• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України

Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації  | Наказ, Форма типового документа, Правила від 20.01.2005 № 35 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 20.01.2005
  • Номер: 35
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 20.01.2005
  • Номер: 35
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ
ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ
Н А К А З
20.01.2005 N 35
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 лютого 2005 р.
за N 186/10466
Про затвердження Правил видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України
На виконання статті 30 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, пункту 6 статті 30 Повітряного кодексу України та з метою встановлення процедури видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України (далі - Правила), що додаються.
2. Начальнику управління підтримання льотної придатності повітряних суден:
2.1. У встановленому порядку забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України Правила.
2.2. Довести Правила до відома керівників структурних підрозділів Державіаслужби та юридичних і фізичних осіб, що експлуатують повітряні судна.
2.3. Заміну дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України, які були видані Заявнику повітряного судна згідно з Правилами видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 21.09.99 N 461 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 жовтня 1999 року за N 700/3993, провести при черговій видачі сертифіката льотної придатності на повітряне судно.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Губаня С.Г.
Голова В.О.Максимов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державіаслужби
20.01.2005 N 25
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 лютого 2005 р.
за N 186/10466
ПРАВИЛА
видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України
1. Загальні положення
1.1. Правила видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України (далі - Правила) розроблені відповідно до положень статті 30 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, пункту 6 статті 30 Повітряного кодексу України і є обов'язковими для експлуатантів цивільних повітряних суден (далі - ПС) України незалежно від форм власності та відомчої належності.
1.2. Правила визначають порядок видачі, припинення чинності дозволів на бортові радіостанції цивільних ПС та присвоєння радіотелефонних позивних цивільним ПС.
1.3. Правила використовуються спеціалістами Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації (далі - Державіаслужба) та експлуатантами під час видачі або отримання дозволів на цивільне ПС України.
1.4. Під час розроблення Правил використовувалися такі нормативно-правові акти та рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації:
Додаток 7 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію - Національні і реєстраційні знаки повітряних суден;
Указ Президента України від 15 липня 2004 року N 803 "Про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації" (із змінами);
Положення про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації, затверджене Указом Президента України від 16 серпня 2004 року N 912;
постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 1998 року N 889 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1993 р. N 819";
Правила реєстрації цивільних повітряних суден в Україні, затверджені наказом Мінтрансу України від 7 вересня 1999 року N 434 і зареєстровані в Міністерстві юстиції України 22.09.99 за N 637/3930.
1.5. У Правилах наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
Аварійна радіостанція - обладнання радіозв'язку, яке працює в радіотелефонному режимі та призначене тільки для передавання сигналів лиха та забезпечення зв'язку членів екіпажу ПС, що зазнало аварії, з пошуково-рятувальними службами.
Дозвіл на бортові радіостанції цивільного ПС - документ, що дозволяє використовувати бортове радіоприймальне та радіопередавальне обладнання, передбачене конструкцією ПС, в якому зазначено індивідуальні бортові радіопозивні цивільного ПС.
Заявка - офіційне звернення Заявника до Державіаслужби на отримання або продовження терміну дії дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС.
Заявник - юридична або фізична особа, яка подала на адресу Державіаслужби Заявку на отримання або продовження терміну дії дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС.
Призупинення дії дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС - офіційна процедура Державіаслужби, що фіксує тимчасове припинення дії дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС з правом відновлення його дії після усунення недоліків, що призвели до призупинення.
Радіотелефонне обладнання - обладнання, що призначене для забезпечення мовного радіозв'язку в діапазоні частот (хвиль), наданих для авіаційного рухомого зв'язку.
Радіопозивний - кодовий набір літер і цифр або тільки літер, які використовуються для ідентифікації цивільного ПС в процесі радіообміну екіпажу цивільного ПС з наземними диспетчерськими службами та екіпажами ПС.
Типова конструкція - опис конструкції виробу авіаційної техніки, що включає його льотні характеристики та експлуатаційні обмеження і визначає відповідність типу діючим нормам льотної придатності.
2. Загальні вимоги
2.1. Бортові радіопозивні надаються ПС для здійснення радіозв'язку екіпажів цивільних ПС з наземною диспетчерською службою аеропортів та з екіпажами інших ПС.
2.2. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна (додаток 1) видається Державіаслужбою Заявнику за таких умов:
ПС внесене до Державного реєстру цивільних ПС України;
якщо до складу цивільних ПС входять радіоприймальне та радіопередавальне обладнання, яке передбачене типовою конструкцією ПС.
2.3. У дозволі на бортові радіостанції цивільного ПС зазначається індивідуальний радіопозивний для кожного з них.
2.4. Радіопозивний складається з двох великих літер латинського алфавіту "UR" і п'яти арабських цифр або з п'яти великих літер латинського алфавіту, наприклад: "UR70652", "URARY".
