• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Питання проходження служби в Державній службі спеціального звязку та захисту інформації особами рядового і начальницького складу

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Форма типового документа, Положення від 27.12.2006 № 1828 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 27.12.2006
  • Номер: 1828
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 27.12.2006
  • Номер: 1828
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 грудня 2006 р. № 1828
Київ
Питання проходження служби в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації особами рядового і начальницького складу
Відповідно до частини п'ятої статті 10 Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про проходження служби в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації особами рядового і начальницького складу, що додається.
2. Поширити на осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації дію постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (ЗП України, 1992 р., № 7, ст. 182; 1994 р., № 1, ст. 23; 1995 р., № 8, ст. 191; Офіційний вісник України, 1997 р., число 36, с. 28; 1999 р., № 15, ст. 609; 2000 р., № 7, ст. 275; 2001 р., № 31, ст. 1393, № 47, ст. 2071; 2003 р., № 37, ст. 1981, № 47, ст. 2442; 2004 р., № 46, ст. 3017; 2005 р., № 25, ст. 1441; 2006 р., № 7, ст. 371, № 22, ст. 1609) - з доповненням, внесеним постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1995 р. № 1009, та від 4 березня 1994 р. № 150 "Про затвердження переліку сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять службу за контрактом" (ЗП України, 1994 р., № 7, ст. 166).
3. Установити, що військовослужбовці, які продовжують проходження військової служби відповідно до пункту 3 розділу IX "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" і станом на 31 грудня 2007 р. не призначені на відповідні посади осіб рядового чи начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації в порядку переатестації, підлягають звільненню з військової служби згідно з пунктом 8 частини другої статті 12 зазначеного Закону як такі, які не належать до особового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, або направляються в установленому порядку для подальшого проходження військової служби до Служби безпеки, Збройних Сил та інших військових формувань.
4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2007 року.
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ЯНУКОВИЧ
Інд. 49
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2006 р. № 1828
ПОЛОЖЕННЯ
про проходження служби в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації особами рядового і начальницького складу
Загальні питання
1. Це Положення визначає порядок проходження служби в Держспецзв'язку особами рядового і начальницького складу.
2. Особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку є громадяни України, які прийняті на службу за контрактом та яким присвоєні відповідно до цього Положення спеціальні звання.
Час проходження служби осіб рядового і начальницького складу зараховується до стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
3. Громадяни, які вперше приймаються на службу до Держспецзв'язку і призначаються на посади рядового і начальницького складу, складають Присягу, передбачену Законом України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України".
Стосовно таких громадян проводиться спеціальна перевірка у порядку, встановленому законодавством.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1432 від 08.12.2009 )
Для призначення на відповідну посаду громадяни подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1432 від 08.12.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1126 від 02.11.2011 )( Абзац четвертий пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 1126 від 02.11.2011 )
4. Особам рядового і начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання:
рядовий склад - рядовий Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
молодший начальницький склад - сержант Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, прапорщик Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, старший прапорщик Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
середній начальницький склад - молодший лейтенант Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, лейтенант Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, старший лейтенант Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, капітан Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
старший начальницький склад - майор Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, підполковник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, полковник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
вищий начальницький склад - генерал-майор Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, генерал-лейтенант Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Вживається також скорочене найменування спеціальних звань з використанням замість слів "Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" слова "Держспецзв'язку".
До спеціальних звань осіб середнього і старшого начальницького складу Держспецзв'язку, які мають вищу медичну або юридичну освіту та займають відповідну штатну посаду, після слів "молодший лейтенант", "лейтенант", "старший лейтенант", "капітан", "майор", "підполковник", "полковник" додаються відповідно слова "медичної служби" або "юстиції".
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
5. На службу до Держспецзв'язку приймаються на конкурсній основі громадяни України, які досягли 18-річного віку та здатні за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров'я виконувати відповідні службові обов'язки.
Стосовно осіб, які приймаються на службу до Держспецзв’язку проводиться спеціальна перевірка.
( Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 412 від 23.05.2012 )
До вищих навчальних закладів, які утримуються повністю або частково за рахунок Адміністрації Держспецзв'язку (далі - спеціалізовані навчальні заклади), за денною формою навчання приймаються громадяни України віком від 17 до 25 років, у тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання, які мають повну загальну середню освіту, успішно склали вступні заліки (іспити), пройшли конкурсний відбір, відповідають вимогам щодо професійної придатності і не мають військових звань офіцерського складу або спеціальних звань середнього, старшого і вищого начальницького складу чи класних чинів.
