КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 серпня 2001 р. № 1090 Київ |
Про забезпечення додаткових державних гарантій працівникам, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 872 від 04.06.2003 № 1645 від 13.12.2004 № 461 від 03.07.2013 № 57 від 05.02.2020 )
З метою забезпечення надання додаткових державних гарантій, передбачених пунктами "а", "б" і "в" частини другої статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему", Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок надання одноразової допомоги у разі припинення трудового договору та одноразової матеріальної допомоги у разі переселення в іншу місцевість працівникам, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС;
Порядок відшкодування витрат, пов'язаних з достроковим виходом на пенсію працівників, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС;
Порядок відшкодування витрат, пов'язаних з виплатою допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, понад розміри та тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", працівникам, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС.
( Абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1645 від 13.12.2004, № 461 від 03.07.2013 )( Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ № 57 від 05.02.2020 )
3. Ця постанова набирає чинності з 29 травня 2001 року.
Прем'єр-міністр України | А.КІНАХ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2001 р. № 1090
ПОРЯДОК
надання одноразової допомоги у разі припинення трудового договору та одноразової матеріальної допомоги у разі переселення в іншу місцевість працівникам, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС
1. Цей Порядок визначає механізм надання одноразової допомоги у разі припинення трудового договору (далі - одноразова допомога) та одноразової матеріальної допомоги у разі переселення в іншу місцевість (далі - одноразова матеріальна допомога) працівникам, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС.
2. Одноразова допомога та одноразова матеріальна допомога надаються працівникам, які влаштувалися на роботу до 15 грудня 2000 р. і які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації.
3. Одноразова допомога надається у розмірі середнього місячного заробітку, визначеного відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 (ЗП України, 1995 р., № 4. ст. 111).
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 872 від 04.06.2003 )
4. Одноразова допомога виплачується Чорнобильською АЕС разом з вихідною допомогою під час остаточного розрахунку з працівником, який вивільняється з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації.
5. Одноразова матеріальна допомога надається вивільненим працівникам, які постійно проживають у м. Славутичі та протягом року з дня вивільнення вирішили переїхати на постійне місце проживання в іншу місцевість.
( Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 872 від 04.06.2003 )
6. Одноразова матеріальна допомога надається у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, установлених законодавством на момент виплати.
7. Одноразова матеріальна допомога надається Чорнобильською АЕС на підставі письмової заяви вивільненого працівника та копії листка вибуття, оформленого в установленому порядку паспортною службою органів внутрішніх справ, та виплачується за бажанням працівника за виплатною відомістю або шляхом перерахування на особові рахунки в банківських установах.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 872 від 04.06.2003 )
8. Кошти на фінансування виплат поточного періоду одноразової допомоги та одноразової матеріальної допомоги в розмірі місячної потреби перераховуються Мінекономіки щомісяця протягом трьох робочих днів після дня одержання від Казначейства коштів на здійснення зазначених виплат на підставі подання Чорнобильської АЕС за зразком згідно з додатком 1. Відповідно до звіту про фактичні витрати на виплату одноразової допомоги та одноразової матеріальної допомоги (додаток 2) здійснюється остаточний розрахунок. Невикористаний Чорнобильською АЕС протягом звітного місяця залишок коштів зараховується Мінекономіки при здійсненні ним фінансування виплат у місяці, що наступає за звітним.
( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 461 від 03.07.2013, № 57 від 05.02.2020 )
Фінансування виплати одноразової допомоги та одноразової матеріальної допомоги проводиться за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на здійснення заходів, пов'язаних з виведенням з експлуатації Чорнобильської АЕС.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 872 від 04.06.2003 )( Пункт 9 виключено на підставі Постанови КМ № 872 від 04.06.2003 )
Додаток 1
до Порядку
ПОДАННЯ
щодо перерахування Чорнобильській АЕС коштів на виплату одноразової допомоги у разі припинення трудового договору та одноразової матеріальної допомоги у разі переселення в іншу місцевість працівників, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС
на ____________ 200 __ року
(місяць)
( Див. текст )( Порядок доповнено додатком 1 згідно з Постановою КМ № 872 від 04.06.2003 )
Додаток 2
до Порядку
ЗРАЗОК
ЗВІТ
про фактичні витрати на виплату одноразової допомоги у разі припинення трудового договору та одноразової матеріальної допомоги у разі переселення в іншу місцевість, що надаються відповідно до Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему",
у _____________________ 200__року
(місяць)
Подається до 15 числа місяця, що настає за звітним, Чорнобильською АЕС - Мінекономіки
Кому подається ____________________________________________________________
(назва і адреса)
Подавець _________________________________________________________________
(назва і адреса)
№ п/п | Прізвище, ім'я та по батькові | Місце постійного проживання | Підстава надання допомоги (наказ Чорнобильської АЕС) | Сума одноразової допомоги | Сума одноразової матеріальної допомоги |
Усього |
МП | Керівник | __________ (підпис) | ___________________ (ініціали, прізвище) |
Головний бухгалтер | __________ (підпис) | ___________________ (ініціали, прізвище) |
"___"_______________ 200__р.
