• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проходження стажування громадянами України в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою, Порядку проведення кваліфікаційного іспиту особами, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою

Міністерство юстиції України  | Наказ, Порядок від 07.12.2006 № 89/5 | Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
07.12.2006 N 89/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 грудня 2006 р.
за N 1275/13149
Про затвердження Порядку проходження стажування громадянами України в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою, Порядку проведення кваліфікаційного іспиту особами, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою
З метою забезпечення реалізації вимог статті 3 Закону України "Про нотаріат"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Порядок проходження стажування громадянами України в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 03.04.2006 N 34/5 "Про затвердження Порядку та умов проведення конкурсного відбору осіб, які виявили бажання стажуватися в державній нотаріальній конторі або в приватного нотаріуса, Порядку та умов проведення конкурсу на реєстрацію приватної нотаріальної діяльності серед осіб, які мають намір її провадити, Порядку проведення кваліфікаційного іспиту для допуску до нотаріальної діяльності", зареєстрований у Мін'юсті України 03.04.2006 за N 373/12247.
3. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань (Баранова Т.І.):
3.1. Забезпечити подання на державну реєстрацію цього наказу відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).
3.2. Довести цей наказ до відома начальників Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, Головних обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції та забезпечити належне його виконання.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Єфіменка Л.В.
Міністр О.В.Лавринович
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мін'юсту
07.12.2006 N 89/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 грудня 2006 р.
за N 1275/13149
ПОРЯДОК
проходження стажування громадянами України в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою
1. Цей Порядок розроблений з метою реалізації вимог статті 3 Закону України "Про нотаріат" для встановлення єдиних умов та правил проходження стажування громадянами України в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою.
2. Громадянин України (далі - особа) для одержання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю на ряду з виконанням інших умов, передбачених законодавством, має пройти стажування протягом шести місяців у державній нотаріальній конторі або в нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою (далі - стажування).
3. До стажування допускаються особи, які:
дієздатні;
мають вищу юридичну освіту (університет, академія, інститут);
не мають судимості.
4. З метою забезпечення справедливості, неупередженості та визначення професійного рівня осіб, які бажають пройти стажування, проводиться іспит.
5. Рішення про проведення іспиту приймається кваліфікаційною комісією, утвореною при Головному управлінні юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, Головних обласних, Київському та Севастопольському міських управліннях юстиції (далі - кваліфікаційна комісія).
6. Повідомлення про проведення іспиту має бути розміщене в загальнодоступних місцях у приміщеннях відповідно Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, Головних обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції (далі - управління юстиції) не пізніше ніж за місяць до дати проведення іспиту. Повідомлення також може бути опубліковано додатково в засобах масової інформації.
7. Повідомлення про проведення іспиту повинно включати:
дату, час, місце проведення іспиту;
кількість посад стажистів;
перелік документів, які подаються для складання іспиту;
перелік питань, які можуть бути включені до білетів для складання іспиту;
кандидатури керівників стажування.
У повідомленні про оголошення іспиту може міститися додаткова інформація.
8. Кандидатури керівників стажування та кількість посад стажистів визначаються наказом управління юстиції.
Керівником стажування може бути державний нотаріус або нотаріус, що займається приватною нотаріальною практикою, за їх згодою та має стаж роботи нотаріусом не менше п'яти років.
9. Кількість стажистів нотаріуса визначається два рази на рік наказом управління юстиції.
10. Особа, яка має намір пройти стажування, не пізніше ніж за тиждень до дня проведення іспиту особисто подає до кваліфікаційної комісії такі документи:
заяву на ім'я голови кваліфікаційної комісії;
оригінал та копію диплома про вищу юридичну освіту;
оригінал та копію довідки про відсутність судимості;
трудову книжку та копію трудової книжки чи завірену з місця роботи копію трудової книжки (за наявності трудового стажу);
паспорт та копію першої та другої сторінок паспорта громадянина України.
11. Копії вищезазначених документів, крім паспорта, повинні бути завірені в установленому порядку, а оригінали повернуті особі.
