• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Цільовий план Україна - НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна - НАТО

Президент України  | Указ, План від 18.06.2007 № 535/2007
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ, План
  • Дата: 18.06.2007
  • Номер: 535/2007
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ, План
  • Дата: 18.06.2007
  • Номер: 535/2007
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про Цільовий план Україна - НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна - НАТО
З метою дальшої реалізації положень Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, виконання схваленого під час засідання Комісії Україна - НАТО 22 листопада 2002 року Плану дій Україна - НАТО, а також зобов'язань України як держави - учасниці Програми "Партнерство заради миру" і пріоритетних завдань у рамках Інтенсифікованого діалогу між Україною та НАТО з питань членства та відповідних реформ, започаткованого на Вільнюському засіданні Комісії Україна - НАТО 21 квітня 2005 року:
1. Кабінету Міністрів України забезпечити виконання заходів Цільового плану Україна - НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна - НАТО (далі - Цільовий план), що додається.
2. Центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання заходів Цільового плану, подавати щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, Національному центру з питань євроатлантичної інтеграції України та Міністерству закордонних справ України звіти про стан виконання Цільового плану.
Національному центру з питань євроатлантичної інтеграції України та Міністерству закордонних справ України забезпечити узагальнення зазначених звітів і подавати їх до Кабінету Міністрів України для дальшого інформування Президента України.
3. Державному комітету телебачення та радіомовлення України, Національному центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Міністерству закордонних справ України, іншим центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання передбачених Цільовим планом заходів, за участю органів місцевого самоврядування забезпечити регулярне інформування громадськості про хід та результати виконання заходів співробітництва України з НАТО.
4. Міжвідомчій комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО та Уповноваженому України з питань євроатлантичної інтеграції забезпечувати належну координацію заходів Цільового плану.
Президент України В.ЮЩЕНКО
м. Київ, 18 червня 2007 року
N 535/2007
ДОДАТОК
до Указу Президента України
від 18 червня 2007 року N 535/2007
ЦІЛЬОВИЙ ПЛАН
Україна - НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна - НАТО ( v0002520-03 )
Вступ
Цільовий план Україна - НАТО на 2007 рік (далі - Цільовий план) розроблено на основі пропозицій органів державної влади та з урахуванням результатів виконання цільових планів Україна - НАТО у 2003-2006 роках у рамках Плану дій Україна - НАТО, стратегічні цілі, пріоритети та завдання яких залишаються актуальними, а також досвіду співробітництва України в рамках Інтенсифікованого діалогу між Україною та НАТО з питань членства та відповідних реформ (далі - Інтенсифікований діалог), Хартії про особливе партнерство, Ради євроатлантичного партнерства/Партнерства заради миру та рекомендацій сторони НАТО.
Цільовий план є важливим інструментом у діяльності Уряду України, спрямованим на активізацію реформ у конкретних галузях із задіянням відповідних можливостей та механізму співробітництва України з НАТО.
Цільовий план погоджено у рамках функціонування Національної системи координації співробітництва України з НАТО, створеної Указом Президента України від 13 березня 2006 року N 215 "Про Національну систему координації співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору". Міжвідомча комісія з питань підготовки України до вступу в НАТО провадить консультативно-дорадчу діяльність щодо вдосконалення державного регулювання у сфері євроатлантичної інтеграції. Практичні кроки в напрямі активізації співробітництва України з НАТО у політичній, військовій, інформаційній, економічній, безпековій, правовій, фінансовій та інших сферах здійснюються робочими групами зазначеної Комісії.
Розділ 1. Політичні та економічні питання
1.1. Зовнішня і безпекова політика
З 1991 року Україна утвердилась як держава, що проводить зовнішню політику на принципах міжнародного права, рівноправності та взаємовигідного співробітництва. Неухильне дотримання Україною принципів демократії, верховенства права, прагнення до загальновизнаних європейських цінностей є вагомим чинником успіху її зовнішньополітичних ініціатив.
Україна здійснює послідовну зовнішню політику відповідно до зобов'язань у рамках стратегічного курсу інтеграції до євроатлантичних та європейських структур. Із започаткуванням 21 квітня 2005 року Інтенсифікованого діалогу Україна зробила важливий крок на шляху до реалізації одного зі своїх зовнішньополітичних пріоритетів та створила передумови для переведення формату співробітництва з НАТО на якісно новий рівень.