( Абзац пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 197 від 19.03.2008 )
Правові відносини між Держспецзв'язку та особами віком до 18 років, які прийняті до зазначених навчальних закладів за денною формою навчання, регулюються законодавством.
Критерії професійної придатності, фахової підготовленості, інші вимоги до осіб рядового і начальницького складу, державних службовців та інших працівників для прийняття їх на службу визначаються Адміністрацією Держспецзв'язку.
Не можуть бути прийняті на службу особи, які підлягають призову на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань, крім випадків, передбачених законодавством, а також особи, які раніше були засуджені за вчинення умисного злочину, якщо судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку.
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 315 від 30.03.2011 )
6. На посади рядового і молодшого начальницького складу призначаються особи, які мають повну загальну середню або професійно-технічну чи вищу освіту, не досягли граничного віку перебування на службі в Держспецзв'язку, що встановлений для осіб рядового і молодшого начальницького складу, та які не мають військових звань офіцерського складу або спеціальних звань середнього чи старшого начальницького складу або класних чинів.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
7. На посади середнього, старшого та вищого начальницького складу призначаються особи, які:
закінчили спеціалізовані навчальні заклади і яким присвоєно спеціальне звання середнього, старшого чи вищого начальницького складу;
мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра і вище, споріднену з профілем службової діяльності на відповідній посаді, та не досягли граничного віку перебування на службі в Держспецзв'язку, що встановлений для осіб середнього, старшого чи вищого начальницького складу.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
8. Особи, які проходять службу в Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних та інших державних органах, приймаються на службу до Держспецзв'язку за їх згодою в порядку переатестації із звільненням з попередньої служби.
( Абзац перший пункту 8 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
Порядок проведення переатестації визначається Адміністрацією Держспецзв'язку, яким, зокрема, передбачається:
прийняття на службу за контрактом з призначенням на відповідні посади осіб рядового чи начальницького складу;
присвоєння спеціального звання особам рядового чи начальницького складу, які мають військове або спеціальне звання (класний чин);
зарахування вислуги років на військовій службі, службі на посадах осіб рядового чи начальницького складу в Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних та інших державних органах до вислуги років у Держспецзв'язку.
( Абзац п'ятий пункту 8 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
9. У Держспецзв'язку встановлюються такі види служби:
служба за контрактом осіб рядового і начальницького складу;
навчання за контрактом курсантів (слухачів) спеціалізованих навчальних закладів.
Курсант - особа, яка в установленому порядку зарахована до спеціалізованого навчального закладу і навчається за денною формою з метою здобуття певного освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня, уклала контракт на навчання і якій присвоєно під час призначення на посаду спеціальне звання рядового чи сержанта Держспецзв'язку, або таке звання вона мала на час вступу до навчального закладу і не перебувала на службі в Держспецзв'язку.
( Абзац четвертий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
Слухач - особа, яка в установленому порядку зарахована до спеціалізованого навчального закладу і навчається за денною формою з метою здобуття певного освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня, уклала контракт на навчання або продовжує навчання за раніше укладеним контрактом з метою здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра і має присвоєне під час проходження попередньої служби або навчання спеціальне звання від рядового до лейтенанта Держспецзв'язку включно.
( Абзац п'ятий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
10. Початком проходження служби в Держспецзв'язку є день призначення на посаду.
Особи, які прийняті на службу, в тому числі курсанти (слухачі) спеціалізованих навчальних закладів, на час проходження служби (навчання) знімаються з військового обліку і перебувають на спеціальному обліку Держспецзв'язку.
11. Особи рядового і начальницького складу вважаються такими, що виконують свої службові обов'язки під час:
перебування їх на місцях служби або занять у будівлях і на прилеглих територіях Адміністрації Держспецзв'язку чи регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ (далі - підпорядковані органи) або на інших місцях служби або занять, визначених приписами чи розпорядженнями Голови Держспецзв'язку або начальників відповідних підпорядкованих органів, включаючи установлені розпорядком (розкладом занять) перерви;
( Абзац другий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
прямування до місця служби або із служби, перебування у службових поїздках, повернення до місця служби;
виконання завдань за наказом прямого начальника;
виконання громадського обов'язку, пов'язаного з врятуванням людського життя, охорони правопорядку, охорони державної власності, підтримання службової дисципліни.