Цей радіопозивний повторює державний та реєстраційний знаки конкретного цивільного ПС.
2.5. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного ПС є обов'язковим бортовим документом, який під час виконання польоту повинен перебувати на ПС в оригіналі. Заміна оригіналу на копію є неприпустимою.
2.6. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного ПС вважається дійсним, якщо він підписаний посадовою особою Державіаслужби та скріплений гербовою печаткою.
2.7. Видача Заявнику дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС здійснюється після сплати відповідних державних зборів.
2.8. Експлуатувати радіоприймальне та радіопередавальне обладнання на ПС заборонено, якщо це обладнання не внесене до дозволу на бортові радіостанції цивільних ПС України.
3. Порядок видачі дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС
3.1. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного ПС видається у разі внесення до Державного реєстру цивільних ПС України.
3.2. Для одержання дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС Заявник повинен подати офіційне звернення на ім'я Голови Державіаслужби, а також подати до Державіаслужби:
Заявку на видачу дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна (додаток 2);
раніше виданий дозвіл на бортові радіостанції цивільного ПС (або пояснення - у разі його відсутності);
документ про сплату державних зборів (у разі позитивного рішення про видачу дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС).
3.2.1. Державні збори, пов'язані з видачею дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС та дубліката, сплачує юридична або фізична особа або за її дорученням інша особа, яка подала відповідну Заявку.
3.2.2. Заявка на одержання дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС розглядається протягом десяти робочих днів з дня її одержання Державіаслужбою. Якщо відомості, зазначені в Заявці, не відповідають вимогам Правил, то Державіаслужба протягом трьох днів з дня закінчення розгляду Заявки повідомляє про це Заявника.
3.2.3. У разі позитивного результату розгляду Заявки інспектор Державіаслужби проводить перевірку складу радіообладнання, встановленого на ПС, на відповідність тому, що вказане в Заявці.
3.3. Власник, експлуатант або орендар ПС, якому видано дозвіл на бортові радіостанції цивільного ПС, зобов'язаний повідомляти Державіаслужбу про всі зміни складу радіоприймального та радіопередавального обладнання ПС.
3.4. У разі псування, зношення або втрати дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС видача дубліката здійснюється відповідно до положень, зазначених у пункті 3.2 Правил, з урахуванням висновків службового розслідування, яке проводить його власник або експлуатант.
4. Строк дії та припинення чинності дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС
4.1. Строк дії дозволу на бортові радіостанції цивільного ПС обмежується строком діючого Реєстраційного посвідчення на нього.
4.2. Раніше виданий дозвіл на бортові радіостанції цивільного ПС анулюється у разі виключення ПС з Державного реєстру цивільних ПС України.
5. Вимоги щодо оформлення документації, яка подається Заявником до Державіаслужби
5.1. Заявка, що подається до Державіаслужби, за формою, змістом та формулюванням повинна відповідати встановленому зразку (додаток 2).
У Заявці повинне бути перераховане все радіоприймальне та радіопередавальне обладнання, встановлене на ПС.
5.2. Заявка, що подається до Державіаслужби, повинна бути підписана уповноваженими на це посадовими особами власника або експлуатанта ПС. У всіх випадках зазначається посада та прізвище особи, яка підписує Заявку. Заявка, що не відповідає встановленому зразку (додаток 2), до розгляду не приймається.
5.3. Державіаслужба приймає до розгляду оригінали документів або документи, які надійшли електронною поштою з адреси E-mail, що зареєстрована в Державіаслужбі.
Оригінали документів, що мають підчищення, рукописні або машинописні виправлення, не засвідчені підписом та печаткою, до розгляду не приймаються.
Начальник управління
підтримання льотної
придатності ПС


С.М.Юцкевич
Додаток 1
до пункту 2.2 Правил видачі
дозволів на бортові
радіостанції цивільних
повітряних суден України
(Державний Герб України)
УКРАЇНА UKRAINE
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА STATE ADMINISTRATION
УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА OF UKRAINE FOR AVIATION
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ SAFETY OVERSIGHT
АВІАЦІЇ (ДЕРЖАВІАСЛУЖБА) (STATE AVIATION
ADMINISTRATION)
ДОЗВІЛ
НА БОРТОВІ РАДІОСТАНЦІЇ ЦИВІЛЬНОГО ПОВІТРЯНОГО СУДНА
CIVIL AIRCRAFT RADIO STATION LICENSE N
1. Державний і
реєстраційний
знаки
Nationality and
Registration
Marks
2. Бортовий
радіотелефонний позивний
Board Radio Telephonic
Call Signs
3. Заводський номер
Serial Number Тип
(модель) Model
4. Цей дозвіл на бортові радіостанції, виданий відповідно до
Конвенції про Міжнародну цивільну авіацію від 7 грудня 1944 року
та Повітряного кодексу України, входить до складу бортової
документації вищезгаданого повітряного судна. Передання цього
дозволу та позивних на інші повітряні судна забороняється.