Україна є членом ООН, ОБСЄ, Ради Європи - міжнародних організацій, покликаних підтримувати мир, стабільність і демократію в Європі та світі в цілому. Україна бере активну участь у діяльності зазначених міжнародних організацій, зокрема підтримуючи боротьбу з міжнародним тероризмом.
Україна здійснює збалансовану та конструктивну політику в регіоні Центральної та Східної Європи, відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності і безпеки на пострадянському просторі. Україна була серед ініціаторів створення Спільноти демократичного вибору, метою якої є зміцнення та захист демократії на регіональному рівні. Україна підтримує дружні відносини з усіма сусідніми державами та бере участь у таких регіональних об'єднаннях, як Організація за демократію та економічний розвиток - ГУАМ і Центральноєвропейська ініціатива, проводить активну політику, спрямовану на збереження миру і стабільності в Південно-Східній Європі та регіоні Чорного моря, розвиває конструктивні відносини з Російською Федерацією на засадах стратегічного партнерства, що відповідає національним інтересам.
1.1.1. Співпраця з НАТО в галузі підтримання безпеки євроатлантичного простору. Участь і підтримка операцій і місій під егідою НАТО
Україна приділяє належну увагу питанням, які набувають пріоритетного значення у рамках діяльності Ради євроатлантичного партнерства, зокрема, підтримці демократичних цінностей партнерства, протидії торгівлі людьми, боротьбі з організованою злочинністю та торгівлею наркотиками.
Україна поділяє цілі політики партнерства НАТО та зобов'язується брати активну участь у заходах Програми "Партнерство заради миру" (ПЗМ) згідно з Рамковим документом Партнерства заради миру, підписаним у 1994 році. Метою участі України у зазначених заходах є використання досвіду і допомоги НАТО у питаннях реформування сектору оборони і безпеки. Україна має намір досягти належного рівня військової взаємосумісності зі збройними силами держав - членів НАТО та поглибити співробітництво у сфері планування на випадок надзвичайної ситуації цивільного характеру та в інших сферах, що становлять взаємний інтерес.
Україна планує інтенсифікувати реалізацію практичного механізму досягнення необхідного рівня взаємосумісності зі збройними силами держав - членів НАТО, регулярно проводити спільні військові навчання для оцінки набутого досвіду та брати активну участь у відповідних програмах, таких як: Процес планування та оцінки сил, Програма поглибленої підготовки та навчання, Концепція оперативних можливостей, Програма військових навчань та підготовки.
Оборонна і безпекова політика України спрямована на модернізацію Збройних Сил України для гарантованого забезпечення суверенітету, незалежності та територіальної цілісності держави, протидії сучасним загрозам, досягнення стандартів НАТО з питань цивільного контролю і прозорості, посилення взаємосумісності із силами Альянсу. Відповідно до взятих зобов'язань Україна і надалі підтримуватиме операції НАТО, зокрема, у сфері логістики та стратегічних авіаперевезень, у тому числі шляхом імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Верховним головнокомандуванням Об'єднаних Збройних Сил НАТО з питань трансформації та Верховним головнокомандуванням Об'єднаних Збройних Сил НАТО в Європі щодо використання стратегічної транспортної авіації України в операціях та навчаннях НАТО.
Україна вживає дієвих заходів для підтримання стабільності та бере участь у миротворчих місіях і антитерористичних операціях НАТО в Косово, Іраку, Афганістані, на Середземному морі та планує у подальшому розширити таку підтримку Альянсу.
Триває робота з підтримання миротворчих зусиль НАТО на Балканах, зокрема, шляхом участі контингенту України у складі українсько-польського батальйону в рамках операції сил НАТО у Косово (КФОР). У 2006 році збільшено кількість українського миротворчого персоналу у штабі КФОР та багатонаціональній експедиційній групі "Схід". Україна розглядає питання щодо відправлення додаткової кількості персоналу до складу КФОР у 2007 році.
Позиція України щодо ситуації в Республіці Ірак після виведення українського миротворчого контингенту у грудні 2005 року передбачає продовження підтримки процесів розвитку і стабілізації в цій державі, зокрема шляхом участі представників Міністерства оборони України та інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади у заходах, спрямованих на надання підтримки у підготовці сил безпеки Республіки Ірак. Україна залишається єдиною державою - учасницею ПЗМ, що бере участь у навчальній місії НАТО в Республіці Ірак.
Україна надавала також допомогу зусиллям Альянсу в рамках підтримки миротворчої операції Африканського Союзу в Дарфурі (Судан).