12. У Держспецзв'язку встановлено такий граничний вік перебування на службі для осіб:
рядового, молодшого і середнього начальницького складу, яким присвоєні спеціальні звання від рядового до капітана Держспецзв'язку, - до 50 років;
старшого начальницького складу, яким присвоєні спеціальні звання від майора до полковника Держспецзв'язку, - до 55 років;
вищого начальницького складу, яким присвоєні спеціальні звання генерал-майор, генерал-лейтенант Держспецзв'язку, - до 60 років.
13. У разі потреби особи рядового і начальницького складу, які мають відповідний рівень професійної підготовки, досвід практичної роботи на займаній посаді, визнані придатними за станом здоров'я для проходження служби та здатні за своїми діловими і моральними якостями надалі виконувати службові обов'язки, можуть бути залишені на їх прохання на службі понад граничний вік строком до п'яти років у порядку, що визначається Адміністрацією Держспецзв'язку.
Звільнення зазначених осіб із служби до закінчення строку, на який вони залишені, здійснюється згідно з підпунктами 3-9 пункту 92 цього Положення.
14. Особи рядового і начальницького складу можуть вступати (без відриву від служби) до спеціалізованих навчальних закладів та інших вищих навчальних закладів на підставі мотивованих рапортів, що подаються на ім'я прямих начальників. У рапорті зазначається спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові, займана посада, освіта, назва вищого навчального закладу, до якого бажає вступити особа, та факультету, спеціальність. Основою мотивації у виборі вищого навчального закладу та спеціальності є підвищення професійного рівня та використання отриманих знань для потреб служби. Навчання не повинне перешкоджати виконанню такими особами службових обов'язків.
Права, обов'язки та відповідальність
15. Особи рядового і начальницького складу користуються правами і виконують службові обов'язки відповідно до законодавства та цього Положення.
16. Одним з основних принципів діяльності Держспецзв'язку є принцип єдиноначальності та централізації управління, який полягає в:
наділенні начальника повним обсягом розпорядчої влади стосовно підлеглих і покладенні на нього персональної відповідальності за організацію службової діяльності очолюваного підрозділу;
наданні начальникові права одноособово приймати рішення, віддавати накази чи розпорядження (далі - накази);
забезпеченні виконання прийнятих рішень і відданих наказів, виходячи із всебічної оцінки умов і обставин та керуючись вимогами законодавства.
17. За своїм службовим становищем особи рядового і начальницького складу можуть бути начальниками або підлеглими стосовно інших осіб.
Начальники, яким особи рядового і начальницького складу підпорядковані за службовим становищем, у тому числі тимчасово, є прямими начальниками для таких осіб. У разі тимчасового виконання обов'язків, якщо про це оголошено наказом, начальник користується дисциплінарною владою, передбаченою посадою, яку він займає тимчасово. Найближчий за ієрархією до підлеглого прямий начальник є його безпосереднім начальником.
( Абзац другий пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
Начальник має право віддавати підлеглому усні або письмові накази, які є обов'язковими для виконання, і зобов'язаний перевіряти їх виконання.
( Абзац третій пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
Підлеглий зобов'язаний неухильно виконувати накази начальника, крім випадків віддання явно злочинного наказу, і ставитися до начальника з повагою.
18. За своїми спеціальними званнями начальниками є:
сержанти Держспецзв'язку - стосовно рядових Держспецзв'язку;
прапорщики та старші прапорщики Держспецзв'язку - стосовно рядових і сержантів Держспецзв'язку;
особи середнього начальницького складу - стосовно рядових і сержантів Держспецзв'язку;
особи старшого начальницького складу, крім полковників Держспецзв'язку, - стосовно осіб рядового і молодшого начальницького складу;
полковники Держспецзв'язку - стосовно осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу;
особи вищого начальницького складу - стосовно осіб рядового і начальницького складу.
19. Особа рядового складу, яка за своїм службовим становищем не є підлеглою особі начальницького складу, є молодшою стосовно неї за спеціальним званням.
Особа начальницького складу, яка за своїм службовим становищем і спеціальним званням не є начальником або підлеглою стосовно інших осіб, може бути старшою чи молодшою стосовно цих осіб за спеціальним званням.
Старші за спеціальним званням та посадою начальники в усіх випадках зобов'язані вимагати від молодших за званням та посадою осіб рядового і начальницького складу дотримання службової дисципліни. Молодші за спеціальними званнями особи рядового і начальницького складу повинні виконувати зазначені вимоги старших за спеціальними званнями осіб.
( Абзац третій пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
У разі спільного виконання службових обов'язків особами рядового і начальницького складу, не підпорядкованими одна одній по службі, старшою вважається особа, яка визначена начальником або займає вищу посаду. При рівнозначних посадах начальником є особа, старша за спеціальним званням.