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 872 від 04.06.2003, № 461 від 03.07.2013, № 57 від 05.02.2020 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2001 р. № 1090
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 3 липня 2013 р. № 461)
ПОРЯДОК
відшкодування витрат, пов'язаних з достроковим виходом на пенсію працівників, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з достроковим виходом працівників на пенсію, понад строк, установлений частиною першою статті 49 Закону України "Про зайнятість населення" (далі - витрати) за рахунок коштів, що передбачені у державному бюджеті для здійснення заходів у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС.
2. Витрати (виплата пенсії з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, інших доплат, допомоги на поховання у разі смерті пенсіонера, а також оплати пов’язаних з цим банківських послуг і послуг зв’язку) здійснюються органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
3. Відшкодуванню підлягають витрати, здійснені за період починаючи з дати призначення пенсій особам, які вийшли на пенсію у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС, до початку їх відшкодування за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідно до частини першої статті 49 Закону України "Про зайнятість населення".
4. Органи Пенсійного фонду України ведуть облік видатків на здійснення витрат в установленому законодавством порядку.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 461 від 03.07.2013 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2001 р. № 1090
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 3 липня 2013 р. № 461)
ПОРЯДОК
відшкодування витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, понад розміри та тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", працівникам, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування Мінекономіки витрат Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд), пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, понад розміри та тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", працівникам, які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС відповідно до Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (далі - допомога по безробіттю), за рахунок коштів, що передбачені у державному бюджеті для здійснення заходів у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 57 від 05.02.2020 )
2. Дирекція Чорнобильської АЕС під час звільнення працівників у зв’язку з достроковим зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС відповідно до пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України "Про зайнятість населення" подає центру зайнятості у м. Славутичі інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці за два місяці до вивільнення.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 57 від 05.02.2020 )
3. Допомога по безробіттю у розмірах та тривалістю, передбачених Законом України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему", призначається працівникам Чорнобильської АЕС, які влаштувалися на роботу до 15 грудня 2000 р. і вивільнені з роботи та мають у трудовій книжці запис "Звільнено з роботи у зв’язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації, пункт 1 статті 40 Кодексу законів про працю України", у разі їх реєстрації в обласних, Київському міському, міських, районних та міськрайонних центрах зайнятості як безробітних протягом 14 календарних днів після звільнення.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 57 від 05.02.2020 )
4. Допомога по безробіттю виплачується у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати за останнім місцем роботи (обчисленої за рік) протягом 120 календарних днів, 75 відсотків - протягом 30 наступних календарних днів і 50 відсотків - протягом 390 наступних календарних днів.
Допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності може виплачуватися одноразово в розмірі, визначеному відповідно до абзацу першого цього пункту, у розрахунку на 540 календарних днів у разі, коли такі безробітні не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.
5. Виплата допомоги по безробіттю в розмірі, визначеному пунктом 4 цього Порядку, здійснюється за рахунок коштів Фонду.
6. З метою відшкодування Фонду витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, обласні, Київський міський, міські, районні та міськрайонні центри зайнятості подають щомісяця до 10 числа звіт про фактичні витрати на виплату допомоги по безробіттю за формою, визначеною Мінекономіки, центрам зайнятості в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі для подання до 15 числа узагальненого звіту Державній службі зайнятості.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 57 від 05.02.2020 )
7. Державний центр зайнятості звертається щомісяця до 20 числа до Мінекономіки з поданням щодо відшкодування Фонду витрат, пов’язаних з виплатою допомоги по безробіттю, за визначеною Міністерством формою.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 57 від 05.02.2020 )
8. Мінекономіки на підставі зазначеного в пункті 7 цього Порядку подання перераховує кошти Державному центру зайнятості на рахунок 3554 "Рахунки державних цільових фондів", відкритий в Казначействі для обслуговування коштів Фонду.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 57 від 05.02.2020 )( Порядок в редакції Постанови КМ № 461 від 03.07.2013 )