З метою консолідації зусиль у сфері боротьби з тероризмом започатковано роботу первинного національного Контактного пункту в рамках операції Організації Північноатлантичного договору "Активні зусилля" (Контактний пункт) і здійснюється обмін інформацією з Альянсом під час участі у військово-морських операціях на Середземному морі в рамках зазначеної операції. Україна і НАТО продовжують підготовку кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України для практичної участі в операції.
Підтримуються зусилля НАТО в Ісламській Республіці Афганістан, спрямовані на консолідацію суспільства, економічну відбудову держави, підвищення рівня безпеки та контролю на її території. Транспортна авіація України залучалася до перевезення вантажів Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Італійської Республіки, Канади, Королівства Нідерланди, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Польща, Сполучених Штатів Америки, Французької Республіки та Чеської Республіки в рамках операції міжнародних сил сприяння безпеці під егідою НАТО в Ісламській Республіці Афганістан. Триває підготовка до направлення миротворчого персоналу України (близько 10 осіб) до складу групи з реконструкції провінцій під керівництвом Литовської Республіки в Ісламській Республіці Афганістан.
Заходи:
1. *Провести засідання Комісії Україна - НАТО на рівні міністрів закордонних справ, міністрів оборони України та держав - членів НАТО, а також глав дипломатичних представництв держав - членів НАТО. Організувати експертні консультації Україна - НАТО високого рівня та консультації спільних робочих груп з питань воєнної реформи, економічної безпеки, планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру, науки і захисту довкілля та з питань оборонно-технічного співробітництва в рамках роботи Комісії Україна - НАТО.
Строк виконання: відповідно до погодженого з НАТО
графіка
Відповідальні за виконання: МЗС України, Міноборони
України, інші центральні органи виконавчої влади,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України
2. *Провести консультації з політичним комітетом НАТО з актуальних питань зовнішньої політики України і аспектів внутрішньої політики України, які є важливими для Альянсу в контексті Інтенсифікованого діалогу та Плану дій Україна - НАТО.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Міноборони
України, Мін'юст України, інші центральні органи
виконавчої влади, Апарат Ради національної безпеки
і оборони України
3. *Забезпечити дальшу ефективну діяльність українського миротворчого контингенту у складі українсько-польського батальйону КФОР.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, МЗС
України, інші центральні органи виконавчої влади
4. *Опрацювати питання щодо збільшення чисельності українського миротворчого контингенту України у КФОР.
Строк виконання: III квартал
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
5. *Продовжити консультації з військовими структурами НАТО та двосторонню співпрацю з державами - членами НАТО, органами влади Республіки Ірак та Ісламської Республіки Афганістан для визначення параметрів/модальностей оптимального внеску України у вирішення питань їх мирного відновлення.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, МЗС
України, Мінфін України, Мін'юст України, інші
центральні органи виконавчої влади, Апарат Ради
національної безпеки і оборони України, Служба
зовнішньої розвідки України
6. *Опрацювати питання щодо участі України у міжнародних силах сприяння безпеці під егідою НАТО в Ісламській Республіці Афганістан.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, МЗС
України, Мінфін України, інші центральні органи
виконавчої влади, Апарат Ради національної безпеки і
оборони України, Служба зовнішньої розвідки України
7. *Забезпечити участь України в тренувальній місії НАТО в Республіці Ірак.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, МЗС
України, інші центральні органи виконавчої влади
8. Надавати повітряний коридор для здійснення перельотів військово-транспортних літаків держав - членів НАТО через територію України в рамках участі в операції в Ісламській Республіці Афганістан.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
9. *Підготувати пропозиції щодо визначення пріоритетів розвитку Збройних Сил України та забезпечити їх реалізацію з метою досягнення відповідності військовим стандартам НАТО.
Строк виконання: протягом року
Відповідальне за виконання - Міноборони України
10. *Продовжити співробітництво з державами - членами та державами - партнерами НАТО в рамках робочої програми євроатлантичного партнерства та Індивідуальної програми партнерства Україна - НАТО.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, інші
центральні органи виконавчої влади
11. Продовжити роботу з розширення сфери участі українського миротворчого персоналу у миротворчих місіях ООН.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Міноборони
України, інші центральні органи виконавчої влади
12. Узагальнити досвід миротворчої діяльності Збройних Сил України та забезпечити видання щорічного воєнно-наукового збірника.
Строк виконання: III квартал
Відповідальне за виконання - Міноборони України
13. Провести разом із Центром закордонних військових досліджень сухопутних військ США міжнародний семінар з вивчення досвіду участі збройних сил у коаліційних операціях.