( Абзац четвертий пункту 19 в редакції Постанови КМ № 787 від 29.07.2009 )
20. У разі відсутності начальника виконання його службових обов'язків покладається на одного із заступників. За відсутності заступників виконання зазначених обов'язків покладається на старшого за посадою і спеціальним званням, у разі відсутності якого - на старшого за спеціальним званням.
21. Начальник відповідно до повноважень, визначених за посадою, яку він займає, повинен діяти самостійно і вимагати від підлеглих дотримання Конституції і законів України, Присяги, що складається особами рядового і начальницького складу відповідно до закону, і наказів начальників.
( Пункт 21 в редакції Постанови КМ № 787 від 29.07.2009 )
22. Для забезпечення виконання покладених на очолюваний підрозділ завдань чи провадження на належному рівні його діяльності начальник віддає підлеглим накази, які є обов'язковими для виконання. Наказом визначаються мета і предмет завдання, строк його виконання та відповідальна особа, яка повинна виконати завдання.
( Пункт 22 в редакції Постанови КМ № 787 від 29.07.2009 )
23. Підлеглий виконує накази начальників відповідно до Дисциплінарного статуту Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.
24. Особи рядового і начальницького складу самостійно відрекомендовуються своєму безпосередньому начальникові у разі:
призначення на посаду та звільнення з посади;
присвоєння спеціального звання;
вручення нагороди;
відбуття у відрядження, відпустку або на лікування чи повернення з них.
25. Особи рядового і начальницького складу, що отримали призначення на проходження служби до Адміністрації Держспецзв'язку чи до підпорядкованих органів, відрекомендовуються відповідному начальнику та його заступникам, а після призначення до структурного підрозділу - начальнику цього підрозділу та його заступникам.
26. Для осіб рядового і начальницького складу встановлюється п'ятиденний 41-годинний робочий тиждень з двома вихідними днями, для курсантів (слухачів) спеціалізованих навчальних закладів - шестиденний робочий тиждень з одним днем відпочинку. Несення служби особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку у варті та добовому наряді, яка пов'язана з охороною об'єктів, приміщень, систем, мереж, комплексів, засобів урядового і спеціального зв'язку, ключових документів до засобів криптографічного захисту, та в інших випадках, визначених наказами Адміністрації Держспецзв'язку, може здійснюватися понад установлену тривалість робочого часу. У разі виконання службових обов'язків понад установлену тривалість робочого часу надається час для відпочинку, як правило, протягом наступного робочого дня.
( Абзац перший пункту 26 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
За виконання службових обов'язків у вихідні, святкові або неробочі дні надається інший день відпочинку, як правило, протягом наступного тижня.
Для осіб начальницького складу, які постійно виконують службові обов'язки у підземних спорудах зв'язку Держспецзв'язку, встановлюється 36-годинний робочий тиждень.
( Пункт 26 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 136 від 17.02.2010 )
Виконання службових обов'язків особами начальницького складу в зоні відчуження здійснюється вахтовим методом.
( Пункт 26 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 136 від 17.02.2010 )
27. Особи рядового і начальницького складу заохочуються за сумлінне та бездоганне виконання службових обов'язків. За мужність, відвагу, героїзм, особливі заслуги перед державою у службовій діяльності особи рядового і начальницького складу можуть бути представлені до присвоєння почесних звань, нагородження державними нагородами та відзнаками Президента України.
( Пункт 27 в редакції Постанови КМ № 787 від 29.07.2009 )
28. За порушення службової дисципліни на осіб рядового і начальницького складу можуть накладатися дисциплінарні стягнення у порядку, передбаченому Дисциплінарним статутом Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.
29. Особи рядового і начальницького складу залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть також адміністративну, кримінальну та цивільну відповідальність згідно із законодавством. Особи рядового і начальницького складу, які притягаються до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності, не звільняються від матеріальної відповідальності.
( Пункт 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
30. Внутрішній розпорядок дня в Адміністрації Держспецзв'язку встановлюється Головою Держспецзв'язку, у підпорядкованих органах - їх начальниками з урахуванням особливостей діяльності цих органів.
31. Особи рядового і начальницького складу зобов'язані проходити службу в тих органах, підрозділах, закладах та установах Держспецзв'язку і в тих місцях, де це викликано інтересами України.
Особи начальницького складу направляються для проходження служби в зоні відчуження за їх згодою за умови, що вони не мають медичних протипоказань до перебування у зазначеній зоні.