This Aircraft Radio Station issued in accordance with the
Convention on International Civil Aviation dated December 7,
1944 and pursuant to Air Code of Ukraine, is a part of on-board
documents of the above mentioned aircraft. Rendering of this
license as board call signs to another aircrafts is prohibited.
5. Додаткові дані Дійсний з Реєстраційним посвідченням
Additional Information Valid with Certificate of Registration
Дата DateПідпис
Signature
Посада
Title
Перелік радіообладнання, що встановлене на повітряному судні
List of on board Appliance
Радіообладнання
Appliance
Тип
Type
Кіль-
кість
Quantity
Потуж-
ність
(Ват)
Power
(Watt)
Діапазон
хвиль
Frequency
Band
Сітка
частот
Frequency
Spacing
1Радіостанції УКВ VHF
-----------
Communication кв HF
2Навігаційне Курс
Navigation Course
-----------
VHF Глісада
Glide Slope
-----------
Маркер
Marker
3Навігаційне VLF
Navigation
4Радіолокаційна станція
Weather - Radar
5Радіо- "А/С"
локаційний
відповідач
-----------
ATC "S"
Transponder
6Радіодалекомір
"DME" Radio DME
7Радіовисотомір
Radio Altimeter
8Радіокомпас
Radio Compass
9Аварійне обладнання
Emergency Equipment
10Доплерівський вимірювач
швидкості та зносу
Doppler Speed and Drift
Meter
11Бортова система
попередження зіткнення у
повітрі
Traffic Collision
Avoidance System
. . . . . . . .
Начальник управління
підтримання льотної
придатності ПС


С.М.Юцкевич
Додаток 2
до пункту 3.2 Правил видачі
дозволів на бортові
радіостанції цивільних
повітряних суден України
--------------------------------
|Дата |Реєстр. N |РС | Державна служба України
|.........|..........|.........| з нагляду за забезпеченням
|---------+----------+---------| безпеки авіації
|РП |UR- |UR | --------------------------
|---------+----------+---------| Україна, 01135, Київ-135
|.........|..........|.........| проспект Перемоги, 14.
|--------------------+---------|
|Дата | | |
|видачі............. | | |
--------------------------------
ЗАЯВКА
НА ВИДАЧУ ДОЗВОЛУ НА БОРТОВІ РАДІОСТАНЦІЇ ЦИВІЛЬНОГО ПОВІТРЯНОГО СУДНА
APPLICATION FOR AIRCRAFT RADIO STATION LICENSE CIVIL AIRCRAFT
1.Державний та реєстраційний
знаки ПС
Aircraft national
and registration marks
2.Позначення ПС
виготовлювачем
Aircraft model
3.Серійний номер ПС
Aircraft serial number
4.Власник ПС та його юридична
адреса
Aircraft's Owner &
Owner's address
5.Експлуатант ПС та його
юридична адреса
Aircraft's Operator &
Operator's address
6.Радіообладнання
ApplIiance
Тип TypeКіль-
кість
Quant
ity
Потуж-
ність
(Ват)
Power
(Watt)
Діапазон
Frequenc
y Band
Сітка
ЧАСТОТ
Frequenc
y
Spacing
Радіостанції УКВ
VHF
--------------
Communication КВ
HF
Навігаційне Курс
Navigation Course
VHF --------------
Глісада
Glide
Slope
--------------
Маркер
Marker
Навігаційне VLF
Navigation
Радіолокаційна
станція
Weather -Radar
Радіолокаційний "А/С"
відповідач
-----------
Transponder "S"
Радіодалекомір
"DME" Radio DME
Радіовисотомір
Radio-Altimeter
Радіокомпас
Radio-Compass
Аварійне обладнання
Emergency-Equipment
Доплерівський вимірювач
швидкості та зносу
Doppler Speed and
Drift Meter
Бортова система
попередження зіткнення у
повітрі
Traffic Collision
Avoidance System
, , , , , , ,
Я цим документом засвідчую, що вказана вище інформація є точною
у всіх відношеннях. З Правилами видачі дозволів на бортові
радіостанції цивільних повітряних суден України ознайомлений.
I hereby declare that the above - mentioned particulars are true
in all respects.
Прошу виписати оплату за виконану дію.
Підпис заявника __________________ Прізвище
Signature of Applicant Surname _____________________
Посада ____________________________ Дата
Title М.П. Date _____________________
Особа, яка прийняла заявку ___________________________________
(прізвище та ініціали)
Дата _________________ Підпис _____________________
Начальник управління
підтримання льотної
придатності ПС


С.М.Юцкевич