• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Центральну експертно-перевірну комісію Державного комітету архівів України

Державний комітет архівів України  | Наказ, Положення від 19.07.2005 № 94 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет архівів України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 19.07.2005
  • Номер: 94
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет архівів України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 19.07.2005
  • Номер: 94
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ АРХІВІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
19.07.2005 N 94
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 липня 2005 р.
за N 814/11094
Про затвердження Положення про Центральну експертно-перевірну комісію Державного комітету архівів України
Відповідно до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" і Порядку утворення та діяльності експертних комісій з визначення цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року N 1739,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Центральну експертно-перевірну комісію Державного комітету архівів України, що додається.
2. Відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного комітету архівів України (Сельченкова С.В.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету архівів України Портнова Г.В.
Голова Державного комітету Г.В.Боряк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
архівів України
19.07.2005 N 94
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 липня 2005 р.
за N 814/11094
ПОЛОЖЕННЯ
про Центральну експертно-перевірну комісію Державного комітету архівів України
1. Відповідно до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" і Порядку утворення та діяльності експертних комісій з визначення цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року N 1739, Державний комітет архівів України (далі - Держкомархів) утворює Центральну експертно-перевірну комісію (далі - ЦЕПК) для розгляду питань, пов'язаних з унесенням документів до Національного архівного фонду (далі - НАФ) або вилученням документів з нього, установленням термінів зберігання документів, схваленням результатів експертизи культурної цінності документів, попередньо проведеної експертно-перевірними комісіями державних архівних установ, державних наукових установ, музеїв і бібліотек (далі - ЕПК установ) та експертними комісіями архівних відділів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, об'єднань громадян, релігійних організацій (далі - ЕК установ).
2. ЦЕПК є дорадчим органом. Рішення ЦЕПК затверджуються Головою Держкомархіву, після чого є обов'язковими для виконання всіма архівними установами.
3. У своїй діяльності ЦЕПК керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами та цим Положенням.
4. ЦЕПК працює відповідно до піврічних планів, які затверджуються Головою Держкомархіву, і звітує перед ним про проведену роботу.
5. Основними завданнями ЦЕПК є розгляд і прийняття рішення про:
визначення джерел формування та видовий склад документів НАФ;
установлення термінів зберігання документів;
унесення до НАФ або вилучення з нього документів.
6. ЦЕПК згідно з покладеними на неї завданнями схвалює і подає на затвердження:
списки юридичних (фізичних) осіб - джерел формування НАФ та джерел комплектування центральних та галузевих державних архівів документами НАФ, зміни та доповнення до списків;
типові, відомчі (галузеві) переліки документів із зазначенням строків їх зберігання, типові (примірні) номенклатури справ;
акти про вилучення документів з НАФ.
7. ЦЕПК має право:
вимагати від ЕПК (ЕК) установ дотримання встановлених правил експертизи цінності документів і підготовки їх до передавання на державне зберігання, унесення документів до НАФ або вилучення документів з нього;
розглядати та узгоджувати пропозиції архівних та інших установ про визначення строків зберігання документів, не передбачених чинними переліками;
надавати висновки щодо скарг власників документів або їх законних представників на рішення ЕПК (ЕК) установ про внесення до НАФ чи вилучення з нього документів, а також про їх грошову оцінку;
приймати остаточне рішення зі спірних питань, пов'язаних з відмовою керівника державної архівної установи, державної наукової установи, музею, бібліотеки, архівного відділу міської ради, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, об'єднання громадян, релігійної організації затвердити протокол відповідної ЕПК (ЕК) установ;
давати рекомендації про визначення строків зберігання документів, вирішення спірних питань, що виникають між ЕПК та ЕК установ, а також між ЕПК (ЕК) установ та власниками документів;
одержувати від ЕПК (ЕК) установ відгуки і висновки про проекти нормативно-методичних посібників з питань експертизи цінності документів, комплектування ними архівних установ та ведення діловодства; протоколи засідань ЕПК (ЕК) установ з обговорення вказаних питань, матеріали до них, а також інформацію про діяльність цих комісій;
інформувати керівників державних архівних та інших установ з питань діяльності їх ЕПК (ЕК) установ;
повертати укладачам на доопрацювання проекти підготовлених ними документів, що розглядалися ЦЕПК;
порушувати перед керівництвом Держкомархіву питання щодо оскарження в судовому порядку незаконних дій осіб, винних у знищенні документів НАФ.
8. До складу ЦЕПК, який затверджується наказом Держкомархіву, уходять: голова (заступник Голови Держкомархіву), його заступник (начальник відділу формування НАФ та діловодства), секретар та члени комісії - фахівці Держкомархіву, державних архівних установ, представники центральних органів виконавчої влади, наукової і творчої громадськості, вищих навчальних закладів.
9. Голова ЦЕПК керує її діяльністю і відповідає за виконання покладених на комісію завдань.
Голові ЦЕПК надається право запрошувати на засідання комісії і залучати до підготовки окремих питань для розгляду на ЦЕПК фахівців архівних та інших установ за погодженням з їх керівниками.
10. Секретар ЦЕПК за вказівками голови забезпечує скликання засідань комісії, складає протоколи, доводить до відома зацікавлених установ рішення комісії, здійснює облік і звітність про її роботу, веде документацію ЕПК і забезпечує її збереженість.
Секретареві ЦЕПК надається право вимагати своєчасного подання документів на розгляд комісії та повертати авторам не належним чином підготовлені документи.
11. Засідання ЦЕПК проводяться не рідше ніж чотири рази на рік і вважаються правоможними, якщо на них присутні не менш як дві третини складу членів комісії.
Рішення ЦЕПК приймаються більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні, оформляються протоколом, який підписується головою (або його заступником) і секретарем комісії, та набирають чинності з моменту затвердження протоколу засідання ЦЕПК Головою Держкомархіву.
12. За результатами розгляду на засіданні ЦЕПК питань (документів) зацікавленим установам і особам направляється витяг з протоколу засідання комісії.
13. Участь співробітників Держкомархіву та архівних установ у роботі ЦЕПК передбачається планами роботи за місцем їх основної діяльності.
Начальник відділу формування
Національного архівного фонду
та діловодства Державного
комітету архівів України



С.В.Сельченкова