( Пункт 31 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 136 від 17.02.2010 )
32. Особи рядового і начальницького складу мають право зберігати, носити, використовувати та застосовувати зброю на підставах і в порядку, передбачених статтями 15 і 15-1 Закону України "Про міліцію", іншими нормативно-правовими актами.
33. Особи рядового і начальницького складу зобов'язані:
чесно і сумлінно дотримуватися Присяги, виконувати закони України;
добросовісно і в повному обсязі виконувати покладені згідно із займаною посадою службові обов'язки;
бути ініціативними і дисциплінованими, неухильно виконувати накази начальників;
дотримуватися норм професійної та службової етики;
( Пункт 33 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
стійко переносити всі труднощі та обмеження, пов'язані із службою;
( Пункт 33 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
дотримуватися вимог антикорупційного законодавства;
( Пункт 33 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1432 від 08.12.2009; в редакції Постанови КМ № 1126 від 02.11.2011 )
виявляти повагу до колег по службі, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, носіння встановленої форми одягу, вітання та етикету;
( Пункт 33 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
з гідністю і честю поводитися в позаслужбовий час;
( Пункт 33 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
берегти та підтримувати в належному стані передані їм у користування майно і техніку;
( Пункт 33 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
постійно підвищувати рівень професійних знань, удосконалювати свою майстерність;
зберігати державну таємницю;
( Абзац дванадцятий пункту 33 виключено на підставі Постанови КМ № 787 від 29.07.2009 )
сприяти начальникам і старшим за спеціальними званнями у підтриманні порядку і дисципліни;
звертатись із службових питань до свого безпосереднього начальника і з його дозволу - до наступного за ієрархією старшого начальника, з особистих питань - до свого безпосереднього начальника, а у разі його нездатності їх вирішити - до наступного за ієрархією старшого начальника;
доповідати своєму безпосередньому начальникові про все, що сталося і стосується виконання службових обов'язків, а також про зроблені їм іншими начальниками зауваження;
дотримуватися вимог безпеки, вживати заходів до запобігання захворюванню, травматизму, підвищувати повсякденно фізичну загартованість і тренованість, утримуватися від шкідливих для здоров'я звичок;
перебувати на обліку у військовому або іншому медичному закладі, визначеному Адміністрацією Держспецзв'язку, проходити щороку диспансеризацію (комплексний медичний огляд). У разі прийняття рішення про переміщення по службі в іншу місцевість, призначення на іншу посаду за станом здоров'я або надання відпустки у зв'язку з хворобою - проходити медичну комісію за місцем обліку;
повідомляти безпосереднього начальника про місце свого перебування під час відпустки.
34. Особа рядового чи начальницького складу у порядку, визначеному Адміністрацією Держспецзв'язку, подає в письмовому вигляді безпосередньому начальникові та в підрозділ кадрового забезпечення відомості, що мають значення для проходження служби, а саме про:
зміну сімейного стану та інших облікових даних;
особисті зв'язки з іноземцями, крім тих, що зумовлені службовою потребою чи родинними стосунками (діди, баби, батьки, брати, сестри і діти, а також діди, баби, батьки, брати, сестри і діти іншого з подружжя);
випадки приводу (доставлення) до міліції або інших правоохоронних органів;
факти втрати службових посвідчень, печаток, засобів зв'язку і табельної зброї;
випадки притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності;
випадки притягнення до кримінальної відповідальності (судимості) осіб, з якими перебуває у родинних стосунках (батьки, подружжя, брати, сестри і діти, а також батьки, брати, сестри і діти іншого з подружжя);
факти погроз особисто їй чи членам її сім'ї, що пов'язані з виконанням особою службових обов'язків;
працюючих у Держспецзв'язку близьких їй осіб.
( Пункт 34 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1432 від 08.12.2009 )
35. На начальників та інших службових осіб Держспецзв'язку покладається персональна відповідальність за суворе дотримання вимог цього Положення та інших нормативно-правових актів з питань проходження служби. Порушене право осіб рядового або начальницького складу повинне бути поновлене. Особи, з вини яких допущене таке порушення, притягаються до відповідальності в установленому законодавством порядку.
У разі виявлення порушень законодавства, зловживань чи інших правопорушень у службовій діяльності особа рядового або начальницького складу повинна вжити заходів до припинення зазначених порушень та доповісти про це безпосередньому або старшому прямому начальнику.
