якого визначена ДСТУ 3231 "Метрологія. Еталони одиниць вимірювань державні, первинні та вторинні. Основні положення, порядок розроблення, затвердження, реєстрації, зберігання та застосування", організація - зберігач еталона подає Мінекономіки не пізніше п’яти робочих днів з дня відновлення функціонування еталона інформацію за підписом її керівника.
6. Мінекономіки протягом 60 робочих днів з дня надходження інформації, визначеної у пункті 5 цього Порядку, розглядає її щодо відповідності або невідповідності умовам зберігання та застосування національного еталона.
7. У разі подання інформації в неповному обсязі Мінекономіки не пізніше 15 робочих днів з дня її надходження надсилає організації - зберігачеві еталона письмове повідомлення про необхідність подання ії в повному обсязі протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення.
8. Відповідальність за додержання правил і умов зберігання та застосування національних еталонів несе керівник організації - зберігача еталона та вчений зберігач національного еталона.