Строк виконання: III квартал
Відповідальне за виконання - Міноборони України
14. *Завершити за сприяння експертів НАТО підготовку та сертифікацію кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України для їх практичної участі в операції "Активні зусилля".
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
1.1.2. Боротьба з тероризмом
Україна провадить активну антитерористичну діяльність, підтримуючи зусилля світової спільноти у цьому напрямі. Загальнодержавна система боротьби з терористичною діяльністю, що координується створеним у 1998 році Антитерористичним центром при Службі безпеки України (далі - Антитерористичний центр), спрямовує свої зусилля на запобігання, виявлення і припинення терористичних актів і злочинів терористичної спрямованості. Правову основу діяльності Центру визначено Законом України "Про боротьбу з тероризмом" та відповідними указами Президента України. Зазначеним Законом установлено перелік видів діяльності, що належать до терористичної, який відповідає резолюції Ради Безпеки ООН N 1373 (2001). У 2006 році внесено зміни до кримінального законодавства України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму.
Україна вживає заходи, спрямовані на посилення захисту громадської безпеки, охорону особливо важливих об'єктів та запобігання терористичним актам на території України.
Україна приділяє значну увагу міжнародному співробітництву у сфері боротьби з тероризмом і активно співпрацює з міжнародними організаціями. З метою підвищення рівня співпраці з Альянсом Україна заінтересована в активізації своєї участі в рамках Плану дій партнерства проти тероризму.
Заходи:
1. *Провести третій спеціальний семінар Україна - НАТО для обміну досвідом роботи щодо реагування на сучасні загрози міжнародній безпеці, зокрема протидії фінансуванню тероризму, боротьбі з транснаціональною злочинністю та легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
Служба зовнішньої розвідки України, а також МВС
України, МЗС України, Держфінмоніторинг України, інші
центральні органи виконавчої влади
2. Опрацювати питання щодо утворення групи офіцерів при дипломатичних представництвах України в державах - членах НАТО, а також відповідних міжнародних організаціях, які відповідатимуть за стан роботи з протидії транснаціональній злочинності та тероризму.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
Служба зовнішньої розвідки України, а також МЗС
України, МВС України, інші центральні органи
виконавчої влади
3. Продовжити практику координації зусиль збройних сил України та США щодо військових аспектів боротьби з міжнародним тероризмом шляхом активізації діяльності групи офіцерів зв'язку Збройних Сил України при Центральному командуванні Збройних Сил США (м. Тампа, США).
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
4. Продовжити опрацювання питання щодо створення спільного міжнародного банку даних про осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних організацій. Удосконалити механізм інформаційної взаємодії Антитерористичного центру з Міністерством внутрішніх справ України, Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Службою зовнішньої розвідки України та відповідними органами іноземних держав, до компетенції яких належать питання боротьби з тероризмом, створивши об'єднану автоматизовану інформаційну систему Антитерористичного центру.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
МВС України, Служба зовнішньої розвідки України,
Адміністрація Держприкордонслужби України,
Держфінмоніторинг України
5. *Продовжити роботу з виявлення транснаціональних злочинних угруповань та каналів фінансування ними міжнародних терористичних організацій.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
Служба зовнішньої розвідки України, а також
Держфінмоніторинг України, інші центральні органи
виконавчої влади
6. Вжити заходів для залучення Міністерства внутрішніх справ України до міжнародних програм боротьби з міжнародним тероризмом і подати на розгляд відповідних структур НАТО обґрунтовані пропозиції з цього питання.
Строк виконання: III квартал
Відповідальні за виконання: МВС України, інші
центральні органи виконавчої влади
7. *Провести консультації з НАТО та державами - членами НАТО щодо вдосконалення підготовки та участі сил і засобів Військово-Морських Сил Збройних Сил України у військово-морських операціях на Середземному морі в рамках операції "Активні зусилля".
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
8. *Забезпечити функціонування Контактного пункту та обмін інформацією щодо підозрілих суден у рамках участі України в операції "Активні зусилля".
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України,
Служба безпеки України, Адміністрація
Держприкордонслужби України
9. Забезпечити підготовку особового складу Збройних Сил України, що залучається для участі в антитерористичних заходах.
Строк виконання: протягом року
Відповідальне за виконання - Міноборони України
10. Забезпечити участь представників Військової служби правопорядку у Збройних Силах України в міжнародних навчальних курсах, семінарах та конференціях з питань боротьби з тероризмом, зокрема у рамках Індивідуальної програми партнерства Україна - НАТО.