( Пункт 35 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
Голова Держспецзв'язку або особа, яка його заміщає, начальники підпорядкованих органів Держспецзв'язку у разі виявлення корупційного правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення особою рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку зобов'язані в межах своїх повноважень вжити заходів до припинення такого правопорушення та негайно у письмовій формі повідомити про його вчинення спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції.
( Пункт 35 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1432 від 08.12.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 315 від 30.03.2011 )
Прийняття на службу. Укладення контракту
36. Контракт про проходження служби в Держспецзв'язку особами рядового і начальницького складу - письмова угода, що укладається між громадянином України і державою, від імені якої виступає Адміністрація Держспецзв'язку або підпорядкований орган, та встановлює правові відносини між зазначеними сторонами.
Контракт укладається за визначеною у додатку формою у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, підписується особою, яка приймається на службу або продовжує її, і відповідною посадовою особою Держспецзв'язку згідно з пунктом 37 цього Положення. Контракт скріплюється гербовою печаткою Адміністрації Держспецзв'язку або відповідного підпорядкованого органу. Один примірник контракту зберігається у особи, яка приймається на службу або продовжує її, а другий - у підрозділі кадрового забезпечення (залучається до особової справи співробітника).
Контракт є підставою для видання наказу про прийняття особи на службу і призначення її на посаду, передбачену штатним розписом.
( Абзац третій пункту 36 в редакції Постанови КМ № 787 від 29.07.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 315 від 30.03.2011 )
37. Право підписання контракту від імені Адміністрації Держспецзв'язку або підпорядкованого органу мають:
Голова Держспецзв'язку - з особами, які призначаються на посади заступників Голови Держспецзв'язку, та особами, які приймаються на службу на посади (мають намір продовжити службу на посадах), за якими штатним розписом передбачені спеціальні звання полковника Держспецзв'язку, генерал-майора Держспецзв'язку або генерал-лейтенанта Держспецзв'язку;
( Абзац другий пункту 37 в редакції Постанови КМ № 315 від 30.03.2011 )
заступники Голови Держспецзв'язку - з випускниками спеціалізованих навчальних закладів;
начальники, до повноважень яких належить прийняття на службу або призначення на посади, за якими штатним розписом передбачені спеціальні звання осіб рядового, молодшого, середнього та старшого начальницького складу (крім полковника) Держспецзв'язку - з особами, які приймаються на службу на зазначені посади (мають намір продовжити службу на цих посадах);
ректори (начальники) спеціалізованих навчальних закладів - з особами, прийнятими до цих закладів.
( Абзац п'ятий пункту 37 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 197 від 19.03.2008 )
38. Контракт про проходження служби укладається на строк:
від 3 до 10 років - з особами, які приймаються на службу (мають намір продовжити службу) на посади осіб рядового і начальницького складу;
навчання - з особами, прийнятими до спеціалізованих навчальних закладів;
( Абзац третій пункту 38 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 197 від 19.03.2008 )
5 років - з випускниками спеціалізованих навчальних закладів.
Контракт на навчання укладається з особами, які прийняті на навчання до спеціалізованих навчальних закладів і яким виповнилося 18 років, а у разі, коли вони на час прийняття не досягли зазначеного віку, - після закінчення першого курсу. При цьому однією з умов контракту на навчання є зобов'язання проходити службу в Держспецзв'язку протягом п'яти років після закінчення навчання. У разі відмови укласти контракт на навчання особа відраховується із спеціалізованого навчального закладу.
( Абзац п'ятий пункту 38 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
Особи, з якими укладено контракт на навчання, призначаються на посади курсантів чи слухачів.
( Абзац пункту 38 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
Військовослужбовці СБУ, які проходять кадрову військову службу, при переході на службу до Держспецзв'язку мають право укласти контракт на визначений за їх бажанням строк з можливістю його дострокового припинення за власною ініціативою згідно з підпунктом 1 пункту 92 цього Положення.
Контракт може бути укладений (продовжений) на строк до досягнення граничного віку перебування на службі в Держспецзв'язку, а з особами, які досягли граничного віку перебування на службі і залишені на ній, - на строк не більш як 5 років.
Новий контракт укладається не пізніш як за 2 місяці до закінчення строку чинного контракту і набирає чинності з дня, що настає після дня закінчення дії попереднього контракту.
39. Контракт набирає чинності з дня, зазначеного у наказі про:
призначення на посаду при прийнятті на службу;
зарахування на навчання за контрактом;
продовження випускником спеціалізованого навчального закладу служби за контрактом осіб рядового і начальницького складу;
продовження служби за новим контрактом.
Про день набрання чинності контрактом робиться відповідний запис в обох примірниках контракту.