12. Особи, які бажають узяти участь у іспиті, можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня чи вченого звання, характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).
13. Засвідчені копії документів формуються в особову справу особи, яка має намір скласти іспит.
14. Приміщення для проведення іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, унеможливлювати спілкування осіб, допущених до іспиту, та забезпечувати індивідуальну підготовку відповідей.
15. Особи, допущені до іспиту, не можуть самостійно залишати приміщення, у якому проходить іспит, до його закінчення.
16. Іспит проводиться за білетами державною мовою письмово.
17. Перелік питань білетів розробляється кваліфікаційною комісією. Білет має містити три питання. При цьому тематика питань має бути різною.
18. Білети та аркуші для відповідей на них пропонуються представником кваліфікаційної комісії особам, допущеним до іспиту, на їх вибір у заклеєних конвертах, які відкриваються у присутності членів кваліфікаційної комісії та осіб, допущених до іспиту, перед початком іспиту.
Аркуші для відповідей перед укладенням їх у конверт мають бути скріплені підписами членів кваліфікаційної комісії.
Аркуші, на яких викладено відповіді на питання, що включені до білетів, підписуються особами, допущеними до складання іспиту, із зазначенням своїх прізвища, ім'я та по батькові.
19. Під час підготовки відповідей на білети мають бути присутні не менше трьох членів кваліфікаційної комісії.
20. На підготовку відповідей відводиться не більше двох годин.
21. Під час проведення іспиту забороняється використовувати акти законодавства України, підручники, навчальні посібники та інші джерела інформації. При користуванні під час іспиту сторонніми джерелами інформації (у тому числі підказуванням) особа, допущена до складання іспиту, усувається від участі в іспиті. При перевірці відповіді в цьому разі виставляється незадовільна оцінка незалежно від обсягу і змісту написаного.
22. Після закінчення часу, відведеного для іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Для з'ясування обсягу знань особи, яка складає іспит, з нею проводиться співбесіда по суті питань білета.
23. Після проведення іспиту кваліфікаційна комісія більшістю присутніх приймає рішення про допуск до стажування осіб.
У разі, якщо правильні відповіді надано особами, кількість яких перевищує кількість стажистів, визначених наказом управління юстиції, перевага надається особам, відповіді яких є найбільш повними та змістовними.
24. Рішення кваліфікаційної комісії оформляється протоколом, який підписують головуючий на засіданні та секретар.
25. Допуск осіб до стажування оформляється наказом управління юстиції.
У наказі обов'язково зазначається місце проходження стажування та керівник стажування.
26. Документи, подані особами, які допущені до стажування, за результатами іспиту зберігаються в управлінні юстиції.
Документи, подані особами, які за результатами іспиту не допущені до стажування, повертаються їм у місячний термін після проведення іспиту.
Відповіді учасників іспиту на питання, що включені до білетів, зберігаються в управлінні юстиції.
27. Керівник стажування складає індивідуальний план стажування на підставі примірної програми стажування і подає для затвердження начальнику управління юстиції чи його заступнику з питань нотаріату.
28. Контроль за проведенням стажування, засвоєнням програми стажування, виконанням індивідуального плану стажистом здійснює керівник стажування та вповноважена на те особа управління юстиції.
29. За результатами проходження стажування керівник стажування складає висновок про проходження стажування і подає його на затвердження начальнику управління юстиції чи його заступнику з питань нотаріату.
30. Затвердження висновку здійснюється у разі, коли особа, яка пройшла стажування, виконала в повному обсязі індивідуальний план стажування та досягла обсягу знань, достатніх для участі в складанні кваліфікаційного іспиту.
31. У разі затвердження вказаного висновку вважається, що стажист пройшов стажування.
32. У разі незатвердження вказаного висновку має бути винесена вмотивована відмова, що направляється особі, яка не пройшла стажування.
33. Особа, яка не пройшла стажування, може бути допущена до стажування на загальних підставах відповідно до цього Порядку.
В.о. директора Департаменту
нотаріату та реєстрації
адвокатських об'єднань


Т.І.Баранова