Строк виконання: протягом року
Відповідальне за виконання - Міноборони України
11. *Забезпечити участь представників України у роботі постійних робочих груп комітету НАТО з організації повітряного руху.
Строк виконання: III квартал
Відповідальне за виконання - Міноборони України
12. *Забезпечити участь представників України у заходах конференції національних керівників у галузі озброєнь НАТО в рамках Програми захисту від тероризму.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
Служба зовнішньої розвідки України, Міноборони
України, МВС України
1.1.3. Політика щодо врегулювання "заморожених" конфліктів
Україна докладає значних зусиль для врегулювання "заморожених" конфліктів у регіоні Південно-Східної та Східної Європи на засадах мирних домовленостей, сприяє врегулюванню придністровського конфлікту та виступає за продовження переговорів на основі розробленого нею плану мирного врегулювання придністровської проблеми у розширеному форматі за участю США і ЄС.
Україна цінує роботу місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова, її спрямованість на гармонізацію стандартів і процедур управління кордоном, активізацію співробітництва прикордонних і митних служб, проведення аналізу потенційних ризиків.
Україна виступає за мирне розв'язання конфліктів у Придністров'ї (Республіка Молдова), Грузії (Абхазія, Південна Осетія) і Азербайджанській Республіці (Нагірний Карабах) на основі принципів територіальної цілісності та поваги до їх суверенітету.
Заходи:
1. *Провести в рамках Інтенсифікованого діалогу консультації з НАТО щодо здійснення заходів з підтримання миру і стабільності, зокрема на Південному Кавказі та в Республіці Молдова, беручи до уваги позицію Альянсу щодо розв'язання конфліктів.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Міноборони
України, інші центральні органи виконавчої влади,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України
2. Сприяти розв'язанню "заморожених" конфліктів, зокрема в Придністров'ї (Республіка Молдова), Грузії (Абхазія та Південна Осетія) і Азербайджанській Республіці (Нагірний Карабах).
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України,
Адміністрація Держприкордонслужби України, МВС
України, інші центральні органи виконавчої влади,
Служба безпеки України
3. Забезпечувати неухильне виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України, Урядом Республіки Молдова та Європейською Комісією щодо місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова з метою підвищення ефективності прикордонного та митного контролю на придністровській ділянці українсько-молдовського державного кордону.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України,
Адміністрація Держприкордонслужби України,
Держмитслужба України, Мінтрансзв'язку України,
Вінницька і Одеська облдержадміністрації
1.1.4. Участь України у міжнародних організаціях та регіональних ініціативах
1.1.4.1. Рада Європи
З метою дальшого розвитку співробітництва з Радою Європи Україна спрямовуватиме зусилля на вдосконалення існуючого, а також розроблення нового законодавства та його імплементацію відповідно до європейських стандартів у галузі прав людини та верховенства права; продовжуватиме активну співпрацю із структурами Ради Європи щодо забезпечення свободи функціонування засобів масової інформації, розбудови толерантного суспільства відповідно до демократичних стандартів; забезпечення реалізації соціальних прав та прав національних меншин, рівноправності жінок та чоловіків, захисту дітей тощо, об'єднання зусиль для посилення боротьби з тероризмом, корупцією та організованою злочинністю.
Україна бере участь у програмах Ради Європи щодо підготовки держав до набуття членства в ЄС.
Заходи:
1. Забезпечувати участь представників України у відповідних органах Ради Європи, до компетенції яких належать питання протидії транснаціональному наркобізнесу, відмиванню грошей, корупції, організованій злочинності та тероризму, зокрема Групі Помпіду, GRECO, Венеціанській Комісії.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Служба
безпеки України, Мін'юст України, МВС України,
Держфінмоніторинг України
2. Забезпечити участь України у програмах та проектах Ради Європи щодо підготовки держав до набуття членства в ЄС.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Мін'юст
України, інші центральні та місцеві органи виконавчої
влади
1.1.4.2. Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ)
Україна як активний член ОБСЄ заінтересована у використанні можливостей Організації для зміцнення демократії на євроатлантичному просторі, забезпечення територіальної цілісності та недоторканності її кордонів, сприяння стабільному розвитку економіки. Україна докладатиме зусиль для підтримки збалансованості трьох вимірів діяльності ОБСЄ - посилення економічного та екологічного виміру, зміцнення аналітичного потенціалу організації, готовність до застосування превентивних дій.
