• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Критерії прийнятності для банків - претендентів на участь у проекті "Розширення доступу до ринків фінансових послуг" та уповноважених банків - учасників зазначеного проекту

Міністерство фінансів України  | Інші від 23.09.2005 № 652 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Інші
  • Дата: 23.09.2005
  • Номер: 652
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Інші
  • Дата: 23.09.2005
  • Номер: 652
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів
України
23.09.2005 N 652
( z1163-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 жовтня 2005 р.
за N 1164/11444
КРИТЕРІЇ
прийнятності для банків - претендентів на участь у проекті "Розширення доступу до ринків фінансових послуг" та уповноважених банків - учасників зазначеного проекту
1. Загальні положення
1.1. Критерії прийнятності для банків - претендентів на участь у проекті "Розширення доступу до ринків фінансових послуг" та уповноважених банків - учасників проекту (далі - критерії прийнятності) визначають загальні та фінансові показники діяльності та фінансового стану банків, встановлені з метою мінімізації ризиків неповернення коштів, наданих у рамках кредитної лінії за проектом "Розширення доступу до ринків фінансових послуг", який підтримується Міжнародним банком реконструкції та розвитку (далі - Проект).
Критерії прийнятності використовуються для оцінки здатності банку виконувати свої зобов'язання в рамках участі в Проекті.
1.2. Для цілей використання цих критеріїв прийнятності нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:
МСБО - Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку;
ОЕСР - Організація з економічного співробітництва та розвитку;
інсайдер - фізична чи юридична особа, визначена як інсайдер відповідно до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року N 368, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032;
судові рішення, які можуть суттєвим чином вплинути на фінансовий стан банку, - такі судові рішення, прийняття яких може призвести до неспроможності банку виконувати усі пруденційні та регулятивні вимоги Національного банку України та відповідати критеріям прийнятності, затвердженим цим наказом.
2. Загальні критерії прийнятності
Банк, який має намір взяти участь у реалізації Проекту, повинен:
бути резидентом, мати банківську ліцензію, письмові дозволи Національного банку України на здійснення окремих операцій, передбачених статтею 47 Закону України "Про банки і банківську діяльність", та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій і здійснювати без будь-яких порушень свою діяльність на території України впродовж щонайменше останнього фінансового року;
відповідати всім пруденційним та регулятивним вимогам Національного банку України впродовж щонайменше останнього фінансового року;
мати фінансові звіти, складені відповідно до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку/Міжнародних стандартів фінансової звітності щонайменше за останній фінансовий рік, підтверджені аудиторським висновком за міжнародними стандартами аудиту визнаної аудиторської компанії, прийнятної для Міжнародного банку реконструкції та розвитку;
на момент оцінки не мати судових рішень, які можуть суттєвим чином вплинути на фінансовий стан банку;
мати філії принаймні у 10 областях України та чітко визначені наміри стосовно розширення діяльності банку у сільській місцевості України (населені пункти з чисельністю жителів до 400 000 осіб) та/або діяльності, пов'язаної із клієнтами у сільській місцевості, підтверджені довгостроковою стратегією розвитку банку.
3. Фінансові критерії прийнятності
3.1. Сума всіх зобов'язань одного інсайдера перед банком не повинна перевищувати 5% капіталу банку, обчисленого згідно із МСБО.
3.2. Сукупний розмір кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам, не повинен перевищувати 25% капіталу банку, обчисленого згідно із МСБО.
3.3. Сума всіх зобов'язань одного позичальника (включаючи його відокремлені підрозділи та афілійованих осіб) не має перевищувати 25% капіталу банку, обчисленого згідно із МСБО.
3.4. Коефіцієнт достатності капіталу банку, зважений на ризик та обчислений згідно із МСБО, підтверджений визнаною аудиторською компанією, прийнятною для Міжнародного банку реконструкції та розвитку, повинен бути не нижчим ніж 10%.
3.5. Відношення сукупної заборгованості за депозитами будь-якого вкладника - юридичної особи, яка не є фінансовою установою, чи фізичної особи до загальних ліквідних активів (визначені як готівка та еквіваленти готівки; суми на кореспондентських рахунках; банківські метали та державні цінні папери; міжбанківські депозити тривалістю менше ніж 30 днів за вирахуванням: обов'язкових резервів, що вимагаються Національним банком України, та активів, заставлених на користь інших сторін) не повинне перевищувати 30 відсотків.
3.6. Коефіцієнт вкладів п'яти найбільших вкладників (юридичних осіб, які не є фінансовими установами, та фізичних осіб) не повинен перевищувати 35% активів із терміном погашення до одного місяця.
3.7. Чисті готівкові активи (визначені як сума готівки, резервів у Національному банку України, зобов'язань банків країн - членів ОЕСР, казначейських зобов'язань , запозичень від Національного банку України (за винятком непрямих позик від міжнародних організацій)) за вирахуванням строкових вкладів, термін погашення за якими 30 та більше днів, а також позик від банків (не включаючи позики від міжнародних організацій та установ і строкові вклади та позики від банків країн - членів ОЕСР), не повинні бути меншими ніж від'ємне значення (-) 5% депозитів юридичних осіб.
3.8. Загальна частка проблемних активів (кредити, дебіторська заборгованість, цінні папери та позабалансові операції) не повинні перевищувати 8% активів банку.
3.9. Банк повністю дотримується норм резервування під можливі втрати за активними операціями (за кредитами, цінними паперами, дебіторською заборгованістю та іншими активами), що встановлені пруденційними вимогами Національного банку України та МСБО.
3.10. Банк має чистий прибуток до оподаткування та вирахування непередбачених доходів/витрат, що підтверджений аудиторською компанією та визначений згідно із МСБО щонайменше за два з трьох останніх років.
Начальник Відділу з управління
проектом "Розширення доступу
до ринків фінансових послуг"


Ю.В.Мельникова