• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення Концепції проекту Закону України "Про внутрішню торгівлю"

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження, Концепція від 07.10.2009 № 1200-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Концепція
  • Дата: 07.10.2009
  • Номер: 1200-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Концепція
  • Дата: 07.10.2009
  • Номер: 1200-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 7 жовтня 2009 р. N 1200-р
Київ
Про схвалення Концепції проекту Закону України "Про внутрішню торгівлю"
1. Схвалити Концепцію проекту Закону України "Про внутрішню торгівлю", що додається.
2. Мінекономіки разом з Мінфіном, Мін'юстом, Держспоживстандартом і Держкомпідприємництвом розробити з урахуванням положень Концепції, схваленої цим розпорядженням, і подати до 15 грудня 2009 р. Кабінетові Міністрів України проект Закону України "Про внутрішню торгівлю".
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 21
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 7 жовтня 2009 р. N 1200-р
КОНЦЕПЦІЯ
проекту Закону України "Про внутрішню торгівлю"
Загальна частина
Внутрішня торгівля є однією з важливих галузей економіки, яка відіграє значну роль як у формуванні економічного потенціалу України, так і задоволенні потреби споживачів у високоякісних товарах і послугах.
Істотними недоліками законодавства у сфері внутрішньої торгівлі є невизначеність основ формування відповідної державної політики та відсутність єдиного підходу до вирішення питань, пов'язаних з діяльністю суб'єктів господарювання у зазначеній сфері.
Провадження торговельної діяльності ускладнюється відсутністю чіткого розподілу повноважень у сфері внутрішньої торгівлі між центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, об'єднаннями роботодавців і професійних спілок.
Мета Концепції
Мета Концепції полягає у визначенні шляхів законодавчого врегулювання відносин, які виникають у процесі провадження торговельної діяльності, що сприятиме підвищенню ефективності державного регулювання та удосконаленню системи контролю у сфері внутрішньої торгівлі і захисту прав споживачів.
Шляхи та способи розв'язання проблеми
Формування конкурентного середовища у сфері внутрішньої торгівлі, досягнення належного рівня торговельного обслуговування та задоволення потреби споживачів у високоякісних товарах і послугах можливе лише за умови правового врегулювання відносин, які виникають під час провадження торговельної діяльності.
Оптимальним способом розв'язання проблеми є розроблення і прийняття Закону України "Про внутрішню торгівлю", основною метою якого є визначення правових та організаційних засад провадження торговельної діяльності, основ її державного регулювання, механізму реалізації державної політики у сфері внутрішньої торгівлі.
Для створення правових засад провадження торговельної діяльності у проекті Закону України "Про внутрішню торгівлю" необхідно визначити:
терміни, зокрема "внутрішня торгівля", "виробничо-торговельна та торговельна діяльність", "оптова та роздрібна торгівля", "об'єкт торгівлі";
принципи провадження торговельної діяльності;
особливості організації окремих видів торгівлі;
повноваження у сфері торгівлі спеціально уповноваженого центрального органу та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;
напрями реалізації державної політики у сфері внутрішньої торгівлі, зокрема:
- створення системи взаємовідносин у сфері внутрішньої торгівлі, яка враховує інтереси всіх її суб'єктів;
- покращення торговельного обслуговування та задоволення потреби споживачів у високоякісних товарах і послугах;
- забезпечення належного рівня підготовки працівників, який відповідає встановленим стандартам якості професійної освіти та освітньо-кваліфікаційним вимогам, визначеним для кожної професії;
правовий статус громадських організацій та об'єднань суб'єктів господарювання у сфері внутрішньої торгівлі, механізм їх участі у формуванні та реалізації державної політики у зазначеній сфері;
механізм державної підтримки суб'єктів господарювання у сфері внутрішньої торгівлі, які здійснюють продаж соціально значущих товарів;
відповідальність суб'єктів господарювання у сфері внутрішньої торгівлі за порушення вимог законодавства.
Очікувані результати
Прийняття Закону України "Про внутрішню торгівлю" сприятиме впорядкуванню торговельної діяльності, забезпечить скоординовану діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, дасть змогу створити конкурентне середовище, залучити інвестиції у сферу внутрішньої торгівлі, підвищити рівень торговельного обслуговування населення та захисту прав споживачів.