Україна, вітаючи результати діяльності Місії ОБСЄ/БДІПЛ із спостереження під час парламентських виборів в Україні 2006 року, продовжуватиме активне співробітництво з ОБСЄ у сфері вдосконалення виборчого процесу в державі. Об'єктивні оцінки виборчого процесу в Україні, визнаного міжнародними спостерігачами, що в цілому відповідає взятим Україною в рамках ОБСЄ та інших міжнародних організацій зобов'язанням, створюють передумови для дальшої інтеграції держави до євроатлантичних та європейських інституцій.
Заходи:
1. Забезпечити активну участь України в щорічній нараді ОБСЄ з огляду на зобов'язання у сфері людського виміру (м. Варшава, Республіка Польща), а також у семінарах, конференціях з питань терпимості і недискримінації.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Мін'юст
України, Мінсім'ямолодьспорт України, МВС України, за
участю Вищого адміністративного суду України,
Верховного Суду України та Уповноваженого Верховної
Ради України з прав людини
2. Забезпечувати участь представників України у переговорах у рамках форуму ОБСЄ із співробітництва в галузі безпеки, спільної консультативної групи, створеної згідно з Договором про звичайні збройні сили в Європі, та Консультативної комісії з відкритого неба, створеної згідно з Договором з відкритого неба.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади, Секретаріат
Президента України, Апарат Ради національної безпеки
і оборони України
3. Продовжити практику проведення консультацій з ОБСЄ в рамках надання Україні допомоги у ліквідації компонентів рідкого ракетного палива "меланж".
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Міноборони
України, Мінпромполітики України, інші центральні
органи виконавчої влади, Апарат Ради національної
безпеки і оборони України
1.1.4.3. Організація за демократію та економічний розвиток - ГУАМ
Україна розглядає Організацію за демократію та економічний розвиток - ГУАМ як важливу регіональну організацію, діяльність якої спрямовано на реалізацію практичних проектів, що становлять інтерес не лише для держав - учасниць, а й для європейського простору в цілому.
Україна підтримуватиме зусилля Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ у реалізації пріоритетів співробітництва, що визначені, зокрема, Ялтинською хартією (2001 рік), Статутом та рішеннями Київського саміту (2006 рік), а саме: поглиблення торговельно-економічних зв'язків; розвиток транспортної інфраструктури, гармонізація правових та інституціональних структур, уніфікація митних і тарифних норм з їх наближенням до світових стандартів; забезпечення енергетичної безпеки; боротьба з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю, нелегальною міграцією та незаконним обігом наркотиків. Практичне розв'язання конкретних завдань передбачає створення зони вільної торгівлі між державами - учасницями Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ, а також співпрацю у прикордонній та митній сферах.
Заходи:
1. Продовжити практику активної участі України у діяльності Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ, зокрема, шляхом зміцнення її взаємодії з провідними міжнародними організаціями та регіональними структурами у сферах взаємної заінтересованості.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, інші
центральні органи виконавчої влади
2. Продовжити роботу зі створення зони вільної торгівлі між державами - учасницями Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Мінекономіки
України, Мін'юст України, інші центральні органи
виконавчої влади
3. Забезпечити участь у заходах, що проводяться в рамках Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ, з протидії незаконному обігу наркотиків, організованій злочинності, торгівлі людьми, зброєю, нелегальній міграції та тероризму.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
МВС України, Адміністрація Держприкордонслужби
України, Держмитслужба України
4. Забезпечити функціонування Міжвідомчої групи України у Віртуальному Центрі ГУАМ по боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю, розповсюдженням наркотиків та іншими небезпечними видами злочинів.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
МВС України, Міноборони України, Адміністрація
Держприкордонслужби України
5. Забезпечити виконання Національного плану дій з реалізації проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню Рамкової програми ГУАМ - США із сприяння торгівлі і транспортуванню, забезпеченню прикордонного та митного контролю, боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю та розповсюдженням наркотиків, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2005 року N 568-р.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, інші
центральні органи виконавчої влади
6. Сприяти ратифікації Статуту Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ з метою започаткування роботи Секретаріату цієї Організації у місті Києві.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, інші
центральні органи виконавчої влади
1.1.4.4. Спільнота Демократичного Вибору
Україна продовжує активну участь в Організації - Форумі регіонального діалогу, що має на меті сприяння всебічному розвитку Балтійсько-Чорноморсько-Каспійського регіону.