( Пункт 39 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
40. Днем припинення дії контракту вважається:
день закінчення його строку - в разі, коли особі рядового або начальницького складу продовжено службу за новим контрактом;
день, зазначений у наказі про виключення із списків особового складу Держспецзв'язку особи рядового або начальницького складу;
( Абзац третій пункту 40 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 315 від 30.03.2011 )
день закінчення навчання курсантом чи слухачем у спеціалізованому навчальному закладі, який передує дню продовження ним служби за контрактом осіб рядового і начальницького складу.
( Абзац четвертий пункту 40 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
41. Жінкам із числа осіб рядового і начальницького складу, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною, строк контракту (якщо він закінчується після надання таких відпусток) продовжується на період їх перебування у зазначених відпустках.
Спеціальні звання
42. Спеціальні звання рядового і начальницького складу присвоюються особам, які проходять службу в Держспецзв'язку, з урахуванням посад, що вони займають (на які призначаються прийняті на службу до Держспецзв'язку громадяни), та інших умов, передбачених цим Положенням.
43. Особам, які проходять службу в Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних та інших державних органах або перебувають у запасі Збройних Сил чи інших військових формувань (далі - запас) і приймаються на службу до Держспецзв'язку, присвоюються в порядку переатестації спеціальні звання Держспецзв'язку, відповідні тим військовим або спеціальним званням (класним чинам), які вони мають на час прийняття на службу до Держспецзв'язку.
( Абзац перший пункту 43 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
У разі прийняття на службу до Держспецзв'язку на посади рядового чи начальницького складу осіб, які перебувають у запасі та мають, крім військових, спеціальні звання (класні чини), їм присвоюються в порядку переатестації спеціальні звання Держспецзв'язку, рівноцінні вищому із зазначених військових звань запасу або спеціальних звань (класних чинів) згідно з пунктами 44-53 і 59 цього Положення.
( Абзац другий пункту 43 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
Строк вислуги у спеціальних званнях особам, яким присвоєні спеціальні звання у порядку переатестації, обчислюється від дня видання наказу про присвоєння військового або спеціального звання (класного чину), яке вони мали до переатестації.
44. Спеціальне звання рядового Держспецзв'язку присвоюється особам, які не мають військових чи спеціальних звань або мають військове звання солдата, матроса, старшого солдата (старшого матроса) чи відповідне спеціальне звання та прийняті на службу на посади, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання рядового Держспецзв'язку, чи прийняті (навчаються) до спеціалізованих навчальних закладів та уклали контракт на навчання і призначені на посаду курсанта.
( Пункт 44 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
45. Спеціальне звання сержанта Держспецзв'язку присвоюється:
особам, які не мають військових чи спеціальних звань або мають військове звання не вище за звання старшини (головного корабельного старшини) чи відповідне спеціальне звання та прийняті на службу на посади, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання сержанта Держспецзв'язку;
особам, які мають спеціальне звання рядового Держспецзв'язку, одночасно з призначенням на посади, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання сержанта Держспецзв'язку;
особам, які прийняті (навчаються) до спеціалізованих навчальних закладів, уклали контракт на навчання, мають військове звання запасу від старшого солдата (старшого матроса) до старшини (головного корабельного старшини) включно чи відповідне спеціальне звання та призначені на посади, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання сержанта Держспецзв'язку.
( Пункт 45 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
46. Спеціальне звання прапорщика Держспецзв'язку присвоюється:
особам, які не мають військових звань запасу або вищих за зазначене звання військових чи спеціальних звань та прийняті на службу на посади молодшого і середнього начальницького складу, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання не нижче прапорщика Держспецзв'язку;
особам, які мають спеціальні звання рядового або сержанта Держспецзв'язку, одночасно з призначенням на посади, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання прапорщика Держспецзв'язку.
47. Спеціальне звання старшого прапорщика Держспецзв'язку присвоюється:
особам, які мають військове чи спеціальне звання старшого прапорщика та прийняті на службу на посади молодшого або середнього начальницького складу, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання не нижче прапорщика Держспецзв'язку;
особам, які мають спеціальне звання прапорщика Держспецзв'язку та прослужили не менше одного року на посадах, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання старшого прапорщика Держспецзв'язку та вище.