Україна вважає за можливе використовувати Спільноту Демократичного Вибору для розвитку міжрегіонального та міждержавного діалогу з питань демократії, прав людини та верховенства права як першочергових засад для забезпечення стабільності та сталого розвитку в усіх сферах державного життя. Організація надає практичну можливість для обміну досвідом між державами регіону, що перебувають на різних етапах демократичного розвитку.
Заходи:
1. Продовжити практику проведення форумів у рамках Організації з метою поширення демократичних ініціатив та цінностей на європейському просторі.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, інші
центральні органи виконавчої влади
1.1.4.5. Центральноєвропейська ініціатива
Україна як член Організації відкриває нові можливості для зміцнення регіонального співробітництва з державами Центрально-Східної Європи, розглядає Центральноєвропейську ініціативу як важливий механізм інтеграції до європейського економічного і політичного простору, зміцнення стабільності та добросусідських відносин у регіоні.
Україна опрацьовує питання щодо можливого використання формату Організації з метою активної участі у загальноєвропейських та регіональних політичних процесах. Діяльність Організації має спрямовуватися, зокрема, на розвиток міжрегіонального співробітництва у сферах транспорту, енергетики, освіти та державного управління.
Заходи:
1. Забезпечити участь України в діяльності Організації, зокрема, під час визначення перспективних сфер співробітництва відповідно до Плану дій Центральноєвропейської ініціативи на 2007-2010 роки.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, інші
центральні органи виконавчої влади
1.1.4.6. Багатосторонні ініціативи зі зміцнення співробітництва в регіоні Чорного моря
1.1.4.6.1. Організація Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС)
Україна розглядає ОЧЕС як важливий механізм збалансування інтересів держав - членів Організації в межах регіону Чорного моря у сфері економічного розвитку, фінансової та банківської діяльності, науки та технологій, захисту навколишнього середовища, боротьби з організованою злочинністю. Україна розглядає колективну стратегію "Економічний порядок денний для ОЧЕС" як ефективний засіб досягнення визначених цілей.
Україна має намір активно співпрацювати з державами - членами ОЧЕС з метою дальшого розвитку Організації та зосереджуватиме увагу на використанні можливостей Організації в контексті підготовки до проведення саміту ОЧЕС (червень 2007 року; м. Стамбул, Турецька Республіка) і головування України в ОЧЕС (листопад 2007 року - квітень 2008 року).
Заходи:
1. Розглянути можливість дальшої структурної оптимізації ОЧЕС з метою вдосконалення співробітництва держав - членів Організації. Внести з можливим залученням держав - спостерігачів від цієї Організації пропозицію щодо визначення шляхів розвитку комплексної регіональної політики ОЧЕС.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Мінекономіки
України, інші центральні органи виконавчої влади
1.1.4.6.2. Зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні
Відповідно до намірів щодо підтримання регіональних ініціатив Україна продовжуватиме брати участь у діяльності БЛЕКСІФОР та здійснюватиме підготовку до участі у військово-морській операції ВМС Турецької Республіки "Чорноморська гармонія".
Заходи:
1. Продовжити участь у діяльності Чорноморської групи військово-морського співробітництва.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
2. Забезпечити практичну участь Збройних Сил України в операції ВМС Турецької Республіки "Чорноморська гармонія" в рамках Протоколу про співробітництво з питань обміну інформацією в рамках операції "Чорноморська гармонія", підписаного Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил Турецької Республіки 17 січня 2007 року.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
3. Продовжити імплементацію Документа про заходи зміцнення довіри та безпеки у військово-морській галузі на Чорному морі.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, МЗС
України, інші центральні органи виконавчої влади
4. Брати участь у діяльності Чорноморського Форуму за Діалог і Партнерство в рамках Спільноти Демократичного Вибору.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, інші
центральні органи виконавчої влади
1.1.4.7. Ініціатива із співробітництва у Південно-Східній Європі
З 2001 року правоохоронні органи України беруть активну участь у роботі Організації, метою діяльності якої є розроблення та реалізація узгоджених заходів, спрямованих на протидію транснаціональній організованій злочинності на регіональному рівні.
Україна має статус держави-спостерігача. Вітчизняні правоохоронні органи брали участь в усіх операціях (зокрема, в операції "Стримування"), що проводилися Організацією. Правоохоронні органи України здійснюють координацію подібних операцій із заходами, що проводяться під егідою Організації за демократію і економічний розвиток - ГУАМ у рамках операції "Гармонія".
Дальше розширення співробітництва в рамках Організації, зокрема набуття в ній членства, матиме велике значення для реалізації політики України, спрямованої на її інтеграцію до євроатлантичних структур. Зміцнення співробітництва сприятиме дальшому вдосконаленню міжнародного співробітництва правоохоронних органів у рамках боротьби з міжнародним наркобізнесом та іншими формами організованої злочинності.
Заходи:
1. Забезпечити набуття повноправного членства в Організації та постійне представництво офіцерів зв'язку Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України при штаб-квартирі Організації у м. Бухаресті (Румунія).
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Служба
безпеки України, МВС України, Адміністрація
Держприкордонслужби України, Держмитслужба України
2. Забезпечити участь в операціях Організації з протидії незаконному обігу наркотиків, організованій злочинності, торгівлі людьми і зброєю, нелегальній міграції та тероризму, що проводяться в рамках операції "Стримування".
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Служба безпеки України,
МВС України, Адміністрація Держприкордонслужби
України, Держмитслужба України
3. Вишукати можливість для внеску України в діяльність багатонаціональних миротворчих сил у складі багатонаціональної бригади держав Південно-Східної Європи (SEEBRIG).
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Міноборони України, інші
центральні органи виконавчої влади
1.1.5. Двосторонні відносини з сусідніми державами
Україна цінує високий рівень двосторонніх відносин з державами-сусідами (Республіка Білорусь, Республіка Молдова, Республіка Польща, Російська Федерація, Румунія, Словацька Республіка, Угорська Республіка) і прагне до дальшого їх зміцнення на засадах взаємності, загальновизнаних демократичних принципів та всебічного розвитку.
Незважаючи на існування низки проблемних питань у відносинах з державами-сусідами, Україна є прихильником принципових засад, які полягають у тому, що можливі розбіжності між державами-сусідами у підходах до розв'язання проблем міжнародних відносин та галузевого співробітництва жодним чином не повинні негативно впливати на формування національної безпеки як складової євроатлантичної архітектури безпеки.
Україна має намір зберегти та посилити позитивні досягнення у двосторонніх відносинах, передусім у торговельно-економічній сфері, яка й надалі залишатиметься пріоритетною.
Україна докладатиме всіх зусиль для збереження позитивної динаміки міждержавного діалогу, зміцнення стабільності прикордонних територій, підтримки політичного діалогу.
Україна приділяє особливу увагу питанню договірно-правового оформлення державного кордону. Проведення демаркації державного кордону з державами-сусідами сприятиме розв'язанню значної кількості спірних питань. Україна виступає за проведення відповідної роботи лише на підставі загальноприйнятих норм міжнародного права у цій сфері та за умови паритетності відносин.
Завершено договірно-правове оформлення державного кордону з державами - членами НАТО (Республіка Польща, Румунія, Словацька Республіка, Угорська Республіка). Водночас проводиться планована демаркація державного кордону України з Республікою Білорусь, Республікою Молдова та Російською Федерацією. Спрямовуються зусилля на врегулювання існуючих питань.
Належне оформлення державного кордону сприятиме посиленню боротьби з контрабандою, торгівлею наркотиками та нелегальною міграцією. Встановлення визначеного на правових засадах державного кордону в Азовському і Чорному морях та Керченській протоці дасть змогу забезпечити безпеку судноплавства у цих складних для навігації акваторіях, розширить можливості для здійснення ефективної боротьби з такими транскордонними правопорушеннями, як контрабанда, браконьєрство, порушення норм охорони довкілля.
Заходи:
1. Сприяти розв'язанню спірних питань у двосторонніх відносинах з державами-сусідами.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України, Міноборони
України, Адміністрація Держприкордонслужби України,
МВС України, інші центральні органи виконавчої влади,
Фонд державного майна України
2. Провести українсько-російські переговори щодо демаркації державного кордону між Україною і Російською Федерацією.
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: МЗС України,
Адміністрація Держприкордонслужби України, інші
центральні органи виконавчої влади
3. Започаткувати належний рівень співпраці з Європейським агентством з питань управління оперативним співробітництвом на зовнішніх кордонах (FRONTEX).
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Адміністрація
Держприкордонслужби України, МВС України, МЗС
України, інші центральні органи виконавчої влади
4. Провести двосторонні консультації з метою налагодження співробітництва у контексті Звернення Уряду України до Уряду Канади щодо надання Україні технічної допомоги в облаштуванні державного кордону (серпень 2005 року).
Строк виконання: протягом року
Відповідальні за виконання: Адміністрація