48. Особам, які мають спеціальне звання прапорщика Держспецзв'язку, за бездоганну і безперервну службу протягом 15 років на посадах, за якими штатним розписом передбачено спеціальне звання прапорщика Держспецзв'язку, може бути присвоєне спеціальне звання старшого прапорщика Держспецзв'язку. До зазначеного строку служби належить також строк вислуги в інших центральних органах виконавчої влади у військових чи спеціальних званнях, що відповідають званню прапорщика Держспецзв'язку.
49. Спеціальне звання молодшого лейтенанта Держспецзв'язку присвоюється:
курсантам (слухачам) спеціалізованих навчальних закладів, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та підписали контракт про подальше проходження служби в Держспецзв'язку чи продовжують навчання у зазначених закладах з метою здобуття кваліфікації за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра;
особам, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, та проходять службу в Держспецзв'язку на посадах (призначаються на посади) середнього або старшого начальницького складу чи приймаються на службу до Держспецзв'язку за контрактом і не мають при цьому вищих за зазначене військових або спеціальних звань.
( Абзац третій пункту 49 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 315 від 30.03.2011 )( Пункт 49 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
50. Спеціальне звання лейтенанта Держспецзв'язку присвоюється:
курсантам (слухачам) спеціалізованих навчальних закладів, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та підписали контракт про подальше проходження служби в Держспецзв'язку;
молодшим лейтенантам Держспецзв'язку, в яких закінчився строк вислуги у такому званні;
особам, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, та проходять службу в Держспецзв'язку на посадах (призначаються на посади) середнього або старшого начальницького складу чи приймаються на службу до Держспецзв'язку за контрактом і не мають при цьому вищих за зазначене військових або спеціальних звань (класних чинів).
( Абзац четвертий пункту 50 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 315 від 30.03.2011 )( Пункт 50 в редакції Постанови КМ № 197 від 19.03.2008 )
51. Перші, а також чергові спеціальні звання присвоюються особам рядового і молодшого начальницького складу начальниками, до повноважень яких належить прийняття на службу або призначення на посади цих осіб.
52. Спеціальні звання особам середнього і старшого начальницького складу присвоюються Головою Держспецзв'язку.
( Пункт 52 в редакції Постанови КМ № 787 від 29.07.2009 )
53. Спеціальні звання присвоюються особам вищого начальницького складу Президентом України відповідно до його повноважень.
54. Чергові спеціальні звання присвоюються після закінчення встановленого строку вислуги у попередньому спеціальному званні особам середнього і старшого начальницького складу в послідовному порядку в разі відповідності чергового спеціального звання спеціальному званню, передбаченому штатною посадою. Додавання до спеціального звання слів "медичної служби" або "юстиції" не впливає на строк вислуги у відповідному спеціальному званні.
( Абзац перший пункту 54 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )
Головою Держспецзв'язку в порядку заохочення може бути присвоєно спеціальне звання до полковника Держспецзв'язку включно:
( Абзац другий пункту 54 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 197 від 19.03.2008; в редакції Постанови КМ № 315 від 30.03.2011 )
достроково - не раніше закінчення половини встановленого строку вислуги у попередньому спеціальному званні за умови проходження служби строком не менш як один рік на посадах, штатно-посадова категорія яких відповідає черговому спеціальному званню;
( Абзац третій пункту 54 в редакції Постанови КМ № 315 від 30.03.2011 )
вище на один ступінь від звання, передбаченого за займаною посадою, - після закінчення встановленого строку вислуги років у попередньому спеціальному званні.
( Абзац четвертий пункту 54 в редакції Постанови КМ № 315 від 30.03.2011 )
55. Чергові спеціальні звання до полковника Держспецзв'язку включно присвоюються аспірантам (ад'юнктам) і докторантам спеціалізованих навчальних закладів під час навчання, якщо чергове спеціальне звання відповідає званню за посадою, яку особа займала перед вступом до аспірантури (ад'юнктури) чи докторантури незалежно від змін (підвищення чи пониження), внесених до штатного розпису за цією посадою, згідно з пунктом 52 цього Положення.
56. Подання про присвоєння чергового спеціального звання у порядку заохочення достроково або вище на один ступінь від звання, передбаченого займаною штатною посадою, розглядається колегією Держспецзв'язку.
( Пункт 56 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 787 від 29.07.2009 )( Пункт 57 виключено на підставі Постанови КМ № 787 від 29.07.2009 )
58. Для осіб середнього і старшого начальницького складу встановлюється такий строк вислуги у спеціальному званні:
молодший лейтенант Держспецзв'язку - 1 рік;
лейтенант Держспецзв'язку - 2 роки;
старший лейтенант Держспецзв'язку - 3 роки;
капітан Держспецзв'язку - 3 роки;